Przydrożne drzewa

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Przydrożne drzewa

Postprzez cycu » czwartek, 8 gru 2005, 18:57

Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa


Postprzez Zajcev » czwartek, 8 gru 2005, 19:13

nieprzejdzie, ekolodzy i te sprawy. Druga sprawa jest taka, że to nie drzewa zabijają ludzi, tylko ludzie zabijają się na drzewach, drzewa nie wchodzą na drogę to ludzie wpadają samochodami w drzewa, to ludzie rozbijają się na drzewach z powodu swojej "głupoty", nadmiernej prędkości, nie uwagi, zmęczenia czy chęci "popisania" się przed znajomymi. Najperw naprawmy społeczeństwo, jeśli to nie pomoże to bierzmy się za nature.
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez cycu » czwartek, 8 gru 2005, 20:00

Jasne, że to nie drzewa powoduja wypadki. Jednak jesli samochod wypadnie z drogi, to za skutki są one odpowiedzialne w dużym stopniu. Jesli ktoś wypadnie "w pole" prawdopodobnie nic mu się nie stanie. Ale gdy tuż przy drodze będzie rosło drzewo...
Czy ja wiem czy ekolodzy sie temu sprzeciwią :?: Według mnie powinno wyciąć się drzewa rosnące za blisko jezdni i te w miejscach niebezpiecznych. Często przy drodze rosną pojedyncze drzewa "gęsiego", na długim odcinku. Ekolodzy nie powinni więc protestować, bo takie drzewa w "rządku", tylko przy drodze, i tak nic nie dają (w sensie ochrony środowiska :wink: ).
Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Buncol » niedziela, 11 gru 2005, 14:31

1 strona nie dziala
2 trzeba pamietac, ze drzewa rowniez pomagaja, chronia przed sloncem
3 jednak bezpieczniej bym sie czul jakby drzewa byly dalej od drogi lub ich nie bylo
4 przesuniecie dzrew jednak moze byc nie mozliwe, o czesto obok drzew jest pole uprawne, na ktorym nikt drzewa nie posadzi.
5 potrzebne sa nam autostrady :lol:
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kimi » niedziela, 11 gru 2005, 15:55

Pozatym powodują fajny klimat , ja lubie jeździć przez takie odcinki , jakby były one odsłonięte to w samochodzie jest pustynia :?
Jestem przeciwko usuwaniu takich drzew .
Kimi
N3
 
Posty: 489
Dołączył(a): niedziela, 25 wrz 2005, 10:01

Postprzez żółtodziób » niedziela, 11 gru 2005, 17:59

A ja jestem za. Klimat jest fajny, dopóki jakiemuś kretynowi nie zachce się wyprzedzać na trzeciego i nie ma gdzie uciekać, bo tuz przy drodze rosną wielkie lagi. mogą sobie rosnać 100 metrow dalej w 10 razy większej ilosci, ileż to razy jeżdżę drogami, przy której rosną drzewa, a za drzewami pole... Bez sensu..
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez cycu » niedziela, 11 gru 2005, 21:56

Buncol napisał(a):1 strona nie dziala



u mnie dziala :P

jak cos to tu sa jeszcze linki http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=694958

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=694952
Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Gokart » środa, 14 gru 2005, 10:10

Moim zdaniem wszystko powinno być robione z głową. nie ma sensu wycinać wszystkich drzew (bo, jak ktoś wspomniał, to nie drzewa uderzają w kierowców tylko odwrotnie), ale też niektóre miejsca przydałoby się z nich "oczyścić" - czasem np. ograniczają widoczność czy uniemożliwiają ucieczkę z drogi, jak mówi Żółtodziób. Masowa wycinka drzew jak leci jest idiotyzmem, ale też niech ekolodzy nie przeginają w drugą stronę, mówiąc, że żadnego drzewa nie wolno tknąć.
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cycu » środa, 14 gru 2005, 12:26

Jest jeszcze alternatywa. Kiedy byłem we Włoszech, zwrocilem uwage, ze nawet przy malo ruchliwej drodze, tam, gdzie rosna drzewa, ustawiono barierki. Nawet gdy koło siebie rosły 2-3 drzewa :) to dosc drogie rozwiazanie, ale nie nierealne, bo koszt wycinki drzew tez nie jest maly.
Inna sprawa, ze wtedy naprawde nie ma juz gdzie uciekac :?
Avatar użytkownika
cycu
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 17 wrz 2005, 10:41
Lokalizacja: Kielce/Warszawa


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości