Ciekawe filmy

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Ciekawe filmy

Postprzez GSPrt » środa, 18 kwi 2018, 18:42

BROOKLYN ciekawe czy celowo zapomniales o Maxx sporcie wydaje mi sie, ze tak.
Swoja droga nie wiem czemu Cie to tak razi.. Przeciez chodzi o wyswietlenia, nie tylko te z Polski wiec łatwiej znalezc "zagranicznym" crash, big crash czy accident.
Tyle problemow na swiecie a Ty sie o takie cos czepiasz conajmniej jak bys nie znał podstaw aangielskiego ;) Plus dla Ciebie , ze poprosiles uprzejmie ;p

Pozdro RK NR1
GSPrt
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2016, 13:43


Re: Ciekawe filmy

Postprzez T_1 » środa, 18 kwi 2018, 20:52

BROOKLIN napisał(a):Mistrzowie kamery, czy w Polskim języku już nie ma słów Dzwon, Wypadek, Gruby Dzwon,

Tylko jest ACTION, BIG CRASH, czy CRASH..

Uprzejmie proszę szanujmy się i używajmy Polskie słowa....




MOTORECORDS.PL napisał(a):24 Rally Presov 2018 - ACTION by MotoRecords.pl
https://www.youtube.com/watch?v=NqZAAQgnXUA


RALLYjupik26 napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=Uqu78ORauwg


1.Rajd Baborowa 2018 - BIG CRASH
MOTORECORDS.PL napisał(a):1 Rajd Baborowa 2018 - ACTION & BIG CRASH !!!
https://www.youtube.com/watch?v=lqKgZeEh-Gg


sebaWRC napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=bY0D4wVyp0Q&feature=youtu.be --> 1. Rajd Baborowa 2018 - BIG CRASH


MOTORECORDS.PL napisał(a):Baja Drawsko 2018 - Action by MotoRecords.pl
https://www.youtube.com/watch?v=mS6wvHRZOoY
Interia Drive Cup Tor Jastrząb 2018 - Action by MotoRecords.pl
https://www.youtube.com/watch?v=MkL7KbR_lC4


A żeby jeszcze dopełnić wymiar wzajemnego szacunku, uprzejmie proszę, piszmy przymiotniki mała literą...

Pozdrawiam serdecznie
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Ciekawe filmy

Postprzez sebaWRC » środa, 18 kwi 2018, 20:52

Kolego, uspokoje Cię, podczas wrzucania filmu do yt " mistrzowie kamery " zapewne wpisują hasztagi #dzwon #wypadek #akcja itp. :twisted: Także śpij spokojnie i szanuj też kamerzystów, bo staramy się robić jak najlepsze materiały z danych imprez.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Ciekawe filmy

Postprzez mjwrc » czwartek, 19 kwi 2018, 06:26

Szanuję, że jeżdżą ale każdy (z resztą to widać) może trzymać kamerkę, a trzy pozostałe rzucić na statywie.
2-3 miejscówki obskoczyć, przyjechać do domu, wrzucić surowy materiał klejąc pliki w edytorze YT, zatytułować Nazwa Rajdu+BEST OFF+ACTION+CRASH+BIG MOMENT+coś jeszcze i nacisnąć przycisk dodaj.
Jak się jeden wykrzaczy bo np. mu francuzi zakoszą część materiału do ich best offa, to po sezonie komunijnym trzech kolejnych mistrzów się pojawi.
Największym plusem jest to, że jeżdżą po amatorkach bo akurat tam (nie licząc TM) marketingowo leżą i kwiczą.
mjwrc
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 12 sie 2009, 11:26

Re: Ciekawe filmy

Postprzez andrew88 » czwartek, 19 kwi 2018, 09:28

Edytor YT jest niedostępny bodajże od sierpnia zeszłego roku, zresztą i tak nie pozwalał na więcej niż połączenie około 40-50 filmów, więc w ponad sześcio-siedmiominutowych materiałach nie mógłby zostać użyty.
Nie spłycałbym tak roli montażu, bo jednak trzeba te ujęcia przejrzeć, przyciąć, a nie wrzucić "surówkę".
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Ciekawe filmy

Postprzez mjwrc » czwartek, 19 kwi 2018, 10:34

Przejrzeć czyli wrzucić jak leci na timeline i wymieszać, przyciąć przód i tył poszczególnych clipów, wcisnąć przycisk renderuj.
Co najwyżej to wstępna obróbka surówki bo koło montażu to nie stało. Jak wspomniałem, dodać tytuł i oscar murowany.
Nieco ambitniejsi nawalą logosów na 3/4 ekranu i też materiał siądzie. Okay, zarabiać trzeba. Tak samo może załoga odkupić materiał ale to tylko w ramach ostateczności. Matriał jest tak tragicznej jakości, że nijak idzie potem z nim pracować (chociażby gradacja kolorów), a ujęcia to flaki z olejem. Jakość dawno została z tyłu za lustrami, bezlusterkowcami i ogólnie szeroko pojętą stabilizacją.

Żal, że "rynek" klipów i relacji z rajdów w polsce umarł. Mówię to nawet o amatorach, którzy się prześcigali (Raven, atmo, go itd.). Żal, że ambicje dawno się skończyły...
mjwrc
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 12 sie 2009, 11:26

Re: Ciekawe filmy

Postprzez tarmaq » czwartek, 19 kwi 2018, 11:25

O widzisz... znalazłeś niszę na rynku. Działaj!
tarmaq
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2011, 13:31
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ciekawe filmy

Postprzez mjwrc » czwartek, 19 kwi 2018, 11:53

Gdyby to było takie łatwe przebić się w szambie "NAZWA RAJDU - THE WORST OFF by komunijnakamerka", które zaczyna się 10 minut po zakończeniu ostatniego odcinka rajdu. Internet wtedy się tym zalewa i innych materiałów ze świecą szukać. Przez pompowanie takich materiałów różne kanały komunikacji, inne giną w tym tłumie i żeby coś sensownego znaleźć np. tydzień po rajdzie to trzeba mieć dużo szczęścia. Porządnej relacji czy klipu z dograniem muzy/lektora, korekcją koloru, nie da się złożyć w 5 minut na iPadzie. Być może dlatego nikt już nie chce zbytnio się tego podejmować.
mjwrc
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 12 sie 2009, 11:26

Re: Ciekawe filmy

Postprzez BROOKLIN » czwartek, 19 kwi 2018, 13:05

sebaWRC napisał(a):Kolego, uspokoje Cię, podczas wrzucania filmu do yt " mistrzowie kamery " zapewne wpisują hasztagi #dzwon #wypadek #akcja itp. :twisted: Także śpij spokojnie i szanuj też kamerzystów, bo staramy się robić jak najlepsze materiały z danych imprez.


Szanuję, bardzo szanuję, :) cenię WAS, ale ja tylko zwróciłem uwagę na opisy do filmów, aby były po Polsku. Wkurza mnie bardzo The Best off, Crash, Big Crash.... może być nawey tysiąc Hasztagów i tak to do mnie nie przemówi.
BROOKLIN
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 7 gru 2005, 20:32
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe filmy

Postprzez Cubson » czwartek, 19 kwi 2018, 23:49

BROOKLIN napisał(a):
sebaWRC napisał(a):Kolego, uspokoje Cię, podczas wrzucania filmu do yt " mistrzowie kamery " zapewne wpisują hasztagi #dzwon #wypadek #akcja itp. :twisted: Także śpij spokojnie i szanuj też kamerzystów, bo staramy się robić jak najlepsze materiały z danych imprez.


Szanuję, bardzo szanuję, :) cenię WAS, ale ja tylko zwróciłem uwagę na opisy do filmów, aby były po Polsku. Wkurza mnie bardzo The Best off, Crash, Big Crash.... może być nawey tysiąc Hasztagów i tak to do mnie nie przemówi.


Musimy Cię zawieść niestety BROOKLIN, ale opis filmu w dzisiejszych czasach pisany po polsku to strzał w kolano dla kanału, który zarabia czy to mniejsze czy większe pieniądze (a już w szczególności w takich mediach jakim jest YT). Prosty przykład: nasz film osiągnął 20 miejsce w Top Trending USA posiadając nazwę ...| QUICK OFF & TRUE RALLY FANS | ... Myślisz, że byłoby to możliwe przy polskim opisie? Używając uniwersalnego języka, który jest dostępny dla większości społeczeństwa na całym świecie, zwiększamy obszar odbiorców, a filmy pokazujące motorsport mają globalny zasięg.

mjwrc napisał(a):Porządnej relacji czy klipu z dograniem muzy/lektora, korekcją koloru, nie da się złożyć w 5 minut na iPadzie. Być może dlatego nikt już nie chce zbytnio się tego podejmować.


mjwrc napisał(a):Przejrzeć czyli wrzucić jak leci na timeline i wymieszać, przyciąć przód i tył poszczególnych clipów, wcisnąć przycisk renderuj.
Co najwyżej to wstępna obróbka surówki bo koło montażu to nie stało. Jak wspomniałem, dodać tytuł i oscar murowany.
Żal, że "rynek" klipów i relacji z rajdów w polsce umarł. Mówię to nawet o amatorach, którzy się prześcigali (Raven, atmo, go itd.). Żal, że ambicje dawno się skończyły...


Takie wymieszanie (jak to nazwałeś) 2 lata temu zajmowało mi 30 roboczogodzin by zmontować zadowalający mnie 5-minutowy film. Wiadomo, z czasem przyszła wprawa i trochę inaczej organizuje sobie materiał, ale to wciąż jest kilka godzin roboty. Myślisz, że dlaczego wiele kanałów wrzuca filmy we wtorki czy środy? Bo zarywają nocki by móc udostępnić Wam kilka przejazdów - w formie ciekawszej wg nas surowych przejazdów, czy klipów.

mjwrc napisał(a):Szanuję, że jeżdżą ale każdy (z resztą to widać) może trzymać kamerkę, a trzy pozostałe rzucić na statywie.


Gratuluję podejścia. Proszę postaw najpierw te kamerki w 3 różnych miejscach. Oczywiście musisz zdążyć je włączyć i odpowiednio gospodarować bateriami. Życzę Ci jeszcze ciekawego materiału byś nagrał coś więcej niż tylko "przejazd". Potem przejrzyj ten materiał w 10 minut i wrzuć na YT. Dobre... uśmiałem się! :)

tarmaq napisał(a):O widzisz... znalazłeś niszę na rynku. Działaj!

Dokładnie, działaj! I pamiętaj, liczy się czas, bo nikt już nie ogląda relacji 5 dni po rajdzie. Mam nadzieję, że te 20 godzin, które poświecisz kosztem rodziny, pracy a czasem zdrowia, usatysfakcjonują 50 odbiorców, którzy wyłączą Twój film po minucie oglądania. Pozdrawiam
facebook.com/GRBrodacz
youtube.com/GRBrodacz
instagram.com/GRBrodacz
Avatar użytkownika
Cubson
N2
 
Posty: 134
Dołączył(a): środa, 9 cze 2010, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawe filmy

Postprzez mjwrc » piątek, 20 kwi 2018, 07:01

Na wstępie by nie było to potraktowane jako "wycieczka" w stronę GRB.
Dobra banda szaleńców z was więc chapeau bas w waszą stronę. Natomiast mieścicie się w worku takim, a nie innym po podjąłeś dyskusję. Celowo nie wywołuję konkretnych do tablicy tylko stwierdzam fakty powszechnie znane i widoczne gołym okiem. Bardziej to "uderzenie" do ludzi co za "pińć dyszków zrobią" czyli biorą udział w programie "Janusze Januszom"

Cubson napisał(a):Takie wymieszanie (jak to nazwałeś) 2 lata temu zajmowało mi 30 roboczogodzin by zmontować zadowalający mnie 5-minutowy film. Wiadomo, z czasem przyszła wprawa i trochę inaczej organizuje sobie materiał, ale to wciąż jest kilka godzin roboty. Myślisz, że dlaczego wiele kanałów wrzuca filmy we wtorki czy środy? Bo zarywają nocki by móc udostępnić Wam kilka przejazdów - w formie ciekawszej wg nas surowych przejazdów, czy klipów.

Klipy też średnio wpadały u wielu w okolicach środy, maks czwartku. W czasach mini vhs czas wydłużał się do soboty-poniedziałku.
30 godzin na sklejenie surówki jest usprawiedliwione tylko wtedy gdy się ją klei na ziemniaku podłączonym do baterii 9V.
Historia dwóch-trzech zakrętów ogranych z multicama (jedna ruchoma z łapy i 1-2 statyczne ujęcia) naprawdę nie jest niczym wymagającym jak to przedstawiasz. Nawet mając pracę/szkołę/rodzinę jest to wykonalne w nawet szybkim tempie i wypuścić to w najpóźniej w poniedziałek.
Kwestia dobrej koordynacji produkcji, ale to jest elementarna wiedza. Elementarna wiedza również objawia się "dyskoteką" ledów w jadących autach, problemy z jakimkolwiek kadrowaniem, wkładanie na siłę wszędzie winiety, szybkie zoomy (gdzie w kinie gdyby to o zgrozo puścili to publiczność by dostała choroby morskiej), zero ogarnięcia dźwięku (nawet na zewnętrzne mikro za 2 stówki nie ma co liczyć), a o samym kadrowaniu nie wspominając. Nikt z produkujących nawet nie zwróci uwagi, że zmieniając handyshita na dslr robi przeskok technologiczny (o rejestrację stricte wizualną i otwiera sobie możliwości na wiele zmian in plus) o dekadę. No tak ale do dslr nie zapakujemy aku krowy, który wytrzyma nagranie całej wojny atomowej więc trzeba by biegać między statywami.

Mam nadzieję że w ten czas 20-30 godzin mamy rendering wliczony, wrzuta na YT wraz z pełnymi opisami oraz wypuszczeniem tego marketingowo w świat.
Czynnik ludzki jest ważny i ważna jest ich koordynacja.
Z ostatnią częścią cytatu się zgodzę. Tylko, że ta surówka pomimo, że ma akcję, to woła o pomstę do nieba.

Cubson napisał(a):
mjwrc napisał(a):Szanuję, że jeżdżą ale każdy (z resztą to widać) może trzymać kamerkę, a trzy pozostałe rzucić na statywie.


Cubson napisał(a):Gratuluję podejścia. Proszę postaw najpierw te kamerki w 3 różnych miejscach. Oczywiście musisz zdążyć je włączyć i odpowiednio gospodarować bateriami. Życzę Ci jeszcze ciekawego materiału byś nagrał coś więcej niż tylko "przejazd". Potem przejrzyj ten materiał w 10 minut i wrzuć na YT. Dobre... uśmiałem się! :)

Ja się śmieje za każdym razem gdy widzę chłopaczków z handycamem >1000 zł trzymających w trzęsącej się ręce (nawet oburącz nie złapie), ale kamizelka media zobowiązuję (niekoniecznie jest to szmata organizatora). Zero elementarnej wiedzy ale Hurr Durr bo safeciarze z przypadku. Większość "worstoffów" ma bardzo podobną "profesjonalną" ekipę. Wcześniej wspominając o jakości miałem na myśli sprzęt/technikę filmowania/sztukę operatorską. Generalnie o poprawność wykonywanych czynności. A to leży, kwiczy i umiera w agonii.

Cubson napisał(a):
tarmaq napisał(a):O widzisz... znalazłeś niszę na rynku. Działaj!

Dokładnie, działaj! I pamiętaj, liczy się czas, bo nikt już nie ogląda relacji 5 dni po rajdzie. Mam nadzieję, że te 20 godzin, które poświecisz kosztem rodziny, pracy a czasem zdrowia, usatysfakcjonują 50 odbiorców, którzy wyłączą Twój film po minucie oglądania. Pozdrawiam

Nisza jest od lat. Zaobserwowałem, w tym czasie, kilka prób "wejścia" w nią, ale więcej niestety było "WYJŚĆ" czy to nowych czy starych wyjadaczy. Wniosek był jednogłośny. Nikt nie będzie walił się z koniem, spinał robiąc content x razy lepszy od worstoffów za x razy pracy więcej (najlepiej w czasie krótszym od worstów), gdzie nikt tego nie oglądnie.
Nie oglądnie nie ze względu na treść wizualno-merytoryczną tylko nie oglądnie przez zalew tego szamba, który jest ogromny.
Te studzienki za mocno wybijają. Zanim portale dodadzą coś wartościowszego to wypuszczają tonę bestoffów dzięki czemu potencjalny odbiorca jest nakarmiony do obrzygania nimi.
Jest tego tyle, że inne materiały topią się pod nimi. Nie twierdzę, że to jest nie potrzebne. Jest tego za dużo, stworzyła się ogromna przepaść miedzy tym, a rsmp.tv gdzie też super roboty nie robią (porównując do słabego poziomem lecz mocnym medialnie CRC).
Nisza, którą łatwo wypełnić ale ciężko się przebić w świecie gdy ma się być pierwszym mając kilkukrotnie więcej pracy od worstoffów. To jest problem i to nie tylko moja opinia. Serio!

Wieloma bestoffami można spokojnie uspokajać, a nawet usypiać dziecko bo są nudne jak flaki z olejem.

Ludzie się na tyle przyzwyczaili do niskiego contentu, że nie próbują na ogół szukać czegoś co by im bardziej odpowiadało. A jak próbują to się okazuje, że nikt nie robi nic więcej. Ludzie co robili klipy poszli w sektor stricte komercyjny, niekoniecznie rajdowy. Były próby robienia relacji, których nie powstydziła by się dobra TV, i innych rzeczy także. Nikt tego nie oglądał bo nie miało prawa się przebić bez wrzucenia gotówki w algorytmy promowania (chociaż ciężko walczyć z zasięgami organicznymi).

Okay, łaknie gawiedź surówki bo chcą poczuć się tak jakby tam byli. Oczywiście, że to jest jakiś argument.
W takim razie czemu nikt nie kupił kamerki 360 i nie wrzucił surowego materiału o długości 2-4 godzin. Wtedy nałożyć headset i realfeeling murowany! ProTipa macie wszyscy i wykorzystajcie.
Generalnie takie zjawisko dzieje się w naszych rajdach płaskich. W off-roadzie jakoś to działa (są różne materiały od bestoffów po poziom xrepo), w wyścigach bywa różnie ale na ogół też jest w miarę spoko proporcja.
Szkoda, że jedyni w rajdach płaskich co myślą o marketingu poważnie to Tarmac Masters.
mjwrc
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 12 sie 2009, 11:26

Re: Ciekawe filmy

Postprzez Motulski » niedziela, 22 kwi 2018, 21:34

Jak jest ciśnienie to ja dorzucę swojego ze świdnickiego :)
Robię to, bo lubię :wink:

https://youtu.be/uNL0jyZP5qs

PZDR !
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Ciekawe filmy

Postprzez MOTORECORDS.PL » poniedziałek, 23 kwi 2018, 06:41

2 SJCAM SUPER RALLY MORAWICA 2018 - ACTION by MotoRecords.pl
https://www.youtube.com/watch?v=s54WJ9dpdR0
NOCLEGI NA RSMP, RPP, GSMP: http://motorecords.pl/noclegi.html
Avatar użytkownika
MOTORECORDS.PL
A6
 
Posty: 1243
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2006, 10:57
Lokalizacja: kraków

Re: Ciekawe filmy

Postprzez MOTORECORDS.PL » poniedziałek, 23 kwi 2018, 15:43

46 Rajd Świdnicki KRAUSE 2018 - ACTION & CRASH by MotoRecords.pl
https://www.youtube.com/watch?v=Vh_Lts7Cisc
NOCLEGI NA RSMP, RPP, GSMP: http://motorecords.pl/noclegi.html
Avatar użytkownika
MOTORECORDS.PL
A6
 
Posty: 1243
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2006, 10:57
Lokalizacja: kraków

Re: Ciekawe filmy

Postprzez tarmaq » poniedziałek, 23 kwi 2018, 17:46

Moje krótkie podsumowanie Rajdu Świdnickiego 2018
https://www.youtube.com/watch?v=coNrQUpmVOA
tarmaq
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2011, 13:31
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości