Najlepszy symulator

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Najlepszy symulator

Postprzez piotrekk » czwartek, 7 mar 2013, 23:33

No właśnie. Jaka gra według was najlepiej odzwierciedla realne prowadzenie samochodu wyścigowego? Miałem przyjemność grać w grand turismo 5 na ps3 na całkiem niezłej kierownicy i muszę przyznać że było całkiem realistycznie, nie jak w większości gier gdzie puszczenie gazu traktowane jest jako hamowanie. Jakie macie doświadczenie w tym temacie?
Avatar użytkownika
piotrekk
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 6 mar 2013, 16:52


Re: Najlepszy symulator

Postprzez Jarek55511 » piątek, 8 mar 2013, 00:07

Forza Motorsport
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Najlepszy symulator

Postprzez Glaniu » piątek, 8 mar 2013, 01:04

Duzo mówi się o iRacing gdzie startuja prawdziwi zawodnicy, jest rFactor i rajdowy RBR, ale przyznam szczeze jako praktykujący w w/w tytuly, ze realizmu to sie nie da przeniesc na statyczny monitor. Jak dla mnie simy to klasa sama dla siebie i jakiekolwiek porównania do rzeczywistosci mijaja sie z celem. Takie tytuly jak Forza , Gran Turismo sa traktowane jak arcade, a nie simracingowe tytuly .
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: Najlepszy symulator

Postprzez piotrg » piątek, 8 mar 2013, 01:43

rbr, konkurencji brak
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Najlepszy symulator

Postprzez tomlodz » piątek, 8 mar 2013, 08:28

LFS - life for speed jeśli chodzi o wyścigowe.
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepszy symulator

Postprzez 5turbo » piątek, 8 mar 2013, 09:56

Netkar Pro jeśli chodzi o formuły, Teraz wychodzi AssetoCorsa od Kunosa więc rozwinięcie netkara.
www.5turbo.com

Nowe natchnienie Promot 76/84
Nowsze Dallara F393
Avatar użytkownika
5turbo
N2
 
Posty: 184
Dołączył(a): środa, 26 paź 2005, 14:55
Lokalizacja: Zabrze

Re: Najlepszy symulator

Postprzez moto_angel » piątek, 8 mar 2013, 12:55

5turbo napisał(a):Netkar Pro jeśli chodzi o formuły, Teraz wychodzi AssetoCorsa od Kunosa więc rozwinięcie netkara.


Tylko że AssetoCorsa nie ruszy pod XP i wymaga karty DX11 :(
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepszy symulator

Postprzez kpawel » piątek, 8 mar 2013, 14:10

rFactor 2
Asseto Corsa
Project C.A.R.S.
Live for Speed
RBR (rajdy)
iRacing

te tytuły można współcześnie traktować jako wiodące symulacje (bliżej realizmu niż np GT5 czy Forza). niektóre dopiero powstają lub wypuszczono betę. w przeszłości było takich gier więcej (GT Legends <3 )ale mają po kilka lat i są "martwe"
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Najlepszy symulator

Postprzez karally75 » niedziela, 24 mar 2013, 19:46

Z wyścigowych zdecydowanie iRacing, świetny symulator do tego ścigasz się tylko online, często z ludźmi którzy ścigają się w realu, naprawdę można poczuć smak wyścigów i nieźle się spocić :D
teraz tylko czekać na Oculus Rift do tego SimXperience i będzie blisko (bliżej) realu :lol:
rFactor tez jest dobry.
Czekam na Project C.A.R.S i AssetoCorsa obydwie zapowiadają się świetnie.
Z rajdowych niestety król wciąż jest tylko jeden....RBR ! i żadnych widoków na coś nowego, ewentualnie WRC3 z Advanced physics mod
karally75
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 14 mar 2013, 22:38
Lokalizacja: Chicago/Rzeszów

Re: Najlepszy symulator

Postprzez żółtodziób » niedziela, 24 mar 2013, 21:17

Pytanie jeszcze ile chce się zainwestować w dodatkowe zabawki typu kierownica. Tanie kierownice IMO nie mają żadnego sensu, kompletny brak precyzji sterowania. Takie w okolicach 4 - 5 stów działają dość precyzyjnie i przewidywalnie, ale zazwyczaj zupełnie inaczej niż prawdziwa w samochodzie (nieliniowo lub zbyt czule). A takie za 1000 PLN to nie wiem, nigdy nie sprawdzałem. Moje całkowicie subiektywne (nie oczekuję żeby ktoś się z tym zgadzał i nikogo nie zamierzam do tego przekontwać, przedstawiam jedynie swój punkt widzenia) wnioski są więc takie, że szkoda zwyczajnie szkoda mi siana na tego typu zabawki zostaję przy padzie/klawiaturze. Te najdroższe to są za drogie jak na zabawkę jak dla mnie i nawet jeśli działają świetnie to i tak nie kupię, a te na które jeszcze byłobym skłonny parę stów wydać zdecydowanie nie spełniają moich oczekiwań. , może pozwalają kontrolować samochody w trudnych grach, ale to i tak nie leży obok realizmu.

No i tutaj właśnie dochodzimy do pointy - jeśli chcemy grać guzikami to nawet jeśli sa to analogowe przyciski jak w PS3 to już takie GT5 z wyłączoną opcją "wychodzenie z poślizgu" jest zwyczajnie za trudne. Najmocniejszymi szufladami i formułami jeździ się bardzo ciężko, łatwo przeholować z gazem. Zbyt łatwo. Z kolei po włączeniu "wspomagacza" gra się robi zbyt łatwa. Znacznie lepsze było moim zdaniem GT4, nie tak hardcorowe, ale nie było żadnych ułatwień, trudność moim zdaniem była dobrze dobrana pod obsługę padem. Podobny problem jest z innymi tytułami - RBR bez kierownicy jest IMO niegrywalny, a z kierownicą ze sredniej półki tak nie działa jak powinien - po pół obrotu koła w każdą stronę. Moim zdaniem takie hardcorowe dążenie do realizmu w grach mija się z celem, gry robią się bardzo trudne, ale i tak nie oddają rzeczywistości, przynajmniej nie bez zainwestowania worka pieniędzy w akcesoria. Trzeba się więc dobrze zastanowić czytak naprawdę chcemy hardcorowego sima. Myślę,że nie bez przyczyny najbardziej kultowa grą rajdowa nie był RBR tylko CMRR 2.0 . Zbyty hardcorowo realistyczne gry dla wielu ludzi tracą sens, niejako same skazują się na rolę produkcji niszowej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najlepszy symulator

Postprzez czarnyolek » niedziela, 24 mar 2013, 22:22

piotrekk napisał(a):w większości gier gdzie puszczenie gazu traktowane jest jako hamowanie

Wsiądź w auto z silnikiem benzynowym N/A, rozpędź sie do maksymalnych obrotów (w zwykłej osobówce pewnie około 6 tys. obr/min.) na, powiedzmy trójce, i puść gaz, a zobaczysz, czy efekt bedzie podobny do hamowania, czy jednak auto nadal bedzie zachowywało swój pęd ;)
A z gier zdecydowanie RBR - za możliwość stosowania wszelkich modów - kilkadziesiąt aut do wyboru, mnóstwo tras, setki oklejeń aut. A realizm? Gra nigdy nie będzie realistyczna, chyba że zainwestujesz w fotel z przeciążeniami itp.
W graniu chodzi o fun, a tego RBR dostarcza mnóstwo, szczególnie kiedy grasz online i możesz się scigać z "żywymi" konkurentami.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Najlepszy symulator

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 25 mar 2013, 00:16

żółtodziób napisał(a):RBR bez kierownicy jest IMO niegrywalny, a z kierownicą ze sredniej półki tak nie działa jak powinien - po pół obrotu koła w każdą stronę.

A ja jak zagrałem w RBR na padzie to myślałem że nie umiem w to grać,a tu trzeba kierownicy. Dzięki koledze dużo się dowiedziałem na temat symulatorów :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Najlepszy symulator

Postprzez piotrg » poniedziałek, 25 mar 2013, 00:54

Jarek55511 napisał(a):
żółtodziób napisał(a):RBR bez kierownicy jest IMO niegrywalny, a z kierownicą ze sredniej półki tak nie działa jak powinien - po pół obrotu koła w każdą stronę.

A ja jak zagrałem w RBR na padzie to myślałem że nie umiem w to grać,a tu trzeba kierownicy. Dzięki koledze dużo się dowiedziałem na temat symulatorów :wink:


Wystarczy kiera logitech Driving Force GT za 500zł (używki dużo taniej) i jest naprawde kupe zabawy, nic poniżej tej kiery nie opłaca się do rbra podłączać. A jak się spodoba to wtedy się inwestuje w g25 lub g27.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Najlepszy symulator

Postprzez Glaniu » poniedziałek, 25 mar 2013, 12:00

A jak Cie interesuje rywalizacja zderzak w zderzak to iRacing(drogo ;-( ) rFactor, Race07 i na ta chwile chyba tylko to

Pozdro
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: Najlepszy symulator

Postprzez tabaluga » poniedziałek, 25 mar 2013, 16:24

heh Euro Truck Simulator 2 jak dla mnie wygrywa ;)
tabaluga
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 15 mar 2013, 22:15

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron