Czesi wybierają Rally Talent

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez pagor » czwartek, 5 lis 2015, 10:04

Czesi są już po finałach Rally Talent http://www.rallytalent.cz/
Po finałowych jazdach wybrano dwóch najlepszych i komisja z Vaclavem Pechem na czele ogłosi kto wygrał 6 listopada czyli jutro.
Nagroda główna: sezon w Rally Super Sprint w sezonie 2016 samochodem R2 (fiesta).
Można? Można... w takim po komunistycznym, mniejszym i nielicznym kraju w europie środkowej.
Acha, nie żeby za darmo - wpisowe było 500kc (jakieś 80zł)... :mrgreen:
Całość pokazywała Czeska Telewizja na otwartym kanale sportowym... http://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/215471291269144-finale-rally-talent-sosnova/
pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie


Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez HenriS12B » czwartek, 5 lis 2015, 10:48

U nas konkursy na rajdowy talent odbywały się jakieś 12-13 lat temu, był to Puchar Młodych organizowany lub współorganizowany przez Peugeot Sport Polska, wpisowe było podobnie niskie, a zwycięzca miał zapewniony sezon w pucharowym Peugeot 206 w RSMP, a w Czechach będą jeździć w sprintach. Natomiast zwycięzca Pucharu Peugeota wsiadał do 206 S1600, którym mógł już walczyć w czubie. Nie jestem pewny, ale któryś z czołowych naszych kierowców (Pelikański, Kajto, Grzyb, Witas, Poloński...) wywodzi się właśnie z owego Pucharu Młodych. Widziałem na CT Sport relację (było ich kilka) z tego konkursu i odniosłem wrażenie, że nasz PM był lepiej zorganizowany, ale w czeskiej tv widziałem tylko jeden odcinek, więc wrażenie może być mylne. Swoją drogą przykład Pucharu Młodych pokazuje ile lepsza była w naszym pięknym kraju koniunktura na rajdy na przełomie wieków niż teraz
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez Mad Max » czwartek, 5 lis 2015, 11:52

Tylko że przy Pucharze Młodych było strasznie dużo "niejasności" (lekko rzecz ujmując) - przykładowo mój znajomy przegrał jedne "zawody" przez doliczenie karnych sekund za potrącenie pachołka - szkoda że staliśmy akurat przy tym pachołku i przejechał od niego o dobre 0,5m - przypuszczam że jest na tym forum kilka osób które ładniej by o tym napisało.
O wsadzaniu zwycięzcy Pucharu Peugeota do S1600 to też nie do końca tak - bo zrobiono tak w zasadzie tylko raz z Pelikańskim i Polońskim bo Peugeot nie miał za bardzo kogo posadzić do tych samochodów więc postanowiono dać im szanse szczególnie że pucharówkami nieźle zapierniczali (Polońskiemu zresztą do dziś zostało sprawne poruszanie się ośką) - do tego dorobili ładny marketing że to w nagrodę itd.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez HenriS12B » czwartek, 5 lis 2015, 12:16

Pelikański i Poloński to dwa razy :wink:
Podobnie trafił Adamus, a i Grzyb pomykał S1600 raczej nie za swoje pieniądze czy swoich sponsorów.
Fakt, że były niejasności (ja nie miałem takich info) nie znaczy, że ten puchar byl niepotrzebny. Wg mnie była to rewelacyjna kuźnia telentów i gdyby utrzymała sie do dzisiaj, to kierowców pokroju Kajetanowicz czy Kubica (wiem, ten przykład nie pasuje) mielibyśmy na pęczki
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez rally2 » czwartek, 5 lis 2015, 13:05

Jak to nie ma wyboru rajdowych talentów u nas?
Był takowy dwa lata temu organizowany przez SPRT :lol:
rally2
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2012, 10:02

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez Mirek:) » czwartek, 5 lis 2015, 15:00

Nie pamieta,m jak inni zawodnicy Peugeota, ale Pelikański bez wniesienia budżetu z LiwLewant by nie startował.
W Rajdzie Młodych Peugeota nagroda był cywilny Peugeot 206. Nie wiem, może jakiś rapat na kit do pucharowego Peugeota, ale na pewno nie skorzystał z tej opcji Virnik..
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez woocasch » czwartek, 5 lis 2015, 16:18

Tak może dla jasności to nie było czegoś takiego jak Puchar Młodych, był Rajd Młodych Peugeot, w którym nagrodą główną był rok użytkowania cywilnego Peugota 206 - tak to pamiętam, że nawet tego auta nie dostawało się na własność tylko w użytkowanie. Ale po tylu latach od ostatniej edycji tej imprezy może coś źle pamiętam :) i z bardziej znanych zawodników to ja kojarzę, że Rajd Młodych wygrał Pelikański, inni chyba jakoś super nie zwojowali rajdów.
Co innego Puchar Peugota, tutaj kilku szybkich zawodników, tzn. zwycięzców Pucharu dostawało szansę jazdy 206 S1600.
Szkoda, że już nie ma u nas takich inicjatyw :(
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez pagor » czwartek, 5 lis 2015, 17:58

właśnie chodzi o to że w czechach organizatorem jest związek i to on zapewnią żeby impreza była nagłośniona, zapewnia nagrody itp. Ale mają młodego szefa związku który był zawodnikiem. Dodatkowo szukają Rally Star spośród zawodników startujących w innych seriach jak rally cross wyścigach i nagroda jest taka sama sezon w rss autem r2. Więc to jest godny przykład dla Pzm.
pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez viper » czwartek, 5 lis 2015, 18:08

pagor napisał(a):właśnie chodzi o to że w czechach organizatorem jest związek i to on zapewnią żeby impreza była nagłośniona, zapewnia nagrody itp. Ale mają młodego szefa związku który był zawodnikiem. Dodatkowo szukają Rally Star spośród zawodników startujących w innych seriach jak rally cross wyścigach i nagroda jest taka sama sezon w rss autem r2. Więc to jest godny przykład dla Pzm.

Nie no nie porownoj federacji czeskiej do nasze. Za calym motorsportem tam stoi skoda. Od najnizszej komurki do najwyzszej zaloze sie ze ma duzo do powiedzenia. Polskie rajdy sa dokladnie w tym miejscu gdzie polska motoryzacja. Czechy to inna bajka mozliwosci.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez petro_z » czwartek, 5 lis 2015, 18:15

Jako małolat strasznie się na ten Rajd Młodych Peugeota napalałem i snułem wizje jak to wszystkich leszczy pozamiatam i moja kariera się pięknie potoczy. ;) Zgodnie z planem właśnie zdobywałbym coś koło 5. tytułu mistrza świata, ale niestety jak skończyłem 18 lat to Rajd Młodych też był skończony i cały plan pieprznął jak Kuzaj w młyn. ;) Z tego co pamiętam to we wcześniejszych edycjach był do wygrania pucharowy 106, a później 206. Auto było chyba przekazywane w użytkowanie na następny sezon, przy czym nie było żadnego wsparcia przy kosztach startów i przez to bywało, że paździelot stał rok w garażu. Ale najlepszym przykładem na to, że dobrze zorganizowana tego typu impreza może sporo zamieszać jest Loeb. Wiadomo, że Francja miała priorytetowe miejsce w tym projekcie, ale polecam przeczytać "Mój styl jazdy" Loeba i zweryfikować samemu. :)
Avatar użytkownika
petro_z
N2
 
Posty: 125
Dołączył(a): środa, 31 paź 2007, 19:01
Lokalizacja: Iława/Olsztyn

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez Kit_Car » czwartek, 5 lis 2015, 21:15

Z tego co pamiętam z książki, to Loeb startował w tym programie peugeota coś 2-3 razy i albo wygrał ostatnim razem (albo wcale). Pierwszej edycji nie wygrał bo pomylił biegi, drugą przegrał przy zielonym stoliku. Z tą trzecią to już nie pamietam jak było, czy wygrał, czy w ogóle nie startował, ale został po tej porażce przy zielonym dostrzeżony przez pewnych 2 panów i jakoś się to potoczyło dalej.
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez pagor » piątek, 6 lis 2015, 00:24

Fakt książka literacko do czytania nie za bardzo:) ale przecież nie o to w niej chodzi.
Co do organizatora takich konkursów to zawsze będzie lepiej żeby dystrybutor samochodów dawał wsparcie a nie federacja, co nie zmienia faktu że mogli by nad czymś popracować i zorganizować.
pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez tadeknovak » piątek, 6 lis 2015, 00:54

U nas też był "Rally talent" tylko troche prywatnie bo robiony przez Subaru i troche na dziwnych zasadach bo niby był (bo Górski mailem zaprosił kilku zawodników) a niby nie było bo Dyrekcja twierdziła że nie było, a zaproszeni zawodnicy nie mogli przyjechac z osobami towarzyszącymi i nie mogli nic nagrywać i robic zdjeć. Ot tak po Polsku :-) Ale to prywatna inicjatywa, więc robili co chcieli :-) A PZMot...no cóż. Dotacje na zawodników z Ministerstwa Sportu są? Są. Kasa jest? Jest. PZMot rosnie w siłe? Rosnie. ERC w Pl jest? Jest. To co sie taki profil "Testy u delegata" czepia :-)
tadeknovak
 
Posty: 30
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sty 2013, 14:49
Lokalizacja: Skoczów

Re: Czesi wybierają Rally Talent

Postprzez voytec » sobota, 7 lis 2015, 04:16

woocasch napisał(a):Tak może dla jasności to nie było czegoś takiego jak Puchar Młodych, był Rajd Młodych Peugeot, w którym nagrodą główną był rok użytkowania cywilnego Peugota 206 - tak to pamiętam, że nawet tego auta nie dostawało się na własność tylko w użytkowanie. Ale po tylu latach od ostatniej edycji tej imprezy może coś źle pamiętam :)


Pamięć w porządku, tak było.

Mirek:) napisał(a):Nie pamieta,m jak inni zawodnicy Peugeota, ale Pelikański bez wniesienia budżetu z LiwLewant by nie startował.


Ww. f-ma dołączyła jako uzupełnienie finansowego udziału zawodnika, którego trzon stanowiły środki od Metpol'u.
Z resztą każdy (oprócz gościnnego epizodu B.Bouffier'a) z użytkowników "naszych" Pugów S1600 musiał wnieść aport pieniężny, spinający budżet startów pod patronatem PSP, nawet G.Grzyb (od PTF).

Nie wiem, może jakiś rapat na kit do pucharowego Peugeota


Pucharowe 206-ki były składane i sprzedawane "w całości" przez PSP.
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości