BREWKI

wszystko o tuningu...

Moderator: SebaSTI

Postprzez darekH » poniedziałek, 17 kwi 2006, 21:55

Coz ten kot rozowy to po prostu wymiata wszystko co tu sie pojawilo. Swoja droga zastanawiam sie skad ludzie biora inwencje na takie przerobki, przeciez nawet palac codziennie ziolo i ogladajac Fast and Fourius, na przemian z Pimp my ride, to bym tak nie zeszpecil auta.
gg:3048339
Avatar użytkownika
darekH
N2
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 11:28
Lokalizacja: Gdansk


Postprzez maverick606 » wtorek, 18 kwi 2006, 12:20

To to rozowe to oczywiscie angole zrobili.Hahaha...a kto inny moglby taki shit zbudowac.Tylko oni maja taki dziwny gust.Ale mimo wszystko uwazam,ze jezdzace tam autka sa czolowka europy.Bynajmniej jadac tam,nie oglada sie na drodze ciagu nudnych A8 czy BMW 5,7 tak jak w Niemczech.W Anglii co chwila mozna spotkac BMW M3,jakiegos Lotusa,Mercedesa AMG,Bentleya itp.O samochodach po tuningu juz nie wspominam,bo jezdzi ich tam tez spooro.i to nie po takim tunie,jak u nas :P Ich auta sa o wiele ciekawsze i nie tam monotonne jak tych przykladowych Niemcow :/ Pzdr
Automobili Lamborghini
Avatar użytkownika
maverick606
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 2 mar 2004, 14:49
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez żółtodziób » środa, 11 paź 2006, 10:23

Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Saruto » środa, 11 paź 2006, 12:33

Na obławy takie jak w Japonii nie ma co liczyć :lol: Myśle że sporadycznie będą łapani tacy kierowcy ale jestem za tym żeby karać, bo często te auta poprostu się rozpadają.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Beret » środa, 11 paź 2006, 15:02

z jednej strony fajnie z drugiej nie... w mojej hondzie nie ma juz za co zabrac dowodu, ale w rally-polo wydech jest naprawde glosny... mam nadzieje ze trafie na policjanta-czlowieka ktory ogarnie ze to nie wiejski tuning tylko rajdowka...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Buncol » środa, 11 paź 2006, 15:50

Jestem tego samego zdania co Bero. Jeśli ktoś ma szybki autko do zabawy i zrobi sobie wydech, który faktycznie daje moc a siłą rzeczy jest głośny to wg mnie nie powinien być za to karany. Druga sprawa, to jak wygląda pomiar głośności wydechu? Na zatłoczonej ulicy, gdzie jest wielka wrzawa i hałas będą mierzyć głośność? Jaką mam pewność, że pomiar będzie uczciwy? Natomiast jestem za tym, aby zabierać dowody za przyciemniane światła, bo nieraz to takiego tjuninkowffca w ogóle nie widać.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RallyMAN » środa, 11 paź 2006, 17:44

Mam nadzieje, ze nigdy nie trafie na policjantów z takim urządzeniem bo od razu mi zabiorą dowód... Ja mam pełny przelot... wiec nawet nie mialbym sie o co kłucić... :lol:
Avatar użytkownika
RallyMAN
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2004, 17:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Beret » środa, 11 paź 2006, 20:06

w hondzie mialem pierdzacy tlumik... po drugim zabraniu dowodu zalozylem zwykly, seryjny tlumik z ladna rurka... cisza i spokoj :D pomijajac fakt ze dzisiaj wydech urwal mi sie przed tlumikiem srodkowym... po pol godziny jazdy leb mi peka...

pomiaru nigdy nie zrobia prawidlowo ale na pocieszenie w stacji diagnostycznej to zweryfikuja ;)
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez żółtodziób » czwartek, 12 paź 2006, 22:37

Jeśli kupujesz dobre części to nawet jeśli wydech jest głośny to mozna jechać - takie rzeczy zazwyczaj są mierzone zanim zostają wprowadzone do obrotu. dopuszczalny hałas to coś około 100 dB, tgo jest na prawdę bardzo głosno. 90 dB to jest głosność młota pneumatycznego.

Kto się moze bać - właściciele "basowych" szpanerskich wydechów. Niskie częstotlowisci nawet jeśli dają duże ciśnienie akustyczne to nie są one tak dobrze słyszalne dla ludzkiego ucha, zwłaszcza w miejskim hałasie. Tutaj tłumik może wydawać się znacznie cichszy od wyczynowego, ale moze znacznie przekraczać dopuszczalne normy.

Sposób na pomiar jest - trzeba mieć mikrofon kierunkowy. Oczywiscie taki pomiar zawsze będzie pozostawił pewne wątpliwości, ale jeśli wyjdzie wynik znacząco wyższy od normy to daje to podstawę do zabania dowodu.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez schwepes » niedziela, 15 paź 2006, 15:07

Buncol napisał(a):Jestem tego samego zdania co Bero. Jeśli ktoś ma szybki autko do zabawy i zrobi sobie wydech, który faktycznie daje moc a siłą rzeczy jest głośny to wg mnie nie powinien być za to karany.

Rozumiem że policjant ma podczas kontroli stwierdzić czy wydech 'daje moc' czy jest tylko głośny? :lol:

Druga sprawa, to jak wygląda pomiar głośności wydechu? Na zatłoczonej ulicy, gdzie jest wielka wrzawa i hałas będą mierzyć głośność? Jaką mam pewność, że pomiar będzie uczciwy?

W ogóle nie musi być pomiaru - policjant ma prawo zatrzymać ci dowód i skierować na badanie techniczne na podstawie przypuszczenia że samochód nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beret » czwartek, 18 sty 2007, 16:16

nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Marmetal » czwartek, 18 sty 2007, 18:40

Beret napisał(a):http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2088365


Żenada w pełnym tego słowa znaczeniu...
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron