Nowe Przepisy Kodeksu Drogowego

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Postprzez devulatron » środa, 14 mar 2007, 14:24

Dopiero teraz to doczytałem... Dobrze się czujesz devulatron?

Dziękuję. Wyśmienicie :)

A ... mi z tego że lekarz poniesie konsekwencje skoro ja przez zaszytą rękawiczkę w najlepszym razie będę drugi raz krojony a w najgorszym odjadę do aniołków! No i co, pewnie powiesz że nie ma żadnych badań które by ptwierdzały że pijani lekarze popełniają więcej błędów - ale to jest akurat kmpletna bzdura - wszystkie badania potwierdzają obniżoną zdolność koncentracji po spożyciu alkoholu - walnik sobie ćwiartkę i spróbuj nawlec igłę.

Racja. Wszelkie badania potwierdzają też że wraz z wiekiem obniża się zdolność koncentracji. Poczekaj 30 lat i spróbuj nawlec igłę

Będziesz wyganiał wszystkich lekarzy na emeryturę po przekroczeniu 50-tąki ?


Dlatego ja wolę że pijany lekarz będzie odciągnięty od kogoś od stołu zanim zacznie mnie kroić, niż że nie będzie żadnego paragrafu żeby takiego gościa powstrzymać i że można tylko będzie liuczyć na jego rozsądek lub nie, a potam jak zrobi z ciebie kalekę do końca życia to się z nim sądź....


Racja. Ale nie musi to być regulacja na poziomie państwowym. Wolny rynek wymusi konkurencję między klinikami.

Teraz państwowa służba zdrowia jako faktyczny monopolista nie musi brać pod uwagę reputacji.
Wystarczy pobieżnie przeszukać internet i znajdujesz opisy setek błędów lekarskich za które nikt nie odpowiedział. Wszystko kryje mafia lekarska ciągnąca kasę z budżetu. To kolejna patologia regulacji wszystkiego przez państwo.

Dlatego osoba faktycznie mogąca wykryć że lekarz jest pijany ma to głęboko ...
Nawet jeśli lekarz podpadnie w jednym szpitalu, zatrudnia się w innym. Natomiast prywatny właściciel nigdy nie pozwoli sobie zatrudnić lekarza, który coś schrzanił.

Konkurencja eliminuje z rynku nieudacznych lekarzy lepiej niż hordy czekistów biegających z alkomatami. Na dodatek darmo. Nie musisz opłacać pensji urzedasów "czuwających" nad podziałem pieniędzy i "jakością" usług.

O ile będziesz miał sie za co sądzić w państwie full liberalnym - bo nie dostaniesz żadnej zapomogi i prędzej umrzesz niż najszybszy sąd skompletuje papiery

Przezorna osoba ubezpieczy się, a szybki proces przy uproszczonym prawie doprowadzi do wypłaty z ubezpieczenia lekarza, albo do licytacji jego domu/ samochodu.

Myślisz że teraz dostaniesz zapomogę czy rentę tak hop siup. Nie zapominaj że zajmuje się tym władca Twojego życia i śmierci ZUS ( Zakład Utylizacji Staruszków) a jego wyroki są nieznane.

Uważasz że trzeba tylko rozwiązywać skutki zdarzen a nie im zapobiegać

Nie. Uważam że nie można karać kogoś za nic. Za możliwość popełnienia przestęstwa bo to jeast logika jak z Misia: " bo każdy pijak to złodziej"


Jak dojdzie do dzwonu to ukarać sprawcę i ściągnąć od niego odszkodowanie. No dobrze, ale jak nie będzie z czego ściągać odszkodowania to co? Gostek pójdzie do pierdla a poszkodowany zostanie na lodzie. Więc może obowiązkowe OC nie jest takie glupie? Ile osób stać na zapłacenie odszkodowania za rozbitą brykę?

Jest coś takiego jak odkupywanie długów. Istnieją i całkiem dobrze prosperują instytucje zajmujące się odkupywaniem długów.
Licytujemy jego własność na poczet długu, resztę odkupuje firma, wypłaca Ci odszkodowanie a gostek spłaca firmę jak kredyt.
W wielu państwach działa właśnie instytucja "upadłości konsumenckiej" na takiej właśnie zasadzie. Wprawdzie w większości dotyczy ona spłaty kredytów, których nie może spłacić. U nas instytucja upadłości konsumenckiej została zmieszana z błotem. Nasi upadli na umyśle politycy ( głównie PO i SLD - to propozycja PiS więc POstKomuna automatycznie przeciwna) oraz dziennikarze myśleli że polega to na na podarowaniu długów.

Po co więc się bawić każdorazowo w takiej sytuacji w udowadnianie stresu skotro mozna to zalatwić jedną niezbyt uciążliwą "szykaną" ze strony państwa?

Nie trzeba. Wystarczy raz dla pierwszej osoby. Potem sądy orzekają niemal z automatu na podstawie precedensu.
Oczywiście nie istnieje to w naszym prawie ( dlaczego mnie to nie dziwi) co jest jednym z wielu powodów powolności naszych sądów.

Oczywiście takich przypadków ( jazdy w nocy bez świateł) nie będzie zapewne więcej niż dziś.
Jeśli faktycznie będzie duża liczba takip procesów to wtedy dopiero robi się z tego prawo. Prawo wynika więc tu z praktyki sądowej nie z wymysłów pijanych posłów* więc prawo jest automatycznie bardziej związane z rzeczywistością ( tak powstaje duża część prawa w UK i USA)

* można napisać ustawę po pijaku, można głosować na ustawę po kilku kielonkach - w sejmowej restauracji sprzedawany jest alkohol :?
Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
Avatar użytkownika
devulatron
N2
 
Posty: 136
Dołączył(a): niedziela, 20 mar 2005, 22:55
Lokalizacja: Kraków


Postprzez żółtodziób » środa, 14 mar 2007, 15:23

Kto się pipą urodził kanarkiem nie umrze - jak cię czytam to jestem za aborcją, absurdalnością swoich wywodów pobileś nawet dotychczasowego mojego faworyta - lewaka rutino78...

co do nawlekania igły - moja mama ma 70 lat i nawleka za pierwszym razem, a po pijaku 20sto letniemu cięzko jest trafić w drzwi więc twoja teoria o malejącej sprawnosci manualnej jest absurdalna i naciągana do granic możliwości.

Cytat:
Uważasz że trzeba tylko rozwiązywać skutki zdarzen a nie im zapobiegać


Nie. Uważam że nie można karać kogoś za nic. Za możliwość popełnienia przestęstwa bo to jeast logika jak z Misia: " bo każdy pijak to złodziej"


Mówimy o karaniu za zachowanie powodujące stan zagrożenia - jeśli ty to nazywasz karaniem za nic dopóki nikomu się nie stanie krzywda to puknij się w łeb.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez devulatron » środa, 14 mar 2007, 21:44

żółtodziób napisał(a):Kto się pipą urodził kanarkiem nie umrze - jak cię czytam to jestem za aborcją, absurdalnością swoich wywodów pobileś nawet dotychczasowego mojego faworyta - lewaka rutino78...


Za stary jestem na aborcję. Lewactwo chce mordować w ten sposób tylko do 12 tygodnia życia. Swoją drogą zezwolenie na takie czyny to kolejny atak na wolność człowieka ( tym razem bezbronnego dziecka)

Mówimy o karaniu za zachowanie powodujące stan zagrożenia - jeśli ty to nazywasz karaniem za nic dopóki nikomu się nie stanie krzywda to puknij się w łeb.


Kto tu komu zagraża. To jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej dla pewnej grupy. Pewna część kierowców jeździ szybciej niż potrafi więc narzucamy wszystkim ograniczenia.

Więc weźmy inny przykład. Część Polaków kradnie samochody w Niemczech więc idąc tą drogą Niemcy powinni zakazać wjazdu Polakom do swojego kraju.
Sprawiedliwe ?

Idźmy dalej. Wiadomo że Cyganie kradną. Wię może by tak ich oznaczyć w widoczny sposób. W podobny sposób rozumował pewien kordupel-malarz w brunatnym mundurku.

Więc jak oznaczymy Cyganów ? Gwiazda Dawida już zajęta. Przymus odblaskowych kamizelek chcesz wprowadzić dla wszystkich pieszych mieszkających na wsiach.
Pedały same z upodobaniem się oznaczają więc im odpuszczamy (oni mieli trójkącik). To może kółeczko.

Ale tacy dresiarze. Może zagonić ich do obozów ( też czasem mam takie chęci). Wprawdzie ograniczy to wolnosć tej grupy ale jakże wzrośnie bezpieczeństwo. No więc dla dobra społeczeństwa, towarzysze i towarzyszki ......

Zbiorowa odpowiedzialność to ideaa lewicowa ( tak koleś z wąsikiem, karzący całe grupy za przewinienia jednostek to lewicowiec, mimo że lewica bardzo się go wypiera) . Więc może się tak nie różnisz poglądami od swojego byłego faworyta.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
Avatar użytkownika
devulatron
N2
 
Posty: 136
Dołączył(a): niedziela, 20 mar 2005, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez schwepes » środa, 14 mar 2007, 22:19

devulatron napisał(a):Nie. Uważam że nie można karać kogoś za nic. Za możliwość popełnienia przestęstwa bo to jeast logika jak z Misia: " bo każdy pijak to złodziej"

No więc wracamy do przestawionego przeze mnie przypadku usiłowania zabójstwa.
Twierdziłeś, że:
Człowiek to nie tylko ciało ale i psychika. Jak dla mnie pocisk przelatujący koło ucha na ową psychikę odddziałuje.


Dla mnie pijany kierowca to zagrożenie na drodze i także "oddziałuje to na moją psychikę", jak to ładnie ująłeś. W związku z tym nie ma co czekać aż taki pijany kierowca kogoś zabije, tylko ukarać go przy pierwszej możliwej okazji.


ps. I nie za zabójstwo tylko za jazdę po pijanemu - więc wg logiki 'każdy pijak to pijak', a nie 'każdy pijak to złodziej' ;)
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomso » środa, 14 mar 2007, 22:39

czy straz miejska moze zatrzymac auto do kontroli bez policjanta :?:
Avatar użytkownika
tomso
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 17:03
Lokalizacja: Gdynia/Bystrzyca Kłodzka

Postprzez THIM » środa, 14 mar 2007, 22:45

Może. Może także karać, ale nie za wszystko, nie wiem dokładnie, za co, ale ostatnio mówiło się o prędkości, ale nie wiem, czy ten przepis wprowadzono.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bzyq » środa, 14 mar 2007, 23:48

THIM napisał(a):Może. Może także karać, ale nie za wszystko, nie wiem dokładnie, za co, ale ostatnio mówiło się o prędkości, ale nie wiem, czy ten przepis wprowadzono.


Wydaje mi się, że nie. Nie mają chyba takich uprawnień. Mogą Ci wlepić mandat, ale tylko wtedy jak stoisz. Pamiętam taką sytuację, jak kolesia zatrzymali, a ten się odwołał do sądu.
No chyba że się coś zmieniło w tym temacie :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez ciapulek » czwartek, 15 mar 2007, 00:05

bzyq napisał(a):Wydaje mi się, że nie. Nie mają chyba takich uprawnień. Mogą Ci wlepić mandat, ale tylko wtedy jak stoisz. Pamiętam taką sytuację, jak kolesia zatrzymali, a ten się odwołał do sądu.
No chyba że się coś zmieniło w tym temacie :)


Straż miejska dzieli się teraz na tą zajmującą się m.in. sprawami czystości na ulicach, konsumpcją alkoholu i hałasowaniem i tą od pojazdów samochodowych. W Warszawie są od pół roku Lanosy straży miejskiej z niebieskimi kogutami i ci zatrzymują pojazdy samochodowe.
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez żółtodziób » czwartek, 15 mar 2007, 01:21

Za stary jestem na aborcję. Lewactwo chce mordować w ten sposób tylko do 12 tygodnia życia. Swoją drogą zezwolenie na takie czyny to kolejny atak na wolność człowieka ( tym razem bezbronnego dziecka)


I tutaj się niestety zgadzam. Tyle się ... o wolności wyboru kobiety - a kto ... to dziecko zapyta czy podoba mu się zostać wessanym odkurzaczem albo wydlubbanym po kawalki szczypcami...

Kto tu komu zagraża. To jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej dla pewnej grupy. Pewna część kierowców jeździ szybciej niż potrafi więc narzucamy wszystkim ograniczenia.


No i własnie o to chodzi. Przecież narzucanie ograniczeń tylko kierowcom którzy jeżdżą szybciej niż potrafią jest calkowicie niewykonalne! Jak wyodrębnisz tą grupę? Dlatego własnie wszystkim narzuca się jedno ograniczenie prędkości, i wszystkim każe się palić światła zeby być widocznym.

Więc weźmy inny przykład. Część Polaków kradnie samochody w Niemczech więc idąc tą drogą Niemcy powinni zakazać wjazdu Polakom do swojego kraju.
Sprawiedliwe ?


Co innego wprowadzać poważną szykanę w postaci zakazu wjazdu do danego kraju, a co innego nakazać włączyć głupią zarówkę albo pojechać gdzieś troszkę wolniej niż teoretycznie można - nikomu z tego powodu korona z glowy nie spadnie nie róbmy jaj z pogrzebu.

Idźmy dalej. Wiadomo że Cyganie kradną. Wię może by tak ich oznaczyć w widoczny sposób. W podobny sposób rozumował pewien kordupel-malarz w brunatnym mundurku.


Oni się akurat sami wystarczająco wyróźniają.

Więc jak oznaczymy Cyganów ? Gwiazda Dawida już zajęta. Przymus odblaskowych kamizelek chcesz wprowadzić dla wszystkich pieszych mieszkających na wsiach.


Chyba lepiej że założy tę kamizelkę niż przez jej brak spowoduje czyjąś śmierć. Tak właśnie zginął Marek Kotański jak bys nie wiedzial - usiłował nocą ominąć grupę pieszych którzy nie mieli na sobie żadnych światełek ani odblasków. Nie jest to więc żadna zagrywka faszystowska tylko zabieg mający na celu podniesienie bezpieczeństwa w interesie zarówno mieszkańców wsi jak i kierowców więc daruj sobie wyjazdy z pedałami i cyganami bo wychodzisz w ten sposób na ignoranta który nigdy w życiu nie natknął się na żadną niebezpieczną sytuację na drodze. Inaczej nie chraniłbyś głupot o wolnosciach osobistych. Tu chodzi o minimalizację zagrożenia czyli de facto zapobieganie naruszaniu wolności nas wszystkich.

Ale tacy dresiarze. Może zagonić ich do obozów ( też czasem mam takie chęci). Wprawdzie ograniczy to wolnosć tej grupy ale jakże wzrośnie bezpieczeństwo. No więc dla dobra społeczeństwa, towarzysze i towarzyszki ......


Gdyby nie to że pozamykani w gettach staną sie jeszcze gorsi to już bym zbierał 100 000 podposów pod takim projektem.

Zbiorowa odpowiedzialność to ideaa lewicowa ( tak koleś z wąsikiem, karzący całe grupy za przewinienia jednostek to lewicowiec, mimo że lewica bardzo się go wypiera) . Więc może się tak nie różnisz poglądami od swojego byłego faworyta.


Walę to czy coś jest lewicowym czy prawicowym pomysłem - ja pomysły dzielę na rozsądne i głupie. I nie mam zamiaru robić z siebie wariata i usiłować za wszelką cenę gadać odwrotnie niż ktoś kto ma poglądy lewicowe. Szanuję większość poglądów Korwina -Mikke, ale jak wypalił w debacie przedwyborczej że trzeba w Warszawie zlikwidować tramwaje to aż usiadłem z wrażenia. Kompletny bezsens tylko po to żeby gadać inaczej niż inni, żeby pokazać ze jest się prawicowym a nie lewicowym. Nienawidzę Giertycha ale uważam że bardzo słusznie że się zabrał za burdel w szkołach i ze chce gówniarzerię poubierać w mundurki i wylączać komy na lekcjach - bo mimo iż to jest skrajnie nieliberalne to jest to jakis sposób na walkę ze szkolną anarchią. Ja po prostu staram się używać własnego rozumu i nie kupuję bezkrytycznie tego co mi powie lider jakiejś partii.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez devulatron » piątek, 16 mar 2007, 09:50

żółtodziób napisał(a):No i właśnie o to chodzi. Przecież narzucanie ograniczeń tylko kierowcom którzy jeżdżą szybciej niż potrafią jest całkowicie niewykonalne! Jak wyodrębnisz tą grupę? Dlatego właśnie wszystkim narzuca się jedno ograniczenie prędkości, i wszystkim każe się palić światła żeby być widocznym.


Czyli kara (karze) wszystkich na zapas, po równo.

Co innego wprowadzać poważną szykanę w postaci zakazu wjazdu do danego kraju, a co innego nakazać włączyć głupią żarówkę albo pojechać gdzieś troszkę wolniej niż teoretycznie można - nikomu z tego powodu korona z głowy nie spadnie nie róbmy jaj z pogrzebu.


Tylko że jeśli dopuszczasz logikę zbiorowego karania przed, to musisz dopuścić i takie sytuacje. Zresztą w Niemczech czy innych krajach są przypadki gdy całkiem spora liczba osób tego się domaga.

Ale jeśli to za sroga kara, to dlaczego by nie oznaczać Polaków wjeżdżających na teren Niemiec ? Albo montować im urządzeń naprowadzająch.

Obruszasz się Niedolą kolegi, który musiał nosić telefon z lokalizacją
Dlaczego ?Przecież jego szef postąpił zgodnie z Twoimi zasadami. Może podejrzewał a może wiedział że jeden z pracowników urywa się z pracy. Dlatego postanowił nałożyć sankcje na wszystkich. Więc niech pracownicy noszą tą komórkę. Nikomu korona z głowy nie spadnie.

O zakazie eksportu polskiego mięsa do Rosji nawet nie ma sensu dłużej pisać. Tradycje komunistyczne u ruskich są trwałe i zasadę zbiorowej odpowiedzialności stosują bardzo chętnie.

Chyba lepiej że założy tę kamizelkę niż przez jej brak spowoduje czyjąś śmierć. Tak właśnie zginął Marek Kotański jak byś nie wiedział - usiłował nocą ominąć grupę pieszych którzy nie mieli na sobie żadnych światełek ani odblasków.

Równie dobrze mogła to być krowa, dzik, sarna lub odłamany konar leżący na drzewie - wszystkiego odziać w odblaskowe kamizelki sie nie da. To był jego błąd. Na takich drogach w nocy trzeba zachować szczególną ostrożność.

Twierdzisz że karanie dopiero gdy ktoś przewini nie zapobiega ? Mylisz się.

Zamiast karać wszystkich po równo przez sankcje, nakazy i zakazy wystarczy dobitnie pokazać jakie są konsekwencje bezmyślności.

Weźmy dla przykładu wypadek Otyli Jędrzejczak. Wyprzedzała w bezmyślny sposób, zabiła brata. Czy poniosła karę ? Nie. Wypadek był w październiku 2005. Jest m połowa marca 2007 i wyroku nie zapadł. Więc w takim wypadku nawet gdy po 2 latach od wypadku dojdzie do wyroku to faktycznie będzie to miało mały skutek wychowawczy i zapobiegawczy.

Kara powinna iść natychmiast za wykroczeniem w takim przypadku maksimum miesiąc. To nie jest skąplikowany przypadek. Postąpiła jak idiotka, zabiła brata. Wyrok jak za nieumyślne zabójstwo i umyślne spowodowanie zagrożenia a więc solidne odszkodowanie dla kierowcy Fiata Uno.
Kilka takich solidnych wyroków i większość będzie miało zakodowane w głowie. Zanim coś zrobisz, pomyśl o konsekwencjach.

Wracając do tych dresów. Zamiast zamykać ich w gettach co faktycznie może spowodować że staną się jeszcze gorsi wtłoczyć w ich głowy jakie są konsekwencje.
Taki dres musi mieć zakodowane : Wczoraj jego ziomal rzucił butelką w samochód , dziś z tyłkiem oćwiczonym 20 batami rąbie drewno do kominka właściciela samochodu lub wykonuje inną pracę mającą spłacić koszty wstawienia szyby.

Wracając do niebezpiecznych sytuacji : Już dwa razy niemal pod koła wyszła mi kobieta z wózkiem spoza zaparkowanego samochodu ( najlepsze jest że najpierw wysuwa wózek na jezdnię a potem się rozgląda). Czy to oznacza że mam domagać się :
a) wprowadzenia uprawnień do kierowania wózkami dziecięcymi
b) zamontowania na wózkach halogenów, nakazu jazdy na światłach i oklejenia na pomarańczowo
c) zakazu wychodzenia matek z dziećmi z domu
d) zakazu parkowania samochodów na chodnikach ( ale wtedy może zaatakować zza innej przeszkody)
e) poruszania się w parach - jedna osoba przed wózkiem, druga za wózkiem

Z moich doświadczeń wogóle wynika że jakieś 30% pieszych poruszających się po Krakowie to samobójcy. Przed godziną 8:00 w okolicy przystanków tramwajowych jest ich szczególna koncentracja. Więc...

Szanuję większość poglądów Korwina -Mikke, ale jak wypalił w debacie przedwyborczej że trzeba w Warszawie zlikwidować tramwaje


... więc jak wspomniałem powyżej znaczna cześć samobójców porusza się tramwajami. Nie jest to może taki zły pomysł. W Warszawie byłem kilka razy więc trudno mi się wypowiadać na ten temat. O ile pamiętam chodziło o zlikwidowanie wydzielonych pasów tylko-dla-tramwajów. Teren zostałby odzyskany dla samochodów, miast tramwajów miałyby jeździć autobusy.
Na-pewno zwiększyło by to płynność ruchu samochodów i pewnie ogólną przepustowość ulic.

Nienawidzę Giertycha ale uważam że bardzo słusznie że się zabrał za burdel w szkołach i ze chce gówniarzerię poubierać w mundurki i wyłączać komy na lekcjach - bo mimo iż to jest skrajnie nieliberalne to jest to jakiś sposób na walkę ze szkolną anarchią

Dlaczego miałoby to być skrajnie nieliberalne. W czasach gdy w Europie podatek dochodowy 12 % uważano za skrajne zdzierstwo w wielu szkołach mundurki były obowiązkowe. Oczywiście nauka była nieobowiązkowa.
Skrajnie nieliberalny jest obowiązek szkolny i o tym jakoś zapominają członkowie Inicjatywy Bolszewickiej, Socjalistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego i inni krytycy.

Rozwiązaniem i tego problemu jest prywatyzacja szkolnictwa. Niech rodzice wybierają czy posłać dzieci do szkoły gdzie za złe wychowanie dostaną w tyłek, szkoły uczącej odpowiedzialności czy odwrotnie, do szkoły gdzie zamiast WF organizuje się próbne marsze równości a lekcje wychowawcze prowadzi tow. Biedroń i można biegać z gołym tyłkiem,
Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
Avatar użytkownika
devulatron
N2
 
Posty: 136
Dołączył(a): niedziela, 20 mar 2005, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości