Sponsoring w rajdach amatorskich

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Andrzej » niedziela, 1 kwi 2018, 19:10

Cześć,

Na wstępie proszę o nie zamieszczanie komentarzy w stuly że ciężko, że nie ma szans na znalezienie sponsora i ,żeby dać sobie spokój, bo nie o to michodzi.

Proszę o osoy rozeznane w temacie o informację jak na chłopskim rozum wygląda sponsoring od strony podatkowej. Z tego co wiem , nie muszę mieć działąlności gospodarczej, chyba że sponsor wymaga ode mnie wystawienia FV. Kto się zetknął z tematem i może mi coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam,
Andrzej
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków


Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Szeszkin » niedziela, 1 kwi 2018, 22:10

Sponsor może przekazać Ci kasę jako darowiznę celową,lub Twój Automobilklub wystawia fa.vat sponsorowi za reklamę publiczną,czyli tzw bezpośrednią.
Wtedy kasa wpływa na konto Klubu,który wypłaca Ci kasę i rozliczasz się z tego fakturami.Jedyny problem jest wtedy,gdy Klub nie prowadzi działalności gospodarczej i cały VAT trzeba odprowadzić do Urzędu Skarbowego:(
Zostają jeszcze kombinacje typu:opony na koszt sponsora,paliwo i części też-wtedy mają swoje koszta i po sprawie.
Szeszkin
Szeszkin
N2
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 20 lut 2008, 22:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Kruk » poniedziałek, 2 kwi 2018, 17:20

Wydaje mi się, że jeśli przedsiębiorca chce wydać pieniądze finansując koszty Twojego startu to oczekiwał będzie w zamian oblepienia samochodu i kombinezonu swoim logo, marką produktem albo usługą. Żeby mógł potraktować sobie te wydatki jako reklamę swojej firmy/marki/logo/usługi/produktu/itd. będzie potrzebował faktury ... więc nie uciekniesz od posiadania działalności gospodarczej.

Nie jestem księgowym ... ale jak niby "sponsorujący" ma sobie rozliczyć kupione niby na dane jego działalności np. opony rozmiar 13 albo paliwo? Samochody dostawcze jeżdżą na większym rozmiarze, nie mówiąc już o samochodach ciężarowych. Osobówki, pełniące rolę samochodów służbowych dla np. handlowców, też zazwyczaj mają większy rozmiar opon.
Samochód, którym startujesz musiał by być własnością "sponsorującego" albo przynajmniej wpisanym do majątku trwałego jego działalności gospodarczej. Inaczej została by tylko forma odliczeń w postaci kilometrówki. A w praktyce to co ... rozpisałbyś 50 kilometrów zawodów amatorskich jako ... dostawa towaru do klienta? :lol:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Andrzej » wtorek, 3 kwi 2018, 18:09

Panowie, dziekuje za odpowiedzi.

Załóżmy , że mam działalność gospodarczą ale rajdówka jest autem prywatnym. Jak to wtedy najlepiej rozegrać?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez bimber » wtorek, 3 kwi 2018, 20:37

Ja może powiem jak to wygląda u mnie, latamy w amatorkach już 5 rok, co roku dostajemy kasę mniejszą lub większą, i mamy czysty układ "na gębe", po prostu dostajemy do koperty kase, a my ich po prostu reklamujemy :)
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Szeszkin » wtorek, 3 kwi 2018, 20:54

bimber napisał(a):Ja może powiem jak to wygląda u mnie, latamy w amatorkach już 5 rok, co roku dostajemy kasę mniejszą lub większą, i mamy czysty układ "na gębe", po prostu dostajemy do koperty kase, a my ich po prostu reklamujemy :)


Fajny układ,ale gdy w grę wchodzi większa kasa,takie numery szybko się kończą-chyba że dobroczyńca ma gruby portfel i nie potrzebuje księgować "drobnych" wydatków...
Szeszkin
Szeszkin
N2
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 20 lut 2008, 22:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Andrzej » czwartek, 5 kwi 2018, 12:01

Panowie, dziękuję za pomoc. Czy poisada ktoś umowę sponsorską ,którą mógłby się podzielić?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Sponsoring w rajdach amatorskich

Postprzez Mic_123 » piątek, 1 lut 2019, 15:38

Andrzej napisał(a):Panowie, dziekuje za odpowiedzi.

Załóżmy , że mam działalność gospodarczą ale rajdówka jest autem prywatnym. Jak to wtedy najlepiej rozegrać?


Temat sprzed roku ale moze podpowiem : jesli masz prywatne auto / inne rzeczy, mozesz je wprowadzic do firmy poprzez wypelnienie druku pt. Oświadczenie o przekazaniu prywatnych przedmiotów na cele działalności gospodarczej.
O szczegolach i druku poczytasz w linku :
https://pomoc.infakt.pl/hc/pl/articles/ ... spodarczej

Wowczas np takie auto amortyzujesz sobie w firmie i odliczasz koszty jakie ponosisz przy jego eksploatacji. A to obniza Ci podatki jakie zaplacisz.
O szczegoly jednak dopytaj ogarnieta ksiegowa.

Andrzej napisał(a):Panowie, dziękuję za pomoc. Czy poisada ktoś umowę sponsorską ,którą mógłby się podzielić?


Co do kwestii umowy sponsorskiej to raczej zwykla umowa ze podmiot A (sponsor) zobowiazuje podmiot B (sponsorowanego) do wykonania jakiejs uslugi np. relacji fotograficzno-filmowej z logo jego firmy (podmiotu A) w czasie trwania zawodow sportowych o nazwie X. Tak to podobno kiedys bylo ogarniane, najlepiej dopytac kogos startujacego obecnie np w RSMP bo na forach to za duzo moze nikt nie powie :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości