Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez zenzen23 » wtorek, 29 wrz 2015, 02:44

Jest tylko jeden dobry sposób na pewny zakup auta, trzeba się znać, albo kupować z fachowcem. Czy będziemy kupować od osoby prywatnej, dużego komisu, handlarza który sprowadzi auto z zagranicy, czy nawet salonu samochodowego. Ryzyko zawsze jest, a posiadając odpowiednią wiedze, lub kupując auto z osobą która tą wiedze posiada jesteśmy w stanie w czasie piętnastu minut zweryfikować z czym mamy do czynienia :D

Opowieści w stylu że "od handlarza niedobrze" a od "osoby prywatnej dobrze" lub na odwrót to bzdury, zakup używanego auta wiąże się z tym samym ryzykiem gzie i od kogo byśmy nie kupowali :!:

Obojętnie jakiego auta byśmy nie szukali radze zacząć od internatu,to jedyny rynek na którym jesteśmy w stanie wstępnie i w miarę szybko porównać oferty, rozeznać się na rynku, sprawdzić na co nas stać. Dalej już każdy sam musi decydować.
Kupiłem w życiu na pewno ponad trzysta aut i nauczyłem się że nie ważne od kogo się kupuję, gdzie, nawet przebieg o niczym nie świadczy. Ważne jest po prostu jak o auto dbali poprzedni właściciele, auto od pierwszego właściciela z Niemiec z przebiegiem 100 tysięcy może być gorsze od auta z Polski z przebiegiem 200 t i po kilku właścicielach. To jest indywidualna sprawa każdego egzemplarza, ale ogólnie rzecz biorąc kupując auto:
a) książka serwisowa
b) historia wypadkowa sprawdzona w serwisie, zwykłym warsztacie lub chociaż szybki przegląd na stacji kontroli(przeglądy do dowodu)
c) jak ktoś nie ma doświadczenia okazję radze omijać z daleka
Trzymając się tych zasad laik może nieco zniwelować ryzyko związane z zakupem auta.

Pozdrawiam :D
zenzen23
N2
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 2 lut 2011, 13:53
Lokalizacja: pomorskie


Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez omniboss » środa, 2 mar 2016, 11:04

Cześć, podepnę się trochę pod temat, czy wiecie czy giełda w Gliwicach dalej działa?
omniboss
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 26 lut 2016, 15:45

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez buczu » środa, 2 mar 2016, 14:13

Ostatni raz bylem w Gliwicach w pazdzierniku i bylo kilkanascie aut. Generalnie bez szalu.
Avatar użytkownika
buczu
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 28 sty 2007, 22:27

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez orzeszek » czwartek, 15 gru 2016, 02:43

Ja też kupowałem auta przez internet. Oczywiście wszystko dobrze przejrzałem przed zakupem, ale na początku nie raz się przejechałem ;) Trzeba mieć sokole oko i sporo wiedzy by się nie nabrać kolejny i kolejny raz ;)
orzeszek
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 9 lip 2015, 23:19

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez piotrg » piątek, 16 gru 2016, 03:28

Na giełdy to się już nie jeździ po auto. Kutno i Radom najlepsi są w te klocki... :lol: :lol: :lol:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Ernest-WR » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:09

Kupiłem na olx.pl
Avatar użytkownika
Ernest-WR
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2017, 19:11

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez darekbasiak » poniedziałek, 5 lut 2018, 12:21

Nie lepiej wybierać coś nowoczesnego? Poczytaj o autach hybrydowych tutaj http://samochody-hybrydowe.info/ moim zdaniem to przyszłość, niby droższe ale ich użytkowanie wychodzi znacznie taniej niż starych samochodów z silnikami spalinowymi.
darekbasiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2014, 18:12

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 6 lut 2018, 20:27

darekbasiak napisał(a):Nie lepiej wybierać coś nowoczesnego? Poczytaj o autach hybrydowych tutaj http://samochody-hybrydowe.info/ moim zdaniem to przyszłość, niby droższe ale ich użytkowanie wychodzi znacznie taniej niż starych samochodów z silnikami spalinowymi.

Nie w Polsce ;) u nas jest węgiel i gaz :)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez Gąsior » środa, 7 lut 2018, 08:58

Loeb1987 napisał(a):
darekbasiak napisał(a):Nie lepiej wybierać coś nowoczesnego? Poczytaj o autach hybrydowych tutaj http://samochody-hybrydowe.info/ moim zdaniem to przyszłość, niby droższe ale ich użytkowanie wychodzi znacznie taniej niż starych samochodów z silnikami spalinowymi.

Nie w Polsce ;) u nas jest węgiel i gaz :)

Dyskutujesz z botem.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gdzie najlepiej kupić używane auto?

Postprzez salamandra » wtorek, 20 kwi 2021, 07:21

Komisy przy salonach mają dobre, używane auta
salamandra
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2018, 11:05

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość