Czego wam brakuje w gazetach motoryzacyjnych?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Postprzez kobieta_za_kierownicą » piątek, 18 lis 2005, 18:39

mi barkuje gazety moto dla kobiet, w końcu coraz więcej interesuje się tymi sprawami, nie wszyskie czytaja pania domu, a coraz wiecej ma swoje auta, będąc jednoczesnie singielkami...
kobieta_za_kierownicą
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2005, 16:47


Postprzez Gokart » poniedziałek, 21 lis 2005, 10:46

A mnie brakuje rzetelnych opisów samochodów, a nie szajsu powstałego w jeden z następujący sposóbów:

1. Producent robi "prezentację" samochodu na Ibizie albo Bahamach, żeby skorumpować dziennikarza, a ten powtarza w artykule promocyjną ściemę producenta
2. Z niemieckiego oryginału czasopisma robi się przedruk, ewentualnie trochę tylko modyfikując oryginał.

Kiedyś w "Motorze", dopóki naczelnym był Frankowski, były fajne, naprawdę krytyczne opisy samochodów. Teraz, po przejęciu "Motoru" przez któreś z dużych wydawnictw jest już ten sam szajs, co w Auto Świecie.

"WRC" jest chyba jedyną gazetą motoryzacyjna, gdzie jest prawdziwe dziennikarstwo, a nie marketingowa papka producentów podana w postaci "artykułów".
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fryta » poniedziałek, 21 lis 2005, 12:04

Gokart napisał(a):Kiedyś w "Motorze", dopóki naczelnym był Frankowski, były fajne, naprawdę krytyczne opisy samochodów. Teraz, po przejęciu "Motoru" przez któreś z dużych wydawnictw jest już ten sam szajs, co w Auto Świecie.


Dopóki naczelnym był Piotr R. Frankowski były tam genialne artykuły o supersamochodach bądź o autach niezwykłych i niecodziennych... Z dużym nastawieniem na auta sportowe... To była dla mnie bomba! Szkoda, że już tego nie ma...

A MOTOR wydaje teraz wydawnictwo Bauer.
Avatar użytkownika
Fryta
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): piątek, 2 wrz 2005, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Matador » poniedziałek, 21 lis 2005, 12:13

A czy pan Frankowski nie działał czasem też w Motomagazynie? Swego czasu ta gazeta na rynku bardzo się wyróżniała, była moją ulubioną - super się czytało...
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fryta » poniedziałek, 21 lis 2005, 12:47

Zgadza się - działał i w Moto Magazynie, który utrzymywał świetny poziom gdy szefował mu właśnie red. Frankowski. Potem został redaktorem naczelnym Motoru, co również i temu tytułowi wyszło na dobre... Czy ktoś wie czym obecnie zajmuje się Piotr R. Frankowski?
Avatar użytkownika
Fryta
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): piątek, 2 wrz 2005, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Matador » poniedziałek, 21 lis 2005, 12:56

Czasem można znaleźć jego artykuły w Wysokich Obrotach w GW, jednak w stopce edakcyjnej jako stały pracownik nie widnieje więc nie wiem...
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mototom » poniedziałek, 21 lis 2005, 18:37

Aktualnie współtworzy program "Mała Armia" w TVN Turbo.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości