DiRT Rally

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

DiRT Rally

Postprzez hudyj » sobota, 9 maja 2015, 17:32

Ktoś już grał i może podzielić się wrażeniami?
https://www.dirtgame.com/uk/home
Avatar użytkownika
hudyj
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa/Niepołomice


Re: DiRT Rally

Postprzez Glaniu » wtorek, 12 maja 2015, 06:57

Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: DiRT Rally

Postprzez rauf » wtorek, 9 cze 2015, 15:46

Zdania są podzielone, dla niektórych ten tytuł ma niezły potencjał. Codies albo wyciągną lekcje albo będzie to początek końca.
Wkońcu sami pytali na blogu czego userzy chcą, chcą sima. Także piłeczką po ich stronie.
A lot of people go through life doing things badly.
Racing's important to men who do it well.
When you're racing it's...it's life.
Anything that happens before or after...it's just waiting.
rauf
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 3 gru 2005, 22:40

Re: DiRT Rally

Postprzez szirer205xs » środa, 10 cze 2015, 12:39

Dla mnie póki co bomba :) tylko więcej autek tras i będzie jazda :) ja osobiście się zakochałem. Zwłaszcza że odcinki są fragmentami autentycznych osów :) nie wiem czy wszystkie ale na pweno kilka tak można sobie porównać odwzorowanie z RBRem :) jest kilka rzeczy na pewno do poprawy ale to zdecydowanie pierwsza gra która może być konkurencja dla RBRa :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Re: DiRT Rally

Postprzez Faster » wtorek, 16 cze 2015, 21:19

szirer205xs napisał(a):ale to zdecydowanie pierwsza gra która może być konkurencja dla RBRa :)


Jak popracują nad wszystkim z 10 Lat,to może wtedy,póki co NIEDOCZEKANIE :lol:
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: DiRT Rally

Postprzez Altarir » wtorek, 23 cze 2015, 11:01

Faster napisał(a):Jak popracują nad wszystkim z 10 Lat,to może wtedy,póki co NIEDOCZEKANIE :lol:


No, bo bez dachowania na każdym zakręcie (NGP i DS3 R3), kładącego się na maksa przy lekkim skręcie zawieszenia (NGP i Civic R3), betonowych opon i betonowego siana na poboczach (większość dodatkowych tras), szutru zamiast asfaltu przy wyborze mokrej nawierzchni (NGP na Karowej 2009) albo auta skaczącego jak piłka (oryginalne fizyki) to przecież nie realizm i ja nie wiem jak można w ogóle bez tych rzeczy nazwać grę symulatorem :mrgreen: :P Może w 10 lat to wszystko pododają i fani RBR wtedy będą zadowoleni. Plus jeszcze trochę CTD, żeby poczuli się zupełnie szczęśliwi. :lol:

Syndrom Grand Prix Legends normalnie - też się dawno temu się ludzie darli jakie to ultrarealistyczne, a podobno sam Jackie Stewart stwierdził, że prawdziwe auta F1 z tamtych lat miały więcej przyczepności. Trudne nie znaczy realistyczne.

Z resztą, wszyscy kiedyś piszczeli jak ta oryginalna fizyka z RBR jest idealnym odwzorowaniem rzeczywistości, a potem rzucili się na NGP :lol:

Zamiast się cieszyć, że powstało coś nowego w tematyce rajdów, to się co poniektórzy smucą, że nie jest zabugowanym RBR-em - ot, logika
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: DiRT Rally

Postprzez Faster » wtorek, 23 cze 2015, 22:56

Jesli dachujesz na NGP na każdym zakręcie to popracuj nad setem swoim nie czyimś,jeśli pokonuje Cię śliska kostka na Karowej to masz problem nie tylko z setem,i jeśli nie dałeś rady sobie w RBRa,na starych fizykach nieosiągając wyników,a na NGP (co niby jest łatwiejsze) też niepotrafisz dojeżdzać i mieć dobrych czasów to albo nic niewiesz o symulatorach albo poprostu idziesz na łatwiznę szukając spełnienia w grach arcade! pozdrawiam
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: DiRT Rally

Postprzez Altarir » środa, 24 cze 2015, 13:07

Jeśli nie wiesz z kim rozmawiasz, nie zarzucaj mu, że nie potrafi dojeżdżać ani wygrywać w tej gierce*. Wesoło się w to jeździ, jest z kim porywalizować, ale równie to realistyczne to jak CMR2 - tam było przegięte w jedną stronę, w rbr jest w drugą (plus tysiące bugów). Dlatego uważam, że DIRT Rally, który celuje bardziej po środku, znacznie lepiej odwzorowuje rzeczywistość. Podobno o to chodzi w symulatorze. No ale ja się przecież nie znam.

*Mała podpowiedź: nick ten sam tu, co na rbr czech (I ten sam gdy zdarza mi się pojechać w multiplayer Race07, GTR2, NR2003, rFactor - no ale to są przecież arcade-łatwizna)

PS setup defaultowy - racja... jak mogłem zapomnieć, że fabrycznie te auta są ustawiane by dachować :P Takiego realizmu nie doceniam :P
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: DiRT Rally

Postprzez Anbarra » środa, 24 cze 2015, 13:59

Niektore auta na NGP faktycznie sa przegiete z dachowaniami, to fakt ale za bardzo skupiasz sie na wadach. Zauwaz jak RBR swietnie odwzorowuje poslizgi, niestabilnosc gdy na jednym kole masz szuter a na drugim asfalt, dyferencjaly itp. Przyjrzyj sie gdzie sie te auta wywracaja bo jak dla mnie sa to czesto miejsca gdzie faktycznie jest jakies podbicie, kompresja/rozprezenie. Nie tesowalem DS3 R3 ale WRC prowadzi sie bardzo stabilnie. Za to Impreza 03 robi niezle jaja i jeden rajd przez to mi sie nie udal... no coz, tam cos fizyka jest nie teges, wydaje mi sie jakby amortyzator w pewnej chwili zaczynal za mocno odbijac.

A porownanie z CMR2 lepiej usun bo to swiadczy o wartosci twoich argumentow i poziomie wiesz czego...

Pamietajmy jaka mamy wszyscy wspolna ceche: LUBIMY WYZWANIA. Oryginalny RBR nim byl. NGP tez jest. CMR mial model jazdy "rzucaj tym klockiem w lewo i w prawo, w zaleznosci od predkosci wylecisz z zakretu dalej od drogi lub mniej, czasem sie odbijesz i stracisz czas". Zarowno oryginalny RBR jak i NGP wymagaja solidnego treningu i nauki balansu. Roznica miedzy RBR a RBR-NGP jest taka, jak miedzy bolidem Formuly E, a samochodem N4. jak umiesz jechac jednym to bedziesz umial tez jechac drugim, bo mniej wiecej tych samych umiejetnosci to wymaga - tylko obsluga jest inna, i przesiadajac sie musisz po prostu nauczyc sie tego. Ale zasada prosta, hamuj jak najpozniej, kontroluj poslizg, umiejetnie ocen gdzie jest apex i tam daj tyle gazu ile uznasz za sluszne.

W oryginalnym RBR i przede wszystkich czeskich fizykach auta sie za bardzo kleily, a w NGP za bardzo dachuja... no fajnie, za to w realu jak wydachujesz to musisz klepac karoserie, wiesz o tym? Moze sie jeszcze przyczep, ze ci kasy z konta nie sciagaja gdy rozbijesz RBR-owe DS3 R3...

Co do tego czy poslizgi sa dluzsze, czy krotsze, czy auta sie obracaja za latwo, za trudno... w realu tez zalezy to od opon, nawierchni, temperatury, setupu, tego gdzie mamy silnik w aucie, jakie mamy przelozenia... jezus ludzie czego wy wymagacie.

Wiem ze pisalem jak warto grac w RBR gdy nie stac nas na realny trening i dalej uwazam ze warto - pod warunkiem ze nie idziemy na skroty i ustawiamy sobie gre np. na ukladzie H, probujemy roznych kombinacji ustawien, opon, kombonujemy i experymentujemy. Ta gra daje przede wszystkim umiejetnosc szybkiego myslenia i adaptacji, przy czym bardzo dobrze symuluje sposob slizgania sie auta po drodze.

Jak na gre, naprawde wystarczy to, ze pozniej wsiadamy do auta i myslimy:

"Spoko, moge jechac teraz tak jakby to byla ta gra, wiem jak wprowadzic auto w poslizg i wyprowadzic, umiem przewidziec gdzie znajde sie za 2 sekundy jesli zrobie to to i to. Tylko auto ktorym jade to inny samochod, i trzeba go stopniowo wyczuc, bo nie moge go rozbic, poniewaz bedzie to kosztowac. Ale czuje ze ta gra czegos mnie nauczyla, i dzieki niej mam dobre spojrzenie na droge"
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: DiRT Rally

Postprzez szirer205xs » wtorek, 30 cze 2015, 17:11

Po genialnym Pikes Peak mamy dorzucony rajd niemiec i 5 nowych furek :)
Opel Kadett GT/E 16v
Opel Manta 400
Lancia 037 Evo 2
Seat Ibiza Kitcar
Peugeot 306 Maxi

:) w końcu jakieś kitcary :) mam nadzieję że będzie się pojawiało coraz więcej współczesnych autek :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Re: DiRT Rally

Postprzez Fanatico » niedziela, 2 sie 2015, 20:31

Czy Dirt Rally jest następca Colina McRae Rally?
Fanatico
Avatar użytkownika
Fanatico
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 29 lip 2015, 12:48

Re: DiRT Rally

Postprzez DonCorrado » wtorek, 4 sie 2015, 22:35

O co to w ogóle chodzi? Wypuścili gre, kupuje się ja i z czasem aktualizuje za darmo bo na razie to jest alfe, beta? Kiedy będzie pełna wersja.
to NGP to jakis mod RBR ? Chodzi o RBR Real Rally? To jest takiś najlepszy mod lepszy od niejakiego czeskiego?
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: DiRT Rally

Postprzez SkyWalker » środa, 5 sie 2015, 00:17

Dirt Rally to osobna gra a w zasadzie symulator wypuszczony w bardzo wczesnej fazie do testów przeez graczy, którzy przekazują swoje przemyślenia twórcom, Ci z kolei starają się je przelać do gry za pomocą aktualizacji...pełna wersja gry ma wyjść chyba w 2016 albo nawet 2017
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: DiRT Rally

Postprzez Voo » środa, 5 sie 2015, 08:32

Tzw. "wczesny dostęp", najnowszy pomysł na krojenie graczy z kasy. Ludzie płacą za przywilej bycia beta testerami ;)
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: DiRT Rally

Postprzez SkyWalker » środa, 5 sie 2015, 09:11

Oo zgadza się, co nie zmienia faktu że gra jest na prawdę fajna...tego nie można jej zarzucić :)
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości