realizm w gierkach.....

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

realizm w gierkach.....

Postprzez boczo » piątek, 22 lis 2002, 16:43

do napisania tego teamtu skonila mnie dyskusja o rallisport challenge, jedni mowia ze fizyka do du** drudzy ze wrecz wymiata, a wiec moze podyskutujmy na temat fizyki w gierach(dla mnie to ona jest najwazniejsza)

jakos 2 kandydatow do 1 miejsca wymieniam Rally Trophy w rajdowkach i Grand Prix Legends jesli chodzi o wyscigi, czekam na propozycje i argumenty za i przeciw......
Avatar użytkownika
boczo
N2
 
Posty: 103
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 22:20
Lokalizacja: chicago


Postprzez aliencow » piątek, 22 lis 2002, 16:53

Więc skoro dyskusja to dyskusja... Według mnie do nieźle, acz nie doskonale, jeździ się w Colinie 2... Ale brakuje mu kilku rzeczy znajdujacych się w Rally Championship 2000... Tych nerwowych zachowań auta na nierównościach... No i może urwanych kół... Bo mimo, że Colin narazie nie ma dla mnie równych... To mimo wszystko połączenie tych dwóch tytułów byłoby hitem dziesięciolecia... Aha... I gierka z Maluchem jest dobra... Zwłaszcza jak się stworzy własnego Malca i doda trochę własnych teksturek... Malec na OZ SUPERTURISMO i z moich barwach może szybciej nie jeździ (już nad tym pracuje :)), ale serce cieszy bardzo... Więc mój kandydat do 1 miejsca to zdecydowanie Colin Mcrae Rally 2...
aliencow
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 14 lis 2002, 22:40
Lokalizacja: Szczecin

fizyka

Postprzez darekH » piątek, 22 lis 2002, 17:01

okey, bez obrazy ameryki tos nie odkryl:)
rally trophy to jest wypas, ale bez kiery nie podchodz:(, to samo niestety GPL, jest zajebista ale , no wlasnie znowu kontroler analogowy potrzebny!!!
w RT na klawiszach da sie pograc na przednionapedowcach, ale RWD to ni w chuk sie nie da!!!
ja osobiscie preferuje colina 1/2, bo po prostu fizyka tam daje duzo frajdy ma dosc duza doze realizmu, da sie grac na klawiszach, jest tam pare uproszcen arcadowych, ale w tej chwili Moim Zdaniem jest to najlepsza psudo rajdowa gra na PC!! Ewentualnie, RM ale tam jest kilka denerwujacych szczegolow , ktore przeniesiono niestety na RSC!!
co do formuly itp!!! To w tej chwil gram w GP4, dla mnie jest fajna, choc na roznych forum ludzie ja przeklinaja, ale dla mnie jest ok, sa denerwujace rzeczy ale ogolna grywalnosc jest Ok!
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez alfan » piątek, 22 lis 2002, 19:18

A teraz od troche innej strony

Nikt nie tworzy gier ktore idealnie oddają rzeczywistść(pod wzgledem fizyki jazdy i nie tylko)
I raczej nikt nie stworzy
I nie chodzi tylko wcale o to ze nie można,przyczyna jest banalna.Podstawowym zadaniem gier jest przynoszenie zysku producentom.A jak sadzicie ile osób zechce zagrać w cos co idealnie oddaje rzeczywistość ale jest trudne do wygrania.Prawdziwych fanów sportow motorowych to oczywiscie zachwyci,ale to za mało.Jaki procent na bywców oni stanowią?O powodzeniu gry decyduje opinia reszty. A im sie nie spodoba jesli non stop bedą odpadac z powodu zlapania gumy lub zmusi sie ich do długiego przmieszczania sie po dojazdówkach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Im zalzy tylko na przyjemności z jazdy.

Tu własnie moim zdaniem leży przyczyna fenomenu Colina.Wiekszośc z moich znajomych posiadających kompa grywa w Colina i uważąją go za najlepszą samochodowkę.90 procent z nich o rajdach to słyszy czasem w telewizji i to wszystko.Oni graja w colina bo"jest fajny".Niektorzy nawet nie wiedza ze zmiana ustawień samochodu wpływa na prowadzenie! Zadawane przez nich pytania moga doprowadzić do grobu("a czemu ty grasz w tym dziwnym widoku(zza kierownicy :wink: ),przecież tak nic nie widać." "ty grasz na ręcznej? chce ci się męczyć?" "a czemu to mini nie ma napędu na 4?")
Natomiast pozostałe 10 % wie doskonale co to jest ALS i kto jest mistrzem świata aktualnie(ze zwycięzcą pucharu peugeota już bym uważał :wink: ).Ale proporcja jest jednoznaczna.To laicy są w wiekszości.
I to jest wspaniałe ze Colin daje satysfakcję zarówno mnie jak i im,choć w rózny sposób.Niestety im równie dużą przyjemność daje NFS.I to dlatego zręcznosciówki dominują.

Ups sorry jak sie za bardzo rozpisałem,ale chciałem zrzucić co mi leżało na watrobie.Pozdrawiam.
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez thompson40 » piątek, 22 lis 2002, 20:30

alfan: absolutnie się z tobą zgadzam. gry nie są robione po to żeby odzwierciedlały sport tylko dla pieniędzy. niestety.
ale jeśli miałbym osenić która gra ma największy "realizm" to zdecydowanie Rally Trophy. Mam nadzieję , że na początku przyszłego roku będę mógł to powiedzieć o Colinie 3 (chociaż wersja na PS2 jest strasznie lipna - arcade. Wiem co było z Colinem 2 na PS i PC dlatego mam ndzieję , że ta różnica w dacie premiry jest uzasadniona i Colin 3 będzie "symulatorem")

pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez !ADI! » sobota, 23 lis 2002, 00:13

Niestety alfan ma rację. Choć i tak rajdowcy mają lepiej niż fani piłki nożnej. Bo co ma FIFA do gry w nogę??
A co sądzicie o "Live for Speed". Uważam, że ta realistyka i setup'y tych samochodów są poprostu najlepsze. I jestem pewnien, że większości "przypadkowych" rajdowców tą grą się nie zachwyci. Bo używając klawiatury, to te auta są poprostu niesterowne! Gdyby tak połączyć RC z LFS, to by dopiero było!! No ale cóż... mam nadzieje, że ktoś wykupi engine tej gierki.
Wydaje mi się, że jest jeszcze jeden powód wypuszczania SUPERREALISTYCZNYCH zręcznościowych gier rajdowych-- jeśli ktoś przeczyta, że tak się prowadzą rajdówki, a on wygrywa z Colinem w najtrudniejszym trybie, to od razu mu się morale podnosi.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez thompson40 » sobota, 23 lis 2002, 11:00

!Adi! : Live for Speed może się okazać bardzo ciekawe. Gra jest tworzona przez amatorów i nie jest produktem komercyjnym i być może dlatego będzie lepsza od innych? Miejmy nadzieję, że chociaż ta gra będzie dobra. W demo grałem i muszę powiedzieć , że może grafa nie wymiata ale fizyka jest dobra.
pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez Gustave » poniedziałek, 13 sty 2003, 18:48

a ja odnosze wrazenie ze kazda gra jest podporzadkowana innemu napedow, Colin- tylko wurce, RT- FWD i RWD, RM- FWD, RC- taczki z drewnianym kolem :wink: I dla mnie dobra gra rajdowa/wyscigowa to taka w ktorej nie ma kwesti przypadkowosci. Tzn jest ale w innym sensie. Jest loteria w oponach,kapciach,pogodzie itp ale zeby nie bylo sytuacji ze tkos gral rok i potrafi objechac tego co gral miesiac,i w tym momencie potrzebny bylby wlasnie ten super model jazdy, ale produkt musi byc komercyjny , musi sie sprzedac, bla bla bla, kolo sie zamyka :cry: :!:
..:: CDAction: Speed-Zone- RallyCorner ::..
zawód: kochanie rajdów
Avatar użytkownika
Gustave
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 18:45
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Kusch » poniedziałek, 13 sty 2003, 19:28

Moim zdaniem wrc2 to gra z robiona przez prawdziwych miłośników rajdów i ktoś kto gra w need for speed po przejechaniu jednego oesu walnie tą gierką w kąt.W colinie 2 mogłeś nie używac hamulców tutaj jest to nie możliwe,tak samo szwecja moim zdaniem tak własnie prowadzi się rajdówka po sniegu.Musisz wrzucać auto w zakręt.jako ciekawostkę podam że każdy asfalt w wrc2 inaczej trzyma np sanremo, katalonia, jest bardzo duża róznica w jezdzie po mokrym i suchym asfalcie która wymusza inną technikę jazdy.
Pijąc w pracy oszczędzasz czas dla bliskich.
Avatar użytkownika
Kusch
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): piątek, 18 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Bytom

Postprzez alfan » poniedziałek, 13 sty 2003, 19:58

A ja mam taki pomysł :idea:

Strasznie mnie momentami denerwuje w Colinie 2 dyktowanie.Nie chodzi tylko o opóżnienia przy bardzo szybkiej jeżdzi.Jest sporo miejsc bardzo charakterystycznych,które są nieopisane w ogóle,albo po prostu dyktuje się je ze słowem uwaga.Są to jakoś szczególnie wybijające miejsca,szybkie łuki zaraz za którymi są ciasne nawroty itp.Oczywiscie szybko się je zapamiętuje,ale jeśli jest się początkującym,wzglednie powróciło do gry po dłuższym czasie można o nich zapomnieć,i bywaja kłopoty.Mniejsza z tym jeśli bijemy rekordy odcinka,ale co jeśli chcemy przejechac np. mistrzostwa bez zapisywania(w miarę mozliwości :) ) i w takim miejscu tracimy sporo czasu.
W innych grach moze ten problem narastać,wraz ze wzrostem długosci i ilości odcinków.jakie by tam nie było dyktowanie na pewno nie bedzie idealne.

A może by tak wprowadzić edytor opisu :?: Gracz bedzie mógł dowolnie opisac dane miejsce,a następnie gra je odtworzy.Istnieją programy zamieniające tekst na dżwięk,mozna by je wykorzystać.
Ewentualnie mozna by nawet do opisu używać plików MP3,i moglibyśmy nagrywać swój opis,a potem jednocześnie jechalibyśmy i słyszeli siebie jako pilota :) Tylko wówczas w rozmiar gry wzrósł by w lawinowy sposób.
Ale fajnie by tak było :wink:
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marcin » poniedziałek, 13 sty 2003, 20:56

Edytor opisu trasy jest w RCX i mi to się bardzo podoba i jest to przydatny bajer :wink: szkoda że tak mało ludzi zwraca na tą gre uwagę :cry:
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez alfan » poniedziałek, 13 sty 2003, 21:15

No widzisz ja też nie zwróciłem :) A jak on wygląda i działa :?: :?:
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marcin » poniedziałek, 13 sty 2003, 21:39

To wygląda tak że po wyborze OS-u klikasz chyba na edycja trasy i edytujesz sobie cała trase mozesz wysłuchać opis trasy mówiony przez pilota i w dowolnej chwili możesz coś usunąć lub dodać np. z lewy 4 możesz zrobić lewy 4 ciąć :wink: Ja osobiście często korzystam z tego bajeru bo mi się przydaje i mam lepsze czasy przy lepszym opisie trasy :D
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Gustave » wtorek, 14 sty 2003, 17:21

no wszystko by bylo fajnie, ale ta gra ma TOTALNIE SKOPANY MODEL JAZDY!!!! Po co mam sleczec pare godzin nad jakims rajdem skoro mnie szlag trafia jak widze jak sie auto zachowuje podczas OSu. :evil:
..:: CDAction: Speed-Zone- RallyCorner ::..
zawód: kochanie rajdów
Avatar użytkownika
Gustave
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 18:45
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Wilu » środa, 15 sty 2003, 00:35

Najlepsza rajdową gierką jest pierwsze Rally Championship z Rac Rally.

gdyby do tej gierki dodać extrasy w stylu dobrej graficzki, nowych furek, dobrze odwzorowanych wypadeczków, no i jakiś nie wymyślony do tej pory model jazdy który by co kolwiek odwzorowywał.

To by była rewelacja. Takich odcineczków jak w tej grze już nawet na rajdzie Rac nie ma a szkoda. Tzn Silverstone itp.

A Colin 3 jakiś taki dziwnawy model jazdy mu zrobili jakoś tak inaczej, no cóż pojeździmy zobaczymy.

Co do WRC 2 to jeśli model jazdy jest choć w 80 procentach podobny do wersji nr 1 to momo rewelacyjnego odwzorowania Octavi WRC to nie zamieżam w to grać. Ale najpierw trzeba sprubować.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości