EA F12002

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

EA F12002

Postprzez havk » sobota, 4 mar 2006, 00:33

Gram od jakiegos czasu w demo gy F1 2002 i jestem zachwycony. Demo mozna sciagnac ze strony www.gamestar.pl - jeden tor (Australia), ale praktycznie full opcji (mozna wylaczyc ulatwienia). Ja gram na kierownicy Logitech (takiej czerwonej) - granie na klawiaturze to strata czasu - radze nawet nie podchodzic. Kierownica gwarantuje plynne prowadzenie i dodawanie gazu, co jest nieodzowne w skutecznym prowadzeniu bolidu. Prowadzenie bolidu nie jest specjalnie trudne (choc trzeba sporo potrenowac, ale potem z gorki), ale osiagniecie czasow czolowki to jeszcze dluga droga przede mna :) . Kluczem jest chyba ustawienie bolidu, co stanowi dla mnie problem bo nie znam sie kompletnie na tym. Naprawde zachecam do sprawdzenia tej gry. Moj czas w Australii to 1,33,216 (wlaczony tylko clutch assistance).
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35


Postprzez tomi_kl » sobota, 11 mar 2006, 01:39

a ja chodze za ta gra od roku. Praktycznie zadna F1 z EA jest nie do kupienia w tej chwili :?
tomi_kl
A6
 
Posty: 1134
Dołączył(a): sobota, 2 lis 2002, 12:43

Postprzez Fryta » sobota, 11 mar 2006, 08:49

Najlepsza i tak jest F1 Career Challenge (również od EA Sports) ale znalezienie jej również graniczy z cudem :(
Avatar użytkownika
Fryta
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): piątek, 2 wrz 2005, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tomi_OL » sobota, 11 mar 2006, 18:20

ostatnio zciągnąłem F1 2002 od EA games

poprzez ..., gierka bardzo fajna grafika ładna i b.dużo ustawień
tylko miałem problem po przejechaniu kilku GP nagle podczas zmiany na następny tor wywalało mnie do windowsa :?

Jak ktoś chce to poszukam i zapodam link sami zobaczycie, może u was będzie śmigać :D
Rajdowcy "na dopingu" są tylko mistrzami na swoim podwórku. To zwykli oszuści. Simon Jean-Joseph.
www.sztukakibicowania.pl
Jezek, jezek, jezek SE MA !
Gravel Ruless !
Tomi_OL
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 11:43
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez szirer205xs » poniedziałek, 13 mar 2006, 01:37

Jak dla mnie to Seria z EA wogole nie ma podejścia do GP4 ;) nom chyba ze ktos lubi arkejdówki ;) a ja osobiscie za nimi nie przepadam.... :) model jazdy i wszystkie ustawienia sa duzo lepsze i ogolnie wydaje mi sie ze duzo bardziej realistyczne niz w gierkach EA. A jesli ktos narzeka ze to staroć to wystarczy posciagac troszke rzeczy z netu i mamy dowolny sezon, tory czy autka :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 13 mar 2006, 21:26

Masz rację szirer205xs. Seria "Grand Prix" jest najlepszą serią gier o Formule 1. Żadna inna gra o F1 nie dorówna Grand Prix Geoffa Crammond'a. Realizm tych gier aż powala na kolana. Zasady, tory, regulaminy, grafika, kierowcy, dosłownie wszystko... Na dodatek wystarczy wejść na dobrą stronę o GP3 czy GP4 i już mamy sezon 2006 z Super Aguri :wink:.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez havk » poniedziałek, 13 mar 2006, 22:57

hm, mam pelna wersje GP3 i powiem szczerze ze bylem rozczarowany ta gra. Ilosc opcji - OK, ale pod wzgledem modelu jazdy to juz gorzej. Wezmy chocby Eau Rogue na torze Spa - kombinacja trzech zakretow pod gorke, jeden z najslynniejszych zakretow w F1. Przejezdzam ten zakret bez ujecia gazu, nawet nie specjalnie przejmujac sie torem jazdy. W F1 Racing Championship Ubi Softu (demo do sciagniecia na www.gamestar.pl) bardzo szybkie przejechanie tego zakretu stanowi wyzwanie, jest czysta przyjemnoscia.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Postprzez szirer205xs » poniedziałek, 13 mar 2006, 23:00

Szczerze mowiac GP3 mi nie przypadlo za bardzo do gustu ale GP4 to juz zupelnie inna bajka ;) a z tego co wiem to niektorzy kierowcy f1 przejezdzali ten zakret z pedalem w podlodze i w GP4 tez jest to mozliwe choc trudne do wykonania, wszystko zalezy od ustawien auta :) ale lekki blad przy tym zakrecie i pozamiatane ;)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez havk » poniedziałek, 13 mar 2006, 23:17

A, jeszcze jedno - EA F1 2002 na moj gust to nie jest arcadeowka, moze nie jest to gra super realistyczna i trudna, ale model jazdy jest naprawde przyzwoity (tak mi sie wydaje) - za duzo gazu na wyjsciu czy wyjazd poza tor konczy sie najczesciej piruetem. A w ogole musze pograc w GP4, skoro taka dobra :idea:

EDIT: Jesli sie nie myle to F1 2002 to byla pierwsza z tych bardziej realistycznych gier F1 EA Sports, wczesniejsze czesci serii z czego co slyszalem byly zdecydowanie bardziej arcadowe.

EDIT2: http://www.allegro.pl/item91580018_f1_2 ... _szt_.html - ktos sprzedaje F12002 na allegro, ja oszczedzam pieniadze i nie kupie, wiec daje info.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Postprzez MSG Racing » wtorek, 14 mar 2006, 15:57

GP4 jest najlepsza, najbardziej realistyczna ze wszystkich gier o F1. GP3 też jest znakomita ale jednak nie taka jak 4.
We WSZYSTKICH Grand Prix (mam też jedynke ale na Amige 500) sterowanie z klawiatury jest mocno uproszczone ale po to by było wogóle mozliwe przyzwoite jeźdżenie na czas. Wystarczy wyłączyć ASR imamy problem na każdym starcie (można wykręcić bączka).
Raz udało mi się swoją kierownicę wykalibrować i byłem pod takim wrażeniem że się tego nie da opisać a to było dawno i na GP2 a GP3/4 są lepsze i ich model jazdy według mnie nie doścignięty jeżeli chodzi o single sitery bo wiadomo zwykle samochody prowadzą się inaczej (realistyka GTR).

Co do dodatków to na stronce www.grandprixgames.org można znaleźć masę dodatków (nie wiem jaka kolwiek inna gra ma ich tyle).
Można zmieniać wszystko.
- grafike menu,
- muzykę,
- fizykę jazdy
- nazwiska kierowców
- nazwy zespołów,
- tory i ich układ w menu
- format kwlifikacji
- długość wyścigu
- kształ bolidu/kasku
- punktację
- kształ toru i jego grafikę
i pewnie jeszcze coś teraz już nie pamiętam.

Zapraszam do zabawy.
PS
GP4 po zmianach potrzebuje lepszego kompa niż oryginał.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez sumo » wtorek, 14 mar 2006, 16:12

zadam konkretne pytanie i chcialbym konkretna odpowiedZ:
czy jest sens grac w GP4 na klawiaturze?
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez szirer205xs » wtorek, 14 mar 2006, 16:13

To ja osobiscie moze dorzuce jeszcze jedna stronke:
http://213.92.118.15/~dav/index.php
To jest GP4 Italia :)
A swoja droga to zapomniales chyba tylko o modach ktore zawieraja same w sobei np wszytskie dane np z konkretnego sezonu i maja po 200-300 mega :) (tory, samochody nazwiska)

Nigdy niestety nie mialem przyjemnosci gry na kierownicy ale chyba juz za stary jestem zeby sie przesiadac hehe ;) klawisze rzadza.... ;))

A swoja droga chyba nie ma drugiej takiej gry ktora dawala by uzytkownikom tyle mozliwosci zmian w zasadzie wszystkiego:)

BTW. Nie pamietam ile moj GP4 zajmowal po instalacji ale teraz rozrosl sie do 2,29 GB ;)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez Miedziu » środa, 15 mar 2006, 22:08

Ja również posiadam F1 z EA Sports. Moim zdaniem jest to bardzo fajna gra i oddaje to co sie naprawde dzieje na torze :lol: Wszystkim serdecznie polecam tą gre. ale ma ona 1 malutki minusik jest nim to ze bolidy f1 są ze 2002 roczniku. :? niewie ktos czy mozna sciagnąc tekstury np nowego maclarena itp???? jak ktos by wiedzil to prosze napiasc z gory serdecznie dziekuje

pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez adamlen » środa, 15 mar 2006, 23:40

Są dodatki które dodają nowe wozy i trasy szukaj na stronie www.bhmotorsports.com
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez misiek_wrc » poniedziałek, 16 kwi 2007, 17:06

Troche odgrzebie temat :)
Mam zamiar kupic sobie gierke , symulator, F1...
Niestety nie jestem w temacie i nie wiem co warto by kupic żeby w miare było ciekawy model jazdy. Jak czytam wszyscy raczej skierowali się w stronę gierki GP4 (domniemam że chodzi tu o nazwę Grand Prix 4). Chciałbym żeby dane czyli tory kierowcy, barwy aut były jak najbardziej aktualne :) Może ktoś pomoże za czym warto sie rozglądnąć ?? :) Dzięki i Pozdrawiam

Zapomniałem dodać że gierka ma być raczej na klawiaturę, gdyż nie mam kierownicy a kupno raczej odpada... :D
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron