73rd Geneva International Motor Show

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

73rd Geneva International Motor Show

Postprzez Tomisny » środa, 5 mar 2003, 02:18

No i wkoncu sie zaczelo... Narazie dla dziennikarzy ale to juz wystarczy. Mnostwo premier i nowych konstrukcji w tym roku.

Widze jakies nowe Lamborghini. Nic nie slyszalem jeszcze o tym projekcie mniejszego od Murcielago auta. Ale wyglada super.

Bardzo ladna jest nowa Lancia Y, pewnie bedzie godna poprzedniczki.

Audi A3
Bentley Continental GT
Fiat New Small
KIA Opirus
Lancia Ypsilon
Opel Signum
Renault Scénic II
Daewoo J200
Mazda RX-8
Nissan 350Z
Opel Meriva
To tylko niektore z superciekawych premier.

Nie zabraklo tez propozycji zwiazanych z rajdami:
FORD Rallye Concept Study of a World Rallye Car (WRC) based on the Fiesta platform.
PEUGEOT PEUGEOT 206 RC Most powerfull version, engine 2000 cm3, 180 HP.
Suzuki Ignis Sport Street version based on the rallye car Ignis Super 1600.


Zapraszam do dyskusji na temat nowych aut.
Tomisny
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez Wilu » środa, 5 mar 2003, 20:34

Tomisny gdzie widziałeś tego Ignisa street, bo ja jakoś nie zauważyłem, jak byś jakiś lineczek do zdjątek poukazywał :P . Bardzo mi się ta ośka podoba ale do tej pory autka suzuki ignis niewiele miały ze sportem wspólnego, więc bym sobie zobaczył.

za to strasznie mnie rozczarowało nowe a3, jako miłośnik starego audi, nowe a8 jest tragiczne, a nowe a3 to już totalna beznadzieja. pamiętam avantismo takie wielke kombi i myslałem sobie jak takie będzie nowe a8 to wymiękne a tu kicha, a teraz jeszcze ta makabra oj audi schodzi na psy.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 mar 2003, 00:29

Subaru B11S ma ramki okien w drzwiach! Zdrada... Ale autko ładne... Nie miałbym nic przeciwko żeby zastąpiło mocno oklepane (choć bardzo dobre) Legacy. Tylko trochę nie wyobrażam sobie jak by to przyjęli konserwatywni klienci Subaru. Jak już a nową imprezę kręcili nosami...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Tomisny » czwartek, 6 mar 2003, 00:43

To subaru ma to do siebie, ze ewentualna stluczka nie konczy sie wymiana zderzaka...ale atrapy chlodnicy... :wink:

A co do Ignisa Sport to sluze pomoca...
http://www.globalsuzuki.com/ignissport/index.html
Chyba sie jednak zawiedziesz, bo z wygladu to lipa lekka... Pod maska tez zaden potwor... silnik 1.5 VVT 16V.
16 zaworow, zmienne fazy rozrzadu daja:
109 KM przy 6500 rpm
140 Nm przy 4000 rpm
a to wszystko rozpedza Ignisa do setki w 8.9 s.
Nie jest zle, ale jesli spodziewales sie rajdowki to chyba nie wyszlo...

pozdrawiam
Tomisny
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tomisny » czwartek, 6 mar 2003, 00:47

Jesli chodzi o Suzuki to proponowalbym zamiast Ignisa tego diabelka...
http://www.globalsuzuki.com/concept-s/
i mam nadzieje ze tak juz niedlugo bedzie.
Tomisny
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wilu » czwartek, 6 mar 2003, 00:52

masz rację, to suzuki to straszna lipa, jak by zrobili coś na wzór opla corsa opc, to by było coś. a tak żadna rewelacja, co faktu niezmienia że s1600 Ignisowi kibicuję dalej. silniczek nawet jeszcze by przeszedł ale buda.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 mar 2003, 11:04

A mnie się w ogóle cała wystawa nie podoba, z małymi wyjątkami. Zapanowała moda na kanty i miczurinizm czyli krzyżówki wszystkiego że wszystkim w celu uzyskania gruszek na wierzbie. Efektem tego jest straszna nuda, brakuje czegoś co by się wyróżniało. Każdy producent zapewnia że to co on wymyślił to jest absolutna nowość, coś czego jeszcze nie było, ale to wszystko i tak kanciate badziewie z kupą niepotrzebnej elektroniki. Tytuł największej ochydy przyznaję nowemu Megane Scenic i Megane Cabrio, ex aequo, takiego syfu dawno nie widziałem... Jeśli chodzi o pierwsze miejsce w pozytywnych zaskodzeniach to chyba nie ma takiego, drugie miejsce dla Subaru B11S. Drugie dlatego że też nie jest to żadna nowa koncepcja, choć oprócz produ ładne auto.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » czwartek, 6 mar 2003, 21:18

A mnie w Genewie urzekło to co Ferrari zrobiło z Modeny.Dokonali dwóch podstawowych operacji:odchudzili i wzmocnili.Już zwykłego 360 w życiu nie zamieniłbym na 575 ,ale teraz to po prostu cudo:1180 kilo :D 118.5 konia/z litra :D :D :D , cudowne nadwozie.Podwozie jeszcze usztywniono w stosunku do zwykłej Modeny-o 20%,auto osiąga 1.3 g.Bella Machina.Tylko ta sekwenecyjna skrzynia.....chocby działała jak w bolidzie F1,to nidgy nie da tyle satysfakcji co mieszanie aluminową dzwignia po sciezkach scisle wyznaczonych przez przecudnej urody prowadnicę.No ale to wskazuje na wyścigowy rodowód Ferrari Challange Stradale.
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wilu » piątek, 7 mar 2003, 00:26

co do tego subaru to przecież w początku lat 90tych jeździło takie kosmiczne GT subaryny zwane svx z 3 litrowym boxerkiem i takimi udziwnionymi szybami, od czasu kiedy produkcja tego modelu została zakończona, w subaru nie było następcy tego typu autka. przecież imprezka to nie wszystko. i właśnie moim zdaniem ten nowy samochód prubuje nawiazać do tradycji svx i niewiem może przygotowują następcę.
fakt żadnych rewelacji tam nie ma. oj np nowy fiacik, który niby ma zastąpić seja i pandę, jak na bazie tego pudełka zrobić rajdówkę. wiem, że będzie 3 dzwiówka i w miarę dobry silniczek ale gdzie haryzma.
co mi się podoba - bentley fajny.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Re: 73rd Geneva International Motor Show

Postprzez kunegundakrk94 » środa, 30 kwi 2014, 14:03

Witam wszystkich serdecznie! Po obejrzeniu zdjęć uważam, że jest to kawałek figurki. To co widać, to ramię jakieś osoby przedstawionej w ten sposób. Niestety nie wiem z jakiego materiału zostało wykonane.
kunegundakrk94
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 14 sty 2014, 10:32


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron