Głosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Głosowanie

Postprzez janex » wtorek, 8 maja 2012, 17:45

Witam,
bardzo proszę wszystkich o oddanie głosu na moje zdjęcie które znajduje się pod tym linkiem:

http://www.sprt.pl/lang.pl/no/pfotokonkurs/144

2 rząd, 2 od lewej, Wojciech Janus

Głosować można co dziennie, mam nadzieje że mi pomożecie.

Z góry dziękuję wszystkim za głosy.
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39


Re: Głosowanie

Postprzez janex » sobota, 12 maja 2012, 15:25

Bardzo proszę o oddawanie głosów.

P.S. Wiem że to upierdliwe, ale za jakieś 2 tygodnie przestanę :D
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Głosowanie

Postprzez WojtassWRC » sobota, 12 maja 2012, 16:29

Moim zdaniem powinno wygrac zdjecie ktore jest najlepsze a nie ktorego autor ma najwiecej znajomych... Takie moje zdanie.
www.kucharfans.dbv.pl
Avatar użytkownika
WojtassWRC
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): sobota, 17 lis 2007, 12:09
Lokalizacja: Bielawa

Re: Głosowanie

Postprzez Mirek:) » sobota, 12 maja 2012, 17:10

Zgadzam się z Wojtasem, tym bardziej, że niektóre zdjęcia są kiepskie, a ich autorzy proszą o glos..
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Re: Głosowanie

Postprzez ictus » sobota, 12 maja 2012, 17:15

niestety twoje zdjecie jest jednym z najgorszych w zestawieniu...

o glosy mozna prosic kumpli ale nie szersza publike
http://www.slubfotki.pl - najszybszy fotograf slubny
http://www.ictus.go.pl - online portfolio
ictus
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 16:25
Lokalizacja: olsztyn

Re: Głosowanie

Postprzez Ziele » sobota, 12 maja 2012, 17:27

ictus napisał(a):niestety twoje zdjecie jest jednym z najgorszych w zestawieniu...



tez macie tam swoje fotki ?
Ziele
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek, 11 paź 2011, 16:57

Re: Głosowanie

Postprzez Eldar » sobota, 12 maja 2012, 17:40

Ja tam nie mam żadnych zdjęć, ale mam paru kolegów fotografów (nie rajdowych, żeby nie było, że któryś bierze udział) i parę zdjęć w życiu widziałem i stwierdzam wprost- w konkursie startują zdjęcia zdecydowanie lepsze i na jedno z tych lepszych zdjęć oddałem swój głos.
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50

Re: Głosowanie

Postprzez żółtodziób » sobota, 12 maja 2012, 18:22

Ziele napisał(a):tez macie tam swoje fotki ?


Może mają moze nie. Co nie zmienia faktu ze zdjęcie o którego poparcie prosi autor tego wątku nie wymiata. Merytorycznie? Porszę bardzo:

1. Złe kadrowanie - nawet nie zadał sobie trudu, żeby przekadrować to Photoshopem.
2. Zła miejscówka - inni wybierali lepsze scenerie niż wyschnięte drzewa.
3. Brak dynamiki - gdyby nie kłęby kurzu to auto można by uznać za zaparkowane - na usprawiedliwienie mogę dodać tylko, że to częsty błąd w tej galerii i że kijowy dizajn tej Subarki nie ułatwia zadania.
4. Zła kompozycja ogólna - poniekąd to jest konsekwencja złego wyboru miejsca - niespecjalnie można skomponować ujęcie jak dookoła są tylko suche drzewa. Wszystko ciemne, ponure.

Gdybym to ja znalazł się w takim miejscu i musiał zrobić zdjęcie przede wszystkim stanąłbym raczej gdzieś po wewnętrznej stronie zakrętu, licząc, że uda się "złapać" moment jego cięcia. Oprócz tego dupa niżej, przykucnąłbym to może by udało sie nie pokazać całej zwalistości sylwetki tego auta. No i łapałbym bardziej przodem niż bokiem, a jeśli już bokiem to tylko na długiej ekspocyzji. Oczywiście nie jest powiedziane że by wyszło, jestem tak samo amatorem jak większość i duuzą część zdjęć mi się nie udaje, ale takich fot zwyczajnie nie wysyła się na konkursy, ważne jest żeby za każdym razem mieć całą kompozycję w głowie, ustawić aparat i jak przejedzie samochód to tylko cyknąć. Nie zawsze uda się trafić odpowiednio, ale przynajmniej będzie z czego wybrać, albo przynajmniej będzie widać (jak np. na przedostatnim zdjęciu w galerii) że się chłopak starał, próbował.

Do Janexa niz nie mam, nie znam go i generalnie nie lubię krytykować ludzi, ale trzeba być obiektywnym - naprawde nie mógłbym na niego z czystym sumieniem zagłosować. W tej sytuacji taki tekst jak Twój, z jednoznaczną sugestią że mamy swoje fotki w galerii nie jest niczym innym jak szantażem emocjonalnym.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Głosowanie

Postprzez janex » sobota, 12 maja 2012, 22:07

żółtodziób napisał(a):
Ziele napisał(a):tez macie tam swoje fotki ?


Może mają moze nie. Co nie zmienia faktu ze zdjęcie o którego poparcie prosi autor tego wątku nie wymiata. Merytorycznie? Porszę bardzo:

1. Złe kadrowanie - nawet nie zadał sobie trudu, żeby przekadrować to Photoshopem.
2. Zła miejscówka - inni wybierali lepsze scenerie niż wyschnięte drzewa.
3. Brak dynamiki - gdyby nie kłęby kurzu to auto można by uznać za zaparkowane - na usprawiedliwienie mogę dodać tylko, że to częsty błąd w tej galerii i że kijowy dizajn tej Subarki nie ułatwia zadania.
4. Zła kompozycja ogólna - poniekąd to jest konsekwencja złego wyboru miejsca - niespecjalnie można skomponować ujęcie jak dookoła są tylko suche drzewa. Wszystko ciemne, ponure.

Gdybym to ja znalazł się w takim miejscu i musiał zrobić zdjęcie przede wszystkim stanąłbym raczej gdzieś po wewnętrznej stronie zakrętu, licząc, że uda się "złapać" moment jego cięcia. Oprócz tego dupa niżej, przykucnąłbym to może by udało sie nie pokazać całej zwalistości sylwetki tego auta. No i łapałbym bardziej przodem niż bokiem, a jeśli już bokiem to tylko na długiej ekspocyzji. Oczywiście nie jest powiedziane że by wyszło, jestem tak samo amatorem jak większość i duuzą część zdjęć mi się nie udaje, ale takich fot zwyczajnie nie wysyła się na konkursy, ważne jest żeby za każdym razem mieć całą kompozycję w głowie, ustawić aparat i jak przejedzie samochód to tylko cyknąć. Nie zawsze uda się trafić odpowiednio, ale przynajmniej będzie z czego wybrać, albo przynajmniej będzie widać (jak np. na przedostatnim zdjęciu w galerii) że się chłopak starał, próbował.

Do Janexa niz nie mam, nie znam go i generalnie nie lubię krytykować ludzi, ale trzeba być obiektywnym - naprawde nie mógłbym na niego z czystym sumieniem zagłosować. W tej sytuacji taki tekst jak Twój, z jednoznaczną sugestią że mamy swoje fotki w galerii nie jest niczym innym jak szantażem emocjonalnym.


Zgadzam się z tobą, że moje zdjęcie nie powala i nie będę się tłumaczył, np. tym że nie było gdzie stanąć. Zrobiłem takie zdjęcie a nie inne, skoro jest możliwość startu w konkursie to spróbowałem, dlaczego nie. Ja was tylko proszę o głosy i jeśli ktoś zagłosuje na moje zdjęcie, ok dziękuję, jeśli nie i podoba mu się inne zdjęcie to zagłosuje na inne. Wolny wybór.
Z tym szantażem emocjonalnym to chyba trochę za daleko poleciałeś. Ja grzecznie poprosiłem o głosy, a nie pisze, jak nie zagłosujecie to... Tak jak pisałem wcześniej chcecie głosujecie nie chcecie to nie glosujecie, ewentualnie glosujecie ale na inne zdjęcie.

ictus napisał(a):o glosy mozna prosic kumpli ale nie szersza publike


Dziwne stwierdzenie.
Np. politycy też o głosy mają prosić kumpli? Czy szersze grono ludzi?
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Głosowanie

Postprzez żółtodziób » niedziela, 13 maja 2012, 00:28

janex napisał(a):Zgadzam się z tobą, że moje zdjęcie nie powala i nie będę się tłumaczył, np. tym że nie było gdzie stanąć. Zrobiłem takie zdjęcie a nie inne, skoro jest możliwość startu w konkursie to spróbowałem, dlaczego nie


Szczerze? ja bym z takim zdjeciem nie próbował. No, ale Twoja sprawa.

janex napisał(a):Ja was tylko proszę o głosy i jeśli ktoś zagłosuje na moje zdjęcie, ok dziękuję, jeśli nie i podoba mu się inne zdjęcie to zagłosuje na inne. Wolny wybór.


Masz rację - wolny wybór podobnie jak wolny wybór nie głosować na coś takiego.

janex napisał(a):Z tym szantażem emocjonalnym to chyba trochę za daleko poleciałeś. Ja grzecznie poprosiłem o głosy, a nie pisze, jak nie zagłosujecie to...


Zarzut o szantażu emocjonalnym nie był skierowany do Ciebie tylko do niejakiego Ziele, chyba że to Twój drugi nick. To już się nie ociera bezczelność, to wyczerpuje definicję bezczelności. Po tym jak parę osób odmówiło głosowania na słabe zdjęcie koleś poleciał z takim tekstem sugerującym że sami biorą udział w tym konkursie. jego wpis stoi w sprzeczności z poprzednim wklejonym przeze mnie cytatem, z którym zresztą się zgodziłem. Cały mój poprzedni wpis był do niego a nie do Ciebie, wyjaśniłem mu co mnie boli w tym zdjęciu, żeby nie wyjeżdżał z zarzutami, że nie chcemy głosować bo stoi to w sprzeczności z naszymi interesami. Wyjaśniłem mu, że nie stoi w sprzecznosci z naszymi interesami tylko z przekonaniami. Edukować Ciebie w zakresie fotografii nie mam zamiaru i nie czuję się w tej materii kompetentny.

janex napisał(a):ictus napisał(a):o glosy mozna prosic kumpli ale nie szersza publikeDziwne stwierdzenie. Np. politycy też o głosy mają prosić kumpli? Czy szersze grono ludzi?


Akurat trafiłeś z porównaniem w samo sedno. Ja nie widzę czegoś nagannego moralnie w proszeniu o głosy i za to Cie nie potępiam, ale z pewnością też punktów respectu u mnie nie zdobyłeś. To że w polityce to norma, że jak przychodzi do wyborów to się płaszczą do porzygu, a tak naprawdę nie mają nic do zaoferowania to nie znaczy, że zniżanie się do ich poziomu jest koko spoko. Mnie się właśnie to od razu skojarzyło z polityką i wszystkim czego w niej personalnie nie trawię. Jak bym tak nie zrobił z szacunku do samego siebie, no, ale mozesz mieć na to inny pogląd. Na pocieszenie jednak muszę przyznać, że zgadzam się z Tobą, że zapewnienie sobie przewagi głosami kumpli jest zwyczajnym oszustwem. Zabieganie o głosy publiczności może być co najwyżej czerstwe, ale na pewno nie jest nie fair wobec rywali, ictus niesłusznie Cię pojechał za prośbę o głos, aczkolwiek mam wrażenie że by do tego nie doszło gdyby foto było dobre.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości