Kalendarz RSMP 2012

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez chicken89 » sobota, 26 lis 2011, 14:52

Dla mnie kalendarz jest wielkim rozczarowaniem. Patrząc na niego powinienem być zadowolony, bo mam 3 rajdy u mnie, ale liczyłem na Bohemie, która kandyduje do RSMŚ, oraz miałem nadzieję, że Wisła bądź Cieszynka pojedzie w RSMP. Kolejna sprawa to brak podwójnych rund RPP. Powoduje to, że np na Świdnickim Karkonoskim czy Dolnośląskim pojadą w jeden dzień tylko 25-30 załóg, więc pewnie wiele kibiców zrezygnuje z jednego dnia rajdu. Z tego co pamiętam rok temu mówiło się, że "najlepsza" runda RPP zastąpi najgorszą RSMP, ale chyba to nie wyszło.
Co do rajdu Świdnickiego, to są problemy z pieniędzmi i jest ponoć duża szansa, że w ogóle nie pojedzie Świdnicki, a na dodatek Świdnicki to oklepane trasy, które na pamięć zna nawet wielu chłopaków z RPP.
Z takim podejściem nie mamy co liczyć w Polsce na RSMŚ czy IRC. Największą szansą była Bochemia, ale chyba panowie z PZM nie dogadali się z Czechami:/
A na koniec coś pozytywnego:D jak pojadą wszystkie rundy RSMP i będą zorganizowane na poziomie rajdu Rzeszowskiego i Karkonoskiego to będziemy mieli bardzo sympatyczny sezon. :)
Avatar użytkownika
chicken89
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:13


Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez kremer » sobota, 26 lis 2011, 15:04

TGR jestes obiektywny jak zwykle. Narzekasz na Olsztyn, Mazury, kartofliska pod Sierpcem, Krakowski i nawet Magurski. Dziwne, że o Kaszubach nie napisałes. Czyli wszystko jest dobre i wspaniałe to co u nas pod domem. Nie ma problemów. Mentalność typowego kibica z Dolnego Śląska. <brawo> Wole jechać na każdy inny rajd niż oglądac zgraje pijaków bijących się na Walimiu :))))))))))))))))))))))))
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez RajducH » sobota, 26 lis 2011, 15:25

wiesz Kremer co do Świdnickiego to ostatnie dwa lata byłem na patelniach w Walimiu i nie było żadnych zadym; ogólnie kalendarz ok; jesli mowa o nowych rajdach to tylko okolice Wisły mają szanse, chyba że w nowym regionie ktoś się weźmie za rajdy, u mnie np. w Lubuskim są trasy ale nie ma organizacji
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez Motulski » sobota, 26 lis 2011, 15:26

kremer napisał(a): Mentalność typowego kibica z Dolnego Śląska.


No chyba troszkę przegiołeś...

Wszyscy Niemcy to faszyści, bo mieli pojedyńczą jednostke typu Hitler...

Mentalność typowego Polaka...

Jak ceniłem twoje obiektywne i trafne odpowiedzi Kremer tak teraz ładnie doje... :D

A TGR :D Jest tak jak napisał Kremer w pierwszej częśći, której jeszcze nie zje...ał, nie którzy są leniwy i jak nie pasuje, że rajd jest daleko to polecam TV, a, że jest daleko to zanczy, że jest źle organizowany :D No nie wiem...
Już tu był taki kolega co według niego Rajd Polski powinien wrócić na Dolny Śląsk, a jego największym argumentem było " bo mam daleko" :D To już było by przegięcie pały...

PS. TGR nie myśl, że nazywam cie Hitlerem :D to tylko przykład :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez kuba.es » sobota, 26 lis 2011, 15:30

kremer napisał(a):TGR jestes obiektywny jak zwykle. Narzekasz na Olsztyn, Mazury, kartofliska pod Sierpcem, Krakowski i nawet Magurski.


Choć najbliższy mój rajd to Rzeszowski i jest dla mnie jak święto, to najlepsze wspomnienia mam z Magurskiego i Polskiego na Mazurach. Z roku na rok, coraz bardziej boli mnie brak tego pierwszego w kalendarzu. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale pod względem tras, widowiskowości i ogólnego klimatu rajdu, zimowy Lotos nie umywa się do Magurskiego.
Akurat nie byłem świadkiem pijackiej zadymy na Walimiu ale widywałem podobne akcje choćby na GSMP Załuż. Zgodzę się z Kramerem, że to najgorsze co może być na rajdach/wyścigach...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez Loeb1987 » sobota, 26 lis 2011, 15:35

Za dużo rajdów w RSMP. Jeśli wyleci jeden z trzech rajdów: Świdnicki, Karkonoski, Dolnośląski. To będzie idealny kalendarz.
Natomiast bardzo dobrze zrobili z PP. Podwójne rajdy to była pomyłka.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez TGR » sobota, 26 lis 2011, 15:51

kremer napisał(a):TGR jestes obiektywny jak zwykle. Narzekasz na Olsztyn, Mazury, kartofliska pod Sierpcem, Krakowski i nawet Magurski. Dziwne, że o Kaszubach nie napisałes. Czyli wszystko jest dobre i wspaniałe to co u nas pod domem. Nie ma problemów. Mentalność typowego kibica z Dolnego Śląska. <brawo> Wole jechać na każdy inny rajd niż oglądac zgraje pijaków bijących się na Walimiu :))))))))))))))))))))))))


Przeczytaj uważnie to co napisałem :D Jeżeli chodzi o polskie rajdy, to nie byłem nigdy tylko na Rajdzie Rzeszowskim. Resztę znam :D Więc nie pisz, że dla mnie dobre jest to, co pod domem. Życzę Ci tylu eliminacji na ilu ja byłem. Może Ty wiesz lepiej, dlaczego takie rajdy są w 2012 roku, a nie inne. Zwróć uwagę np. na fakt z jakiego rejonu jest Noworól. Magurski, Krakowski czy Wisła powinny być dla niego "bliższe sercu", a jednak nie weszły. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez Motulski » sobota, 26 lis 2011, 16:10

Noworól przy tym kalendarzu jeszcze nie miał chyba dużo do powiedzenia...czekamy za rok
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez Mad Max » sobota, 26 lis 2011, 17:17

Trochę nie rozumiem tej dyskusji i załamania tym kalendarzem, generalnie można było się go spodziewać w takiej formie. Co do Wisły/Cieszynki to też jakby sprawa była oczywista (choć jednak po cichu liczyłem że się uda) czyli brak kasy na RSMP. Trzy rajdy na Dolnym Śląsku - mi też to się za specjalnie nie podoba ale z drugiej strony kogo stać (kasowo i organizacyjnie) na zrobienie rundy RSMP, poza wspomnianymi W/C to są tylko Magurski (problem z kolcami i z kasą) oraz organizatorzy Warszawskiego/Mazowieckiego mają doświadczenia z RSMP ale ostatnio oni też robią troch na odpier... choć w tym roku zaskoczyli nowymi trasami (teoretycznie jakby połączyć trasy z tego roku z tymi z okolic Sobień Jezior to na RSMP by starczyło - trochę szybko by jedynie było), (z szacunku do kibiców i zawodników celowo pominąłem to coś co robili przez parę lat w Krakowie). Reasumując cieszmy się z tego co mamy i wspierajmy Polskie rajdy.

PS. TGR zrób sobie mocne postanowienie i jedź w tym roku na Rzeszowski bo według mnie (i nie tylko mnie) to najlepszy asfaltowy rajd w sezonie zarówno pod względem organizacji jak i tras.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez menson » sobota, 26 lis 2011, 17:20

Powiem tak moim zdaniem rundy zagraniczne to jest pomyłka bo jeszcze zawodnicy z dużymi budżetami tam pojada to już mniejsi odpadają bo to żadnego oddźwięku nie ma. A co do podwójnych rund to dobrze że są pojedyńcze z tego powodu że jeśli ktoś jedzie równo cały sezon to i tak nie zdobędzie tytułu bo mu odliczają 4 najgorsze wyniki tak jak było w tym roku a tak mamy 8 rund RPP z czego pewnie na lotos mało kto przyjedzie i zostaje 7 czyli jedna do odliczeni - z tego mniej więcej powodu do Ustronia nie przyjechali np. Wiesiek Ingram
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez speedyzxz » sobota, 26 lis 2011, 18:19

Skoro już RPP to prawie to samo co RSMP to znieśmy podział na RPP i RSMP,
niech w skład wchodzą rajdy jednodniowe i dwudniowe.
W punktacji tylko punkty za dni lub ew. współczynnik 2 dla rund dwudniowych.
Rajd Lotos Baltic Cup - 2
Rajd Świdnicki - 2
Rajd Mazowiecki
Rajd Karkonoski - 2
Rajd Rzeszowski - 2
Rajd Wisły
Rally Kosice - 2
Rajd Polski - 2
Rajd Dolnośląski - 2
Rajd Cieszyńska Barbórka

daje to 17 punktowanych dni - liczymy najlepsze 12

jeśli do kalendarza trafiły by nawet jednodniowe zimowe Gorlice, Kormoran i Warmiński
to nawet można by się potem pokusić na klasyfikacje boczną w ramach rsmp dla królów luźnych nawierzchni i asfaltów

tadam!
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez menson » sobota, 26 lis 2011, 18:46

Dla mnie najwiekszą głupotą jest odliczanie iluś tam wyników to jest głupota bo jak startujesz cały sezon to potem trzeba kombinowac jakby tu przyjechac zeby nie stracic tytułu czy innego wyniku w klasie
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez Zoe » sobota, 26 lis 2011, 21:42

Liczyłem, że może Automobilklub Krakowski zrobi jakiś rajd, wszak każda droga zaraz za granicami Krakowa mogłaby być odcinkiem specjalnym... Ech... Lanckorona i Gaj-Konary... Tak piękne odcinki się marnują i są wykorzystywane tylko do nocnych upalań...

Swoją drogą - myślicie, że to możliwe, żeby zarządzenie PZM na kalendarz przyszłoroczny brzmiało mniej więcej tak "odcinki specjalnie o maksymalnym pokryciu w stosunku do OS z czterech lat poprzednich 10-20%"?
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez kmederski » niedziela, 27 lis 2011, 15:17

menson napisał(a):Dla mnie najwiekszą głupotą jest odliczanie iluś tam wyników to jest głupota bo jak startujesz cały sezon to potem trzeba kombinowac jakby tu przyjechac zeby nie stracic tytułu czy innego wyniku w klasie



Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :wink: . Bo dla zawodnika, ktorego budzet nie pozwala na starty we wszystkich eliminacjach, odpisywanie jednego rajdu przezz innych jest pozytywne, gdyz zwieksza jego szanse na dobry wynik koncowy.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Re: Kalendarz RSMP 2012

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 28 lis 2011, 17:27

Żeby rajdów było więcej w różnych rejonach polski to się musi pozmieniać nie tylko w klubach i portfelach polaków ale i w głowach.
Działaczy jest albo mało albo się im nie che, albo nie mogą się przebić. Młodzi wolą mają więcej przyjemności za mniejsze pieniądze na dyskotekach czy spotkaniach ze znajomymi. Mniej stresów, mniej wkładu własnego i energii straconej a pożądany efekt osiągnięty. I kółko się zamyka.
Ludzie też często nie wiedzą o rajdach w okolicy bo nikt nigdzie nie daje reklam. Ludzie też postrzegają rajdy jako jakieś wielkie zło dlatego też w wielu miejscach się rajdy nie mogą odbywać. Gminy nie dają zgody bo boją się że stracą posady przy kolejnych wyborach.
Kalendarz jest OK choć fakt mogłyby być te rajdy bardziej rozrzucone po kraju. Mogłoby być więcej szutrów i RPP osobno od RSMP. Ale może tak a 10 lat jak się zmieni naszym kraju podejście ludzi do tego sportu. Zarówno mieszkańców, potencjalnych sponsorów, mediów jak i władz.
Co powiecie na używanie wszędzie gdzie się da hasła (wziętego z Francji) podobnego do "Rally is not crime" ?
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron