Autoklub po zmianach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Autoklub po zmianach

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 29 kwi 2019, 14:42

Zapraszam do dyskusji na temat metamorfozy autoklubu. Może gdy osoby z redakcji zobaczą co nam się nie podoba lub podoba nastąpią jakieś zmiany na lepsze.
Zacznę od plusów:
- dostosowanie strony do współczesnych rozdzielczości (jak dla mnie to był jedyny mankament starej wersji portalu)
- możliwość komentowania newsów, bez potrzeby korzystania z Facebooka
- przejrzyste i bogate w informacje tabele z wynikami z wyścigów F1 i WRC
W tej chwili nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Minusy:
- brak wyświetlania ostatnio aktywnych tematów na forum na stronie głównej portalu (mam wrażenie, że przez to forum nieco zamiera) - było to bardzo praktyczne rozwiązanie
- widocznie mniej uwagi poświęcanej rajdom, nie wiem czy się mylę, ale mam wrażenie, ze obecnie oczkiem w głowie jest F1 - jest to (niestety) zgodne z ogólnym zamysłem motorsport.com, bo przeglądając obcojęzyczne wersje portalu rajdy traktowane tam są co najmniej drugoplanowo, jeśli nie gorzej, szkoda, że autoklub musiał (chciał?) podporządkować się tej wizji tracąc swoją unikatowość w tym względzie (tu być może przyczyną jest ilość osób tworzących treść dla portalu, nie mam Im tego za złe, bo robią genialną robotę dostarczając nam przez całą dobę mnóstwo nowych i w ciekawy sposób napisanych wiadomości, niejednokrotnie zarywając noce lub pracując w święta), nie wiem czy jakimkolwiek wyznacznikiem zainteresowania tematami jest aktywność na forum, może kibice rajdowi rzeczywiście stanowią niszę i newsy rajdowe są słabo "klikalne"?
- brak kalendarza imprez - kiedyś wchodziło się na jedną stronę i było wszystko widoczne jak na dłoni, można było od razu zobaczyć terminy wszystkich ważniejszych serii oraz to jak imprezy się ze sobą pokrywają czasowo
- jak dla mnie całkowicie zbędna rubryka w centrum uwagi
- dziwne sortowanie kolejności wyświetlania newsów - niejednokrotnie wiadomości nowsze były wyświetlane za starszymi, np. wypowiedź Słobodziana przed startem w Świdnicy
Minusów tez być może nie wymieniłem wszystkich
Podsumowując, z mojego punktu widzenia, portalowi brakowało jedynie dostosowania do większych rozdzielczości. Cała reszta była niemal idealna, a na pewno o niebo lepsza niż obecna. Zdaję sobie sprawę, że części rzeczy nie da się zaadaptować w nowej wersji portalu, bo trzeba korzystać z ogólnego szablonu, ale proszę chociaż o wyświetlanie na stronie głównej ostatnio aktywnych tematów na forum. Była to bardzo przydatna funkcjonalność.

Jakie jest Wasze zdanie na temat zmian na portalu?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Miko » poniedziałek, 29 kwi 2019, 18:03

Brakuje kalendarzy, programu tv. Niestety za mało newsów poświęconych rajdom.
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez gokacper » poniedziałek, 29 kwi 2019, 18:26

z minusów to nie można zobaczyć archiwalnych newsów np. z 2008
gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Hubertos » wtorek, 30 kwi 2019, 00:33

Zauważyłem też, że brakło newsów o pewnych rajdach, np. rajd w Mistrzostwach Austrii. Wcześniej pojawiały się newsy z prawie wszystkich krajów w Europie, były informacje o rajdach w Afryce. Na tym polu autoklub zdecydowanie się wyróżniał.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Mad Max » wtorek, 30 kwi 2019, 09:35

andrew88 napisał(a):Może gdy osoby z redakcji zobaczą co nam się nie podoba lub podoba nastąpią jakieś zmiany na lepsze.
:shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:
Zmiana jest dostosowana do wyglądu "portalu matki" więc nie licz na zmiany.

Stara wersja była 1 000 000 razy lepsza, po transformacji w zasadzie przestałem tam zaglądać, jest pojebanie z poplątaniem... nie można znaleźć niczego, brakuje galerii z lat poprzednich - a szukanie aktualnych galerii z zawodów jest mocno niewygodne, brak kalendarzy, brak programu TV - z forum korzystam przez zakładkę - ale najważniejsze jest to że ilość treści spadła bardzo mocno a to jest najważniejsze po co się zagląda na takie portale. Nowa szata graficzna również do mnie nie przemawia, może stara nie była dostosowana do obecnych rozdzielczości ale była prosta i przejrzysta i w moment można było wyłapać to co człowieka interesuje - może jest jakaś tam forma selekcji ale do mnie to nie trafia.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 30 kwi 2019, 17:08

Brak aktualizacji forum i brak ostatnio aktywnych tematów na forum w skrótach to największe minusy
Brak archiwalnych treści to również bardzo duży minus. Takie archiwum przydawało się bardzo często w różnych dyskusjach.
Takie białe tło, jak jest na głównej stronie autoklubu, jest coraz bardziej popularne przy tworzeniu stron więc i tego portalu nie ominęła zmiana. Moim zdaniem można by je jednak nieco stonować, strasznie bije po oczach, zwłaszcza nocą.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez DonCorrado » sobota, 4 maja 2019, 19:53

O istnieniu wielu funkcji, o których piszecie nie byłem świadom, że w ogóle istniały. Ja trochę starodawny jestem, zawsze mnie śmieszy jak "jakakolwiek" strona, którą wcześniej odwiedzałem przechodzi lifting i od razu tłumaczenie, że tak trzeba było pozmieniać, bo tak teraz wszędzie się strony prezentują. Po takich liftingach jest większy burdel, mało co jest uporządkowane, owszem może Ci bardziej zaawansowani technicznie dostrzegają pozytywne zmiany w czytaniu czy w funkcjonalności, ale ja tak jak pisałem, starodawny jestem, i ponad wszystko cenię sobie prostotę. Może to dlatego, że jestem zagorzałym wrogiem globalizacji, indoktrynacji itp.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Mroowa » niedziela, 12 maja 2019, 14:27

brak archiwum to ból, cofnąć się do złotych lat Rajdów w PL można było chyba tylko na AK
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez GrzegorzChyla » poniedziałek, 13 maja 2019, 13:53

Bardzo proszę o udostępnienie archiwalnej 'zamrożonej' wersji portalu tuż z przed zmian.
To jest kolosalne archiwum, bardzo ważna baza danych historii sportu samochodowego (zwłaszcza chodzi o polskie imprezy i starty Polaków, bo tego nigdzie indziej nie ma...)
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 13 maja 2019, 16:38

Niestety, globalne zwierzę zjadło jedno małe, ale wyjątkowe :<.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez rypley » wtorek, 21 maja 2019, 22:26

Brak "Programu Tv", gdzie widziałem co i gdzie oraz kiedy obejrzeć....Wielki minus. Naprawdę smutno mi, że taka ekipa czytelników oraz forumowiczów została potraktowana jako ułamek clickbaita i tyle. A ot tylu lat nasi admini dopraszają się o nowe forum... Niestety patrząc na to co się dzieje na forum bardzo mocno widzę jak podejście autoklub.pl zniszczyło wspaniałą kiedyś społeczność. (poza Viper-em :) )
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez andrew88 » środa, 22 maja 2019, 07:23

Podpisuję się pod tymi gorzkimi słowami. Choć jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem forum, to dzięki niemu poznało się kilka osób, które następnie spotykało się na odcinkach. Pod koniec sezonu 2013 poznało się ekipę, z którą w nieco zmienionym składzie do tej pory jeździ się na rajdy. Dzięki forumowiczom udało się wybrać na trzy rundy WRC (Polski 2015, Polski 2016 - dosłownie w ostatniej chwili, Monte Carlo 2017 - zupełnie nieplanowany rajd). Mam nadzieję, że forum utrzyma się przy życiu, chociaż już widać znaczący spadek liczby postów :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez DonCorrado » środa, 22 maja 2019, 20:29

............
Ostatnio edytowano czwartek, 23 maja 2019, 05:52 przez DonCorrado, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez gokacper » środa, 22 maja 2019, 20:56

Gdyby forum (nie daj boże) zniknęło. Zawsze będzie można zrobić nowe. Tylko wtedy to by już nie było to samo :/
gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: Autoklub po zmianach

Postprzez Zajcev » czwartek, 4 lip 2019, 03:25

GrzegorzChyla napisał(a):Bardzo proszę o udostępnienie archiwalnej 'zamrożonej' wersji portalu tuż z przed zmian.
To jest kolosalne archiwum, bardzo ważna baza danych historii sportu samochodowego (zwłaszcza chodzi o polskie imprezy i starty Polaków, bo tego nigdzie indziej nie ma...)


również uważam, że gdzieś powinno zostać udostępnione archiwum, ogromne zbiory galerii i wyników, szkoda żeby to przepadło..
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości