Zużyte pierścienie tłokowe - czy to możliwe?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Zużyte pierścienie tłokowe - czy to możliwe?

Postprzez żółtodziób » czwartek, 25 lis 2021, 18:53

Hej!

Dawno mnie tu nie było, ale jest okazja żeby trochę się ponownie zaktywizować - choć okazja mało ciekawa. "Kopię się" z mechanikiem który twierdzi, że możliwą przyczyną rozszczelnienia się połączenia miski olejowej są uwaga - zużyte pierścienie tłokowe. Pominę ewidentne bajkopisarstwo, że niby silnik który ma zużyte pierścienie uszczelnia się olejem i dostaje więcej mocy - takie kity właśnie leciały i nad tym nie ma sensu dyskutować. Zresztą nawet jeśli to by była prawda to fura żadnego dodatkowego kopa w ostatnim czasie nie dostała, co i tak ostatecznie wyklucza tę możliwość. Bardziej mi chodzi o co innego - czy w ogóle jest możliwe, że przy słabych pierścieniach przedostające się gazy spalinowe powodują aż taki wzrost ciśnienia że wydmuchuje uszczelki? Wiem, że to niemal niemożliwe w tym konkretnym przypadku - pierścienie nie wysiadają z dnia na dzień, a fura wcześniej nie brała więcej oleju niż te modele biorą, nie pocił się nic ani przy odmach ani nie wybija bagnetu, okazało się również że nie wyłazi nic przez simmeringi, silnik nie stracił też mocy, nie miał problemu z nierówną pracą. Tym bardziej nie było żadnego kopcenia. Ale chcę zapytać czy ktoś słyszał, że w jakimś szczególnym przypadku taka sytuacja się zdarzyła - dodam ze chodzi o silnik wolnossący, bo w przypadku doładowanego to oczywiście ciut łatwiej sobie coś takiego wyobrazić, choć przyznam szczerze |e jak żyję to nigdy się z czymś takim nie spotkałem. W zasadzie i tak wspomniany warsztat mocno nadużył mojego zaufania, ale lubię mieć pełen obraz sytuacji zanim zdecyduję się pójść na noże z macherami i być pewnym swojej wiedzy na 100%.

Edit: na wszelki wypadek dodam jeszcze ze nie usłyszałem nic w stylu "sprawdziłem odmę i działa poprawnie", albo choćby "zatkałem komin bagnetu palcem, żeby sprawdzić czy dmucha". Niesamowite diagnozy poleciały jako pierwsze.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron