Auto z kierą po prawej?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Auto z kierą po prawej?

Postprzez Mac1602 » niedziela, 27 lut 2005, 18:25

Witam
Zastanawiam się nad kupieniem auta z kierownicą po prawej stronie. Tzn - skoczyć do anglii (ale to tak blizej wakacji) i wrócić autem...

Teraz pytanie:
Czy będę miał problemy z rejestracją? Słyszałem sprzeczne opinie, niestety... bo wcześniej *przed unią* nie dało się rejestrować, czy teraz jest inaczej? Czy może tak, by auto było zarejestrowane na ojca w anglii, a ja bym tym jeździł tutaj? (czy są z tym jakieś problemy?)

pozdrawiam i liczę na rzeczową odpowiedź, lub naprowadzenie mnie na poprawne rozwiązanie...
http://grupab.vdclan.com - Rajdowa Grupa B

Szukasz wyścigów F1 na CD/DVD?
Avatar użytkownika
Mac1602
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 18:53
Lokalizacja: Częstochowa


Postprzez Whitek » niedziela, 27 lut 2005, 18:58

Nawet jezeli jest dozwolone rejestrowanie samochodo z kierownica po niewlasciwej stronie, to powiedz, jak wyobrazasz sobie jazde po naszych drogach nie ryzykujac zderzenia czolowego przy probie wyprzedzania?
www.forum.rajdkormoran.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Whitek
N3
 
Posty: 314
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 18:33

Postprzez Mac1602 » niedziela, 27 lut 2005, 19:03

tym się nie przejmuj zbytnio... 8) mnie bardziej zastanawia jak szybko nauczę się zmieniać biegi lewą ręką...

Jest jeszcze ta druga wersja - auto na ojca w anglii, na angielskich blachach i papierek (jest taki jeden, że mi użycza auta...)...
http://grupab.vdclan.com - Rajdowa Grupa B

Szukasz wyścigów F1 na CD/DVD?
Avatar użytkownika
Mac1602
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 18:53
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez P.I.M.P. » niedziela, 27 lut 2005, 19:04

Pomijajac fakt przepisow to chyba bedzie Ci ciezko poruszac sie na naszych drogach z kierownica po prawej.
Nie wyobrazam sobie wyprzedzania na naszych drogach. To znaczy jest to mozliwe, ale jednak mocno utrudnione.
Wyobraz sobie, ze jedziesz waska droga i musisz kogos wyprzedzic. Trzeba by sie mocno wychylic, a to juz jest troszeczenieczke niebezpieczne.
Avatar użytkownika
P.I.M.P.
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): poniedziałek, 27 gru 2004, 17:57

Postprzez Mac1602 » niedziela, 27 lut 2005, 19:07

ale ja nie chcę, byście mi odradzali zakup tylko chcę, by ktoś się wypowiedział 'tak i tak jest w przepisach, musisz zrobic to i to' albo 'zerknij tu -> tu masz wszystko wyjaśnione' :roll:
http://grupab.vdclan.com - Rajdowa Grupa B

Szukasz wyścigów F1 na CD/DVD?
Avatar użytkownika
Mac1602
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 18:53
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Sergiey » niedziela, 27 lut 2005, 19:18

Proponuje telefon lub wycieczkę do najbliższego wydziału komunikacji w urzedzie miasta/gminy. Będą wiedzieć najlepiej jak jest z rejestracją.
Jezdzić na pewno mozesz
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez Whitek » niedziela, 27 lut 2005, 19:49

Można dostać pozwolenie na rejestracje poj z kier po prawej stronie z ministerstwa infrastruktury tylko wtedy kiedy sprowadza się auto jako mienie przesiedleńcze. Auto zwolnione jest wtedy również z akcyzy. Trzeba być właścicielem danego pojazdu co najmniej pół roku. Po przyjeżdzie nim do pl jedziemy na przegląd którego auto nie przejdzie, następnie wszystkie potrzebne dokumenty wraz z dokumentami ze stacji diagnostycznej wysyłamy do min infrastruktury i na odpowiedz z trgo co wiem czeka sie bardzo krótko i w 99% jest na tak.


Moze lepiej przelozyc kierownice na lewa strone i sie nie uzerac?

Cytat ktory podalem pochodzi z forum http://www.4x4.pl/forum/read.php?f=6&i=64&t=64
Sa tam tez informacje odnosnie przerobek.
www.forum.rajdkormoran.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Whitek
N3
 
Posty: 314
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 18:33


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości