Rajdowka na firme

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Rajdowka na firme

Postprzez RasputiN » sobota, 8 paź 2005, 17:21

Witam!
Chcialbym zbudowac sobie rajdowke (kupic jakis w miare zdrowy samochod osobowy, oddac go do tuningu do Chojnackiego). Nie stac mnie jednak na to abym za wszystko zaplacil sam z wlasnej kieszeni :(
Mam firme informatyczno-fotograficzno-reklamowo-poligraficzna :)
Czy moglbym w jakis sposob odpisac sobie budowana rajdowke od podatku?
Czy samochod, ktory mam zamiar zbudowac moglby sie stac np. gadzetem reklamowym, kosztem reprezentacyjnym, etc (od ktorego odliczylbym VAT i dochodowy)?
RasputiN
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 gru 2004, 13:32


Postprzez Kruk » sobota, 8 paź 2005, 17:36

Ciekawe pytanko :shock: , ale tutaj chyba nikt na nie Tobie nie będzie w stanie wiarygodnie i rzeczowo odpowiedzieć :roll: .


:wink:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RasputiN » sobota, 8 paź 2005, 21:05

Czy wlasciciele wypozyczalni samochodow rajdowych mogliby podzielic sie z nami informacjami na ten temat? Czy ktorys z Was odliczal samochod/koszty tuningu od podatku?
Jezeli nie jest to mozliwe aby firma zajmujaca sie reklama i promocja (tak jak moja) odliczala koszty budowy samochodu od podatku to moze czas dodac do mojego PKD inny rodzaj dzialalnosci?
Rozmawialem juz z kilkoma osobami na ten temat- czesc z nich twierdzi, ze mozna skorzystac jedynie z kosztow reprezentacyjnych, ale w moim przypadku to smieszne pieniadze.
RasputiN
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 gru 2004, 13:32

Postprzez żółtodziób » sobota, 8 paź 2005, 21:14

Masz firmę to zapewne wiesz jak fiskus patrzy na takie sprawy. Wszystko gdzie jest ciień podstawy żeby nie zakwalifikować jako gadżet reklamowy nie ma szans na taką kwalifikację. Widze taką drogę, żeby rozszerzyć działalność i załozyć np. wypożyczalnie rajdówek (wtedy raczej nie będzie żadnego problemu żeby takie coś zarejestrować na firmę) Firmę przerejestrowujesz na tatę, mamę, szwagra teścia i potem pożyczasz od tej firmy auto jako prywatna osoba. Reszta to westia księgowosci.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez RasputiN » sobota, 8 paź 2005, 21:33

Czy wypozyczalnia rajdowek wg. PKD to wynajem samochodow osobowych?
Jezeli chodzi o derejestrowanie tego rodzaju dzialalnosci to nie problem (max 50pln).
RasputiN
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 gru 2004, 13:32

Postprzez żółtodziób » sobota, 8 paź 2005, 21:50

Dokładnie nie wiem, ale chyba tak to można ująć, rajdówka jest rejestrowana jako samochód osobowy. Obawiam się jednak że byś musiał nie tyle dorejestrować działanosć co przerejestrować na kogoś innego, zgłoszenie, regon, bank, zus, skarbówka, bo wypożyczanie wozu samemu sobie może nie przejść. Chyba że to nie ty kierujesz wozem...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez RasputiN » sobota, 8 paź 2005, 21:57

Wlasciwie to nie chodzi mi o to zeby samochod wypozyczyc od kogos tylko zeby wybudowac dla siebie (i do wynajmu komus) za pieniadze skarbowego:)
Samochod rajdowy bardzo chcialbym miec i rownie bardzo chcialbym, aby VAT i dochodowy, ktory mialbym zapalcic poszly na "sluszne cele" :)
Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam goraco!
RasputiN
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 gru 2004, 13:32

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 paź 2005, 11:18

Rozumiem, że zależy ci na wrzuceniu tego auta w koszty działalności firmy. Myślałem że chodzi o odpis kosztów jego eksploatacji, która też tania nie jest. Wybieg z przerejestrowaniem firmy ma na celu zapobieżenie sytuacji w której wypożyczas auto sam sobie, fiskus mógłby tego nie uznać.

W całosci nie zbudujesz sobie auta za pieniądze skarbówki, zresztą pewnie wiesz sam jak to jest, nie warto też wkurwiać fiskusa zwrotami, jeśli nie chcesz mieć częstych kontrol to wyprowadzaj firmę na zero, jeśżeli nie będą musieli nic zwracać to większa szansa że nie będą się ciebie czepiać. A jak to jest z kontrolami to pewnie wiesz, jak nie dasz w łape takiemu szmaciarzowi to zawsze coś znajdzie, praktycznie nie masz szans. Lepiej więc się za daleko nie wychylać.

Pzdr!
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości