Mercedes Benz World Racing

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Mercedes Benz World Racing

Postprzez tomas » poniedziałek, 29 wrz 2003, 19:22

Co gra nam oferuje? Wcielamy się w postać kierowcy oczywiście :) W naszym garażu stoją samochody jednej wspaniałej marki – Mercedes Benz. Począwszy od najnowszych limuzyn klasy S kończąc na klasykach takich jak SL 300. Samochodów jest bardzo dużo, każdy cechuje się innymi właściwościami jezdnymi, przyśpieszeniem itd. Warto wspomnieć o świetnie wykonanych kokpitach. Samochodów jest całe mnóstwo, jednak na samym początku dostępnych maszyn jest jedynie garstka. Wraz z rozgrywką samochodów jednak systematycznie przybywa, po pewnym czasie nie wiemy już czym jechać ;) Auta wykonane są niezwykle dokładnie, posiadają model uszkodzeń. Wspomniany model uszkodzeń stoi jednak na średnim poziomie. Po uderzeniu z wielką prędkością w powiedzmy dom, nasz Mercedes zostaje jedynie śladowo zniekształcony. Nie ma co liczyć na zderzenia z drzewami czy ze stojącymi wzdłuż drogi ludźmi, są niczym duchy, samochód przenika zarówno przez drzewa jak i przez ludzi. Jedynym mankamentem jest dźwięk jaki wydaje z siebie niemiecki motor. Uważam ,że mogłoby być znacznie lepiej. Trasy. W grze dostępnych jest kilka tak zwanych regionów po których możemy śmigać. Możemy jeździć między inymi po Australii, Japonii, a także po Krętych alpejskich drogach, często pokrytych śniegiem. W każdym regionie dostępnych jest wiele różnych pod względem trudności jak i długości torów. Tak jak w przypadku samochodzików, trasy również są odblokowywane wraz z wygrywaniem kolejnych wyścigów czy wykonywania zleconych zadań. Oprócz torów które liczą po kilka kilometrów [jedno okrążenie] występują także odcinki. Jak dotąd najdłuższym odcinkiem na jakim miałem okazję jechać był ponad 20 kilometrowy odcinek biegnący przez niemiecko-szwajcarskie alpy, po śniegu, po lodzie, po asfalcie, po szutrze. Warto wspomnieć, że samochody zupełnie inaczej zachowują się na każdej nawierzchni. Jazda po tak zróżnicowanych trasach wymaga koncentracji i wprawy. Trasy podobnie jak samochody wykonane są starannie i szczegółowo. Gra, jak dla mnie jest naprawdę bardzo dobra. Rozbudowany tryb kariery sprawia, że kolejne wyścigi są niezwykle emocjonujące. Oczywiście nic nie jest idealne. Jak dotąd „odkryłem” kilka braków tej gry. Brak możliwoście tuningu jest poważnym brakiem, zwłaszcza spoglądając w przeszłość na produkt EA – NFS Porsche. Kolejnym brakiem jest również brak klaksonu. Czasami chcąc pogonić któregoś z przeciwników, trzeba po prostu ugryźć się w język ;)
Szerszy opis gry, wrażenia, więcej informacji postaram się przekazać po ukończeniu gry, gdyż tylko w takim przypadku będę w stanie poznać grę w odpowiednim stopniu by ją opisywać ;) Na dzień dzisiejszy mogę napisać jeszcze jedno: polecam tą grę wszystkim fanom motoryzacji, fanom Mercedesów jak i fanom gier komputerowych.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów


Postprzez tomas » poniedziałek, 29 wrz 2003, 19:31

dodam jeszcze link do oficjalnej strony, można między innymi popatrzeć na screeny, narazie jednak jedynie z wersji na konsole XBox.
http://www.tdkm.com/games/mercedes-benz/
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Itek » sobota, 15 lis 2003, 18:13

Grałem dość długo w tę grę i muszę powiedzieć, że od czasów NFS Porsche na PC nie wyszło w tej matierii nic wartościowego. Gra jest bardzo dobra. Nie znakomita, ale bardzo dobra. Na wstępię przyczepię się do kokpitu, on wcale nie jest dobrze zrobiony, to tylko nałożona tekstura:-) A druga sprawa to te wszędobylskie cienie, w którch nic nie widać.
Koniec wytykania wad. Gra się naprawdę super. Od razu czuć ciężar tych aut. Nie wiem czy była kiedyś taka gra w której tak wyraźnie było by czuć różnice w wadze, gabarytach i mocy aut. Jak się jedzie SLK 230 Kompressor to tył tańczy jak baletnica w moskiewskim teatrze. Za to jak dostojnie bujasz się S-Klassą to wyraźnie czuć, że tym autem agresywnie i widowiskowo jeździć się nieda. Są terenówki, jest piękna klasowa G-Klassa. Jest jej wersja AMG i autko takie może śmiało konkurować z osobówkami.
Trasy niszczą wszystko co do tej pory zrobiono w grach komputerowych:-) Tak rozbudowanych tras jeszcze nie widziałem. No może GTA, ale to akurat co innego:-P
Są dłuugie proste w Alpach. Są liczne podjazdy, są zmienne nawierzchnie, jak nie asfalt to piasek a nawet śniego w wyższych partiach Alp. Fajna sprawa z podjazdami pod górę. Na początku mam do wyboru bardzo słabe auta jakieś dwulitrówki i krew człowieka zalew jak wleczę się na 3. biegu pod górę i widzi jak prędkość spada. Na szczęście wersje AMG albo inne o dużych silnikach nie mają takich problemów.
Grafika jest bardzo fajna. Widać od razu, że inna niż np. w serii NFS, ale nie wiem czy przez to gorsza. Mnie osobiście nie podobały się auta. Modele były super, ale zniszczenia już nie, karoseria wgniatała się i mieła - brzydko wygląda coś takiego. A druga sprawa to nie widziałem różnic pomiędzy E 220 a E 55 AMG. A szkoda. Jak już napisano wyżej nie ma możliwości regulowania aut ani tuningowania - to chyba najpoważniejszy minus tej gry.

IMHo naprawdę warto się tą pozycją zainteresować, pojeździć, odkryć nowe, mocniejsze wozy i cieszyć się wirtualnym wypadem w naszym nowiutkim kombi z silnikiem 400CDI na narty w Alpy:-)
Avatar użytkownika
Itek
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:55
Lokalizacja: Miasto Kraków


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron