W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » środa, 1 kwi 2020, 19:08

Tekst o wynikach Wirtualnego Rajdu Azorów zainteresował mnie tym rodzajem rywalizacji. To co było widać na filmiku, który umieścił Pan Łuniewski spodobało mi się na tyle że zaciekawiło mnie jak by to było samemu spróbować. Moje pytanie brzmi, który z dostępnych symulatorów rajdowej jazdy możliwie najbliżej/najbardziej oddaje rzeczywistą fizykę jazdy i samochodu? Może ktoś kto interesuje się tym mógłby mi coś podpowiedzieć? Na wstępie wypadało by zaznaczyć, że kompletnie się na tym nie znam. Interesuje mnie też kwestia ile pieniążków trzeba przeznaczyć żeby sobie "zbudować" fajny symulator w realiach domowych. Jakaś kierownica, komputer z jakimiś parametrami :roll: .... i nie wiem co dalej :lol: . Miło było by gdyby ktoś z zorientowanych lepiej niż ja miał dłuższą chwilę czasu i chciałoby mu się podać skład zestawu bieda, zestawu ze średniej pułki i zestawu "na bogato" z przybliżonymi kwotami ile to może kosztować. Zdjęcia dla ilustracji też mile widziane. Gdyby komuś się chciało opisać w skrócie choć pierwsze dwa z wymienionych wcześniej to z góry dziękuję za poświęcony czas i wkład pracy.

Dział ten na forum od lat jest martwy kompletnie. Może znajdą się wśród forumowiczów osoby, które grają albo mają wiedzę i będą chciały podzielić się posiadanymi informacjami :wink: . Coś mi się kojarzy, że najlepszy z Polaków, Pan Kielar był/jest zarejestrowany na forum. Może zagląda nadal, może coś doradzi mnie i innym potencjalnie zainteresowanym tematem. Zachęcam do wypowiadania się wszystkich chętnych :D .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa


Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » poniedziałek, 13 kwi 2020, 23:02

Prawie dwa tygodnie czasu, prawie sto wyświetleń tematu .... i ani jednej wypowiedzi :roll: . W międzyczasie powstał turniej w oparciu o grę Dirt Rally 2.0 w którym bierze udział prawie dwustu uczestników ... a mimo to nie znalazła się nawet jedna osoba, która opisała by cokolwiek :? :roll: . Wydaje mi się że przynajmniej kilka pseudonimów obecnych było/jest na forum :roll: .

Zakładając temat widziałem że dział jest szalenie popularny ... i najnowszy wpis jest dodany dwa lata temu :lol: . To miała być trochę próba ponownego rozruszania tego działu. Choć by chwilowa. Zmieniająca się sytuacja i obecna rzeczywistość spowodowała że nastąpiło gwałtowne ożywienie w tym sposobie rozrywki, który obecnie jest właściwie jedyną formą rywalizacji.

Skoro nikt nic innego nie opisał to skupmy się na Dirt Rally 2.0. Będę prowadził dalej swój monolog ... licząc, że może wreszcie znajdzie się choć kilka osób, które naprowadzą mnie na właściwy kierunek kiedy zacznę zbaczać gdzieś w krzaczory :lol: .
Wiem, że obecnie w rok po premierze gry można ją kupić za mniej niż dwie stówki. Wiem że została wydana na trzy platformy: Pc, XB i PS. Napiszcie proszę coś ala poradnik konsumencki dla początkującego gracza. Ktoś może grał na wszystkich trzech i może porównać czy np. płynność gry na wszystkich trzech jest taka sama, jakość grafiki itd. Na której kierownicy się wygodnie gra? Które słuchawki dobrze "przenoszą rajdowy klimat"? Jak wypada polska wersja językowa? itp.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez kostek45 » środa, 15 kwi 2020, 12:25

Ja łupię od lat w RBR na PC.
Teraz dużo fajnych rajdów, napływ nowych/starych zawodników + sporo kierowców z realnych OS trenuje przy RBR. :)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » środa, 15 kwi 2020, 18:52

Miałeś okazję grać na czymś innym?
Dirt 2.0, Dirt 3, coś jeszcze innego z tego gatunku? Mógłbyś porównać RBR z jakąś inną grą? Napisać co Ci się podoba i jakie są minusy.

Inicjatywa elektronicznej rywalizacji w HRSMP jako pomysł myślę że fajna. Jako sposób rywalizacji - porażka. Rozumiem, że tak jak tłumaczy Pan Miernik chodziło o obniżenie bariery wejścia dla tych którzy nie mają potrzebnego sprzętu ale .... rywalizacja z żywym przeciwnikiem ma większy sens kiedy widać czasy jak na filmikach z Dirt Rally 2.0 po każdym ukończonym odcinku. Przesyłanie uzyskanych wyników emailem mija się kompletnie z sensem rywalizacji. No chyba że coś źle zrozumiałem albo Dirt 3 ma możliwość rywalizacji podobną do najnowszej wersji gry. Z drugiej strony ciekawe czy przewidziane są jakieś tytuły dla uczestników i czy gdyby jakimś cudem wystartował jakiś realny rajd czy zostanie dokończona równolegle rywalizacja elektroniczna? Szkoda też że zabezpieczyli się przed niechcianymi rywalami i ... nie przewidzieli możliwości uczestnictwa dla wszystkich chętnych chcących się sprawdzić z realnymi zawodnikami :roll: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez kostek45 » czwartek, 16 kwi 2020, 07:54

Grałem, grałem. Zależy kto czego szuka.
Dirt Rally jeszcze jest dość w porządki. Zabawa okej, fizyka do zniesienia. Dirt Rally 2.0 wypada słabiej. Trójki nie tykałem. Inne produkcje typu WRC to nie ma o czym mówić - tylko zabawa arcade.

Reasumując - realizm i fizyka jazdy w RBR jest poziom wyżej niż w pozostałych produkcjach. Aktualizację wychodzą na bieżąco i mimo, że została wydana wiele lat temu to kwestia fizyki (dla mnie najważniejsza) jest ciągle rozwijana i aktualizowana.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez gokacper » piątek, 17 kwi 2020, 14:40

Dirt 3 to typowy arcade by sie pobawić i porozwalać :P
gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » poniedziałek, 20 kwi 2020, 16:56

Skoro tak, to jaki ma mieć sens wykorzystywanie tego do oficjalnej rywalizacji w cyfrowym HRSMP? :roll:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » poniedziałek, 20 kwi 2020, 18:04

Przed chwilą trafiłem na taką oto ciekawostkę :shock:

Najbardziej zainteresował mnie ten fragment ...."Polska jest pierwszym krajem na świecie, który zorganizuje oficjalne mistrzostwa krajowe w digital motorsport, a zwycięzca otrzyma tytuł mistrza Polski na Gali Sportu Samochodowego PZM."

Pomysł jako taki jest genialny. Daje szansę na rozpoczęcie kariery wyścigowej przy zupełnie innym poziomie finansowym.
Prolog MPDM nie zalicza się do klasyfikacji MPDM :roll: . Może dlatego że bardzo dużo utytułowanych zawodników z realnych i esportowych wyścigów ma w nim wziąć udział w charakterze gości specjalnych. Czas na zakwalifikowanie się do kwalifikacji do prologu właściwego wyścigu mija 24 kwietnia o dwudziestej drugiej godzinie. Finalnie wolnych miejsc dla uczestników pozostało dwadzieścia siedem. Teoretycznie może zgłosić chęć udziału każdy kto posiada grę na Pc.

Według mnie jest zdecydowanie za mało przewidzianych miejsc dla chętnych spróbować. Zestawiając to z podobno prawie siedmioma tysiącami chętnych do udziału w zabawie zorganizowanej pod nazwiskiem Solberga. Pomijam, że sensowniej było by ogłosić że organizator przewidział 36 miejsc dla rywalizujących a dodatkowo wystartują też goście specjalni :roll: .
Moje podsumowanie na gorąco jest takie że cyfrowe wyścigi wymyślili lepiej, niż cyfrowe HRSMP :roll: .

Całość informacji dla zainteresowanych tutaj:
https://www.pzm.pl/news/2020/wyscigi-sa ... lina-w-pzm

Ps.
Przy okazji pytanie do zorientowanych. Wymieniony w tej wiadomości to ta sama osoba co Kolin, czy to tylko zbieżność danych?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez gokacper » wtorek, 21 kwi 2020, 22:08

Kruk napisał(a):Skoro tak, to jaki ma mieć sens wykorzystywanie tego do oficjalnej rywalizacji w cyfrowym HRSMP? :roll:

Dobre pytanie. Lepiej by było użyć RBRa w którym jest więcej różnorodności jeśli chodzi o oesy i samochody.
gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez kostek45 » środa, 22 kwi 2020, 08:11

I przede wszystkim fizyka jazdy jest lepsza. Jest zapewne dużo trudniej. Może tu jest problem? :)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » środa, 22 kwi 2020, 16:04

Graliście w Dirt 3 i RBR-a napiszcie w którym jest więcej do wyboru klasycznych/historycznych rajdówek. Oprócz tego wybór motywowany jest mniejszymi wymaganiami sprzętowymi. Możecie wypowiedzieć się też na ten temat?

W pierwszej chwili też pomyślałem że może taki wybór jest zakamuflowanym zbyt wysokim poziomem trudności ale.... przestaje mieć to znaczenie bo konstrukcja rywalizacji jest tak pomyślana że uczestnicy rywalizują tylko między zawodnikami z realnych rajdów historycznych. Więc finalnie rywalizują w swoim gronie. Nie ma tutaj żadnej możliwości na kompromitację przez kogoś z zewnątrz.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez gokacper » środa, 22 kwi 2020, 22:54

Kruk napisał(a):Graliście w Dirt 3 i RBR-a napiszcie w którym jest więcej do wyboru klasycznych/historycznych rajdówek. Oprócz tego wybór motywowany jest mniejszymi wymaganiami sprzętowymi. Możecie wypowiedzieć się też na ten temat?

W pierwszej chwili też pomyślałem że może taki wybór jest zakamuflowanym zbyt wysokim poziomem trudności ale.... przestaje mieć to znaczenie bo konstrukcja rywalizacji jest tak pomyślana że uczestnicy rywalizują tylko między zawodnikami z realnych rajdów historycznych. Więc finalnie rywalizują w swoim gronie. Nie ma tutaj żadnej możliwości na kompromitację przez kogoś z zewnątrz.

Rbr to dość stara gra a Dirt 3 jednak ma dość wysokie wymagania sprzętowe. Fizyka w RBR jest jak wiadomo jest genialna. Różnorodność jest dość niezła. Każde auto prowadzi się inaczej. A w Dircie 3 nie ma za dużo historyków z czego każdy z nich prowadzi sie identycznie.
gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Luk 83 » czwartek, 23 kwi 2020, 13:03

Jak by ktoś chciał się cofnąć w czasie i zagrać w klasyczne gry rajdowe sprzed lat to tu ciekawa stronka: https://16bit.pl/search.php?q=rally
Luk 83
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2016, 15:38

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez woocasch » czwartek, 23 kwi 2020, 14:56

Dirt3 to przecież też dosyć stara gra, a te ostatnie turnieje (np. od Solberga) to opierają się Dirt Rally 2.0, która jest dosyć nową produkcją dostępną na PC, Xbox i PS4, więc powiedzmy, że każdy może w nią zagrać. A RBR to "wiekowa" produkcja i nie działa na zasadzie, kupuję i gram, tylko trzeba nieco "dodatków" ogarnąć :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W jakie symulatory rajdowe gracie i na czym?

Postprzez Kruk » czwartek, 23 kwi 2020, 17:18

Jednym zdaniem, taki a nie inny wybór platformy rozgrywek podyktowany był nie zamiarem rywalizacji między uczestnikami tylko zabawy dla zabicia wolnego czasu w oczekiwaniu na przywrócenie realnego ścigania się. :mrgreen:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości