2.0 DOHC

wszystko o tuningu...

Moderator: SebaSTI

2.0 DOHC

Postprzez munieck » czwartek, 20 lis 2003, 18:56

Tak sobie po cichu planuje kanta z 2.0 DOHC. Czy ktos juz mial z tym jakies doswiadczenia :?: Ile to kosztuje, moze jest ktos w polsce kto sie tym zajmuje :?: No i czy w ogole warto.

A moze wchodzi do 125 cos wiekszego :?: V6 :?:

Z gory dzieki za jakies info
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz


Postprzez żółtodziób » piątek, 21 lis 2003, 02:01

Wejść to pewnie i V8 wejdzie, tylko pytanie czy nie rozwalisz w ten sposób dystrybucji mas... Moim zdaniem nie warto pakować w to kasy jeśli chcesz mieć szybki wóz, jednak jak chcesz mieć auto do zabawy to jak najbardziej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez munieck » piątek, 21 lis 2003, 02:46

Wlasnie, ze chodzi mi o samochod do zabawy. Wyciagnac w niedziele, pojechac na KJS, zlot, etc. Pokrecic kilka baczkow, polatac bokami. Miec poprostu troche frajdy niezbyt wysokim kosztem :D :D
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez żółtodziób » piątek, 21 lis 2003, 04:10

w takim układzie spoko... na http://fiat-furious.prv.pl/ znajdziesz jakieś wskazówki. Z tego co się orientuję silnik wchodzi od mirafiori a skrzynia od jakiegoś innego fiatowskiego wynalazku, podobno po niewielkich przeróbkach możliwych do wykonania samemu wszystko sie dobrze "składa" możn się cieszyć.

Jeśli jeszcze kanta nie kupileś pomyśl o ładzie. Kasa podobna, buda solidniejsza, szczęśliwsze zdecydowanie tylne zawieszenie no i mniejsza masa.

Silnik: jeśli chcesz V6 to widzę dwie opcje. Jedna droga jak jasna cholera a druga niezbyt tania. Ta niezbyt tania to silnik Alfy 164, dwulitrowa V6stka. Poszukasz gdzieś bitej to moze za jakieś sensowne pieniadze kupisz tan silnik, ale zamontowanie go w Kancie to juz osobna historia, to jest silnik do przedniego napędu a więc ze skrzynią biegów to moze być niezły cyrk (choć nie musi)

Droga jak jasna cholera będzie V6stka Mazdy MX3, 1.8 litra 130 KM. Wątpię żebyś znalazł gdześ bitą, a nawet jak znajdziesz to cyrk ze skrzynią biegów będzie niemal na pewno, żadnej fiatowskiej nie dopasujesz...

Optymalnym rozwiązaniem(choć wcale nie tanim) byłby 1.6 albo 1.8 Rovera ze zmiennymi fazami rozrządu. Fakt że to głupia czterogarówa, kto raz posłuchał czegoś co ma wicejniż 4 gary do końca życia będzie na czwórki krecił nosem, ale po pierwsze te 4 garówy są lekkie, po drugie cholernie mocne (w lotusie Elise 1.8 wyciaga 180 KM) a po trzecie pasują do skrzynek POLONEZA!! Taki silnik bez większych przeróbek można zamontować. Tylko ja bym ostrożnie dobierał moc, skrzynia biegów od Poldka swoje granice wytrzymałości ma bardzo nisko, myślę że 120 KM to jest maks co można dać bez ryzyka rozwalenia ... Problem bylby taki silnik zdobyć, ale nie jest to chyba niemożliwością za to aplikacja byłaby prosta.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez munieck » piątek, 21 lis 2003, 14:28

Jezeli chodzi o V6, to myslalem raczej o pojemnosci wiekszej niz 2.0 :D

Co do lady to chyba masz racje. Caly czas zastanawialem sie, co ja zrobie z tylnym zawiasem w tym kancie. Odpowiedz: odpusc sobie kanta :lol:

Przypomnialy mi sie takze dwa filmiki z wegierskich KJS-ow czy czegos w tym stylu. To co kolesie robia z tymi ladami przyprawia mnie o szybsze bicie serca. Nie wiem czy ktos juz na tym forum podawal do nich linki, nie zaszkodzi jeszcze raz:

http://www.munieck.com/rallies/lbk_balatonyi_fema.wmv
http://www.munieck.com/rallies/lbk_zima_gezaharaszti.wmv

Ciekawi mnie tylko co oni tam maja za silniki. Z tego co slychac to mozliwe, ze fabryczne 1500, oczywiscie odpowiednio zmodyfikowane.

Lade, krolestwo za Lade!! :lol:
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez Wilu » piątek, 21 lis 2003, 19:47

te filmiki już były bardzo dawno, jeśli to oczywiście te o których myślę. na jednym z nich jest Łada Vfts. Klasyczny model rajdowy Łady, używany w sporcie do dziś przykład mistrzostwa Węgier itp. aha silnik to chyba coś około 1,5 z czterema gaźnikami webera i mocą około 180 km.

wrzuć sobie w googla Łada VFTS i sronek na jej temat ........ miliony.

aha jak bym coś pokręcił, należy mnie poprawić.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Kuba M. » sobota, 22 lis 2003, 23:12

Najmniej kłopotiwą, będzie chyba przekładka któregoś z silników Rovera. Będzie je można najprościej dopasować używając częsci z Poloneza. Już taki 1.4 103 PS powinien zapewnić w kancie całkiem sympatyczne osiągi, nie mówiąc już o 1.8.
Nie wiem jak sprawa wygląda z silnikami od Fiata, choćby od takiego Uno Turbo :) Też nie powinno być większych problemów, poldki z silnikami od 132 czy Argenty są dosyć częstym widokiem.
Swoją szosą powinieneś dokładnie przejrzeć forum FSO Auto Klubu http://www.fsoautoklub.pl/ Tamtejsi bywalcy powiedzą Ci pewnie znacznie więcej o takich przeróbkach. Jak już zasięgniesz wiedzy i coś ze swoim kanciakiem zrobisz to oczywiście nas poinformuj co i jak :)
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez bodziot » piątek, 28 lis 2003, 23:35

sam poruszam sie Polonezem z silnikiem 1.8 DOHC i twierdze ze są to dobre silniczki zwłaszca do cieżkich samochodzików jak DF czy poldek pozatym montarz jest dość prosty i mozna go wykonać pod blokiem nawet w ciągu jednego dnia a wymiena sie silnik ze skrzynia i pierwszą cześcia walu
co do silników seri K rowera tu zabawa jest poważniejsza a silniki z powodu ze były ona pontowane oprzecznie wiec mają termostat od strony kabiny oraz oraz kolektor wydechowy po drógiej stronie niemówiąc już o zabawie z elektroniką
gdyby BÓG popierał przedni naped to byś my chodzili na rękach
bodziot
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2003, 14:24
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron