BREWKI

wszystko o tuningu...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Kuba M. » niedziela, 12 paź 2003, 18:08

!ADI! napisał(a):Ktoś nosi spodnie z krokiem w kostkach, czy to jest funkcjonalne? (...) Tak samo, czy garnitur jest funkcjonalny?


Dwa razy nie. Najbardziej funkcjonalny jest dres. :lol:
Zgodzicie się chyba ze mną?
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom


Postprzez !ADI! » niedziela, 12 paź 2003, 18:14

Dla mnie funkcjonalne jest to w czym można biec i zrobić skłon :) pomijając oczywiście część estetyczną :) bo tu trzeba pogodzić się z niektórymi utrudnieniami
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Kuba M. » niedziela, 12 paź 2003, 19:00

Patrzcie u uczcie się tuningować samochody:
http://www.funpic.hu/fun-bin/picviewe.c ... kateg=auto

Spoiler tem zapewnia nie tylko doskonały docisk tylnej osi do podłoża, ale zapewnie też niesamowite wrażenia estetyczne.

Nie dziwcie się, że domowy tuning zewnętrzy jest póżniej obśmiewany. Dla mnie spoiler od Evo w Colcie jest tak samo wieśniacki jak ławka na tylnej klapie.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez TommiCrazy » niedziela, 12 paź 2003, 22:57

to ja se kupie aluminiowy japonski spoiler ( rodem jak z BTCC) lub podobnych tylko ze japonskie serie ! !:) fajny wysoki , nieniszczy aerodynamiki auta , ale napewno daje spory docisk w tym regulacje( widziałem takei juz na wielu różnych modelach aut w wyscigach ) , jak sie urwie przy stłuczce to kogoś przetnie na pół !!!
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez !ADI! » niedziela, 12 paź 2003, 23:05

Tommi MATRIX będzie!!! ;)
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 13 paź 2003, 00:32

Nie zgodze się z Tobą jeśli chodzi o te maluchy. Pomyśl jakie zagrożenie stanowi samochód który się rozpędza szybciej, ma większą prędkość maxymalną. A taki oklejony w plastik. Jak już będą mieli kogoś potrącić, to i tak mu krzywdę zrobią. Choć osobiście wolałbym plastkikiem oberwać niż blachą. A przy stłuczce to wolę mieć kontakt z plastikiem niż blachą. I ni eprzesadzaj z tym wlotem. Czasami wyolbrzymiasz fakty.



Z wlotem ani trochę nie przesadzam. Takie są fakty. Liczy się każdy milimetr wystającego plastiku lub blachy. Spójrz na airbagi, jak masz źle zapięte pasy to zrobią ci dodaatkową krzywdę, pożyek jest z nich tylko jeśli wszystko inne jest OK. Kilka centymetrów się nachylisz to poduszka cię zabije. Z wlotami jest tak samo. Wystający element trafi w skroń i trup na miejscu.

W ogóle to taki zderzak raczej nie odleci, bo jest chyba przykręcony. Nie wydaje mi się że utrzymałby się na dwustronnej taśmie klejącej.
A czy nie wydaje Ci się, że spojler wkręcony w blachę ma zbyt małą bezwładność, żeby odlecieć? Przecie chybaby już odpadł przy dużych prędkościach. Bo o ile wiem, to powietrze przy wyższych prędkościach, przykłada dosyć dużą siłę nie tylko odrywającą czy dociskającą ale także skierowaną poziomo.



Mało widziałeś i mało wiesz. Ja już widziałem spoilery odrywające się w czasie jazdy. W tym Colcie masz spoiler tylny przymocowany do tylnej szyby. Przykręcony więc nie jest na pewno...

Cytat:
Nawet jak jedziesz ostrożnie to niechktoś w ciebie przywali, spoiler odleci i zrobi komuś krzywdę

W jaki sposób? Przecie nie udeżysz w spojler, bo on jest na klapie. I zwykle jest za duży, żeby wpaść do środka. A po za tym, to nawet gdyby ktoś wpadł na ciebie od tyłu, to spojler zgodnie z prawem bezwładności powinien mieć podobną prędkść do pojazdu, do którego był przyczepiony.



Nie musisz uderzyć w spoiler. Wystarczy puknąć w klapę, ona się odkształci i skrzydełko wystrzeli jak z procy w powietrze jeśli jest źle zaprojektowane. Dobrze zaprojektowany element tego nie zrobi, ale dobrze zaprojektowanych elementów nie kupisz w sklepie pt. "tjuninkujemy wszystkie samochody", i nie pochodzi z arzone jak ten shit od Colta. I nie chodzi że spoiler akuat do twojego wozu wpadnie, jak pofrunie w powietrze równie dobrze może spaść w trawę jak i komuś na głowę.

Popatrz na wyniki testów potrąceń. I ile gwiazdek za bezpieczeństwo pieszego, mają auta, które są bezpieczne dla pasażerów?



Różnie, jedne mają więcej inne mniej. Ale czemu czynić je jeszcze bardziej niebezpiecznymi?

Gdyby spojlery stanowiły tak wielkie zagrożenie, to pewnie już w niektórych państwach by ich zakazali.



tak, oczywiście... aleś wymyślił. Nie wiem czy wiesz ale np. wystające poza obrys nadwozia koła, wystające poza przedni zderzak rury w terenówkach są zakazane nawet w Polsce. Tylko co niektórzy maja te zakazy w dupie, a policja woli suszyc niż pilnować takich rzeczy. Również chlapacze muszą mieć odpowiednie właściwości, nie mogą być byle jakie. Prawo zabrania wielu rzeczy które mimo to są robione. Poza tym jak już powiedziałem tylko niektóre rodzaje skrzydeł są niebezpieczne, niestety sa to akurat te rodzaje które są w polsce najpowrzechniejsze. Nie wiem jak chcesz ująć w paragrafy co jest dobrym skrzydłem a co nie. Zaproponuj coś.

Niebezpieczne spoilery były także stosowane w F1, do omentu aż jeden się nie oderwał i nie zabil strażaka zabezpieczającego wyścig. Od tamtego czasu muszą mieć określoną sztywność. Kto mi zagwarantuje że shit sprzedawany w co drugim sklepie z częściami motoryzacyjnymi ma wstarczającą sztywnosć? Nikt! Więc nie gadaj że nie mam racji...

Która część jeszcze może odpaść i zrobić komuś krzywdę?


Kpisz czy o drogę pytasz? Bo jeśli kpisz to trafiłeś pod zły adres... A jeśli na prawdę nie wiesz jakie elementy mogą bć potencjalnie niebozpieczne odpowiem krótko: wszystkie które są twarde i nie zostały zaprojektowane z uwzględnieniem możliwości wypadku. Jeśli spoilery zaprojektowała fabryka, albo jakaś poważna firma specjalistyczna (taka jak np. prodrive, który może przeprowadzać takie same testy jak fabryka) to można tego używać bezpiecznie, jeśli jednak tak nie jest to na dwoje babka wróżyła, nie siedzisz w środku w tej części i nie wiesz czy wytrzyma czy nie. Producent też tego nie sprawdził w fachowy sposób bo nie miał takich możliwości możesz co najwyżej sam to gdzieś wypróbować, połozyć cegłę na gazie, przywiąza sznurek do sprzęgł, odpalić auto, poczekać aż gdzieś przywali, jak spoilerek się nie oderwie to wjechać jeszcze drugim samochodem w tył, jak cały czas będzie na swoim miejscu możesz monowac to w nowym samochodzie... Powodzenia...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 13 paź 2003, 00:37

tommi: takie rzeczy akurat są na tyle mocne że się nie odrywają. mówię tu o spoilerach jakie ma ten colt, to wszystko najzwyklejszy plastik z którego robi się obudowy do walkmanów (ABS) jeśli masz takie urządzenie na zbyciu to spuść je z czwartego piętra (jak rypnie o ziemię powinno mieć prędkość 50 km/h, czyli taką jak na crash-testach) i potem zejdź i zobacz co z tego zostało. Taki właśnie wytrymały jest materiał z którego robi się wing commandery to takich shitów jak ten Colt.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez TommiCrazy » poniedziałek, 13 paź 2003, 01:07

cóż upłynie duzo wody w wiesle, bede miał kase, zhardcoruje silnik w galancie, jak bede w sybkich zakrętach miał uciekający tyłek zabardzo założe aluminiowy spoiler by docisnąć zad, ale jesli bede mial dalej gaz to silnik bedzie się bardziej grzał więc zmienie wlot powietrza na taki jak evo oraz intercooler !! i bedzie grało !!
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 13 paź 2003, 01:57

Pewnie że będzie grało! i tak ma byc!
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kris_WRC » wtorek, 14 paź 2003, 10:56

Czemu nikt nie powie kiedy spotykamy się na chacie Wiejskiego Tuningu?
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez żółtodziób » wtorek, 14 paź 2003, 14:30

dziś o północy, może być?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kris_WRC » wtorek, 14 paź 2003, 14:52

Więc dzisiaj o północy wyzwiemy sie na pojedynek 8)
A na rozluźnienie to ja Wam coś pokaże :)

Obrazek

Na 100% jestem dziś na wiejskim
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez Kris_WRC » wtorek, 14 paź 2003, 15:07

AAAAAAAAAAHAHHAHHHAHAHHAH

Obrazek

Kozak :P
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez fluff » wtorek, 14 paź 2003, 15:21

Wiejski fajna stronka, ale...
Obrazek
co w tym zlego? moze nr startowy nakleic na burcie... no moze te naklejki, ale nie jest to jakies straszne. Pozatym to seria... Wiejska? :shock:
Moze sie myle, ale mi ten malczak sie nawet podoba 8)
Moze na czat wpadne, jesli nie pojde spac :lol:
Power Is Nothing Without Control!
Duval ognia!!!
Avatar użytkownika
fluff
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): niedziela, 3 sie 2003, 21:47
Lokalizacja: trojmiasto

Postprzez TommiCrazy » wtorek, 14 paź 2003, 18:34

ten poldon jest spoko, uwazam ze to fajny montarz komputerowy ! :) pozatym nadciąga podobno ( juz jest) "Poldon racer "
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości