Kierownice do gier rajdowych

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Postprzez krs-1 » piątek, 17 gru 2004, 13:50

Chlopaki staracie sie szukac w opcjach kontrolera, kiedy Gustaw kilka postow wczesniej zrobil piekny wyklad.

Gustaw zamiescil pieknego screenshota - na ktorym widnieje odpowiedzialna za wasz problem opcja

Pedals reported as...
Combined(single axis - used for most games)

Nalezy ta opcje ODZNACZYC i wtedy konfigurowac kontroler w grze.
Jesli tej opcji nie ma we wlasciwosciach kontrolera to znaczy ze nic nie zrobimy.
Avatar użytkownika
krs-1
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez :alfan: » piątek, 17 gru 2004, 14:34

munieck napisał(a): Bo cos mi sie nie chce wierzyc, zeby w logitechu byla na sztywno ustawiona jedna os. Powodzenia.


Uwierz. W nowym żółtym Logi nie ma split axis.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gustaw » piątek, 17 gru 2004, 18:20

jak na moj gust to tak: te bardzo stare zolte logi CALE zolte maja split axis,
te nowsze na game port nie maja, ale da sie to zrobic poprzez odpowiednie poprzepinanie kabelkow w pedalach
najnowsze zolte na USB z powrotem maja splix axis
ale tak ogolnie to nie polecam tej kiery dla ludzi chcacych jezdzic np w RBR
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez Buncol » piątek, 17 gru 2004, 18:52

A powiedzcie jaka kierownica wg. Was jest najlepsza do RBRa i LFSa.
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez JoannaXP » piątek, 17 gru 2004, 20:15

jakoś sie dziwnie jeździ z pedałami na oddzielne osie :shock: mam wrażenie że autko wolniej przyspiesza a jak puszczam gaz to prędkość bardzo szybko spada zamiast sie toczyć :lol:
a jak wychodze z boksow z LFS to autko samo gazuje a ja nawet nie dotykam do pedału :lol: :?
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez maciekd » piątek, 17 gru 2004, 23:51

To może ponownie skalibruj kierownice w LFS. W menu ladnie widać na pionowych paskach który pedał w jakim jest aktualnie polożeniu...
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez JoannaXP » niedziela, 19 gru 2004, 02:12

no ja juz kalibrowalam z 2 razy,a te paski zdążyłam już zauważyć :) zgodnie z nimi ustawialam te pedaly,ale i tak nie wychodziło :roll:
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez munieck » niedziela, 19 gru 2004, 20:16

speed-x napisał(a):jakoś sie dziwnie jeździ z pedałami na oddzielne osie :shock: mam wrażenie że autko wolniej przyspiesza a jak puszczam gaz to prędkość bardzo szybko spada zamiast sie toczyć :lol:
a jak wychodze z boksow z LFS to autko samo gazuje a ja nawet nie dotykam do pedału :lol: :?


U mnie w Logu Momo Racing jest taka wada, ze pedal hamulca caly czas jest lekko wcisniety, a jak na zlosc nie da sie ich rozkrecic, zeby cos pokombinowac. Probowalem to zniewelowac poprzez ustawianie martwego punktu troche dalej, ale po paru dniach grania hamulec jeszcze bardziej naciskal, wiec dalem sobie spokoj i kiera powedrowala do mlodszego brata (i co chwile wrzeszczy: pier#@$ handicup... hehe :twisted:).

W zwiazku z tym mam male pytanko. Wiem, ze sie da kupic osobne pedaly, pytanie gdzie i jakie? Ktos ma jakies info na ten temat? Bo ja sie jeszcze z tym nie spotkalem, a szkoda mi jest kupowac nowa kierownice (a na pewno jezeli juz, to nie kupie gorszej niz MOMO), jezeli moge kupic same pedaly (dzialaly by wtedy niezaleznie od kierownicy).
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez piter306 » niedziela, 19 gru 2004, 20:32

Próbowaleś przepiąć kiere do innego portu USB?
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez krs-1 » poniedziałek, 20 gru 2004, 01:37

munieck napisał(a):U mnie w Logu Momo Racing jest taka wada, ze pedal hamulca caly czas jest lekko wcisniety, a jak na zlosc nie da sie ich rozkrecic, zeby cos pokombinowac. Probowalem to zniewelowac poprzez ustawianie martwego punktu troche dalej, ale po paru dniach grania hamulec jeszcze bardziej naciskal, wiec dalem sobie spokoj i kiera powedrowala do mlodszego brata (i co chwile wrzeszczy: pier#@$ handicup... hehe :twisted:).

W zwiazku z tym mam male pytanko. Wiem, ze sie da kupic osobne pedaly, pytanie gdzie i jakie? Ktos ma jakies info na ten temat? Bo ja sie jeszcze z tym nie spotkalem, a szkoda mi jest kupowac nowa kierownice (a na pewno jezeli juz, to nie kupie gorszej niz MOMO), jezeli moge kupic same pedaly (dzialaly by wtedy niezaleznie od kierownicy).


Mialem dokladnie ten sam problem. Posiadam Logitech Momo Racing Force (ten czarny z lewarkiem). Hamulec wciaz lekko wcisniety. Mi pomagalo wyjecie kabla usb z komputera i ponowne podlaczenie. Byl to niestety efekt krotkoterminowy.Problem powracal po kilkunastu minutach grania.
Widac jest to jakas czesta wada tych logitech'ow.
Jedyne rozwiazania to rachunek kupna wystawiony nie wczesniej niz 2 lata od dnia dzisiejszego wstecz.
Mi przyslali nowe pedaly. Akcja trwala chyba 10 dni takze rewelacja. Teraz wszystko ok. Same pedaly - do kupna bardzo ciezkie:(
Avatar użytkownika
krs-1
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez PLayer » niedziela, 16 kwi 2006, 17:05

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jaką kierownicę na dzień dzisiejszy polecacie? Główne przeznaczenie jak na razie to RBR.
Avatar użytkownika
PLayer
N3
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 17:41
Lokalizacja: Będzin (obecnie Lincoln UK)

Postprzez Banan » niedziela, 16 kwi 2006, 17:59

M jak MOMO :)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez PawelRally » niedziela, 16 kwi 2006, 18:43

Player bierz kierownicę na której będziesz mógł hamować lewą nogą co w RBR jest bardzo ważne. Nie musi być to kierownica droga jaką podał Banan. Są tanie i dobre do jazdy. Nie przepłacajmy.
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez PLayer » niedziela, 16 kwi 2006, 21:53

Podajcie mi, jeśli możecie, konkretne modele, te które m.in. umożliwiają hamowanie lewą nogą (jak wspomniał Paweł), mają lewarek zmiany biegów i dźwignię hamulca ręcznego. Nie wiem czy Momo spełnia te wszystkie założenia? A jeśli bez tych dodatków to co jest przydatne? Oczywiście na PC. Na razie ceną się nie przejmujcie...
Avatar użytkownika
PLayer
N3
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 17:41
Lokalizacja: Będzin (obecnie Lincoln UK)

Postprzez skateman » niedziela, 16 kwi 2006, 22:29

Jeśli cena Cię nie przejmuje, to polecam Driving Force Pro. Ma wszystko czego trzeba. Jest bardzo precyzyjna (kąt skrętu 900 stopni, można regulować na mniejszy oczywiscie :) ), wytrzymała. Nie posiada natomiast lewarka hamulca ręcznego. Jest to raczej nie potrzebne do gry w RBR, ponieważ można to zastąpić z powodzniem przyciskiem. Cena w Polsce to ok. 380 zł. Można ją podłączyć zarówno do PC jak i Konsoli PS2. Wszystkie przejściówki są w komplecie.

Momo zaś moim zdaniem jest lekko przereklamowana. Może i ładnie się prezentuje, ma znaczek MOMO, chowa się ona przy wspomnianej wyżej DFP.

Ciekawą opcją jest również Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel. Może jest nieco stara i chyba nie kupisz już jej w każdym sklepie, jest bardzo dobrą kierownicą do gier. Sam jej używam. Ma ona FF, jest bardzo wytrzymała a zarazem precyzyjna. Tutaj problemy mogą wystąpić ze splitem, ale wszystko da się wyregulować. U mnie śmiga aż miło.

Całkiem nieźle sprawuje się również Logitech WingMan (czerwony). Lecz odstaje on nieco precyzją i wykonaniem od powyższych kierownic.

Podsumowując najbardziej polecam DFP. Jest to obecnie najlepsza kierownica na rynku stworzona do gier na PC i PS2.

Pozdro
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości