RalliSport Challenge od MicroSoft'u

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

RalliSport Challenge od MicroSoft'u

Postprzez thompson40 » czwartek, 21 lis 2002, 21:01

Witam
Chciałbym się podzielić moimi uwagami odnośnie najnowszej gry rajdowej.
W grze dostępne są 4 rodzaje motosportu : rajdy , rallycross , hill climb i ice racing (czy jakoś tak :D)
Samochodów jest sporo , poczynając od rajdowych "osiek" kończąc na mage potworach "hill climb" (np. Nissan Skyline - 850 KM!!!).
Trasy są dość ciekawe chociaż dla mnie jest ich za mało ( 48 ) i są za krótkie - zwłaszcza odcinki rajdowe. Na początku sądziłem , że są także łatwe , chociaż czasami naprawdę trudno jest się utrzymać na drodze.
Grafika jest po prostu super!!! Świetna , aż brak mi słów. Trzeba to zobaczyć żeby zrozumieć :)
Teraz chyba najważniejsze - model jazdy
A więc nie ma się co oszukiwać jest to gra zręcznościowa , ale dla naszego dobra udająca symulację. Czyli bardzo grywalne połączenie arcade i sim. Mi się podoba.
Tryb kariery polega na uczestnictwie w różnych imprezach i zmieranie punktów. Jeśli zbierzemy określoną ilość punktów odblokowujemy nowy poziom, a co za tym idzie nowe samochody i trasy.
Sprawa kamer jest prosta - lipa :( nie ma widoku zza kierownicy :( To jest cios poniżej pasa , zwłaszcza , że grę stworzyli profesjonaliści.
Podsuwowując gra jest bardzo grywalna i atrakcyjna wizualnie. Małe braki tras i kiepski dźwięk (jak w każdej grze :() motoru nie psóją całej frajdy z jazdy.
Naprawdę polecam, zwłaszcza ,że w najbliższej przyszłości nie wychodzi nic ciekwaego.

pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów


Postprzez **FanKuzaja** » czwartek, 21 lis 2002, 23:20

http://gry.interia.pl/news?inf=249055 jest tolink tej gry lecz z konoli X-box

Skrinki zapowiadajom się dość ciekawie.
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez beeper » czwartek, 21 lis 2002, 23:59

gralem, prawie cale przeszedlem (brakowalo mi 2 pucharow), gra jest spoko, ale tylko dla ludzi ktory o rajdach maja takie pojecie ze zaliczaja do nich serie need for speed, to jest totalna akradowka nie wiem gdzie sie tam doszukales elementow symulacji, no ale mniejsza z tym, tryb rally- bo ten nas interesuje, wiec polega to na tym, ze w czasie gdy ruszasz na odcinku znajdujesz sie na 4 (ostatniej) pozycji i przez caly odcinek starasz sie przegonic rywali, jesli wygrasz odcinek dostajesz punkty, po kilku odcinkach punkty sa sumowane.. a nie czasy na odcinkach jak to bywa w realu, wiec co to ma wspolnego z rajdami? tylko samochody sa PRAWIE te same... a jesli chodzi o wyglad to wygladaja troche sztucznie... moja opinia, a jesli chodzi oi inne tryby to dzialaja w ten sam sposob... jednym slowem - RalliSport Challanhe - 0 realzimu, nie mowie o fizyce jazdy bo jest totalnie do du.. jesli chodzi o moja ocene 3/10 punkt za licencjonowane autka i kilka trybow aha, wersja pc zajmuje 2-2,5 GB na dysku a intsalator jest do bani... ;] to tyle, a gralem w to jedynie dlatego ze przytlaczajaca nuda nie pozwolila mi robic nic innego.
beeper
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 23 paź 2002, 00:29
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez marcin » piątek, 22 lis 2002, 11:55

ty chyba w ogule nie grałeś w te gre !!!!!!!!!
po 1 .to jest pewnego rodzaju symulacja -zwróć uwage na fizyke jazdy!!!!
po2 .w trybie kariery (to najważniejszy tryb) nie gonisz przeciwników tylko jedziesz sam na czas tak jak w colinie 2 i wielu innych grach-na koniec twój czas zostaje porównany do innych.
mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać .........................
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez marcin » piątek, 22 lis 2002, 11:57

aha a fizyka jest spox co ty chcesz od fizyki???????????????????????
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

jaka fizyka????

Postprzez darekH » piątek, 22 lis 2002, 12:36

fizyka, w tej grze to dramat, jak tak maja sie zachowywac samochody to sorry, ale ja odpadam!!!
Trasy, te highclimbowe sa moze i ok, ale te np.safari, czy coz takiego to jak rajd warszawski prosta 250km/h hamowanie ( jakies takie jakbys kotwice zarzucal ) i zakret, i znowu prosta i zakret!!!
Fizyka jazdy to RM i nikt mi nie powie ze to jest realizm, samochod czasmi sunie poslizgiem ale jest on nie naturalny i pozatym te spiny, ja to nazywam " przegieciem" ,rozumiem ze cos takiego wystepuje w realu, ale w tej grze jest to tak trudne do wyczucia, ze odbiera cala przyjemnosc, poza tym samochod ma dziwne sztywne zawieszenie, przy przyspieszaniu
nic sie nie podnosi przod a przy hamowniu to samo ( ten sam blad byl w RM), poza tym jeszce tzw. efekt "przyssania" do bariery, za cholere nie mozna sie oderwac jak sie w np. w bariere metalowa bokiem uderzy to przod sie jakby przylepia i mozesz manipulowac a i tak sie nie chce oderwac:-((( no i samochody moze ich jest duzo , moze i sa fajne la qrwa czemu ich prowadzenie niczym sie nie rozni, czy to jedziesz 206, czy Skylinem 850HP to to samo w prowadzeniu, no te wozy F2 , kurcze jazda 306 czyu Xara, nie powodowala u mnie zadnej prawie roznicy!! Moze i colin ma za duzo arcadowki ale przynajmniej jak wezme 205 to wiem ze trzeba sie nastawic na inna jazde( nawet kazde WRC sie inaczej prowadzi). Ogolnie gre ocenilbym jako odgrzewanie kotleta w postaci RM, z lepsza grafa i tyle, dla mnie rzadzi Colin2, i poki co nie i widze konkurentow ( ew. Colin3 ale to melodia przyszlosci ), ewentualnie jezeli chodzi o samochody jednonapedowe pograc mozna w RC !!!
Podsumowujac, RSC=RM+grafa+trasy gorskie+rallycross itp, ale ogolnie gra nie pozostawia glebszego wrazenia, na 2 dni i do szuflady:((
No i ta instalka chyba cos sie popieprzylo im zeby 1.8gb na takie gowno zmarnowac!!!
trudno w oczekiwaniu na Colina3 zagralem, i zal mi teraz tylko tych 3 plytek co je na to gowno wypalilem!!!!
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez marcin » piątek, 22 lis 2002, 13:30

hehehhehehehe :D na szczęście każdy ma inny gust!!!
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

gust

Postprzez darekH » piątek, 22 lis 2002, 14:23

okey, aj wyrazilem, swoja opinie!!!
a gusta jakie sa , takie sa o nich sie nie dyskutuje :D
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk

rsc again

Postprzez darekH » piątek, 22 lis 2002, 14:30

apropo gry jeszce, o ile pamietam to sa tam takie "kruczki" jak ćwierkanie ALS-u w Xarze F2, heh,he tym to oni mnie rozbawili, ale moze mi sie przeslyszalo :((( Ogolnie dzwiek samochodow tez nie powala, jedynie subaru bylo rzeczywiste dosc, jak porownam do N-grupowego
WRX STI , takiego jak Karotki na kormoranie startowaly to dzwiek byl prawie ten sam!!!
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez thompson40 » piątek, 22 lis 2002, 15:41

Do tych którym się fizyka nie podoba: jeśli graliście kiedyś w grę V-Rally 2 to nie mówcie ,że RSC jest kiepskie. Gierka jest zręcznościówką , ale zawsze można sobie popykać w chwilach głębokiej nudy.
Dobry symulator rajdów nigdy nie powstanie, nie możliwe jest żeby program oddał całą atmosferę imprezy, przyjemeność z jazdy. Trzeba na gry patrzeć jak na zabawę , a nie jak na samochód rajdowy.

pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez **FanKuzaja** » piątek, 22 lis 2002, 15:47

Ja narazie nie grałem w tą grę ale jak czytałem opis to zapowiada sie ciekawie jak dorwie tą grę to sam wystawie opinie co do grafy i charakterystyki jazdy .
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

V-rally2

Postprzez darekH » piątek, 22 lis 2002, 16:26

nno, co do vrally2 to RSC, to jest wypas, w vrally to jak jakies motorowki jezdza samochody jakos nie zabardzo sie sluchaja kierowcy i wogole plywaja po drodze!!! Nie mowiac juz o dzwieku ktory w VR2 jest tragiczny, gra nie jest warta nawet godziny grania!!! jedyna zaleta to polskie menu, i to tyle!!!
Aha, no i ma to czego inne gry nie maja: spierdalajacych kibicow z przed maski , to mi sie akurat podobali, no i edytor tras!!! Te dwie rzczy powinny byc w grach rajdowych!!!
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez thompson40 » piątek, 22 lis 2002, 16:30

Kibice na drodze to bardzo fajna sprawa i tylko V-Rally "to ma".
Kiedy oglądam screeny z Colina 3 to chyba bardzo mało jest kibiców na trasie odcinków, a w V-Rally jest ich sporo. Ale i tak gra jest kiepska.

pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Spirdalający kibice

Postprzez Dj killer » sobota, 23 lis 2002, 17:49

Jeszcze w Sega Rally 2 spierdalają,a co do RSC to grałem jak narazie w demo i dla mnie jest ok.W demo są 4 trasy i 4 bryki :206,evo6,wrx i focus.Można zassać na WP i na stronie RSC no i jest jeszcze dużo stron gdzie to jest.Pozdrawiam rajdowców!

Ps.Może ktoś załatwić pełną wersje kupie.
KOCHAM RAJDY :)
Avatar użytkownika
Dj killer
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 21:08
Lokalizacja: PRUDNIK


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości