Jaki samochód do firmy

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Jaki samochód do firmy

Postprzez Sergiey » środa, 7 wrz 2005, 21:27

Jaki samochód kupić do firmy, żeby spełniał następujące warunki:
1. Tani, do ok. 10kpln.
2. Podchodził pod nową ustawę o VAT (żeby można było odliczyć VAT)
3. Będe nim woził niespecjalnie ciężkie, ale o dużej objętości ładunki.
4. Miesięcznie będę przejeżdżał około 2000-2500 km (pisze miesięcznie, bo wiem że to nie bedzie auto na lata).
5. Raczej diesel, ale może być benzyna.
6. Dobrze żeby był w miarę bezawaryjny.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to cytryna C15. Ew. Lanos?

Jakieś sugestie?
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory


Postprzez TSRALLY » środa, 7 wrz 2005, 21:33

nie wiem co mówi nowa ustava VAT ale można chyba brać pod uwagę obok prawdziwego woła roboczego czyli C15 produkt skody czyli felicie pickup silnik diesla 1.9
Ja:Ile kosztuje u Ciebie wypożyczenie Lancera za kilometr??
Janusz Kulig:Przyjedź do Krakowa, na pewno się dogadamy

Tych słów nie zapomnę do końca życia, Janusza także
Avatar użytkownika
TSRALLY
N3
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 31 sty 2004, 20:16
Lokalizacja: Katowice(gg:5296417)

Postprzez piter306 » środa, 7 wrz 2005, 21:50

W cenie zgnitej ryby wyrwać można też Trucka, ale to chyba tylko dla desperatów.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Psycholog_Rajdowy » piątek, 9 wrz 2005, 12:02

A zmieścisz się z towarem do Matiz'a Van'a :?: Jeśli tak, to chyba będzie najlepsza oferta. Ma lepszą przestrzeń ładunkową niż Lanos.

Jedno ogłoszenie o sprzedaży:
http://www.trader.pl/details,131,AB-N-678-2005081416365787822RA2.asp
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cobra » piątek, 9 wrz 2005, 12:40

zmiescisz sie tez cenowo w oplu combo (corsa), albo np ford fiesta courier
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sergiey » piątek, 9 wrz 2005, 14:52

Combo, Inca, Caddy - od 15 wzwyż. Poniżej to zazwyczaj kompletne padło.
A za 14 tysięcy to kupię T4 z 93 roku.


Nie wiem jak z Matizem - chyba nie podchodzi pod ustawe pod VAT (chyba ze jest homologowany jako ciężarówka, o czym mi nie wiadomo).

Jeszcze sie pojawiła propozycja Felicji PickUp 98 rok, 1.9D 7 000zł ale przebieg 280 000 ;(
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez Psycholog_Rajdowy » piątek, 9 wrz 2005, 17:56

http://www.autoefl.pl/cardetail.asp?idp=3789
W tabelce napisane jest, że homologację ciężarową posiada.

Znalazłem też taką opinię na
http://www.motoforum.pl/Opinie/Daewoo/matiz/matiz.php3:
Matiz Van 2000r
mam go od stycznia 2004 jest super a wczeœniej miałem Hyundaia pony 91r i mam jeszcze seata ibize też 91r. Jest 2 osobowy i ma krate ale chcę jš wywalić bo trochę blokuje pochylenie fotela a na dłuższych trasach przydałoby się trochę fotele bardziej położyć.jedyne co przy nim robiłem to wymieniłem łożyska z tyłu 2 razy prawdopodobnie z powodu złego montażu ale już zmieniłem mechnika i już powinno być ok i też leciałem nim około 172 km/h !!!!!!autostrada małopolska z górki jest coooooooooooool:-)))))
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » niedziela, 18 wrz 2005, 14:41

Niech Cię ręka Boska broni przed lanosem! jezeli miałby służyć jako tapczan to i owszem, jako samochód jest beznadziejny. C 15 też jest kupa złomu, jest to dokładne przeciwieństwo Lanosa, tzn. twarde do kwadratu, skrajnie niewygodne a do tego jeszcze cholernie nerwowe, wchodzisz normalnie w zakręt, i przód ci nagle wyskakuje na zewnątrz, ostrzerzenia nie ma żadnego. Koszmar. Jego jedyna zaleta to ładownosć, rzeczywiście spora, jednak jeśli nie zamierzasz tym woziś materiałów budowlanych to zapomnij. Zapodaneprzez kolegów wozy są znacznie lepsze, w cenie 10 000 PLN mozna też przy odrobinie szczęścia wyhaczyć jakiegoś transportera czy coś w tym stylu. Generalnie jednak satraszny syf się zrtobił z tymi ciężarówkami, wystarczyłoby człowiekowi normalne combi albo nawet hatch, ale nie, bo ustawa nie przewiduje. Trzeba kupić wielką kurwę z budą, a potem wozić nia powietrze.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Slee_ » niedziela, 18 wrz 2005, 15:07

Sergiey, a nie lepiej ci sprowadzic auto?? zobacz tu: http://www.samiautos.nl/bedroccasions.html
Akutat w dzisiejszych ofertach nic nie ma ciekawego, oprocz seata, ale czasami pojawiaja sie ciekawe auta. Moi znajomi ciagle jezdza do holandii, min do tego komisu i sciagaja vw transportery.
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron