Fotelik dla dziecka

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Fotelik dla dziecka

Postprzez karluum » czwartek, 5 maja 2016, 16:07

Szanowni forumowicze, szukam fotelika dla dzieciaka, 9 - 18 kg. Rajdowe marki - OMP, Sparco, Recaro produkują takowe. W związku z tym - czy ktoś z was używał produktów w/w firm i jeżeli tak jakie macie opinie?
Spraco jest nawet w znośnej cenie - 900 PLN z podstawą ISOFIX.
Będę wdzięczny za każdą waszą opinię.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22


Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez jarexcc » czwartek, 5 maja 2016, 18:49

jak chcesz kupić fotelik to kup bezpieczny, a nie patrz na znaną Ci markę z rajdowych tras, polecam kupić Tobie fotelik marki cybex model Juno lub fotelik Kiddy Phoenixfix Pro 2 to stosunek ceny do jakości najlepszy, po za tym Romer lub Maxi-Cosi też produkują bardzo dobrej jakości foteliki dla dzieci
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez Mad Max » czwartek, 5 maja 2016, 20:33

Ja kupując pierwszy fotelik dla swojego mistrzunia też miałem podobne podejście jak karluum po czym Pan sprzedawca wybił mi to z głowy i kupiłem Maxi-Cosi (niby są to jedne z niewielu które mają testy ADAC) fotel się sprawdził (moi znajomi też go używali i też nie narzekają) więc kupując teraz następny raczej zostaniemy z żoną przy tej firmie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez woocasch » czwartek, 5 maja 2016, 21:36

karluum z tych firm, które wymieniłeś to jedynie można brać pod uwagę Recaro, jednak tak jak przedmówcy wspominali to, że znasz daną markę z rajdów czy wyścigów nie znaczy, że robią dobre foteliki dla dzieci. Często robią je podwykonawcy. Celuj jednak w firmy, które zjadły zęby na fotelikach. Ja od 3 lat używam Romera, King Plus i Kidfixa i jestem z nich bardzo zadowolony. Do tego mają dobre wyniki w testach. Maxi-Cosi są chyba popularniejsze, ale znam opinie, że są przereklamowane. Cybexy forsują poduszkę zamiast pasów, dla mnie dziwne rozwiązanie i bardzo dyskusyjne. Dziecko może się dziwnie w nim ułożyć, szczególnie gdy zaśnie.
Są jeszcze foteliki RWF ale to nieco inna bajka :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez karluum » piątek, 6 maja 2016, 10:09

Cybexy górują w testch ADAC ale to niemiecka firma jest więc wicie rozumicie ;) Też mnie nie przekonuje ich patent więc zostanę przy klasycznym rozwiązaniu z 5 punktowymi pasami.Trochę mnie to zastanawiało czemu nie ma testów Spraco, OMP czy Recaro więc z tych wątpliwości powstało pytanie i wątek na forum.
Co do fotelików RWF to jak w reklamie Lidla - ilu kierowców tyle opinii.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez gardzę_cwaniakami » sobota, 7 maja 2016, 09:07

Temat do zamknięcia.

Jest to zbyt rozległy temat, by go tu wałkować. Temat rozległy, gdyż: sprzedawcy są nieuczciwi, więc kupując akurat taki towar to Kupujący musi być fachowcem; są różne klasy iso-fixu; są różne długości pasów samochodowych 3-punktowych; są różnie zaprojektowane zamki pasa (wpina się w nie klamry); foteliki kupuje się pod własny samochód i pod własne dziecko, a nie dlatego, że sąsiad mówi, że "ten fotelik to jest super"; trzeba rozumieć metodologię testów zderzeniowych; no i wreszcie foteliki od 9 kg w górę montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze.

Polecam fora tematyczne istniejące około 10 lat.
gardzę_cwaniakami
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 20 wrz 2008, 20:31

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez seal » niedziela, 8 maja 2016, 23:19

Recaro Young używam. Dla mnie to kompromis jakościowo / cenowy. Polecam jak inni test i fora. Teraz szukam fotelika na rower, jak ktoś ma doświadczenie to proszę o info !
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez woocasch » środa, 11 maja 2016, 09:59

A czemu niby zamykać temat? Kolega forumowicz zapytał, to dostał odpowiedzi. Wiadome i oczywiste jest, że nie każdy fotelik pasuje do każdego auta, czasem jeden rodzaj fotelika też bardziej przypadnie dziecku niż inny, ale dzięki opinii innych osób można ograniczyć poszukiwania z "tysiąca" opcji do np. dwóch-trzech producentów i kilku modeli fotelików samochodowych.

@ seal co do Twojego pytania, to ja używam Hamaxa: http://www.decathlon.pl/fotelik-dziecic ... 97442.html i jestem z niego zadowolony. Dobry jakościowo, chyba wygodny bo syn się nie skarży i lubi w nim jeździć. Łatwy montaż do roweru, a pasy dobrze trzymają dziecko na miejscu :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez Kwiatek » środa, 11 maja 2016, 10:55

polecam recaro young sport używam 3 lata jest super. Isofix niekoniecznie, moim zdaniem zbędny wydatek, bez isofixa fotelik sie zakłada w 10 sekund a i tak robi się to rzadko.
Krzesełek rowerowych niepolecam są dość niebezpieczne a przez całą podróż dziecko się patrzy i wącha Twoją d**ę
Zdecydowanie fajniejsze są przyczepki rowerowe, dużo praktyczniejsze bo dziecko może w nich spać i bezpieczniejsze - na allegro od 400zł
Piotrek
Kwiatek
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 11 wrz 2004, 01:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez deyott » środa, 11 maja 2016, 12:09

Moja córka korzysta z tego modelu i nigdy się nie skarżyła. Fotelik mamy od kilku lat, rośnie razem z dzieckiem, jest dobrej jakości i nie widać nawet za bardzo śladów zużycia. Do tego łatwo demontowalna tapicerka, a to ważna sprawa gdy zechcemy ją wyprać. Polecam:
https://czarodziej.eu/pl/fotelik-samochodowy-monterey-new-line-sunshine-kids-15-36-kg-08-brazowy.html?ceneo
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez gardzę_cwaniakami » czwartek, 12 maja 2016, 00:15

woocasch napisał(a):A czemu niby zamykać temat? Kolega forumowicz zapytał, to dostał odpowiedzi. Wiadome i oczywiste jest, że nie każdy fotelik pasuje do każdego auta, czasem jeden rodzaj fotelika też bardziej przypadnie dziecku niż inny, ale dzięki opinii innych osób można ograniczyć poszukiwania z "tysiąca" opcji do np. dwóch-trzech producentów i kilku modeli fotelików samochodowych.


Napisałem, czemu warto zamknąć ten temat:
Jest to zbyt rozległy temat, by go tu wałkować.

Polecam fora tematyczne istniejące około 10 lat.


To jest poważna tematyka, a nie gadanie o tym, czemu jeden zawodnik traci 0,5 sekundy / km do innego. Zamknijcie temat, to człowiek poszuka wiedzy tam, gdzie ona jest. Jeśli temat pozostanie aktywny, to stanie się on kompendium niekompetencji, jak poniżej:
deyott napisał(a):Moja córka korzysta z tego modelu i nigdy się nie skarżyła. Fotelik mamy od kilku lat, rośnie razem z dzieckiem, jest dobrej jakości i nie widać nawet za bardzo śladów zużycia. Do tego łatwo demontowalna tapicerka, a to ważna sprawa gdy zechcemy ją wyprać. Polecam:
https://czarodziej.eu/pl/fotelik-samoch ... html?ceneo
gardzę_cwaniakami
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 20 wrz 2008, 20:31

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez deyott » czwartek, 12 maja 2016, 00:34

Kompendium niekompetencji???
A czy Ty wiesz czym się kierowałem wybierając ten fotelik?
Jeśli ktoś pyta o radę to staram się mu pomóc i napisać o rzeczach, których nie znajdzie w opisie towaru w sklepie. Jeśli chodzi o testy, bezpieczeństwo to bez problemu można w sieci takie rzeczy znaleźć i uwierz mi, że dla nikogo nie będzie wtedy najważniejsza moja opinia, o łatwo piorącej się tapicerce.
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotelik dla dziecka

Postprzez gardzę_cwaniakami » czwartek, 12 maja 2016, 22:55

deyott napisał(a):Kompendium niekompetencji???
A czy Ty wiesz czym się kierowałem wybierając ten fotelik?
Jeśli ktoś pyta o radę to staram się mu pomóc i napisać o rzeczach, których nie znajdzie w opisie towaru w sklepie. Jeśli chodzi o testy, bezpieczeństwo to bez problemu można w sieci takie rzeczy znaleźć i uwierz mi, że dla nikogo nie będzie wtedy najważniejsza moja opinia, o łatwo piorącej się tapicerce.


Karluum szuka przecież fotelika 9-18 kg. Skoro podpowiadasz mu fotelik 15-36 kg, to jest to niekompetencja. Foteliki 15-36 kg nie mają wewnętrznych pasów szelkowych, a ponadto są używane przodem do kierunku jazdy. Szkoda słów.

Temat do zamknięcia.
gardzę_cwaniakami
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 20 wrz 2008, 20:31


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron