Gokarty

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Gokarty

Postprzez moto_angel » środa, 26 cze 2013, 07:29

Łeba www.powerpark.pl/

Po raz pierwszy widziałem gokart dla 2 OSÓB :)
Cena oczywiście wyższa bo za 8min/50zł ale zawsze można wziąć dziewczynę albo dzieciaka :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków


Re: Gokarty

Postprzez mwijas » wtorek, 23 lip 2013, 19:05

A było kiedyś wspominane tutaj o fajnym torze gokardowym na Litwie?

Będę w tamtych stronach i chętnie bym odwiedził
Avatar użytkownika
mwijas
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:25
Lokalizacja: Strzegom

Re: Gokarty

Postprzez uxon » sobota, 31 sie 2013, 22:29

Polecam nowy tor w Krakowie:
http://www.gokarting.com.pl/
Swieze, dosc rowne gokarty i przede wszystkim szeroki tor (wg. wlascicieli min. 7 metrow). Dzieki temu jest wiecej mozliwosci wyprzedzenia, wiec wolniejsi uzytkownicy nie sa tak irytujacy. Ogolnie obiekt sprawia wrazenie mocno dofinansowanego. Nawierzchnia to przyczepny asfalt, sa porzadne bandy, a nawet dobra pizza na miejscu ;)
uxon
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2013, 11:39

Re: Gokarty

Postprzez hudyj » sobota, 31 sie 2013, 23:17

Według mnie szału specjalnie nie robi. Polecam bezpośrednią konkurencję. Jest trochę drożej, ale karty dają więcej przyjemności z jazdy
Avatar użytkownika
hudyj
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa/Niepołomice

Re: Gokarty

Postprzez !ADI! » niedziela, 1 wrz 2013, 03:21

Wydaje mi się, że jak się pokończą te obecne promocje, to ceny mogą iść w kierunku wyrównania.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Re: Gokarty

Postprzez seal » poniedziałek, 2 wrz 2013, 19:36

uxon napisał(a):Polecam nowy tor w Krakowie:
http://www.gokarting.com.pl/

Pojedynczy przejazd (8 min) bez Licencji: 45 zł
Chyba ich poniosło z takim cennikiem. Na stronce nie dają info że otwarte.
Albo zrobią dużego grupona albo będą sami jeździć!
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Gokarty

Postprzez moto_angel » wtorek, 3 wrz 2013, 08:06

seal napisał(a):
uxon napisał(a):Polecam nowy tor w Krakowie:
http://www.gokarting.com.pl/

Pojedynczy przejazd (8 min) bez Licencji: 45 zł
Chyba ich poniosło z takim cennikiem. Na stronce nie dają info że otwarte.
Albo zrobią dużego grupona albo będą sami jeździć!


Czy ktoś wie ile tam było w promocji?
45zł to oferta chyba tylko dla bogaczy :(
8min w Elikart tylko 20zł hehe o połowę taniej :)
Wiem że tor i gokatry nie takie same ale wolę 16min w Elikart niż 8 w Gokarting czy sąsiadującym Power Maxie gdzie ceny raptem 5zł niższe :(
Z drugiej strony może chcą dorobić na otwarciu hehe powodzenia i czekajmy na jakiś kupon w serwisach internetowych! :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Gokarty

Postprzez uxon » wtorek, 3 wrz 2013, 12:52

45zl to cena zaporowa, ale oni wyznaja chyba nowa polityke, zeby zachecic do wyrobienia karty stalego klienta ("licencji" ;)). Pytalem ile bedzie wynosila cena z ta "licencja" - 30-35 zlotych, wiec juz troche lepiej, chociaz szalu nie ma. Mi na testach (przed oficjalnym otwarciem), idac w grupie wyszlo po 20 zlotych od osoby :P
Ktos wspomnial o elikarcie. Jak dla mnie tor nie ma w ogole podejscia. Jest tam bardzo wasko, sa moze 2 miejsca gdzie mozna wyprzedzac, przez co wiekszosc jazdy to wkurzanie sie, ze ktos psuje Ci okrazenie. Chyba, ze trafimy na pusty tor lub bedziemy jezdzic z rownymi sobie.
Chociaz cena jest malo przyjazna, to nie bierze sie z niczego. Wystarczy wejsc na ich strone, zeby zobaczyc, ze hala byla budowana z przeznaczeniem na tor, a nie jak w wiekszosci przypadkow, gdzie nieuzywany magazyn adaptowano pod gokarty. Dzieki temu hala jest duza i szeroka (miesci bez problemu dwukrotnie szerszy tor niz u konkurencji) a takze mamy przyczepny czarny asfalt, a nie kostke lub beton. Jesli mialbym placic 45 zl, to raczej na pewno bylaby to moja jedyna wizyta na tym obiekcie. Ale jesli cena bedzie w okolicach 30 PLNow, to zajrze tam pewnie nie raz.
Swoja droga to w Krakowie ostatnio urodzaj torow gokartowych. WRT, Elikart, Autodrom (to co bylo pod forum), od niedawna PowerKart i wspomniany GoKarting. Dawno nie bylem na WRT, a widze, ze robia fajne akcje (liga), musze sie tam wybrac w niedlugim czasie. Chcialbym tez przejechac sie na PowerKart, to chyba najdluzszy tor w okolicy (500m). Wtedy moze bede mial lepsze porownanie :P
uxon
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2013, 11:39

Re: Gokarty

Postprzez Cogonieznajom » środa, 4 wrz 2013, 12:04

Panowie, jako że się siedzę w temacie mogę Wam opowiedzieć skąd takie ceny.
Po pierwsze wiele osób nie jest sobie w stanie wyobrazić jak olbrzymie koszta stanowi miesięczny wynajem hali, aby tor prowadzić.
Nie raz spotkałem się z szeroko otwartą buzią, kiedy pacjent dowiadywał się ile jest co miesiąc do zapłaty za taką halę. Ludzie myślą, że prowadzenie toru kartingowego to "zalać do małego baku" i kosić kasę. Nic bardziej mylnego. Sprawdźcie jakie są koszta za m2 w większych miastach, za wynajem hali. Przy dobrych wiatrach od 5-7pln netto do 12-15pln netto!! Łatwo policzyć, że za halę 2000-3000m2 co miesiąc płaci się tyle, że byłoby na fajny dupowóz do 3 ligi, albo lepszych KJSów.

Kolejną rzeczą jest sama inwestycja. Niech Wam się nie wydaje, że fajny tor da się stworzyć za 100 tysięcy złotych. To są o wiele większe sumy. Jeżeli ktoś stawia swoją halę, to ma i niższy koszt miesięczny, ale najpierw musi położyć na stół kilka milionów, które pewnie będzie chciał na przełomie kilku najbliższych lat odzyskać - no chyba, że robi to dla przyjemności i śpi na ciężkiej kasie.

Są dwa typy właścicieli torów: osoby które prowadzą już dochodowy biznes i tor jest dla nich dodatkowym zajęciem (zazwyczaj nie są to pasjonaci, więc mamy bufoński tor i zero pojęcia, zero klimatu). Drugi rodzaj ludzi to osoby które są pasjonatami (czasem mają kasę, a czasami jest duży kredyt żeby wystartować). Dla tych pierwszych ważne, żeby tor w ogóle był. Dla drugich często jest to jedyny środek utrzymania, więc kombinuje się jak może. Są jeszcze "markety", ale umówmy się... to są takie Biedronki (niska cena, niska jakość).

Ostatnio też dowiedziałem się o nowej polityce torów - zaporowa cena = zero pikników. Tor ustala mega wysoką cenę za jazdę, po to żeby odstraszyć przypadkowych ludzi, którzy zazwyczaj przyjdą raz i trochę bałaganu na torze zrobią (wózki remont, tor naprawa, itp.). Obsłudze na etat nie chce się biegać za ludźmi żeby ich wyciągać z opon, właściciel nie chce mieć kolejnych zamówień u producenta, bo jakiś gokart rozwalony. Stąd ceny zaporowe, które mają odstraszyć "pikników". Czasem tory sprytnie "przemycają" dobre ceny dla stałych klientów, ale ogólnie i tak za 8 minut jazdy ok.40 pln to absurd.

Umówmy się, są tory np.w Warszawie które będą zarabiać ciężkie pieniądze, bo ludzie lubią jak jest kolorowo, błyszczy się i jest bufońsko - nawet jak dla toru jesteś 'nołnejmem' i nikt cię nie zauważa.
Ale są też tory w innych regionach Polski, które mimo że nie mają Formuły F1 na wejściu jako demo car'a, trzymają ceny na poziomie absurdu.
Wszystko zależy od właściciela, od menagera, od tego kogo się chce gościć na torze.

Śledzę rynek torów kartingowych (tzw.wypożyczalni gokartów) i wydaje mi się, że cena na poziomie 30pln za 10 minut jazdy jest ok. Dla 80% klientów 10 minut to mega dużo i łapy odpadają, pozostali to stali klienci którzy jeżdżą dużo i dostają jakieś karnety i fajne promocje. Nie popieram jednak polityki "zaporowej" która ma odstraszyć "pikników", bo kto wie czy ten piknik nie wróci i nie będzie stałym klientem. A jak się na torze nie potrafi zapanować nad chaosem, to nawet 100pln za 5 minut nic nie pomoże. Wszystko jest kwestią podejścia do tematu i do ludzi.
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Re: Gokarty

Postprzez beeper_ » środa, 4 wrz 2013, 22:23

Co do Elitkart to najgorszy tor na jakim byłem, jak o tym jeszcze nie wiedziałem to kupiłem kilka grouponów ale po jednej wizycie nie chciało mi się tam więcej wracać.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Gokarty

Postprzez Cogonieznajom » piątek, 6 wrz 2013, 10:46

Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Re: Gokarty

Postprzez schwepes » poniedziałek, 9 wrz 2013, 10:44

beeper_ napisał(a):Co do Elitkart to najgorszy tor na jakim byłem, jak o tym jeszcze nie wiedziałem to kupiłem kilka grouponów ale po jednej wizycie nie chciało mi się tam więcej wracać.

Był świetny na początku. Fajne konfiguracje toru i przede wszystkim równe gokarty (na ile to możliwe). Jednak ostatnio bardzo się popsuł. W czerwcu byliśmy z kumplami pojeździć, to z 5 dostępnych, 2 gokarty wysiadły podczas pierwszych 8min i dostaliśmy jakieś dziwne karty "zastępcze". Dodatkowo praktycznie tylko jeden gokart nadawał się do szybkiej jazdy, reszta albo nie przyspieszała, albo nie skręcała. Niestety też od jakiegoś czasu omijam ten tor.

Z rozmów z pracownikami (i to jeszcze za czasów, gdy wszystko było ok z punktu widzenia klienta) słyszałem, że właściciel nie jest zbyt chętny do inwestycji w sprzęt. I o ile na początku pewnie dało się to 'ratować' rękami mechaników, to w pewnym momencie bez inwestycji musiało się to posypać.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Gokarty

Postprzez beeper_ » wtorek, 10 wrz 2013, 16:02

schwepes napisał(a):
beeper_ napisał(a):Co do Elitkart to najgorszy tor na jakim byłem, jak o tym jeszcze nie wiedziałem to kupiłem kilka grouponów ale po jednej wizycie nie chciało mi się tam więcej wracać.

Był świetny na początku. Fajne konfiguracje toru i przede wszystkim równe gokarty (na ile to możliwe). Jednak ostatnio bardzo się popsuł. W czerwcu byliśmy z kumplami pojeździć, to z 5 dostępnych, 2 gokarty wysiadły podczas pierwszych 8min i dostaliśmy jakieś dziwne karty "zastępcze". Dodatkowo praktycznie tylko jeden gokart nadawał się do szybkiej jazdy, reszta albo nie przyspieszała, albo nie skręcała. Niestety też od jakiegoś czasu omijam ten tor.

Z rozmów z pracownikami (i to jeszcze za czasów, gdy wszystko było ok z punktu widzenia klienta) słyszałem, że właściciel nie jest zbyt chętny do inwestycji w sprzęt. I o ile na początku pewnie dało się to 'ratować' rękami mechaników, to w pewnym momencie bez inwestycji musiało się to posypać.


Właściciel pracował dawniej na torze SpeedRace w Tarnowie. Głupie podejście, wydawało się, że otworzy coś beznadziejnego w dużym mieście i tak wszyscy będą przyjeżdżać. Okazało się, że konkurencja ma zdrowe podejscie do tego biznesu i chyba niewielu chce do niego wracać.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Gokarty

Postprzez schwepes » wtorek, 10 wrz 2013, 17:08

Niby racja. Ja generalnie jestem przeciwnikiem bylejakości w każdej dziedzinie. Natomiast pozostaje kwestia biznesowa - ile gość zarabia na osobach które jakoś tam potrafią kręcić kierownicą, a ile na pozostałych klientach, dla których niezależnie od jakości gokarta i tak to jest super zabawa. Podejrzewam, że możemy być w mniejszości i jednak finansowo lepiej wychodzi nie inwestując za dużo w sprzęt.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Gokarty

Postprzez janex » wtorek, 5 lis 2013, 18:28

Czy może ktoś z was jeździ na zawodach indywidualnych bądź drużynówkach na torze w Tychach?
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości