Kierownice do gier rajdowych

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Postprzez sumo » niedziela, 12 gru 2004, 19:08

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37027412 co myslicie o tym? Ktos zna tą kierownice?

Edit: dowiedzialem sie ze to szajs :D

Moze polecacie jakas inna ? Niedroga oczywiscie...
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56


Postprzez driver.pl » niedziela, 12 gru 2004, 19:59

Lewarek jest :D ale ręcznego brak :(
Avatar użytkownika
driver.pl
N3
 
Posty: 286
Dołączył(a): sobota, 4 wrz 2004, 13:58

Postprzez piter306 » niedziela, 12 gru 2004, 23:29

Ja mam Trusta NF340 za 130 zetów. Nie ma żadnych wodotrysków, brakuje też trocha lewarka, ale jeździ się dobrze, no i wytrzymała już rok i jest dalej w dobrym stanie.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez PawelRally » poniedziałek, 13 gru 2004, 00:04

Dla mnie bardzo wygodna kierownica to taka co ma skrzydełka z tyłu.
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez lewy » poniedziałek, 13 gru 2004, 22:16

RAVEN kierownica ktorej szukasz nie dziala pod windows XP:) i wogle ma problem z dzialaniem z nowymi grami1
Obrazek
szutry the best!
Avatar użytkownika
lewy
 
Posty: 47
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2004, 18:26
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez sumo » poniedziałek, 13 gru 2004, 22:25

o kur... Lewy ! Jestes u mnie na liscie NR.1 za obrazek w podpisie !! :D :D :D sorry za OF !!
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez karcin » wtorek, 14 gru 2004, 21:44

Dokładnie też tak myśle. Obrazek zaje****y. Czyżby jakaś sugestia w strone Leszka :?: :?: :wink:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez munieck » wtorek, 14 gru 2004, 22:54

[OT] No zajebisty, ale imho jak na sygnaturke to troche za duzy. Za chwile strona z jakims postem bedzie mi sie otwierala 5 minut, zanim sie wszystkie sygnaturki zaladuja. Zreszta juz byla o tym mowa kiedys...
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez Gustaw » środa, 15 gru 2004, 01:46

edit: czy ja jestem jakis niepelnosprytny czy tu byl przed chwila post speed-x w ktorym pytala czemu kiera ciezko chodzi, ale chyba juz go usunela yyyyyyyyyyy :?:

koniecznie musisz zainstalowac ten sterownik
http://www.logitech.com/pub/techsupport ... 440enu.exe
ma duzo mozliwosci konfiguracyjnych i tak:
Obrazek
pierwszy i drugi oznacza sile ogolne force feedbacku oraz opor jaki stawia kierownica przy skrecaniu
damper koniecznie na 0% poniewaz ustawienia jakies wartosci powoduje ze kierownica w trakcie poslizgu zaczyna nienaturlanie reagowac i stawiac dziwne opory
oraz koniecznie trzeba spring dac na enabled ale z wartoscia 0%, chodzi o to ze jest to symulowanie sprezyny bedacej w kierownicach bez FF, co oczywiscie nie ma najmniejszego sensu bo kto widzial samochod w ktorym nawet jak stoimy to kolka sie same prostuja ? :wink:
a czemu ma byc enabled na 0% ? po to zebysmy w grze odczuwali faktyczne tarcie miedzy opona a asfaltem, czyli jak kontrujemy to kierownica bedzie szla lekko i bedzie czuc ze jest poslizg, natomiast kiedy wracamy kontre do wewnatrz prostujac kola bedziemy czuc opor co oznacza ze kola przednie odzyskuja przyczepnosc,
i to sa wlasnie uroki FF :D
moge wam odpowiedziec na nurtujace was pytania na temat FF
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez PawelRally » piątek, 17 gru 2004, 00:30

Mam pytanie. Jakie macie kierownice? Chodzi mi o taką sytuacją: W czasie hamowaia lewą nogą to wasza kierownica czyta to jako odjęcie gazu. Chodzi o to czy pedał hamilca i pedał gazu mają oddzielne osie? Bo nie w każdych kierownicach to jest (niestety) :?
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez munieck » piątek, 17 gru 2004, 00:39

Do tej pory mialem do czynienia z kierownicami microsoftu i logitecha i w obu przypadkach dalo sie ustawic gaz i hamulec na osobnych osiach.
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez PawelRally » piątek, 17 gru 2004, 01:06

Dwóch kumpli mam co mają gaz i hamulec pod jedną osią. Normalnie zero przyjemności z jazdy :evil: Ostrzegam tylko jak ktoś chce zakupić sobie kierownice to niech patrzy na tą możliwość nie wiem jakoś tam się to nazywa ale zapomniałem.
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez JoannaXP » piątek, 17 gru 2004, 02:44

sorry Gustaw,usunęłam bo zaraz po napisaniu poradziłam sobie z FF i ustawieniami ff w grze :D Dzięki za dodatkowe info,przyda sie :)



PawelRally napisał(a):Mam pytanie. Jakie macie kierownice? Chodzi mi o taką sytuacją: W czasie hamowaia lewą nogą to wasza kierownica czyta to jako odjęcie gazu. Chodzi o to czy pedał hamilca i pedał gazu mają oddzielne osie? Bo nie w każdych kierownicach to jest (niestety) :?

u mnie (logitech formula ff ) niestety nie ma możliwości ustawienia na oddzielne osie :( hmm,chyba że coś nie tak robiłam :roll: w lfs jak zaznaczałam opcje oddzielnie osie to nie dało sie ustawić odzielnie hamulca i gazu
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez munieck » piątek, 17 gru 2004, 10:43

speed-x napisał(a):
PawelRally napisał(a):Mam pytanie. Jakie macie kierownice? Chodzi mi o taką sytuacją: W czasie hamowaia lewą nogą to wasza kierownica czyta to jako odjęcie gazu. Chodzi o to czy pedał hamilca i pedał gazu mają oddzielne osie? Bo nie w każdych kierownicach to jest (niestety) :?

u mnie (logitech formula ff ) niestety nie ma możliwości ustawienia na oddzielne osie :( hmm,chyba że coś nie tak robiłam :roll: w lfs jak zaznaczałam opcje oddzielnie osie to nie dało sie ustawić odzielnie hamulca i gazu

Jesli ustawiasz tylko w opcjach gry, to nigdy tego nie ustawisz. Poszukaj w opcjach samego kontrolera w panelu sterowania. Tam zazwyczaj jest ta opcja i zazwyczaj defaultowo wlasnie jest ustawiona na jednej osi. Bo cos mi sie nie chce wierzyc, zeby w logitechu byla na sztywno ustawiona jedna os. Powodzenia.
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez Wilu » piątek, 17 gru 2004, 13:11

dokładnie w kalibracji kontrolera, wystarczy któyś nie pamiętam fiszek odznaczyć i jak wspominacie pedały działają niezależnie. bez tego manewru gra na kierownicy jest bezzasadna. add logitech.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron