Corsa 1.0 Ecotec - dlugi rozruch silnika.

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Corsa 1.0 Ecotec - dlugi rozruch silnika.

Postprzez gibon4444 » czwartek, 11 lis 2004, 19:47

Witam wszystkich,jestem posiadaczem Opla Corsy z silnikiem 1,0 12V Ecotec. Samochod mam od niedawna, i moze stad moje dziwne watpliowosci. Otoz problem polega na tym, ze podczas uruchamiania silnika, musze stosunkowo dlugo przytrzymac na "rozruchu" zanim silnik zlapie. Podejrzewalem ze akumlulator jest za slaby i moze tu jest problem, zmienilem na nowy i nadal to samo.Wg mnie silnik powinien "zlapac" duzo szybciej. Czy to jest normlne? Przeciez takim rozruchem, zupelnie bez sensu katuje akumulator i rozrusznik. Byc moze swiece zaplonowe sa do wymiany. Przyznaje szczerze ze nie mam pojecia, jesli ktos ma taka Corse, chetnie poznam jego opinie. :roll: pozdrawiam
Opel Corsa 1.0 12V, Ecotec. Wszystko na jej temat chetnie poslucham opini i porad.
gibon4444
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 11 lis 2004, 19:32


Postprzez krzychd » sobota, 13 lis 2004, 11:57

Moja dziewczyna ma taki złom i odpala za pierwszym razem. Więc sam nie wiem. Tez bym na początku zwalał na akumulator, ale skoro wymieniłeś to ja nie wiem.
KRzychd
Avatar użytkownika
krzychd
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:33
Lokalizacja: warszawa

Postprzez munieck » sobota, 13 lis 2004, 12:21

Fakt, ze w innym aucie, ale mialem to samo, w koncu padlo kompletnie i w ogole nie chcial przekrecic. Padla przekladnia i stojan w rozruszniku. Koszt (jesli dobrze pamietam) 350zl. Wiec jedz poki jeszcze mozesz w ogole go odpalic do warsztatu auto-elektro i niech obadaja co i jak, bo rozrusznik wbrew pozora moze narobic sporo strat w silniku jak sie rozpadnie...
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Rozrusznik jest OK

Postprzez gibon4444 » niedziela, 14 lis 2004, 11:00

Wbrew wszystkiemu rozrusznik jest OK, bo kreci bardzo dobrze tylko silnik nie zaskakuje odrazu. Moje podejrzenie pada teraz na uklad wysokiego napiecia ( swiece i przewody ). Wymienie i zobaczymy.
Opel Corsa 1.0 12V, Ecotec. Wszystko na jej temat chetnie poslucham opini i porad.
gibon4444
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 11 lis 2004, 19:32

Postprzez LIPciu » sobota, 25 gru 2004, 17:29

corsa 1.0 boże...
moja dziewczyna też kupiła tego paścia.
przejachałem nim chyba z 10 kjsow :)
a taki rozruch to normalka w tym aucie.
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez ptakwrc » piątek, 18 mar 2005, 00:17

1,0 12v 99r - to samo :) akumulator nowka, zanim zaskoczy pare razy musi zakrecic
chyba taka przypadlosc tych 3-cylindrowek
pozdr
RFRTEAM.FORA.PL
Avatar użytkownika
ptakwrc
A5
 
Posty: 572
Dołączył(a): wtorek, 9 wrz 2003, 15:03
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości