Kierownice do gier rajdowych

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

Postprzez maciekd » wtorek, 25 lis 2003, 19:28

Niedawno stanąłem przed problemem wyboru kierownicy do PS2. Wiem, że najlepsza jest Logitech Wingman (ta niebieska), ale kosztuje nie mniej niż 400 zl. No ale coż, nie mając wyboru już chciałem kupić Logitecha, ale w natrafilem na kontroler enigmatycznej firmy Ti (technical innovations). Okazało się, że jest to jedyna kierownica do PS2 na polskim rynku poza Logitechem. Ma force feedback, regulowaną kolumnę kierownicy, lewarek zmiany biegów, dźwignie hamlulca ręcznego i co najciekawsze można ją też podłączyć do PC!!! Wobec tych zalet i ceny 219,- PLN (!!!) zdecydowałem się na jej zakup i ...żałuję tylko troche. Kierownica jest naprawde niezła, force działa bardzo przekonująco, precyzja jest wystarczająca, pedały czuje się zupełnie tak samo jak w produktach Logitecha. Naprawde nieopisaną przyjemność daje hamulec ręczny, za który moążna sobie bez obaw solidnie pociągnąć. W porównaniu z przyciskiem na kierownicy to inna bajka. Jest tylko jedna wada. Kierownica Ti troche się juz rozklepała. Nie jest dostatecznie sztywna u nasady, co troche pogarsza precyzję. W porównaniu z czerwonym Logitechem do PC mojego kolegi tutaj Ti wyraźnie traci. Aha, i system mocowania jest dość spaprany, bo stosując seryjne przyssawki nie da sie uzyskać sztywnego uchwytu. Ja stosuje do jej montażu zaciski stolarskie :wink:

Pomimo wszystko jak na cene i uniwersalność uważam, że to ciekawa propozycja. Może i bym sobie jednak wciągnął Logitecha, ale wtedy brakowałoby mi mojego ukochanego "rękawa" :wink:
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez tomas » wtorek, 6 sty 2004, 22:18

Najnowsza kierownica od Logitecha zapowiada się niezwykle ciekawie, szkoda, ze cieszyć się nią będą mogli jedynie posiadacze PS2.....i wypchanego portfela.

oto treść orginalnego artykułu [benchmark.pl]

Nowa kierownica Logitech : Driving Force Pro
Logitech : przedstawia swój najnowszy produkt - jedyną na świecie kierownice do gier z możliwością obrotu koła o 900 stopni (2,5 raza). Logitech Driving Force Pro została stworzona z myślą o nadchodzącym i owianym już legendą tytule gry: Gran Turismo 4 firmy Polyphony Digital. To właśnie z myślą o GT4 i wymagających graczach Logitech stworzył kierownicę Driving Force Pro. Bazą dla stworzenia nowego produktu była równie legendarna już kierownica dla komputerów PC - Logitech MOMO Force. Była to najbardziej zaawansowana i technologicznie kierownica dla PC. Podobnie sprawa ma się z Driving Force Pro która jest obecnie najbardziej kompleksową i zaawansowaną technologicznie kierownicą, ale dla platformy konsoli Playstation 2

Obrazek

900 stopni, czyli jak w prawdziwym aucie
2,5 raza, czyli 900 stopni - dokładnie taki obrót można wykonać kierownicą Logitech Driving Force Pro. Dotychczasowe kierownice dostępne dla konsoli czy dla komputerów PC pozwalały jedynie na maksymalny obrót o 270 stopni, co nie oddawało w pełni realiów manewrowania autami. Ciągłe parcie do doskonałości oraz chęć zapewnienia maksimum realizmu użytkownikom, skłoniło inżynierów z Logitech do stworzenia Logitech Driving Force Pro - ultymatywnego narzędzia do wyścigów w ręku gracza. Pierwszą gra która wykorzysta możliwości kierownicy będzie właśnie Gran Turismo 4 oraz Gran Turismo 4 Prologue (już dostępna na rynku Japonii, ale bez opcji kalibracji). W celu zapewnienia pełnej rozrywki graczowi inżynierowie z Logitech wprowadzili automatyczną blokadę, która będzie wykrywać czy dana gra obsługuje czy też nie gry z wykorzystaniem obrotu 2,5 raza. Jeśli gra nie będzie wykorzystywać tej opcji, kierownica automatycznie ustawi się w tryb standardowy, czyli obrotu kółka o 200 stopni. W chwili obecnej kierownica obsługiwana jest przez wszystkie gry wyścigowe, czyli ponad 50 gier.
10 calowe koło kierownicy posiada kształt, który został zaczerpnięty z bolidów wyścigowych. Kierownica została pokryta gumą, której skład nie powoduje pocenia się rąk, zaś specjalna faktura, wzór materiału sprawia, że dłonie gracza szybko wykonują manewry wirtualnym autem. Zmiana biegów odbywać się może na dwa sposoby - przy zastosowaniu płatków pod kołem kierownicy lub przy użyciu gałki zmiany biegów. To użytkownik wybiera najlepszy dla siebie sposób zmiany biegów oraz określa w grze czy zmiana taka ma odbywać się automatycznie, sekwencyjnie czy w pełni manualnie. Wszystkie przyciski z pada Playstation 2 umieszczone są na kierownicy - rozwiązanie takie eliminuje potrzebę używania pada w trakcie wyboru i ustawień w menu gry.

Więcej znajduje się "pod maską"
Prawdziwe możliwości oraz perfekcja wykonania kierownicy kryją się również "pod maską", czyli wewnątrz Logitech Driving Force Pro. Zastosowanie łożysk kulkowych sprawia, że kierownica jest nader precyzyjna, działa bez opróżnień i oporów oraz nie posiada luzów nawet po długim graniu. Optyczno-mechaniczny system Force Feedback pozwala odczuwać wszystko to, co realnie dzieje się z naszym autem poprzez system wstrząsów i szarpnięć na najwyższym poziomie odwzorowania. Kolejnym bardzo ważnym elementem zestawu Logitech Driving Force Pro jest zestaw pedałów. Posiadają one krótki skok, zaś wszystkie naciski są przenoszone i odzwierciedlane w sposób cyfrowy. Pedały posiadają taki profil i kształt, że bez problemu używane mogą być przez osoby o stopach dużych jak i małych. Pod podstawką pedałów umieszczono specjalny stabilizator. Dzięki niewielkiemu elementowi z specjalną fakturą możemy ustawić podłoże dla pedałów jako idealnie płaskie (podłoga) lub z materiału (wykładzina, dywan). Rozwiązanie takie pozwala na stabilne ustawienie pedałów na każdej powierzchni.

W ofercie Logitech nadal pozostanie kierownica Logitech Driving Force która będzie modelem podstawowym. Firma Logitech poszerzy również w niedługim czasie ofertę padów i innych produktów dla konsoli Playstation.

Cena i gwarancja:
Kierownica Logitech Driving Force Pro objęta jest pełną 2 letnią gwarancją producenta. Produkt współpracuje wyłącznie z konsolami Playstation 2. Sugerowana cena detaliczna Logitech Driving Force Pro to 615 PLN.

Pozdr.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 6 sty 2004, 23:01

Maciekd powiedz jeszcze jak duży kąt skrętu ma twoja kierownica. Prawie sie rozochociłem :wink: .
A tak na marginesie, to w nowym Cd-Action jest test kierownic. Jest tam takac ciekawa i tania konstrukca, ale bez rękawa i z biegami przy kierownicy(wiosełka), więc nie powiosłujemy sobie(tu mały paradoks :wink: ), ale za to z Force fedbackiem i niezłym kątem skrętu-250 stopni. Kosztuje chyba 280 złotych(niewiele ponad zet na jeden stopień obrotu kierownicą! :lol: ). Ma też sporo przycisków i gwarancję na 2 lata. Moim zdaniem najlepsza kiera w tym teście.

...ale dalej marzy się MOMO Force. Zaras dokleiłbym sobie znaczek Subaru na nią i zaczął zbierać na ten fotel rajdowy 8) . Miło sobie pomarzyć...
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Wilu » wtorek, 6 sty 2004, 23:51

lajcik panowie wszystkie urządzonka z psxa a tym bardziej ta kiera pod windowsami xp będzie świergotać np do colinsa 4, ryśka 1-go itp. to jest przełom w kierach więc lepiej poczekać na takiego sprzęta niż teraz w momo force inwestować. privat opinion yhm.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Gustaw » środa, 7 sty 2004, 01:01

A gdzie Ci to pisze ze to bedzie dziala w PieCu ? W druga strone to rozumiem bo sam gralem na momo popietym do PS2, a wogule to zeby to szlo pod PieCem to logitech by musial do tego puscic sterownik bo winda ci FF nie rzuci. Nieee jak na moj gust to nie bedzie dzialac na PieCu, pozatym po co by tyle zamieszania robili ze kiera dla ps2 i gt4 ?
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez maciekd » środa, 7 sty 2004, 13:13

Hultay WRC - kąt obrotu nie jest oszałamiający, to zwykłe 180 stopni. Ale kurcze najważniejsza w kierownicach jednak jest ich jakość, a co za tym idzie stabilność. Pod tym wzglądem Logitechy są bezkonkurencyjne. Żadnych luzów. Szkoda, że MOMO nie działają na PS2 :? ...
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Gustaw » środa, 7 sty 2004, 14:19

Szkoda, że MOMO nie działają na PS2

No ja mowie przeciez ze sam gralem na czyms takim (momo force! bo racing to nie wiem), wiec nie ma sily musi dzialac, i dalo sie w konsoli kalibrowac itp, niestety nie mam pojecia jak to bylo skonstruowane.
Zreszta to w tej chwili i tak nie ma wiekszego znaczenia, momo force jest juz nieprodukowany, a za niedlugo ukaze sie wypasiony Driving Force Pro dla ps2. Tylko nie moge zrozumiec dlaczego gra "moze byc nie przystosowane do obrotu kierownicy o 900*", przeciez to jest tylko kwestia kalibracji, mozna sobie tak skalibrowac ze kolko w polozeniu max w lewo to bedzie "srodek" i wtedy bedzie mialo zalozmy 270* skkretu w prawo (jak to jest w m.force). Ale moze gry konsolowe sa bardzo uproszczone w kwesti konfiguracja kierownic (bo z galkami w dualu to sie nie da nic zrobic).
Moze ktos to ma czarnule w domu lub na biezaco czyta PSX Extreme ma pojecie o wzajemnych relacjach sprzetu komputerowego i konsolowego ?
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez Wilu » środa, 7 sty 2004, 16:24

ja Gustawie grałem na tym kole co z GT3 wypuścili na swoim PIECU :!: i luz bez żadnych sterowników, więc nie rozumiem why by ta miała nie działać. szumność wypowiedzi producenta mnie irytuje. USB to usb.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Gustaw » środa, 7 sty 2004, 16:37

No faktycznie ta kiera z GT3 to od PieCowego Formula Force GP rozni sie tylko kolorem (czerwony->niebieski) i krzyzakiem na srodku. Pozyjemy zobaczymy co to za cudo wyjdzie, chetnie bym pokrecil przed kompem o 2,5 obrotu od oporu do oporu, ale jazda wurcem z takim kolkiem to musi byc czysty masochizm, nie wiem oni jebna do srodka jak taki Stasiu Deseczka siadzie i zacznie majstrowac kontry :wink:
Jesli chodzi o USB to wiele klawier nie dzialalo z ps2 :? stad moje uprzedzenia ze jednak nie wszystko jest na jedno kopyto.
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez munieck » czwartek, 24 cze 2004, 11:37

A wiec zdecydowalem sie sprzedac moja kierownice.

MOMO Logitech - reklamowac chyba nie musze. Znalazlem na allegro za tyle: http://allegro.pl/show_item.php?item=26987970, ja oddam za 100zl mniej czyli 450PLN. Kierka jest w stanie idealnym, zero jakichkolwiek rysek, luzow etc. Jak nowa. Pudelko, instrukcje, sterowniki. Caly komplet. Sprzedaje bo mi brakuje na zawias do prawdziwego autka :) Gorny slask dowoz gratis, a jezeli ktos mieszka na trasie Nowy Sacz - Katowice (obojetnie czy przez Brzesko czy Limanowa) to do tygodnia moge przyjechac, bo jade do domu next week. Ewentualnie - jezeli w ogole pojade, to moge ja przytargac na kormorana.

Jezeli ktos sporo gra (LFS :twisted:) i nie ma jeszcze kierownicy, to ta jest dla niego. Bardzo polecam!
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez Mroowa » niedziela, 29 sie 2004, 20:01

Obrazek

Czy ma ktoś tą kierownicę i może powiedzieć jak sięsprawdzaw użytkowani na PC :) to jest już ta z FF z góry dzięki :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez DrNO_krk » poniedziałek, 30 sie 2004, 00:42

no toś trafił :) ja ją mam. wiec...

- precyzja 100% nadal po dosć długim użytkowaniu
- trochę problemów z pedałami, tzn czasem mają tendencje do rozregulowania i kalibracja nie pomaga, wtedy je trzeba rozebrać i czujniki pokręcić pare razy wtedy od kopa działają ok bez ponownej kalibracji... nie wiem dlaczego tak się dzieje... ale nie jest to uciażliwe... na razie dwa czy trzy razy musiałem tego dokonać a mam kierę ponad 3 lata.
- niestety pojawił sie lekki luz na osi kierownicy, ale to przez FF a i też w niczym nie przeszkadza w trakcie grania, wręcz jest fajniej bo nia lepiej rzuca :P ale ja rozkręcę i zobaczę czy luzu nie da się trochę ściagnąć... jak coś wykombinię to opiszę
- FF mocny :] gram na 100% (w sterownikach i grach) ale stery dają możliwosć ustawienia mocy na 150%, nie polecam... raz tak zrobiłem i w CMR2 jak mi szarpnęło po ostrej glebie... nie martwiłem się o kierę, BOLAŁY MNIE NADGARSTKI!!
- uchwyt koła pewny ręce sie nie pocą i nie męczą (nie dotyczy dwu pierwszych tygodni bo się trzeba przyzwyczaić, a poetm jest gitez)
- mocowanie kiery do blatu ZAJEBISTE!! w porównaniu z inymi kierami, w Logi masz coś jakby dwa imadełka, normalnie palcami od góry zakręcasz te sruby (też człowiek nie boi się ze pękną) i to na maxa, bo inaczej ci zacznie wyrywać kierę po dłuższym graniu od blatu (wysunie się od wstrząsów), zawsze można podłożyć jakieś gumki czy kij żeby był lepszy grip do blatu a nie sam śliski, płaski plastik. ale i tak mocowanie jest na 5.

hmmm jeszcze coś?? sam nie wiem... POLECAM!!! jak masz jeszcze pytania, zapraszam Tlen/GG

aha! w kazdej grze działa idealnie, jak w grze nie chce, to znaczy ze trzeba przestawić jedna opcję w sterach, albo pedały na jednej osi (jeden + drugi minus) albo lepiej (!!) każdy pedał na osobnej osi. czyli tak jak na realu, ale teraz juz we wszystkich nowych grach jest obsługa osobnych osi pedałów więc gitez :)

pozdro

PS: **FanKuzaja** nie kręc wała z tą kierą... nigdy jej u Ciebie nie widziałem... :]
DrNO -=bike rulz!!=-

Tlen: drno_bbb
GG: 2022215
Avatar użytkownika
DrNO_krk
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 24 sie 2004, 23:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez piter306 » poniedziałek, 30 sie 2004, 20:59

Doktorze czy w Colinach 3,4,5 musiałeś wpisywać ANALOGUECONTROLS do poprawnego działania kiery?
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez DrNO_krk » poniedziałek, 30 sie 2004, 22:08

wpisywać? nie kapuję...

w CMR2 było idealnie, od kopa działała idealnie, tylko standardowe przypisanie funkcji co skręca, gaz, hamper, ręczny...

w CMR3 i 4 trzeba było ustawić, zresetować kompa, znów ustawić i reset gry i wtedy działało już dobrze (to samo w CMR5) jakiś bug chyba... bo to jedyne gry w których takie podchody trzeba było stosować

ale tak czy siak w każdej "wyscigówce" kiera działa idealnie
DrNO -=bike rulz!!=-

Tlen: drno_bbb
GG: 2022215
Avatar użytkownika
DrNO_krk
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 24 sie 2004, 23:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krs-1 » wtorek, 31 sie 2004, 10:09

Posiadam Logitecha MOMO i Colin 3 i 4 to udreka. Tak jak kolega opisuje w CMRR2 bylo no problemo.
W 4 niby dziala ok, ale po jakims czasie przestawia sie deadzone, albo zakres ruchu i np po 3 odcinkach kierowca skreca jedynie w zakresie 15stopni. Konieczny jest restart gry.

Nie doszedlem do tego jak permanentnie zrobic dobre nastawy. To sprawilo ze nie gram w Colina 4:(

Trzeba jednak zauwazyc ze jest to wina Colina a nie kierownicy. Ta dziala wspaniale z kazda inna gra. Logitech rulez...
Avatar użytkownika
krs-1
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron