Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez yarco_ » piątek, 27 mar 2015, 15:27

Jak w temacie. Szukam dobrego miejsca do kupna używanego auta, do 30 tys. Interesują mnie polskie miasta (praktycznie cała Polska).
Auto rodzinne - opel lub vw. Z góry dzieki za pomoc.
yarco_
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 24 mar 2015, 10:53


Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Piotr » piątek, 27 mar 2015, 16:24

Dobrze trafiłeś, forum o motorsporcie jest idelane. Moze w Kamieniu Pomorskim maja fajne auta:)
Kucharz
Avatar użytkownika
Piotr
N3
 
Posty: 271
Dołączył(a): środa, 25 gru 2002, 12:19
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez lewar » piątek, 27 mar 2015, 16:27

Bardzo dobrym rodzinnym autem jest Lancer Evo 9. Ma pojemny bagażnik, 4 drzwi, czasem nawet działa klimatyzacja. Prowadzi się dość przyjemnie w porównaniu do rodzinnych aut Opla i VW.
--- www.cecot.pl ---
Avatar użytkownika
lewar
N2
 
Posty: 157
Dołączył(a): poniedziałek, 23 gru 2002, 12:50
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 mar 2015, 20:50

Przeniosłem wątek do stosownego działu, proszę nie komentowanie tego jak szczęśliwie lub nieszczęśliwie ten wątek został założony.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Ayatol » sobota, 28 mar 2015, 15:12

Ale ten wątek nie ma sensu. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć że Bydgoszcz jest lepsza do zakupu auta niż Jasło? Auto kupuje się tam gdzie się znajdzie dobry egzemplarz. Jak dla mnie to wątek do śmieci.
Ayatol
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): środa, 25 sty 2012, 23:39

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez majka00 » środa, 1 kwi 2015, 13:50

Używane auto najlepiej kupić.... no, najlepiej kupić ;)
Jeśli chodzi o regiony Polski to raczej wielkiej różnicy nie ma, a jak nawet jest to nie taka by od razu pedałować przez pół kraju po jakiś samochód. Posprawdzaj sobie oferty na allegro, przejdź się do komisu, albo jakiegoś większego centrum komisowego jak aaa auto, popytaj znajomych - może ktoś sprzedaje. Nikt Ci nie napisze - jedź do Krakowa, czy jedź do Sopotu, bo tam są najlepsze bryki :)
majka00
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 30 mar 2015, 14:52

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez posejdon » sobota, 4 kwi 2015, 11:42

majka00 napisał(a):przejdź się do komisu, albo jakiegoś większego centrum komisowego jak aaa auto,

No ta. Najlepiej u handlarza...

A tak poważnie to wydaje mi się, że używane auto najlepiej kupić tam gdzie soli nie sypią czyli południe Europy.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez żółtodziób » sobota, 4 kwi 2015, 12:25

Ayatol napisał(a):Ale ten wątek nie ma sensu. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć że Bydgoszcz jest lepsza do zakupu auta niż Jasło? Auto kupuje się tam gdzie się znajdzie dobry egzemplarz. Jak dla mnie to wątek do śmieci.


Nie tylko ten jeden nie ma sensu. W myśl regulaminu nie stanowi to jednak podstawy do jego zamknięcia/usunięcia. Nie podtrzymywać przy życiu to sam spadnie gdzieś daleko.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez dominik_r » sobota, 4 kwi 2015, 12:31

Polski komis to ostatnie miejsce, gdzie szukałbym dla siebie używanego samochodu. Firma kolegi wozi samochody z zachodu dla różnych komisów i niestety 90% z nich po tygodniu jest na allegro z mocno skorygowanym przebiegiem. Prawda jest taka, że kupuje się wyeksploatowane samochody za parę groszy, wymiana kierownicy na nie wytartą, licznik cofany do przebiegu akceptowalnego przez kupujących, pranie wnętrza, polerka lakieru i gotowy unikat od niemieckiego prawnika co to mieszkał tylko 3.5 km od swojej kancelarii a wogóle to mało jeździł bo cierpiał na chorobę lokomocyjną.... To w temacie gdzie nie kupować. Gdzie kupić? Zdarzają się ogłoszenia prywatnych sprzedawców, którzy sprzedają auta kupione w polskim salonie. Te zazwyczaj są skromniej wyposażone, jednak łatwiej zweryfikować ich przeszłość. Można poszukać samemu za granicą, bo w dzisiejszych czasach samodzielny import to naprawdę nie jest już problem ani jakiś wygórowany koszt. Wesołych Świąt wszystkim życzę :)
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez żółtodziób » sobota, 4 kwi 2015, 19:28

dominik_r napisał(a):Polski komis to ostatnie miejsce, gdzie szukałbym dla siebie używanego samochodu. Firma kolegi wozi samochody z zachodu dla różnych komisów i niestety 90% z nich po tygodniu jest na allegro z mocno skorygowanym przebiegiem. Prawda jest taka, że kupuje się wyeksploatowane samochody za parę groszy, wymiana kierownicy na nie wytartą, licznik cofany do przebiegu akceptowalnego przez kupujących, pranie wnętrza, polerka lakieru i gotowy unikat od niemieckiego prawnika co to mieszkał tylko 3.5 km od swojej kancelarii a wogóle to mało jeździł bo cierpiał na chorobę lokomocyjną.... To w temacie gdzie nie kupować. Gdzie kupić? Zdarzają się ogłoszenia prywatnych sprzedawców, którzy sprzedają auta kupione w polskim salonie. Te zazwyczaj są skromniej wyposażone, jednak łatwiej zweryfikować ich przeszłość. Można poszukać samemu za granicą, bo w dzisiejszych czasach samodzielny import to naprawdę nie jest już problem ani jakiś wygórowany koszt. Wesołych Świąt wszystkim życzę :)



I to niech będzie credo każdego kto chce kupić auto. Sprowadza się nie to co jest w świetnym stanie, bo nigdzie nie świecie nie ma frajerów, którzy dobre auta sprzedają za pół-darmo. Sprowadza się to na czym można dobrze przyciąć, a zatem to, co jest tanie. Czytaj - posiadające cały szereg wad, które później już na miejscu są mniej lub bardziej nieudolnie, ale zawsze minimalnym kosztem łatane, zanim zostanie sprzedane jako "superokazja po dziadku". Skorygowany licznik to jeszcze najmniejszy problem, problemem jest rzeczywisty stan tych samochodów. Chyba coraz mniej ludzi już się na to nabiera, zwróćcie uwagę jakie czasem się ogłoszenia pojawiają "auto przyjechało o własnych siłach, nie na lawecie". Tego i tak nie da się zweryfikować, ale nawet jeśli tak było to co to za argument? Że to jest dobre auto, ponieważ potrafi przejechać kilkaset kilometrów bez rozkraczenia się? No prośba. Z innych tekstów jakie słyszałem, to że jakiś komisiarz "zna dobre miejsce", gdzie samochody są tanie i dobre. Również śmiechu warte, zupełnie jak by istniały takie rejony geograficzne, gdzie szczególnie często występują frajerzy. Jeśli istnieje takie miejsce to jest to Polska, gdzie ludzie takie kity łykają, ale na pewno nie ma żadnych takich szczególnych miejsc w Niemczech, Francji czy Włoszech. Szczególnie Niemcy mają w zwyczaju wysoko się cenić, czasem znacznie wyżej niż wynosi rzeczywista wartość wozu. Przestają się cenić dopiero jak samochód traci zdolność do przejścia ichniego przeglądu. W Polsce to o tyle nie problem, że nikt się nie przyczepi jeśli zamiast kata będzie kawał rury i wywalony będzie filtr cząstek stałych, więc auto może nawet jeszcze jakiś czas pojeździć, ale nie zmienia to faktu, że i tak kupujesz tak naprawdę coś, co jet biegunowo odległe od opisu.

Tak jak pisał dominik - auta kupione w Polsce i możliwie mało właścicieli. Jeśli sprowadzać to samemu i też auta które nie przechodziły non-stop z rąk do rąk, bo o takie pudła nikt nie dbał. Takie oferty mają sens.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez MarcinM1992 » czwartek, 23 kwi 2015, 15:37

Jak masz mechanika z pojęciem, to możesz śmiało atakować Wielkopolskę, ale musisz mieć mechanika z pojęciem i trochę czasu, bo szybko to kupisz co najwyżej kupę złomu
MarcinM1992
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 13 kwi 2015, 13:17

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Rubajticos » czwartek, 23 kwi 2015, 16:27

Ja osobiście mogę polecić faceta z podkarpacia. Sprowadził dla mojej rodziny i znajomych już kilka samochodów z zachodu i odpukać wszystko jest OK.
Facet jedzie do Niemiec, szuka samochodu - jeśli coś się napatoczy wraca nim na kołach. Tutaj nie zgodzę się do końca z żółtodziobem co do tego czy może coś o samochodzie powiedzieć przez te kilka tysięcy kilometrów. Trochę tak, trochę nie. Przykładowo dla mojego taty wracał już Seatem Alhambrą kiedy silnik nagle zaczął coś chrzanić. Do Polski dojechał, ale samochodu nie sprzedał tylko opchnął "typowym handlarzom". Parę tygodni później trafił się Ford Galaxy rocznik 1999 - 6 lat nim jeździmy i jedyne czego wymagał przez ten czas to regeneracji turbiny.

Facet sam mówi, że przekręcić licznik to nie problem, książki serwisowe można bez problemu zrobić. Możliwe, że to taki psychologiczny chwyt no, ale przynajmniej na znanych mi przypadkach się zgadza.

Nie ma co u niego też liczyć na jakieś okazje. Nikt za darmo dobrego samochodu nie odda. Rok temu siostra kupiła tam Audi A4 1.9 TDI z 2002 roku. Cena bodajże 25 tysięcy. W tej cenie spokojnie można było kupić młodsze Audi, ale nie żałuje bo po pół roku i sprawdzeniu go komputerem mechanik się zdziwił, że żadnych błędów nie było, a jak określił przeważnie wyskakiwała cała litania w tych modelach. Blacharsko podobnie, 100% oryginał sprawdzany u rodzinnego mechanika.

Cóż więcej. Osobiście człowieka mogę polecić. Ze znanych mi przypadków nikt się nie zawiódł. Wiadomo, że swoje grzeszki pewnie ten człowiek ma, ale jeśli samochody jeżdżą to myślę, że jest to do przełknięcia. Samochody ściągane są na zamówienie - podaje się najbardziej szczegółowe detale :)
Rubajticos
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2014, 10:41

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez genju2 » sobota, 27 cze 2015, 13:10

Panowie i Panie( jeżeli tez jakieś odwiedzają to forum) , jestem ciekawy waszego zdania na temat skupów aut np. http://skupautpomorskie.net/skup-aut-powypadkowych ? Zastanawia mnie to czy lepiej iść do skupu gdzieś w okolicy i wziąć jakieś auto które mi podpasuje czy szukać po internetach, bawić się w wycieczki w różne zakątki polski tylko po to żeby sprawdzić jaki jest ich stan faktyczny. Macie jakieś ciekawe wspomnienia, doświadczenia związane ze skupami?
genju2
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 12 cze 2015, 13:05

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez marnmri » środa, 12 sie 2015, 15:11

Jeździj po giełdach, nie baw się w kupowanie przez internet, bo coś innego napiszą, a pojedzisz i w rzeczywistości okaże się, że autko przedstawia się gorzej.
Pożyczki bez BIK http://dobrekredyty.com.pl to dobry pomysł na kupno potrzebnego do domu sprzętu. Oferują elastyczne warunki spłaty jak i można je szybko uzyskać. Jednak pamiętaj, aby sprawdzać oferty konkurencji, zawsze!
marnmri
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2015, 14:57

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez DonCorrado » wtorek, 29 wrz 2015, 00:29

marnmri napisał(a):Jeździj po giełdach, nie baw się w kupowanie przez internet, bo coś innego napiszą, a pojedzisz i w rzeczywistości okaże się, że autko przedstawia się gorzej.


Dokladnie, mozna jechac gdzies kawałek jak sie jest napalonym na auto i okazje sie wydaje duza, ale przez telefon to rozne rzeczy mowia i czasem mozna sie bardziej wk**** jak zawieść tym ze sie jechalo kilkadziesiat km a widzi sie kompletne pasci ktore mialy byc cudem.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość