Pomóż kobiecie za kółkiem!!

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Pomóż kobiecie za kółkiem!!

Postprzez kobieta_za_kierownicą » wtorek, 15 lis 2005, 17:20

witam wszystkich Panów i Panie, jesli tu takie są:-)
mam mały problem, bo zbliża się sezon zmiany opon na zimowki...to moja pierwsza zima za kółkiem i potrzebuje kupić opony do mojego samochodu..jeżdże mercedesem 190, parametry opon to: 185mm,65, R 15..
mam problem z wyborem opon, radziłam się mechanika, ale ten poleca to, co ma u siebie na stanie..standard...chciałabym zainwestować w cos dobrego, co posłuzy mi na kilka sezonów..przeglądałam opcje w necie, znalazłam nawet jakieś zestawienie tych opon, które mi ceneowo i rozmiarem odpowiadają: http://www.ceneo.pl/ProductsComparison. ... tID=116485
może któryś z PAnów podpowie mi, która z tych opcji jest najbardziej interesująca? no i interesuje mnie opinia Panów dotycząca relacji jakości do ceny w podanych modelach opon..
pozdrawiam serdecznie
kobieta_za_kierownicą
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2005, 16:47


Postprzez Sergiey » wtorek, 15 lis 2005, 18:17

Jak letnie opony to 185, to zimowe mogą być o 10mm węższe.
Z tej listy mogę polecic Ci Dębice Frigo. Niezly stosunek ceny do jakosci. Sam jezdze na takich od kilku lat i jeszcze nie wydzwoniłem.

Napisze jeszcze troche OT, że nie warto kupować używek i nalewek przy o becnych cenach opon.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez ŁukaszWRC » wtorek, 15 lis 2005, 19:26

Jeżeli masz je zakładać na te same felgi, co letnie, to nie ma sensu zmieniać rozmiaru.
A co do wyboru opony, to polecam Dębicę, która ostatnio wypusciła na rynek nowy model Frigo 2(następca bardzo dobrej Directional). W przypadku niedrogiego auta nie ma sensu przepłacać i kupować Michelinów albo Pirelli. Do codziennej jazdy wystarczy NOWA(broń Boże używana) Dębica albo Barumka.
Wybór miedzy oponą czeską, a polską może Ci ułatwić fakt, że Frigo jest bezkonkurencyjne na śniegu, a Polaris na mokrym, czyli Barumki są lepsze do jazdy w mieście, a Dębice poza nim, po gorszych drogach. Różnic jednak nie ma dużych.
Podobnie jak Sergiey stanowczo odradzam kupowanie szmelcu z zachodu i opon bierznikowanych. Nadają się one tylko do bardzo tanich aut oraz dla tych, co jeżdżą okazjonalnie.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez Beret » wtorek, 15 lis 2005, 19:51

zdecydowanie barum polaris, raczej ze wskazaniem na 175/70, jak najbardziej nowe...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Sergiey » wtorek, 15 lis 2005, 20:26

tak jeszcze a propos tych Frigo, to: widziałem w serwisie FauVert promocje taką:
179zł opona dębica frigo (ale 14stka) + druga za 50% ceny. Chciałem nawet kupić, ale ta kolejka...
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez psz » wtorek, 15 lis 2005, 21:17

Jezdzilem kiedys na Barumkach Polasris 185/65 R14 w lanosie 1,6 i zdecydowanie polecam! W ogole kazdy uzytkownik tych Barumek je poleca :)
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez Kimi » wtorek, 15 lis 2005, 21:36

Najlepiej Barum , całkiem rozsądna cena i opony mają coraz lepsze .
Kimi
N3
 
Posty: 489
Dołączył(a): niedziela, 25 wrz 2005, 10:01

Postprzez michal_wrc » wtorek, 15 lis 2005, 21:49

Test opon pewnej gazety. Jest miedzy innymi Barum i Dębica
Avatar użytkownika
michal_wrc
A5
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 13 gru 2003, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kobieta_za_kierownicą » wtorek, 15 lis 2005, 22:25

bardzo dziękuje za informacje..jeszcze chciałabym wiedzieć czy warto Państwa zdaniem kupować przez sieć opony..mam małe obawy w związku z wirtualnymi zakupami...mają Panowie jakieś doświadczenia w nabywaniu towaru taką dogą??
kobieta_za_kierownicą
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2005, 16:47

Postprzez Beret » wtorek, 15 lis 2005, 22:34

kobieta_za_kierownicą napisał(a):bardzo dziękuje za informacje..jeszcze chciałabym wiedzieć czy warto Państwa zdaniem kupować przez sieć opony..mam małe obawy w związku z wirtualnymi zakupami...mają Panowie jakieś doświadczenia w nabywaniu towaru taką dogą??

polecam strony www.opony.pl i www.baloon.pl . ja z zadna nie wspolpracowalem, korzystali za to moi znajomi i wszystko bylo ok
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Sergiey » wtorek, 15 lis 2005, 23:11

Ja z kolei polecam kupno opon w serwsie oponiarskim. Wymiana na miejscu. Zazwyczaj gratis.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez ŁukaszWRC » wtorek, 15 lis 2005, 23:26

Sergiey napisał(a):Ja z kolei polecam kupno opon w serwsie oponiarskim. Wymiana na miejscu. Zazwyczaj gratis.

Ja też bym tam kupował. Poza tym zawsze można się jeszcze potargować :wink:
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez kobieta_za_kierownicą » czwartek, 17 lis 2005, 23:55

no byłam dziś w serwisie oponiarskim jak radziliście...facet nie miał opon, jakie mi polecaliście na miejscu, ale może jes sprowadzić jak chcę, ale szczerze mówiąc cena jest sporo wyższa niż w tych sklepach, które znalazłam w tym ceneo i tym co poradzał jeden z forumowiczów..nie wiem co robić...kuszą mnie te zakupy w necie ale ciągle mam małe obawy...jak mi kilka stów odpłynie a opony nie dotrą to chyba rowerem będę jeżdzić w zimie:-)
kobieta_za_kierownicą
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2005, 16:47

Postprzez +RAFAŁ+ » piątek, 18 lis 2005, 00:07

Ja zakupiłem opony w serwisie opony.interia.pl . W poniedziałek wieczorem złożyłem zamówienie, a w środe około południa miałem opony w domu(dostawą zajmuje sie DHL i dostawa jest "za darmo"). Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów, a zaoszczędziłem naprawdę dużo pieniędzy. Nie zawacham się kupić tam opon drugi raz.

W porównaniu z pozostałymi serwisami na opony.interia.pl są najniższe ceny(przynajmniej tych opon które sprawdzałem).
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez kobieta_za_kierownicą » środa, 30 lis 2005, 15:44

no i kupiłam dębice frigo przez sieć.. szybciutko doszły i wszystko jest ok...dziekuję wszystkim za pomoc...pozdrawiam
kobieta_za_kierownicą
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2005, 16:47

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości