Modele Skala 1:24

rajdowe i nie tylko... ale lotnicze, to raczej nie tu ;-)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Tarzan » piątek, 24 lut 2006, 13:58

mam pytanko do raczej zaawansowanych modelarzy. otóż ostatni model sklejałem i malowałem jakis rok temu i farbki od Humbrola sa teraz jakies dziwne choć były szczelnie zamknięte. mieszałem je dość długo ale to nic nie pomaga są grudy i dzidowska kryja powierzchnię. czy te farby mozna czy nawet trzeba rozcieńczać, w jakiej proporcji i jakim rozpuszczalnikiem?

drugie pytanko: co myslicie o farbach pectry? sa na bazie wody i jak dla mnie ładnie kryją:)

prosze o pomoc bo mam do sklejenia dwa modele ferrari króre już prezentowałem i lancera evo5 od Makkinena i nie mam pojęcia czym to malować aby tego nie schrzanić.

pozdrawiam
dawaj Grisza dawaj
gadu 1498477
Avatar użytkownika
Tarzan
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Postprzez **FanKuzaja** » piątek, 24 lut 2006, 17:46

Farbki Humbrola powinosie co jakiś czas przemieszowywać by nie było takiej sytułacji jak u Ciebie. Njczęstszą rzeczą spotykaną to odcinanie się koloro od utwardzacza. Kolor na dnie puszeczki a utwardzacz u góry. Na gródy i parochowiska itd itp używam rozcienczalnika Humbrola lub Tamyia. Proporcja do 14 ml farbki 1-1,5 ml rozcienczalnika i doprze wymieszać.

Farby Pactra są dobre ale nie do pokrywania modelu pędzelkiem czy wałkiem. Dobre są do aerografu.

A na twoje pytanie ostatnie czyli by niezchrzanić modelu. Todam Ci rade. Pierw odtłuść powierzchnię benzyną ekstrakcyjną lub kompiel części w wodzie z płynem do naczyń. Po wyciągnięciu cześci z płyny połóż na szmatke lub ręczniki papierowe ( BROŃ ) nie wycieraj ich tylko pozwoł by płyn sam odparował. Potem pozostaje pokryć element podkładem. Po połorzeniu i wyschnięciu podkładu, delikatnie przeszlifować papierem wodnym o degradacji 1500-2000. A na koniec nałożyć warstwe lakieru. Wystarczają 2-3 cieniutkie warstwy. Na sam koniec polakierować bezbarwnym.

Ale jeśli coś Ci nie wyjdzie nie będziesz zadowolony z efektu powłok lakierniczych nic nie jest stracone. Wystarczy kompiel w płynie hamulcowym DOT-3 lub DOT-4. Możesz być spokojny o wypraski. Stosuję tą metodę 1,5 roku. Tylko nie podejmij takije decyzji jak już nałozysz kalkomanie bo płyn rozpuści je i będzie pupa zbita. Zostanie Ci w tedy Misiek Evo 5 w cywilnej wersji z wnętrzem od Rajdówki :D
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Banan » piątek, 24 lut 2006, 17:52

**FanKuzaja** napisał(a):Zostanie Ci w tedy Misiek Evo 5 w cywilnej wersji z wnętrzem od Rajdówki :D


Czyli treningowka ;) Pozatym zawsze mozna dokupic kalkomanie :)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez **FanKuzaja** » piątek, 24 lut 2006, 23:55

Banan powiedz mi gdzie dokupisz Kalkomanie do Evo 5 nie kupując kolejnego takiego samego modelu. Sa firmy któe dorabiają Kalkomanie na zamuwienie ale czasem niejednokroć wykonanie kalkomanie na zamuwienie przerasta 2-4 krotną wartość samego modelu.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez killer wrc » sobota, 4 mar 2006, 21:25

Ceny modeli na www.ehobby.pl sa strasznie wysokie.Kupilem na rajdzie szumava za...równowartość 10 euro eleganckie modele-gotowe.
Hoło Go!Kajto Go!
Avatar użytkownika
killer wrc
A5
 
Posty: 503
Dołączył(a): piątek, 3 mar 2006, 21:22
Lokalizacja: Wymój -Mańki

Postprzez WRC.Juru2 » czwartek, 27 kwi 2006, 16:58

ostatnio kupiłem sobie subaru 05 monte carlo (tamiya), xsare wrc 03 (heller) i xara2005 1:43 heller. fotki (nie)długo
P(i)S xsarą 03 jestem lekko rozczarowany bo nie ma skretnych przednich kół :/
najpiękno obódów to subaru impreza
Avatar użytkownika
WRC.Juru2
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 15 kwi 2006, 22:22
Lokalizacja: myslenice

Postprzez Anonymous » czwartek, 6 lip 2006, 15:44

Ja też sobie pare autek kupiłem w skali 1/18
subaru 2003
pega 307 wrc
i pega 206
a tą 206 kpiłem w ehobby za 70 zł
Anonymous
 

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron