Toca Race Driver PL

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Toca Race Driver PL

Postprzez marcin » czwartek, 8 maja 2003, 13:42

Od dzisiaj w polskich sklepach dostępna jest gra Toca Race Driver PL :D
Dystrybutorem gry jest CD Projekt a cena gry wynosi 99,90 zł za dwie płytki CD. Dema nie udało mi się żadnego sciągnąc ( oprócz wersji 60 % :lol: ) a pełnej wersji też narazie nie mam. Jeżeli kto już ma tę grę niech się wypowie w tym temacie bo Codemasters zapowiadało wielką rewolucję i nie wiadomo ile z tego jest prawdą....
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica


Postprzez **FanKuzaja** » sobota, 10 maja 2003, 22:59

Co mogę powiedzieć na temat tej gry bo narazie ją mam 2 dni ją.

Mogę powiedzieć że Gra Stoi na wysokim poziomie jeżeli chodzi o Graficznie. Samochody są niezle zrobione. Części faktycznie tak odpadają od samochodu lecz nie mają aż tak dużego wpływu na styl jazzdy.

Co moge powiedzieć na samą jazdę to że do prostych bym jej nie zaliczył. Jak Narazie Jakimi Samochodami Smigałem to Mg i Lexusem 300 i mogę już powiedzieć że samochody się rużnią od Siebie jeżeli chodzi o prowadzenie. Mg się prowadzi dość dobrze a powiedział bym że Bardzo Dobrze to Już Lexus się inaczej prowadzi i tengo Lexusa wyprowadzić z Poślizgu jest już cienzej niż Mg.

Także jeżeli chodzi o Sam serwis to jest co zmieniać w samochodzie Od twardości zawieszenia wysokosci to po zbieżność kół a także areodamikę przez Spojlery itym podbne.

Jak pogram coś to zdam relację.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez **FanKuzaja** » niedziela, 11 maja 2003, 21:40

A wienc tak Grałem dziś troszkęw Tą Grę.

Od czego by tutaj zaczać. Zaczniemy od Filmiku bo od tego się zaczyna Gra Filmik Jest całkiem niezły jest to kawałek z wyścigu. Wyścigu na Owalnym torze w tym filmiku Ginie Ojciec głownego Bochatera Gry w którego się Puzniej przeistaczamy.

Zanim Zaczniemy się scigać na poważnie musimy przejść Pruby oraz rozmowy z Teami. Od tego będzie zalerzało czym i w jakim cyklu pojedziemy.

Ja jak narazie grałem tylko na Trial Driver .

Niewiem na jakim poziomie graficznym stoi na mocnych komputerach ale jak dlamnie jest to grafa szokujonca a musze dodać że mam słaby komp wszystkie opcje na minimum i rozdzelczośc 800x600. Samochodów do wyboru jest troche. I każdy się zachowuje ciut inaczej jeżeli chodzi o parametry techniczne jak i też prowadzenie na drodze. Tutaj jeden samochód prowadzi się trszke gorzej od innego jeden myszkuje na drodze a jeden zachowuje sie jak przyklejony do asfaltu. Jazda Po trawie praktycznie nie powoduje zwolnienia samochodu lecz gdy wlecimy w żwirek to odrazu sahamowywuje praktycznie do zera. Jeżeli chodzi teraz o rozpadanie się samochodu to tutaj ludzie z Codeka pokazali na co cih stać Praktycznie wszystko odpada od samochodu jak i też koło (które udało mi się urwać). Jedno co mnie tylko zastanawia małe niedopracowanie to nie odpadajonca tylna klapa . Klapa gnie się na wszelkie sposoby lecz za hiny pana niechce się otworzyć i odlecieć .

Podsumowywując grę na 10 daje 9 gra jest warta swej ceny a grywalność napewno będzie wielka. Sam się przekonałem po 3 dniach że wcionga.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gustave » niedziela, 11 maja 2003, 22:14

a ja sie sam przekonałem po 5 dniach grania że sterowania nie dało sie już bardziej zjebać, to zabiło tą gre. Ale sprytne ludziska zaczeli kombinować i są już 2 patche, jeden od relistycznego zachowania auta, drugi od sterowania, narazie i tak gram w Live For Speed, bo choćby nie wiem jak zmodyfikowali TRD to i tak nie osiągną takiego poziomu co Scawen Roberts (a Codies mają dziesiątki razy więcej $$$)...
..:: CDAction: Speed-Zone- RallyCorner ::..
zawód: kochanie rajdów
Avatar użytkownika
Gustave
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 18:45
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Tarzan » wtorek, 13 maja 2003, 18:18

Toca jest cieniutka tylko ta grafa jest dobra. dlatego zapraszam do ścigania colina 2 na stronie www.czasy.com ma tam tez powstac liga toki i szukaja testerow wiec FanKuzaja jeśli jesteś zainteresowany to wal tam pismo do admina i bedziesz glównym testerem. narka.

p.s. liga lfs tez tam jest.
dawaj Grisza dawaj
gadu 1498477
Avatar użytkownika
Tarzan
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez thompson40 » czwartek, 15 maja 2003, 07:59

grałem i mogę stwierdzić, że Toca to nic szczególnego. jeśli oceniać grę tak jak zapowiadali ją panowie codemasters to wypada słabo. brak realizmu, totalna arcade. ale jeśli oceniać grę jako samochodówkę to wypada bardzo dobrze. ładna grafika, dużo samochodów i tras. boję się, że to samo będzie z colinem :? ogólnie to zawiodłem sie na tej grze, zapowiadała się naprawdę świetna gierka, wyszło bardzo dobra samochodówka i nic więcej, przynajmniej takie jest moje zdanie.
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez KULAS Fan » czwartek, 15 maja 2003, 09:32

jeśli chodzi o gry wyścigowe to osobiście uważam, że chyba jesdną z najlepszych propozycji są mody do F1 2002 EA

GT Racing 2002 (mamy tu polską załaogę)
http://www.bhmotorsports.com/GTR2K2/downloads/176

BPR
http://bprgt.rsdg.net/


więcej informacji na

http://f1hq.racesimcentral.com/site/pag ... tel=nieuws
Avatar użytkownika
KULAS Fan
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Max9 » czwartek, 15 maja 2003, 15:51

KULAS Fan napisał(a):BPR
http://bprgt.rsdg.net/


Jakie to ma wymagania sprzętowe i czy są uszkodzenia pojazdów?
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez thompson40 » czwartek, 15 maja 2003, 15:59

zgadzam się, GTR2002 jest świetne. fakt że ciężko się jeździ na klawiszach, ale na szczęście mam kierownice i mogę śmigać. ponieważ jest to niekomercyjny dodatek, dlatego autorzy większy nacisk położyli na fizykę i można powiedzieć, że gra jest najbardziej realistycznym symulatorem wyścigów samochodowych. mogę sie mylić, ale w bardziej realistyczne wyścigi nie grałem. polecam.
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez żółtodziób » sobota, 24 maja 2003, 13:02

mój piec niestety pamięta króla ćwieczka i nie odpala w ogóle takich gier jak F1 2002 więc nici z modu. Za to majac konsolkę śmigam w GT3... jeszcze nie spotkałem gry która by miała lepszą fizykę. Ale może mało widziałem...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez thompson40 » sobota, 24 maja 2003, 15:27

żłótodziub: grałem w gt3 około godziny, na kierownicy, w kafejce 8) owszem model jazdy jest bardziej sim niż arcade, ale gra nie zrobiła na mnie większego wrażenia. nie powiem, że jest słaba, bo jest bardzo dobra, ale jak dla mnie, nic specjalnego. gtr2002 to mozna powiedzieć symulator serialu GT. cały nasik poszedł na realizm i muszę powiedzieć, że udało się to autorom bardzo dobrze. jak dla mnie, najbardziej wymagająca i najbardziej realistyczna gra samochodowa w jaką grałem. podobno GP Legends jest lepsze, ale nie grałem, więc nie mogę się wypowiedzieć. i tu kolejny minus konsoli. brak dodatków, a gtr2002 jest naprawde świetnym dodatkiem. jesli będziesz miał kiedyś okazje pojeździć [koniecznie na kierownicy] to naprawdę warto, skorzystaj z okazji. jeśli chcesz to możesz w wakacje przyjechać do mnie :lol: :lol: :lol:
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez żółtodziób » sobota, 24 maja 2003, 16:42

tak, ale na drugi raz jak będziesz grał w kafejce w GT3 to powyłączaj TSC i ASR. Domyślnie jest włączone na 50% i... psuje całą zabawę, jak masz powłączany afabet to gra faktycznie jest nieco arcadowa, co mnie na początku wqrzało, ale jak to wyłączysz zaczyna się robić gorąco. Bawię się tą grą prawie rok czasu i ciągle znajduję lepsze ustawienia, (spoilery, szpery, zawieszenie i hamulce można dowolnie regulować), o ile na samym początku ustawiałem mocny docisk ze skrzydeł o tyle teraz ograniczam downforce, a przyczepność robię ustawiając odpowiedni dystans i negatyw w zawieszeniu, oraz odpowiednio kalibrując szpery. Czteronapędówki maja dodatkowo możliwosć płynnego rozdziału mocy na osie,jak ustawiam zawsze jak najwięej na tył, na przód daję 10-15 %. Wtedy na prawdę zaczyna być sim... Aha, i jeszcze przełącz sterowanie w tryb simulation to jest w opcjach joysticka/kierownicy w menu "Options". Jeśli jest taka możliwość to wypróbuj następujące fury: TVR speed 12 (oczywiscie z silnikiem wykręconym na maxa), Panoz Esperante GTR-1, a jak to będzie mało to RUF RGT (też z silnikiem na maxa, jakieś 1100 KM) powinieneś zmienić zdanie... choć nie wykluczam że mod do F1 2002 i tak jest lepszy...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez thompson40 » sobota, 24 maja 2003, 16:49

z tego co piszesz to domyślam się że w gt3 są mocno zmodyfikowane samochody. w gtr2002 tego nie ma. są tam samochody z zespołów ścigających się w serialu GT czyli samochody GT, GTR i inne. nie znam sięza bardzo na klasach jakie występują w tym cyklu, ale wiem, że w jednej z wersji tego moda jest nawet polska załoga :!: tak więc, gt3 i gtr2002 to dwie całkowicie inne gry, tak samo jak gt3 i toca - tych gier nie można porównywać. każda ma swoje zalety i wady. być może gdybym więcej czasu spędził przy gt3 to zmieniłbym zdanie. jak będe miał okazje to przejdę się znowu do kafejki i pogram sobie pożądnie i na maxa wypróbuję gt3 :twisted: chociaż o takich rzeczach jak regualcja szper nie ma zielonego pojęcia :oops:
:D pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez żółtodziób » sobota, 24 maja 2003, 20:09

No, taki to urok Gran Turismo, że wozy się przerabia żeby jeździły a nie wlokly się po torze. Jasne że pod pewnymi względami gier nie można porównywać, ale można porównać pod względem realizmu jazdy. Moim zdaniem GT3 to wzorcowa gra pod tym względem, choć przyznam że nie miałem okazji grać w takie rzeczy jak Ferrari 355 Challenge, czy zmodowaną F1 2002. Jak byś się chciał bawić ze szperami to już mówię co i jak. Po pierwsze auto musi mieć Full Customize LSD. Wyczynowe bryki mają to w serii, bryki seryjne sie tuninguje i trzeba im takie zabawki dokupić :cry: W czteronapędówkach szpery są dwie, z tyłu i z przodu, w wozach z napdem na jedną oś tylko jedna. Szpera jest regulowana w 3 zakresach: 1. szybkość reakcji, 2. sila blokowania dyfra podczas przyspieszania, 3. siła blokowaia dyfra przy hamowaniu. domyślnie szpery usawione są: szybkość 10, przyspiszanie 40, hamowanie 20. Ale na asfalt to za dużo. Na początku to pomaga, ale potem czuć że dyfer za szybko się spina, wkurzające zwłaszcza w przednionpędówkach i czteronapędówkach bo robią sie cholernie podsterowne. Ja zawsze wszystkie parametry przedniej szpery ustawiam na asfalt na minimum, chyba że to mocna przednionapędówka (Xsara Kit Car), wtedy ustawiam dosyć duża siłę szperowania, przy przyspieszaniu, 20-30 ale na minimum nastawiam szybkość i szperowanie przy hamowaniu, wtedy przy przyspieszaniu z małych prędkosci szpera się blokuje z dużą siłą, co sprawia że opony nie dymią a auto szybciej przyspiesza, ale w ciasnych łukach szpera się nie włącza, bo ma ustawioną słabą reakcję, dzięki temu auto nie wyjeżdża mi na zewnątrz. Jeśli chodzi o tylną szperę to nie ma reguły, trzeba wypraktykować. Generalnie im mocniejszy wóz tym mocniejsze szperowanie trzeba ustawić. Przy czym szperowanie przy hamowaniu prawie zawsze ustawiam na minimum, góra na 15 jeśli auto jest bardzo mocne (800-1000 KM i więcej). Szybkość spinania zależy od stopnia nadsterowności wozu, im wcześniej w nią wpada, tym większą szybkosć trzeba ustawić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcin » wtorek, 24 cze 2003, 17:05

Słuchajcie mam taki problem z Tocą RD:
Gdy włączam tryb kariery po odebraniu maila itp. komputer mi się restartuje. Nie wiem co robić mam najnowszego Directa a gra chodzi płynnie w trybie free race więc sprzęt też nie jest za słaby. HELP :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :cry: :cry: :cry:
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron