Rajd Barborka 2014

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez karluum » środa, 3 gru 2014, 11:41

@Mad Max: mówiłem o samym wyglądzie Karowej - a nie o przejazdach :) Teraz podświetlony wiadukt, a te 20 lat temu to szaro, buro i ponuro :)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22


Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez Mad Max » środa, 3 gru 2014, 11:47

karluum napisał(a):@Mad Max: mówiłem o samym wyglądzie Karowej - a nie o przejazdach :) Teraz podświetlony wiadukt, a te 20 lat temu to szaro, buro i ponuro :)
Dwadzieścia lat temu to wszędzie było szaro buro i ponuro :wink:
samo podświetlenie wiaduktu mi nie przeszkadza, bardziej dobija mnie sztuczne oświetlenie rodem ze stadionu... teraz mało kto używa elektrowni na masce, a kiedyś cześć przejazdu stało się z głową zadartą do góry obserwując gdzie odbijają się światła i gdzie "już jest" zawodnik :wink: - o taki klimat głównie mi chodzi.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez moto_angel » środa, 3 gru 2014, 13:38

Mad Max napisał(a):
moto_angel napisał(a):OK fajniej ogląda i słucha się aut WRC jednak bez dobrego kierowcy show i tak nie będzie choć ostatnio mało który kierowca idzie w tym kierunku niestety.
Zadam Ci tylko jedno pytanie: wolisz obejrzeć np. Grześka Dula (kierowca dla przykładu) w WRC czy w kolejnym Lancerze??
moto_angel napisał(a):Ostatnie lata pokazały że jednorazowa przesiadka do WRC nie zawsze jest dobrym posunięciem.
Można powiedzieć że to była tradycja Barbórkowa ale nigdy nikt nie miał pretensji do kierowców którzy przy pierwszym podejściu nie ogarniali tego czym jeżdżą, liczyło się kolejne fajne i nie tuzinkowe auto.
moto_angel napisał(a):Auta WRC były, są i będą magnesem dla kibiców którzy mają czasem jedyną okazję zobaczyć je na żywo.
No właśnie więc lepiej zobaczyć 3 WuRC niż kolejne 3 "napakowane" eNki
moto_angel napisał(a):Przypomnijcie sobie jak Kajto i Makinen imprezami objeżdżali beczkę!
Podałeś przykład dwóch kierowców którzy potrafią zrobić użytek z imprezy ale jestem pewien że podasz taką samą ilość kierowców która potrafi zrobić też użytek z WuRC.
Dal mnie znacznie bardziej przyjazny dla oka jest WuRC niż kolejna "napakowana" eNka i to bez względu na kierowcę - bardziej chodzi mi o różnorodność sprzetu niż tego kto i jak tym sprzętem będzie jechał - przykładowo z Karowej 2012 utkwił mi przejazd Bębenka - dlaczego?? ano dlatego że jako jeden z dwóch zawodników jechał S2000. W zeszłym roku wyglądało to znacznie ciekawiej, w tym mamy ligę Fiesty R5 a później stado Lancerów i Imprez

Wolę zdecydowanie oglądnąć płynną jazdę zawodnika nawet gorszym autem niż jazdę z przygodami z uwagi na brak kilometrów w wypożyczonym WRCu.
Każdy może mieć inne podejście więc szanuje Twoje.
Biorąc pod uwagę kilka ostatnich Barbórek to widzieliśmy wszystkie starsze WRC oprócz SX4 i to jest plus jednak zawsze pozostaje zawód że skoro zawodnicy/teamy wydają kasę na WRC to czemu nie zadbają o trochę kilometrów testowych.
Ta edycja to festiwal Fiesty R5 i tak pewnie zostanie zapamiętana więc może to być zawód dla części ludzi ale zawsze można było wybrać się np. do Czech na ich show.
Fakt jest taki że organizatorzy przestali zapraszać gwiazdy które bywały a idą w stronę innych pomysłów np. drifterów, totalnie nie atrakcyjne dla mnie pucharówki wyścigowe czy historyków a to ostatnie to duży plus bo w GSMP nie wszystko można zobaczyć jeżdżące.
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez Gracko » środa, 3 gru 2014, 21:21

kierowca i jego samochodzik :)

tego potrzeba naszym Barbórkom i RSMP

Holo '96
https://www.youtube.com/watch?v=BB2YjsehV2U&sns=fb
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez kremer » czwartek, 4 gru 2014, 14:07

Masz Abrama w 500 konnym Lancerze :) Jak nie wybuchnie na pierwszym oesie to jest pewne, że będzie chodził lepiej niż 90% tych "rajdowców wyścigowców" i przestawi parę (a)bram :)
Takich Hołków już nie będzie. Lekkość w prowadzeniu każdego auta była niesamowita.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 gru 2014, 15:56

Trochę Barbókowych malowań
Nowe/stare malowanie Wojtka Chuchały
Obrazek
i nowa zabawka
https://www.youtube.com/watch?v=01qaVxX4-UU

Janek Chmielewski
Obrazek

Tomek Czopik
Obrazek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez kremer » czwartek, 4 gru 2014, 20:34

...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez andrew88 » czwartek, 4 gru 2014, 21:45

Na Karowej wystartuje też dakarowy Man TGA z Grzegorzem Baranem za kierownicą. Jeśli będzie podróżował tak: https://www.youtube.com/watch?v=O67b-MG7-F8&t=1m58s to nie mam nic przeciwko :D
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez mateuszkz » czwartek, 4 gru 2014, 22:29

Sprzedam karnet na Rajdu Barbórki (wszystkie odcinki + serwis). Odbiór karnetu w Warszawie. Zainteresowanych proszę o info na PW.
Avatar użytkownika
mateuszkz
N3
 
Posty: 462
Dołączył(a): sobota, 27 sty 2007, 00:45
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Rajd Barborka 2014

Postprzez ryjas » czwartek, 4 gru 2014, 23:07

andrew88 napisał(a):Na Karowej wystartuje też dakarowy Man TGA z Grzegorzem Baranem za kierownicą. Jeśli będzie podróżował tak: https://www.youtube.com/watch?v=O67b-MG7-F8&t=1m58s to nie mam nic przeciwko :D


On się zmieści pod wiaduktem?
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości