A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

rajdowe i nie tylko... ale lotnicze, to raczej nie tu ;-)

Moderator: SebaSTI

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » wtorek, 20 gru 2016, 11:16

jeffrey napisał(a):Śledzę od początku ten konkurs na Waszym forum modelarskim i Szpaku86 jest mistrzem w tym co robi.
Ciężko mi się nie zgodzić z Twoją opinią - poziom jego prac jest na bardzo wysokim poziomie i trochę brakuje mi pomysłu w jaki mógłby jeszcze podnieść poprzeczkę swoim pracom, ale jak znam Krzyśka na pewno coś wykombinuje. Dzięki za zainteresowanie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » środa, 28 gru 2016, 12:57

Prezentacji modeli konkursowych ciąg dalszy.
Dziś model który zajął drugie msc. a jego autorem jest Pawła "PowerPablo" który zbudował VW Polo WRC z 59. Che Guevara Energy Drink Tour de Corse 2016 który wygrała załoga Ogier/Ingrassia
Model jest produktem Belkitsa, dodatkowo model przeszedł spore modyfikacje ponieważ model bazowy pochodzi z sezonu 2014 a wersja wykonana przez Pawła jest z sezonu 2015 a jak wszyscy wiedzą Polo przeszło wtedy pewne zmiany - kalkomania do tego modelu jest wykonana w 100% przez Pawła dzięki czemu model jest jeszcze bardziej wyjątkowy i śmiem twierdzić że na chwile obecną jest to jedyny egzemplarz tej wersji na świecie a na pewno w Polsce :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 18 sie 2017, 14:02 przez Mad Max, łącznie edytowano 3 razy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » wtorek, 3 sty 2017, 15:18

Jak że trzecie miejsce w naszym konkursie przypadło mojej skromnej osobie a swojego Lancera już wam pokazałem dziś kolej na kolejnego uczestnika konkursu który zajął miejsce tuż za podium czyli Krzyśka "KrisKristoffers'a" który na naszym forum słynie ze strasznego "zajoba" na punkcie marki Subaru. Nie mogło być wiec inaczej żeby do konkursu nie zgłosił auta tej marki, tak też powstało Subaru Impreza WRC załogi Petter Solberg - Phil Mills z 50 Rally Acropolis 2003 w którym załoga Subaru zajęła 3 miejsce.
Model powstał na bazie Tamiya, kalkomaniach Reji Model, jako że baza była rocznikiem 2004 należało też odpowiednio przerobić przedni zderzak, z dodatków pojawiły się pasy bezpieczeństwa, folia na szybach oraz część elementów zostało pokryta carbonem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 18 sie 2017, 12:53 przez Mad Max, łącznie edytowano 2 razy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Zoe » poniedziałek, 9 sty 2017, 02:25

Ja pozwolę sobie króciutko: szacun!
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Rules » wtorek, 10 sty 2017, 11:15

Modele rewelacja - to wiadomo, ale chciałem zwrócić uwagę na sesje zdjęciową Polo WRC, świetnie to wygląda.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » wtorek, 10 sty 2017, 12:23

Dzięki za komentarze, jeśli chodzi o zdjęcia to faktycznie Paweł robi znakomite i jak to w modelarstwie bywa nawet na tej płaszczyźnie zaczyna się mała rywalizacja (a może podwyższanie sobie wzajemnie poprzeczki) i postaram się to wam pokazać już na przykładzie modelu z poza konkursu.

Tymczasem ostatni model który zakwalifikował się do oceny konkursowej i według głosowania forumowiczów zajął "zaszczytne" ostatnie piąte miejsce. Jego autorem jest Sebastian "CHAOS" który nie ugiął się "rajdowej" presji i postanowił zbudować wyścigówkę którą jest Chevrolet Cruze 1.6 T którym Rob Huff zdobył Mistrza Świata WTCC w 2012r. Model powstał prosto z pudełka i jest wytworem współpracy Aoshimy i Beemax'a.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:44 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 30 sty 2017, 14:07

Dziś kolejny "wyścigowiec" ale już nie związany z konkursem. Model który chciałbym wam przedstawić jest autorstwa Krzyśka "szpaku86" jest nim Porsche 934 RSR Turbo którym Reinhardt Stenzel brał udział w wyścigu 200 Meilen von Nürnberg zaliczanej do niemieckich mistrzostw DRM. Startujący z 7 pozycji Reinhardt zdołał ukończyć wyścig na 2 pozycji. Model powstał na bazie pudełka od Tamiya ale tradycyjnie Szpaku dokonał w nim sporych modyfikacji

Stare i nowe

Tak jak wspominałem wcześniej koledzy zaczynają podnosić sobie poprzeczkę nawet przy prezentacji i fotografowaniu modeli, a na taki pomysł Krzysiek wpadł ostatnio
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:44 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » wtorek, 7 lut 2017, 13:41

Dziś model nr. 118 z wesołej twórczości Piotrka "Subaromana" którym jest legenda rajdowych trasy czyli B-Grupowy Peugeot 205 T16 którym Timo Salonen i Seppo Harjanne wygrali 32. Rothmans Acropolis Rally 1985. Model można zbudować bezpośrednio z pudełka i jest produktem Tamiya, natomiast w tym przypadku ze względu na uszkodzone kalki Piotrek użył kalkomanii Shunko.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:44 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » piątek, 17 lut 2017, 12:22

No to coś do pooglądania na weekend.
Model który już wam pokazywałem w swoim wydaniu tym razem w odsłonie Piotrka "Subaromana" - klasyka Polskich odcinków specjalnych czyli Toyota Corolla WRC w barwach Mocne którą Leszek Kuzaj i Andzej Górski wygrali 58 Rajd Polski 2001. Model powstał na bazie Tamiya oraz kalkomanii od MF-Zone
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:45 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » środa, 1 mar 2017, 14:33

Kolejny model który brał udział w konkursie ale niestety nie został ukończony w terminie dlatego nie był brany pod uwagę w ocenie. Jego autorem jest Tomek RCM_T a jest nim Citroen DS3 RRC załogi Robert Kubica, Maciej Baran - malowanie z Rally Catalunia 2013 która nasza załoga wygrała, tym samym pieczętując tytuł Mistrzów Świata w kategorii WRC2. Model powstał na bazie DS3 WRC od Hellera - transkit do przerobienia na RRC oraz kalkomania pochodzi z MF-Zone.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:45 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 20 mar 2017, 12:07

Pozycja nr.120 z twórczości Piotrka "Subaromana" którym jest Volkswagen Polo R WRC Andreasa Mikkelsena i Paula Nagle, malowanie z Rallye de France - Alsace 2013 w którym załoga zajęła 7 miejsce.
Model jest zbudowany jest na podstawie tego co w swoim pudełku daje firma Belkits.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:45 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » czwartek, 30 mar 2017, 00:10

Chciałbym wam przedstawić efekt ostatniej mojej dłubaniny którą produkowałem przy okazji składania innych modeli.
Malowanie to przed wszystkim kojarzy się wszystkim ze słynnym dzwonem i lotem do jeziora z Finlandii 2000 ale niestety kalkomania jest z innego rajdu. Autem które chce wam pokazać jest replika którą Petter Solberg z Philem Millsem startowali w Rally Acropolis 2000 - niestety załoga ta nie ukończyła rajdu z powodu awarii przedniego dyferencjału na ostatnim odcinku rajdu.
Model powstał na bazie pudełkowej wersji Focusa WRC 2000 od Hasegawy oraz kalkomaniach Studio27 które okazały się koszmarem, nie dość że część była źle zeskalowana (np. przednia rejestracja) to podczas nakładania pękały jak pojeb*** co widać w kilku miejscach na modelu. Z rzeczy które zrobiłem to poprawiłem tylny spojler szpachlując go od góry oraz ta sama operacja została wykonana w przednim zderzaku, na szybach pojawiła się folia odblaskowa którą udało się lepiej położyć niż w przypadku poprzedniego modelu, ale do poziomu niektórych z kolegów jeszcze mi w tej materii sporo brakuje.

Zapraszam do obejrzenia tego co mi wyszło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do kompletu fabrycznego Forda z tego rajdu brakuje mi jeszcze tylko Sainza :-) może kiedyś :wink:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lis 2017, 13:11 przez Mad Max, łącznie edytowano 2 razy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez holo_b » środa, 5 kwi 2017, 19:14

Masz talent!
to pisałem ja
Holo
Avatar użytkownika
holo_b
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 14 paź 2015, 12:13

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Mad Max » czwartek, 13 kwi 2017, 09:41

holo_b napisał(a):Masz talent!
Dzięki za miłe słowo... ale ja się uważam bardziej za rzemieślnika niż za talenciarza :wink: przy budowie modeli dotarłem do puntu w którym chciałbym robić te modele jeszcze lepiej (bo np do szpaka86 czy PowerPablo jeszcze mi sporo brakuje) a niestety pomimo starań i chęci jest mi bardzo ciężko się poprawiać.

Dziś do pooglądania kolejny Misiek którego autorem jest Sebastian "CHAOS" który zbudował Mitsubishi Lancera EVO V z 34. Rallye Catalunya - Costa Brava 1998 załogi Tommi Mäkinen - Risto Mannisenmäki która ukończyła tego klasyka na najniższym stopniu podium. Model to pudełkowa wersja od Tamiya.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:45 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: A może tak kanalik o modelarstwie WRC-ów???????

Postprzez Rules » wtorek, 18 kwi 2017, 09:58

Fantastycznie wyglądają te tylne koła "chowające się" w nadkola. Chciałbym mieć czas i przede wszystkim cierpliwość na składanie modeli.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron