Rajd Warszawski

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Rajd Warszawski

Postprzez Glitol » sobota, 19 gru 2015, 20:53

Potrzebuję Waszej pomocy,
Rajd Warszawski rok 200?? (po szutrze) VW Golfem Kit Car dachuje na oesie K. Szumowski???, kibice stawiają chłopaka na koła i jedzie dalej. Jest film z tej akcji i tego właśnie poszukuje. Jeśli ktoś kojarzy chociaż rok rajdu będę bardzo wdzięczny
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce


Re: Rajd Warszawski

Postprzez Mad Max » sobota, 19 gru 2015, 21:24

Jak Golf to Rajd Warszawski 2005
w 2003-2004 była Nubira a w 2006 był już Focus
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Glitol » poniedziałek, 21 gru 2015, 19:27

Mad Max: dzieki Kolego.
Czy w swoich zbiorach nie masz filmiku z tego zdarzenia (na pewno był w internetach)???
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Tomek K » poniedziałek, 21 gru 2015, 20:44

@Gllitol Jeśli Mad Max nie będzie miał, a Ty posiadasz "fejsa" to spróbuj odezwać się do grupy/użytkownika Video Rally Team. Ostatnio wrzucają masę perełek ze starych, pięknych czasów. Nawet jak nie będą mieli w swoich zbiorach to może kojarzą kto jest autorem lub mają gdzieś zapisane.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 21 gru 2015, 22:04

Przed wszystkim małe sprostowanie a raczej zagwozdka bo odrobinę poszperałem i okazuje się że pomimo że w 2004 we wszystkich wynikach jakie znalazłem widniej Nubira - natomiast patrząc po zdjęciach na Nubire mi to nie wygląda :wink:
Obrazek

Na ujęciach od chłopaków z OES Records widać tego Golfa w 7:50 ale nie wygląda jak by zaliczył daszka (tylko nie wiem czy to czasem nie jest ujęcie z testowego)
https://www.youtube.com/watch?v=NMaMrOb06vk

Niestety w moim małym archiwum nie mam takiego filmu i szczerze przyznam że pomimo że w tamtym okresie chłonąłem wszystko co się pojawiało to niestety nie kojarzę takiego ujęcia.
Pytanie tylko czy jesteś pewien zestawu Szumowski Golf Warszawski ??

Tak ja pisze Tomek K możesz zaatakować Wonsa i VRT może będą coś kojarzyć bo u nich na materiałach tego nie ma.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Glitol » wtorek, 22 gru 2015, 20:10

dzięki chłopaki, na fejsie nie jestem ale może się na czyjeś konto zaloguję.
Zestawu pewny na 100% nie jestem natomiast rolkę widziałem osobiście i tak mi się ostatnio skojarzyło.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Mad Max » wtorek, 22 gru 2015, 22:29

Ja tam lubię takie zagwozdki więc jak byś podał więcej szczegółów malowanie auta itp. to można jeszcze coś pokombinować albo może ktoś skojarzy podobną akcję - np. żółtym Golfem kojarzy mi się Tomek Ratajczyk który na jednym z rajdów dość mocno zgruzował tego VW
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Tomek K » wtorek, 22 gru 2015, 23:09

Mi Szumowski kojarzy się jeszcze z dzwonem na OS Maciejowice (bodaj) w każdym razie zdarzenie miało miejsce obok rzeki Bączycha, koło miejscowości Podłęż i Samogoszczy. Bloki, przepałowanie skrzyżowania (T) i spadek ze skarpy w dół. Odcinek przerwany bo ucierpieli niestety kibice. Wtedy była to żółta Nubira, rok 2001.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Robecki » środa, 23 gru 2015, 14:30

Glitol - filmu co prawda nie mam, a też wiem że był, ale odnalazłem za to małe fotostory z tej przygody, może się tam odnajdziesz :) To było na OS 3 Przy Dukcie
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/show/id/1097757204?pg=5
Avatar użytkownika
Robecki
N3
 
Posty: 465
Dołączył(a): piątek, 4 cze 2004, 18:48
Lokalizacja: Płońsk

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Mad Max » środa, 23 gru 2015, 14:39

Tomek K napisał(a):Mi Szumowski kojarzy się jeszcze z dzwonem na OS Maciejowice (bodaj) w każdym razie zdarzenie miało miejsce obok rzeki Bączycha, koło miejscowości Podłęż i Samogoszczy. Bloki, przepałowanie skrzyżowania (T) i spadek ze skarpy w dół. Odcinek przerwany bo ucierpieli niestety kibice. Wtedy była to żółta Nubira, rok 2001.
Widzę że pamięć taka jak profesja... fotograficzna :wink:
Tą akcję to wszyscy pamiętają tylko że tam przerwali oes a Glitol pisał od razu że załoga po pomocy kibiców kontynuowała rajd.

Robecki napisał(a):Glitol - filmu co prawda nie mam, a też wiem że był, ale odnalazłem za to małe fotostory z tej przygody, może się tam odnajdziesz :) To było na OS 3 Przy Dukcie
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/show/id/1097757204?pg=5
Wystarczyło wywołać VRT do tablicy i od razu się znalazło :wink:
Teraz już wiem na pewno że filmu z tej akcji nigdy nie widziałem (jeśli takowy w ogóle był)
Miękki daszek to i na późniejszych ujęciach nie widać ze była jakakolwiek przygoda, no i potwierdziło się ze w 2004 też był Golf a nie jak podają różne źródła Nubira.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Glitol » środa, 23 gru 2015, 18:24

Robecki: to jest ta rolka :D Dzięki bardzo wszystkim za chęć pomocy.
Teraz wydaje mi się, że film nagrywał kumpel (widać Go na zdjęciach z rolki), muszę z nim pogadać przy okazji.
Mad Max: wydaje mi się, że oes poszedł dalej, bo auto na pewno odjechało z tego miejsca.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Tomek K » środa, 23 gru 2015, 19:18

Nie poszedł i nie odjechało z tego co pamiętam. Wydaje mi się, że po po przerwaniu oesu nawet tam podszedłem i kojarzę dość dramatyczne ślady zastane m.in na banerach reklamowych. W każdym razie pamiętam, że przez związek z kibicami zagrożony był 3 przejazd oesu. EDYTA: Chyba, że Ty mówisz o akcji z Golfem.

@Mad Max. W tamtym miejscu to wiem nawet ile było bruzd w asfalcie:) Rodzina od lat mieszka przy samym oesie, a ja za szczeniaka objechałem wszystko tyle razy rowerem, że znam lepiej niż Muchomor Lubenię:)

EDYTA 2: Zajrzałem do albumu ze zdjęciami i na 100% Nubira nie odjechała bo miała uszkodzony zawias. A miejsce badała policja.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Glitol » środa, 23 gru 2015, 19:23

koledzy ale ja piszę o akcji z Golfem
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Ayatol » środa, 23 gru 2015, 19:43

Mad Max napisał(a):Ja tam lubię takie zagwozdki więc jak byś podał więcej szczegółów malowanie auta itp. to można jeszcze coś pokombinować albo może ktoś skojarzy podobną akcję - np. żółtym Golfem kojarzy mi się Tomek Ratajczyk który na jednym z rajdów dość mocno zgruzował tego VW


Z żółtym golfem to ja pamiętam akcje chyba na Elmocie. Ratajczyk odbił się od skarpy i dość wysoko leciał. Pamiętam że pilot dostał chyba notatkami w oko. Miało to miejsce gdzieś bliżej Wałbrzycha ale mogę się mylić bo miałem wtedy jakieś 10 lat.

Jak już mamy taki wątek to może ktoś pamięta dzwona z rajdu polski na odcinku rościszów - walim. Kilkaset metrów od górnej patelni jakiś szwed lub belg poszedł prosto w dół na lewym zakręcie i zatrzymał się na drzewie sporo poniżej drogi. Nie wiem który to był rok ale Hołowczyc jechał wtedy celicą. Celicą jechała też wtedy jakaś żeńska załoga. Ktoś coś wie?
Ayatol
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): środa, 25 sty 2012, 23:39

Re: Rajd Warszawski

Postprzez Mad Max » środa, 23 gru 2015, 22:05

Glitol napisał(a):Mad Max: wydaje mi się, że oes poszedł dalej, bo auto na pewno odjechało z tego miejsca.
Glitol trochę chyba źle zrozumiałeś - przy akcji z Golfem nie było potrzeby przerwywania odcinka i nawet z fotek wynika że auto nie ucierpiało aż tak bardzo żeby nie było można nim kontynuować jazdy - ja w oddzielnym poście odniosłem się do postu tego co napisał Tomka_K o akcji z 2001.

Tomek_K Ja tego odcinka aż tak dobrze nie znam ale (nie)stety miałem tą (nie)przyjemność widzieć tego dzwona na własne oczy i ten odcinek został przerwany bo ucierpieli kibice więc była i karetka i policja która zawsze robi swoje czynności w takich sytuacjach, nawet jak by nie było tego całego zamieszania i nie ucierpieli by kibice to myślę że tej Nubiry nie udało by się stamtąd wyciągnąć bo ten "wąwóz" między wałami przeciw powodziowymi był dość głęboki - zresztą wtedy to był taki okres "Czarnej serii" w Polskich rajdach i każdy obawiał się że odwołają to widowisko, poza tym następnego dnia stało się coś znacznie gorszego o czym wszyscy na pewno pamiętają.

Ayatol napisał(a):Jak już mamy taki wątek to może ktoś pamięta dzwona z rajdu polski na odcinku rościszów - walim. Kilkaset metrów od górnej patelni jakiś szwed lub belg poszedł prosto w dół na lewym zakręcie i zatrzymał się na drzewie sporo poniżej drogi. Nie wiem który to był rok ale Hołowczyc jechał wtedy celicą. Celicą jechała też wtedy jakaś żeńska załoga. Ktoś coś wie?
Tak w ogóle to uświadomiłem sobie że do takich celów (pytań zagadek) mamy oddzielny temat "Poszukiwana poszukiwany" i w zasadzie tam należało by cały ten temat przenieść dlatego proponuję żebyś Ayatol swój post tam wrzucił bo zagląda tam znacznie więcej osób więc może ktoś coś kojarzy - mi nic takiego nie przychodzi do głowy.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości