Maxi Rally Car

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Maxi Rally Car

Postprzez MSG Racing » wtorek, 6 mar 2012, 00:51

Z tym nie bo nie to też ma podstawę. Nasze prawo generalnie zabrania zmian silników na inne w autach. Przerabiania aut. Kiedyś mi to Paan z komisji technicznej mówił, że nasze prawo utrudnia. A jest ono też wymuszane przez wspaniałą organizację jaką się okazuje unia :roll:
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Re: Maxi Rally Car

Postprzez Marcin Szopa » wtorek, 6 mar 2012, 09:05

Myślałem że jest inaczej, bo w dowodzie rejestracyjnym nie ma już numerów silnika i sam silnik jest traktowany jako część którą da się normalnie wymienić/zamienić.
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Maxi Rally Car

Postprzez woocasch » wtorek, 6 mar 2012, 09:58

Dokładnie, kiedyś to może i był poważny problem ze zmianą silnika, bo jego numer widniał w dowodzie rejestracyjnym. A teraz jedynym numerem identyfikującym pojazd jest numer nadwozia. Nie wiem co dokłądnie jest podane w karcie pojazdu, bo tam może być wpisany numer silnika, ale szczerze w to wątpię. I chyba akurat ten przepis był dostosowany do unijnego. Oprócz tego Polo zbudowane przez Pawła Dytkę będzie jeździć w Hiszpanii w ich mistrzostwach, czyli da się, tylko trzeba chcieć :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Maxi Rally Car

Postprzez Agrest » wtorek, 6 mar 2012, 10:18

Z tego co mi wiadomo od jakiegoś czasu silnik jest cześcia wymienna takze bez problemów mona go zmienić, no i wiadomo ze jak zmieniamy pojemność to trzeba te zmiany wprowadzic do dowodu
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Maxi Rally Car

Postprzez midenek » wtorek, 6 mar 2012, 17:55

numerow silnika nie ma, ale jest jego pojemnosc i moc. I ją trzeba zmienic gdy zmieniamy silnik. A z tym juz gorzej :)
midenek
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 16 lip 2011, 18:30

Re: Maxi Rally Car

Postprzez Marcin Szopa » wtorek, 6 mar 2012, 18:17

Skoro w dowodzie jest moc silnika, to przykładowo rejestrując samochód WRC też trzeba wpisać moc 300kM, moc jest większa i to o wiele niż w seryjnym samochodzie z tą samą pojemnością.

A co do pojemności, gdzieś kiedyś czytałem, że silnik z Octavii WRC pochodzi z silnika 1.8T i jego pojemność została zwiększona do prawie 2 litrów. Chyba kupie sobie samochód WRC i go zarejestruje e gestii sprawdzenia ;d
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Maxi Rally Car

Postprzez woocasch » wtorek, 6 mar 2012, 20:02

midenek napisał(a):numerow silnika nie ma, ale jest jego pojemnosc i moc. I ją trzeba zmienic gdy zmieniamy silnik. A z tym juz gorzej :)


A gdy moc wzrośnie w wyniku tuningu to też idziemy z tym do wydziału komunikacji i zmieniamy dowód rejestracyjny? Chodzi o to, że obecnie w czasie kontroli drogowej czy nawet na badaniu technicznym sprawdza się tylko numer nadwozia, na silnik nikt nie patrzy i nawet nie wiem jak miałby ktoś sprawdzić w toku standardowych procedur kontrolnych, że pojemność jest inna niż zadeklarowana w dowodzie.W kontekście rajdów pamiętam jak przy tej zmianie przepisów teamy rajdowe cieszyły się, że nareszcie po wymianie silnika nie będą musieli bawić się papierami :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Maxi Rally Car

Postprzez Agrest » środa, 7 mar 2012, 10:01

Warsztat w którym się zmieniało silnik wystawia papier o zmianie silnika i z tym idziesz do urzrdu i zminiasz w dowodzie ze został silnik wymieniony na inna pojemnosc
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron