Kącik dla videoamatorów

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Kącik dla videoamatorów

Postprzez martenzyt » niedziela, 9 mar 2014, 18:13

Witam

Tak jak w tytule. Jakimi kamerkami się posługujecie przy kręceniu zawodów, wady ich i zalety, próbki jaka jest jakość nagrania. Natomiast tak jak pisałem już w dziale ciekawe filmy sam zamierzam kupić kamerkę bo moja stara kamerka odmówiła posłuszeństwa. Cena do 1800zł, zapis na karty SD itp., dostępność zamiennych akumulatorów i ich cena, no i ogniskowa ale z tym parametrem to jeszcze sobie muszę przemyśleć aczkolwiek do tej kwoty co chcę kupić pewnie wszystkie kamery mają podobne te parametry. Co polecacie? Bo z tego co poprzeglądałem w necie to już na pierwszy rzut skreśliłem kamery panasonic - ciężko a w zasadzie brak zamienników akumulatorów a oryginalne dość drogie. Co polecacie? Bo do Świdnickiego już muszę mieć a najlepiej trochę wcześniej, żeby przetestować np ma memoriale.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 27 mar 2014, 12:25

Wrzucę moje pytanie tutaj co by nie zaśmiecać forum. Jaką najlepiej kamerkę kupić do filmowania on boardów na KJS-ie? Jestem w tym temacie kompletnie zielony a chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i o co pytać sprzedawce. Może ktoś coś doradzić?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez beeper_ » czwartek, 27 mar 2014, 13:06

ZbyszekChaosu napisał(a):Wrzucę moje pytanie tutaj co by nie zaśmiecać forum. Jaką najlepiej kamerkę kupić do filmowania on boardów na KJS-ie? Jestem w tym temacie kompletnie zielony a chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i o co pytać sprzedawce. Może ktoś coś doradzić?


Zależy ile chcesz wydać. GoPro może najpopularniejsze ale filmików o takiej jakości jak na ich propmocyjnej stronie nie nakręcisz. Sony ActionCam lepiej sobie radzi przy naszej szarówce.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez -Wilku- » piątek, 28 mar 2014, 09:46

martenzyt napisał(a): Bo z tego co poprzeglądałem w necie to już na pierwszy rzut skreśliłem kamery panasonic - ciężko a w zasadzie brak zamienników akumulatorów a oryginalne dość drogie.


Posiadam Panasonica i tych zamienników akumulatorków jest naprawdę sporo na allegro i jak na razie po 2 latach intensywnego używania ( rajd/KJS co weekend a czasami nawet dwa) spisują się nie wcale gorzej od oryginalnej baterii.
https://www.facebook.com/RosciszowRallyVideo
-Wilku-
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): piątek, 10 gru 2010, 21:53
Lokalizacja: Rościszów

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 28 mar 2014, 09:48

beeper_ napisał(a):Zależy ile chcesz wydać. GoPro może najpopularniejsze ale filmików o takiej jakości jak na ich propmocyjnej stronie nie nakręcisz. Sony ActionCam lepiej sobie radzi przy naszej szarówce.

No ok, ale nie lepiej kupić coś z wyświetlaczem? Kamerka moim zdaniem ma nie służyć do chwalenia się na you tube tylko do analizy przejazdów, również w trakcie zawodów.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez hyzym » piątek, 28 mar 2014, 10:01

-Wilku- napisał(a):
martenzyt napisał(a): Bo z tego co poprzeglądałem w necie to już na pierwszy rzut skreśliłem kamery panasonic - ciężko a w zasadzie brak zamienników akumulatorów a oryginalne dość drogie.


Posiadam Panasonica i tych zamienników akumulatorków jest naprawdę sporo na allegro i jak na razie po 2 latach intensywnego używania ( rajd/KJS co weekend a czasami nawet dwa) spisują się nie wcale gorzej od oryginalnej baterii.


Zgadzam się z przedmówcą, akumulatorków zamienników jest dużo i dają radę. Ja polecam Panasy, głównie dzięki stabilizacji optycznej która robi robotę, szczególnie przy filmowaniu szybko poruszających się przedmiotów :) wybiera każde drżenie rąk, na zoomie koło 30x bez problemu utrzymasz bez drgawek kamerkę w ręce.
A druga rzecz to wybieraj kamerkę z gwintem na filtr do obiektywu, teraz prawie wszystkie modele posiadają gwint ale zdarzają się jeszcze bez. Bez filtra szybko można zajechać kamerę, szczególnie na rajdach szutrowych :) do 1800 zł powinieneś spokojnie wyhaczyć dobrego Panasa.
http://www.youtube.com/user/hyzym
Avatar użytkownika
hyzym
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): wtorek, 29 mar 2011, 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez beeper_ » piątek, 28 mar 2014, 10:35

ZbyszekChaosu napisał(a):
beeper_ napisał(a):Zależy ile chcesz wydać. GoPro może najpopularniejsze ale filmików o takiej jakości jak na ich propmocyjnej stronie nie nakręcisz. Sony ActionCam lepiej sobie radzi przy naszej szarówce.

No ok, ale nie lepiej kupić coś z wyświetlaczem? Kamerka moim zdaniem ma nie służyć do chwalenia się na you tube tylko do analizy przejazdów, również w trakcie zawodów.

To prawda, mi tego brakuje w gopro, czasami po zapoznaniu przydałoby się zerknąć na trasę ale nie ma jak. Chociaż nowe gopro umożliwia już streaming video do smartphona z tym, że musimy się liczyć z szybkim spadkiem stanu baterii.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez roadrunner » piątek, 28 mar 2014, 11:25

beeper_ napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):
beeper_ napisał(a):Zależy ile chcesz wydać. GoPro może najpopularniejsze ale filmików o takiej jakości jak na ich propmocyjnej stronie nie nakręcisz. Sony ActionCam lepiej sobie radzi przy naszej szarówce.

No ok, ale nie lepiej kupić coś z wyświetlaczem? Kamerka moim zdaniem ma nie służyć do chwalenia się na you tube tylko do analizy przejazdów, również w trakcie zawodów.

To prawda, mi tego brakuje w gopro, czasami po zapoznaniu przydałoby się zerknąć na trasę ale nie ma jak. Chociaż nowe gopro umożliwia już streaming video do smartphona z tym, że musimy się liczyć z szybkim spadkiem stanu baterii.



Ja polecam Drift HD Ghost. Jakość chyba lepsza niż w GoPro a do tego ma wyświetlacz którego potrzebujesz.
roadrunner
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 26 paź 2011, 16:02

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 28 mar 2014, 12:20

A co ze wszystkimi popularnymi video-rejestratorami? Nie nadają się do amatorek?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez nahram1 » piątek, 28 mar 2014, 19:56

Przeglądałem ostatnio rejestratory trasy i ten wydaje się rewelacyjny, patrząc na stosunek ceny do jakości nagrywania. Nie wiem jak by się zachowywał na nierównej nawierzchni ale patrząc na umieszczone filmiki to jakość jest super.
http://allegro.pl/rejestrator-trasy-xbl ... 84688.html
Avatar użytkownika
nahram1
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): sobota, 17 cze 2006, 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez roadrunner » piątek, 28 mar 2014, 21:21

Wydaje mi się, że lepiej dołożyć i kupić kamerkę która przyda się w przyszłości. Poza tym używany Drift kosztuje tyle co lepszej jakości rejestrator trasy. Takiego rejestratora nie zamontujesz np do klatki albo będzie z tym duży problem. Wybór należy do Ciebie.
roadrunner
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 26 paź 2011, 16:02

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez wojo02 » sobota, 29 mar 2014, 10:19

ZbyszekChaosu napisał(a):No ok, ale nie lepiej kupić coś z wyświetlaczem? Kamerka moim zdaniem ma nie służyć do chwalenia się na you tube tylko do analizy przejazdów, również w trakcie zawodów.

jest też opcja z wyświetlaczem
http://www.sony.com.au/product/hdr-as30v
Avatar użytkownika
wojo02
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 11 cze 2009, 16:27

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 31 mar 2014, 17:50

hyzym napisał(a):
-Wilku- napisał(a):
martenzyt napisał(a): Bo z tego co poprzeglądałem w necie to już na pierwszy rzut skreśliłem kamery panasonic - ciężko a w zasadzie brak zamienników akumulatorów a oryginalne dość drogie.


Posiadam Panasonica i tych zamienników akumulatorków jest naprawdę sporo na allegro i jak na razie po 2 latach intensywnego używania ( rajd/KJS co weekend a czasami nawet dwa) spisują się nie wcale gorzej od oryginalnej baterii.


Zgadzam się z przedmówcą, akumulatorków zamienników jest dużo i dają radę. Ja polecam Panasy, głównie dzięki stabilizacji optycznej która robi robotę, szczególnie przy filmowaniu szybko poruszających się przedmiotów :) wybiera każde drżenie rąk, na zoomie koło 30x bez problemu utrzymasz bez drgawek kamerkę w ręce.
A druga rzecz to wybieraj kamerkę z gwintem na filtr do obiektywu, teraz prawie wszystkie modele posiadają gwint ale zdarzają się jeszcze bez. Bez filtra szybko można zajechać kamerę, szczególnie na rajdach szutrowych :) do 1800 zł powinieneś spokojnie wyhaczyć dobrego Panasa.


Hmmm musiałem źle szukać. No faktem jest, że zaletą Panasonica jest ogniskowa w porównaniu z JVC no i prawdopodobnie skończy się, że tak wybiorę, bo kamerka Sony jaką sobie upatrzyłem niestety z marketów dość szybko znika ewentualnie sztuki z wystawy pozostają. Dzięki za podpowiedź.

Jednak z drugiej strony dodam, że wpadła mi w oko Panasonic HC-V510, wygląda na dobrą cenę przy całkiem niezłych parametrach (jak dla amatora) ale już akumulator jaki pasowałoby do niej mieć, ze względu na pojemność, to VW-VBT380. Na allegro zamienników brak a cena tego akumulatora na allegro to 444 zł więc sory ;)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez kamil0084 » wtorek, 1 kwi 2014, 08:14

Ja mam pytanie z trochę innej beczki, może nie dla videoamatorów, ale też nie do profesjonalistów. :)
Czy ktoś z Was starał się o przyznanie akredytacji na obojętnie jaki rajd (chodzi o RSMP) w roli dziennikarza niezależnego?
Zawsze oglądając wnioski o przyznanie akredytacji, brakuje mi opcji, w której mógłbym zaznaczyć, że nie posiadam legitymacji prasowej, ani nie należe do żadnej redakcji.
Co w takich wnioskach wpisać, a czego nie? Nie chciałbym aby mój wniosek został od razu odrzucony z powodu nikompletnego wypełnienia :)
Avatar użytkownika
kamil0084
N1
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 18:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik dla videoamatorów

Postprzez roadrunner » wtorek, 1 kwi 2014, 10:54

kamil0084 napisał(a):Ja mam pytanie z trochę innej beczki, może nie dla videoamatorów, ale też nie do profesjonalistów. :)
Czy ktoś z Was starał się o przyznanie akredytacji na obojętnie jaki rajd (chodzi o RSMP) w roli dziennikarza niezależnego?
Zawsze oglądając wnioski o przyznanie akredytacji, brakuje mi opcji, w której mógłbym zaznaczyć, że nie posiadam legitymacji prasowej, ani nie należe do żadnej redakcji.
Co w takich wnioskach wpisać, a czego nie? Nie chciałbym aby mój wniosek został od razu odrzucony z powodu nikompletnego wypełnienia :)


Napisz na priv to Ci wyjaśnię.
roadrunner
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 26 paź 2011, 16:02

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron