Optymalny komputer do RBR, GT Legends, itp.

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Optymalny komputer do RBR, GT Legends, itp.

Postprzez Gokart » poniedziałek, 20 lut 2006, 11:25

Witam

Jestem "na kupnie" nowego komputera i chciałbym kupić taki, na którym bez problemu zagram w nowe gry typu Richard Burns Rally, GT Legends, GTR, itp. Jednocześnie zaznaczam, że nie mam nieograniczonego budżetu :) . Nie chciałbym wydawać na komputer (bez monitora, myszy i klawiatury) więcej, niż 2,5-3 tys. zł. W miarę możliwości oczywiście chciałbym, żeby komputer jeszcze przez powiedzmy rok jeszcze do czegoś się nadawał jeśli chodzi o gry ... :lol:

Czyli innymi słowy - jak najlepsza jakość za jak najniższą cenę.

Jaką konfigurację polecalibyście - przede wszystkim jeśli chodzi o kartę graficzną? Jakie macie doświadczenia praktyczne z Waszymi kompami?

z góry dzięki
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Zabolxp » poniedziałek, 20 lut 2006, 14:40

Za takie pieniądze spokojnie kupisz komp o moich parametrach, czyli:
- Pentium 4 3GHz
- 1 GB RAM
- grafika Radeon x1300 256 MB

Oczywiście jeśli chciałbyś wydać nawet 3000 zł, to możesz spokojnie zainwestować w 2GB RAM-u, nowszego Radeona (musi być na PCI Express) no i odpowiednią do tego wszystkiego płytę główną, z conajmniej dwoma wejściami na dyski SATA.

Mnie RBR chodzi płynnie na maksymalnych detalach na maksymalnej rozdzielczości w 32-bitach kolorów. Nie tną nawet tak wymagające gierki jak powiedzmy Quake 4.
Avatar użytkownika
Zabolxp
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2006, 10:46

Postprzez Tarzan » poniedziałek, 20 lut 2006, 17:06

Obrazek


jak chcesz mozesz nie kupowac karty muzycznej i na przyklad zamiast boxowego procka kupic oema i zaoszczedzona kase wydac na dobre radiatory na proscka i karte grafiki:) aha lepsza grafa bylby geforce 7800gt za okolo 1300 zeta ale w tym sklepie http://www.apollo.pl go nie ma:(
dawaj Grisza dawaj
gadu 1498477
Avatar użytkownika
Tarzan
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez cycu » poniedziałek, 20 lut 2006, 18:28

Karta muzyczna też jest wbrew pozorom bardzo ważna :!: Np. Toca wcinała mi się na jakiejś tam zintegrowanej (AC 97 czy cuś), zmienilem na SB i jest gitara :!: :!: :!:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Gokart » poniedziałek, 20 lut 2006, 18:37

tzn w ogóle gra Ci nie działała czy po prostu był g...y dźwięk?
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qbus » poniedziałek, 20 lut 2006, 19:31

Dzialac pewnikiem dzialala ale albo dzwiek nie byl taki jak powinien albo gra skakala niesamowicie... chociaz mysle ze jak jest dobra plyta to nie powinno z tym byc najmniejszych problemow... sam odkad wymienilem sprzet (ok 2 lata temu) nie mam z tym najmniejszych problemow a wczesniej rozne dziwne cuda sie zdarzaly.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez cycu » poniedziałek, 20 lut 2006, 19:42

Gra działała tylko strasznie się "cieła". Nawet obniżenie poziomu szczegółowości dźwięku nic nie dawało (chociaż na minimum efekty dźwiękowe były jak w Pegazusie :D )
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Gokart » wtorek, 21 lut 2006, 10:24

a marka karty graficznej? jakie byście polecali? zależy mi na bezproblemowej pracy, więc chciałbym coś renomowanego... Np. Asus, Gigabyte, MSI. Jeszcze jakieś marki godne polecenia (nie chodzi mi w tym momencie, czy GeForce czy Radeon)

To samo pytanie odnośnie płyty głównej - jakie marki?
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez piter306 » wtorek, 21 lut 2006, 11:25

Pierwszego kompa miałem na Asusie, działa już siedem lat, drugi też jest na Asusie i też nie mam problemów, w tym drugim pierw miałem FX5200 jakiejś śmiesznej firmy Xelo, i przy najmniejszej próbie podkręcenia od razu były problemy, pozatym był dość cienki obraz. Teraz mam Radka 9550 z Gigabyta
i jak dla mnie jest bardzo dobrze. Jak trzeba to idzie go dość mocno pogonić.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Cobra » wtorek, 21 lut 2006, 11:46

ja wczesniej uzywalem jakiegos taniego shitu i odkad przesiadlem sie na radka by gigabyte juz wiem ze lepiej kupic slabszy sprzet ale renomowanej firmy niz kupowac jakas tanioche ktora moze jest tania w zakupie ale ile sie przy niej qr... narzuca...

takze zdecydowanie brac dobre rzeczy gigabyte moze z cala odpowiedzialnoscia polecic, to samo tyczy sie plyty glownej, pamieci i calej reszty flakow tylko markowy sprzet. i polecam nie oszczedzac na zasilaczu bo te standardowe to shit jakich malo
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Tarzan » wtorek, 21 lut 2006, 15:00

poprawka do mojej zalecanej konfiguracji!!! nie bierz radka x1600pro poniewaz ma on tylko 64bit szyne do pameci tak wiec zostaje x1600xt, ktory ma 128bit szyne pamieci dzieki czemu karta jest wiele szybsza:)

co do firmowek to zgadzam sie z przedmowcami z czego bardzo polecam wlasnie gigabyta bo czesci sa tanie i raczej porzadne. nie slyszalem aby ktos sie na nie skarżyl. co do tego jaka karte czy radka czy geforca to jest maly problemik. po pierwsze aby ten sprzet dzialal Ci przez pare ladnych lat i gry dobrze wygladaly to na tym sprzecie co ci napisalem bralbym jednak geforca poniewaz za rok dokupilbym druga taka sama karte i mialbym je w sli. co do radeonow to zmiany wymagalaby plyta ktora obsluguje crossfire, do tego dochodzi pozniej karta graficzna z ati o oznaczeniu master czy cos takiego bo podobno dwie normalne karty ati nie dzialaja w crossfire, a dostac taka karte teraz jest podobno trudno ale za rok moze to juz nie byc problem.

radze poczytac pare stron z hardwarem to duzo sie dowiesz

pozdrawiam
dawaj Grisza dawaj
gadu 1498477
Avatar użytkownika
Tarzan
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Gokart » wtorek, 21 lut 2006, 16:45

jasne, czytam strony o hardwarze, ale zawsze lepiej dowiedzieć się bezpośrednio od prawdziwych wyjadaczy - czyli Was :lol:

dzieki za informacje
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gokart » niedziela, 30 kwi 2006, 23:27

po kupieniu komputera muszę powiedzieć, że jednak trochę nie doceniłem wymagań GT Legends. Komputer jest taki:

Atlhlon 3000+
1 MB RAM
Sapphire Radeon 800GTO (zoverclockowana o ok. 20%)

- niestety da się płynnie grać (tzn. ok. 70-80 fps) dopiero po ustawieniu wszystkiego na "średnie". Przy ustawieniach na maksa i np. jeździe wieczorem, kiedy oświetlenie jest skomplikowane, czuję, że potrzebowałbym komputera z naprawdę górnej półki - czyli znacznie więcej RAM-u i którejś z najnowszych kart graficznych.

To tak tylko gdyby ktoś kiedyś kupował komputer. :)
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 1 maja 2006, 18:50

Gokart napisał(a):1 MB RAM


Chyba 1 GB :P.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Gokart » środa, 3 maja 2006, 19:08

tak, oczywiście GB :D
Pozdr
Wojtek
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości