1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez sas » środa, 29 lut 2012, 17:39

Witajcie,
Muszę szybko podać swojej księgowej komu chciałbym przekazać 1% podatku.
Chciałbym wspomóc jakoś nasz krajowy motorsport.
Czy ktoś może ma jakieś ciekawe propozycje?
Pozdrawiam sas
sas
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 24 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Warszawa


Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez Banan » środa, 29 lut 2012, 22:00

Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego.

http://www.sss.org.pl/about.php
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez michalziem » środa, 29 lut 2012, 22:47

Z całym szacunkiem sas do Ciebie i Twojej, mojej, naszej pasji, ale wydaje mi się że jakiemuś choremu dziecku bardziej się przydadzą te pieniądze...
Jednak to twoja decyzja i Ty decydujesz, ja tylko wyraziłem swoją sugestie...
michalziem
N2
 
Posty: 172
Dołączył(a): piątek, 30 paź 2009, 20:56

Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez sas » czwartek, 1 mar 2012, 05:58

Może wyjdę teraz na jakiegoś sqrwsyna (bo ciężko nie wyjść jak mi takiego ćwieka zabiłeś) ale...skąd wiesz, że dzieci również nie wspieram?
Myślę, że Twoja sugestia jest nie na miejscu, bo to moja sprawa na co chcę przeznaczyć ten 1% a już w ogóle nie na miejscu jest proponowanie obcej osobie co ma zrobić ze swoją gotówką. Szczególnie na tym forum nie spodziewałbym się takiego moralizatorskiego komentarza. To nie jest miejsce na tego typu dyskusje, ale skoro jednak już poruszyłeś ten temat to uważam, że w normalnym państwie chore dzieci powinny mieć zapewnioną opiekę medyczną raczej z tych pozostałych 99%! Po coś w końcu ze mnie Państwo ściaga ten haracz w postaci podatków i ZUSu, a jeśli dało mi możliwość wyboru na co idzie raptem 1/100 tego haraczu (osobiście uważam, ze powinienem miec mozliwosc decydowania na co idzie znacznie wieksza czesc), to na pewno nie po to, żeby zaraz mi tu ktoś sugerował, że jestem jakiś znieczulony bo na dzieci nie płacę tylko na swoją motorsportową fanaberię. Sorry, demokracja, napisz projekt ustawy aby zmienili to tak żeby dało się płacić 1% tylko na chore dzieci, bo nawet jeśli byś mnie przekonał to wiele w ten sposób tym dzieciom nie pomożesz. Na prawdę nie potrafię znaleźć powodu dlaczego to napisałeś.
Poza tym jak mój podatek hipotetyczne pójdzie mówiąc krótko na motorsport to w normalnej sytuacji w jakiej jest nasz kraj obecnie nie powinno to wpłynąć na sytuację chorych dzieci, co innego gdybyśmy mieszkali w tzw. kraju trzeciego świata gdzie dzieci umierają z głodu i jeden dolar decyduje o śmierci lub zyciu. Wtedy bym się nawet nie zastanawiał na co ten 1% przeznaczyć.
I od razu uprzedzam, ze wcale się nie unoszę tylko jak się czasem rozpiszę to jakoś takiego wydźwieku nabierają moje posty :). Zdaję sobie z tego sprawę. W każdym raziem czekam na dalsze propozycje, bo jakoś wsparcie wyścigów na ćwierć chwili mi się nie widzi.
sas
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 24 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez krist » czwartek, 1 mar 2012, 11:11

kocham rajdy i motorosport, ale 1% tam nie ma komu dać. Jak rozumiem chciałbyś wesprzeć jakaś szczytną inicjatywe albo jakiś (młody) talent.
Nie ma w tej chwili nikogo takiego wg mnie kto miałby prawa do tego 1%,i spełniał taki kryteria (bo przecież trzeba spełniać wymagania)
Dawanie komuś i tak bogatemu kasy na jego hobby to wg mnie strata pieniedzy, i w sumie żenada.
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez żółtodziób » czwartek, 1 mar 2012, 12:00

Dżizas, ludzie, zadał Wam pytanie, a Wy go umoralniacie. Szczerze mówiąc to też się dziwię, sam bym nie dał ani grosza na taki cel, ale do cholery - jego kasa, jego sprawa. Nie chce wspierać mafii ani żadnej partii politycznej więc może dajmy sobie spokój z czymś co można określić jako moralny szantaż. Jak się pół narodu zrzuca na WOŚP to jakoś nikt (poza tzw. oszołamami) jakoś nie ma wątów, że grube miliony idą na organizację koncertów i strzelanie fajerwerkami, nie wspominając o Woodstockach, gdzie tylko skrajny naiwniak i/lub organizator może twierdzić, że nie ma tam alkoholu i narkotyków, a te wszystkie zdemolowane wagony to czysty przypadek, zwyczajny pech po prostu. Nie piszę tego, żeby pokazać, że WOŚP jest beee, tylko że życie nie jest czarno-białe. Zawsze można znaleźć jakieś "ale", problem tylko w tym jak głęboko chcemy go szukać. Ja nie uważam, żeby polski motorsport potrzebował tego procenta, potrzebuje rozsądnych włodarzy, a na takich się nie zanosi ani teraz ani w dającej się przewidzieć przyszłości. Ale mamy demokrację, jeśli ktoś chce wierzyć ze można zawrócić kijem Wisłę, to ma do tego prawo, każdy ma prawo do dowolnej inwestycji, także nietrafiownej.

Wracając do tematu:

[url]http://www.jeden-procent.eu/
[/url]

Pkt. 1 wyjaśnia wszystko. Organizacja musi się znajdować na liście. Z tego co kojarzę to jest tam faktycznie SSS jak pisał Banan. Zbyt mocno nigdy nie sprawdzałem tego tematu, ponieważ tak jak pisałem wcześniej ja nie jestem skłonny przekazywać czegokolwiek na tego typu cele, możliwe, że są na tej liscie organizacje bardziej potrzebujące związane z motorsportem.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1% podatku na wspracie polskiego motorsportu

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 1 mar 2012, 12:25

I znowu powtórka z rozrywki, zaglądanie komuś do portfela i decydowanie na co ma przeznaczyć kasę.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron