Navigacje samochodowe GPS

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Navigacje samochodowe GPS

Postprzez Zepter » czwartek, 4 paź 2007, 12:00

Ciekaw jestem opinii, doświadczeń użytkowników tego typu urządzeń. Jakie są najlepsze...jakie mają najlepszy stosunek cena jakość. Może ktoś poda linki do testów porównawczych.
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów


Postprzez boss » czwartek, 4 paź 2007, 13:19

Nie ważne w jakim urządzeniu... ważne żeby to była automapa... pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez lukaszwrc » czwartek, 4 paź 2007, 15:30

Super sprawa, mój tata ma firmową. Pracuje w dwóch trybach, albo puszcza Cie najszybszą trasa, albo najkrótszą, tylko ta najkrótsza czesto prowadzi przez las... :lol:
Ogólnie za te 1300 zł możesz sobie niesamowicie ułatwić życie, zwłaszcza jeśli jest sie kibicem rajdowym i jeździ często po wioskach szukając drogi którą na drugi dzień ma iść OS, nie znosze tego zatrzymywania sie i dopytywania, a tak wklepiesz miejscowość startu i prowadzi cię jak po sznurku. Jedyna wada - nie bierze pod uwagę zakazów tonażowych, i niskich wiaduktów... :wink:
lukaszwrc
N1
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 13 sie 2007, 16:16

Postprzez Buncol » czwartek, 4 paź 2007, 15:59

lukaszwrc napisał(a):Jedyna wada - nie bierze pod uwagę zakazów tonażowych, i niskich wiaduktów... :wink:


to zalezy od firmy, akutalizacji itd.

Ja używam TomToma w telefonie i w mieście jestem zadowolony w 95%. W trasie jest gorzej, nie ma wielu bocznych dróg, w oglądarce rajdu w ogóle nie pomaga. Pokrycie TomToma dla PL to 51% a dla np dla Czech 99%. Na polskie warunki o wiele lepsza jest automapa. Podobno Garminy są bardzo dobre ale drogie.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lukaszwrc » czwartek, 4 paź 2007, 18:03

Buncol napisał(a):to zalezy od firmy, akutalizacji itd.


Wiem, mówie jak jest w tej która używamy.
lukaszwrc
N1
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 13 sie 2007, 16:16

Postprzez Zepter » środa, 7 lis 2007, 23:40

W nowym poradniku Auto Świata jest wielki test nawigacji GPS. Gorąco polecam. Ceny wprawdzie nie są aktualne bo te dosyć mocno spadają...ale merytorycznie wszystko inne jest aktualne... Mimo, że Tom Tom One XL nie wygrał ale chyba zdecyduję sie na niego. Jego aktualne ceny są niskie...ekran (dotykowy!) jest naprawdę duży (4,3 cala) a obsługa jest niesłychanie prosta i intuicyjna według mnie to zaleta. Testowałem sprzęt innych firm i bywa z tym różnie...A Sony to porażka :?
Ostatnio edytowano czwartek, 8 lis 2007, 01:35 przez Zepter, łącznie edytowano 1 raz
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Gucio » czwartek, 8 lis 2007, 00:00

A ja z racji wykonywanego zawodu powiem tylko tyle.
Ani Tom Tom, ani MIO, ani Nokia 330, ani My Guide nie mogą się równać z Blaupunktem !
Tych wymienionych na "nie" wraca od groma do serwisu, a blaupunkt? Jeszcze żadna nie wróciła, a handlujemy tym już kawał czasu.
Osobiście miałem okazję przetestować balupunkta jadąc z Wrocławia do Niemiec 500 km w głąb... celowo zjechałem z autostrady 200 km przed celem i jechałem normalnymi wioskami i drogami przez tereny zabudowane. Nawigacja zaprowadziła mnie pod samą siedzibę firmy do której jechałem... byłem pod wrażeniem. To na prawdę dobry sprzęt.
Ostatnio doszła do nas nowa o nazwie "becker" ale za krótko ja mamy, żeby cokolwiek stwierdzić.
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez padre-mk3 » czwartek, 8 lis 2007, 12:30

becker sam w sobie jest swietna firma takze jak juz to polecam albo cos z tom tom albo becker.nie polecam cudow np garmin czy navman.
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Postprzez Buncol » piątek, 9 lis 2007, 17:00

padre2006 napisał(a):nie polecam cudow np garmin czy navman.


bo? garmin uchodzi za bardzo dobrego.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Beret » środa, 28 lis 2007, 03:10

ja uzywalem w mio i bardzo mi pasowala... jedyna wada to to ze nie bylo polskiego menu. dla mnie to akurat nie problem ale moj ojciec jest nieanglojezyczny i jeszcze lubi wciskac wszystko na oslep bo moze sie uda... ta metoda wykasowal glwne uzywane przez nas mapy czyli polske i europe zachodnia... teraz zamierzam wgrac w tegoz palma automape. podpowiedzcie mi tylko czy jak palm ma angielskie menu (w sensie angielskiego wina) to czy automapa bedzie dzialala po polskiemu? mi sie wydaje ze tak ale nie chce zrobic glupoty i inwetsowac w sam program zamiast wgrac polsakiego wina (jezeli taki do palmow w ogole wystepuje-tego nie wiem)
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez padre-mk3 » środa, 28 lis 2007, 16:20

nie polecam navmama albo garmina bo zrobilem ze znajomymi maly tescik porownawczy i wyszly pone kiepsko na tle go 910.np nie pokazywanie mniejszych drog czy tez robienie niepotrzebnych kilometrow
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Postprzez Zepter » wtorek, 4 gru 2007, 14:16

Nabyłem Mio C 520 za 1270 zł. Dobre pokrycie...wysoka jakość, bardzo stabilny uchwyt, może robić za zestaw głośno mówiący, ma odtwarzacz mp3, i możliwość oglądania zdjęć...minusem jest skomplikowana obsługa. :?
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez maczo » poniedziałek, 21 sty 2008, 16:57

a co myślicie o nawigacji navifon? jest to nawigacja z orange ponoć oparta na naviexpercie. Czy ktoś już korzystał? jakie wrażenia jak wygląda to cenowo?
maczo
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 wrz 2007, 10:18


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości