Fabia R2

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Fabia R2

Postprzez micz » czwartek, 10 mar 2011, 22:27

INF. PRASOWA:

Škoda wprowadza na rynek nowy samochód rajdowy – Fabię R2. Entuzjaści sportów motorowych kupując ten samochód mają do dyspozycji auto z homologacją rajdową, gotową do startu w kategorii R2. Prace nad modelem trwały niemal 2 lata.


Samochód ten zbudowano na bazie popularnego modelu seryjnego, jednak zastosowano wiele zmian i udoskonaleń.


W porównaniu z modelem seryjnym istotnie zmodyfikowano zawieszenie, a kinematyka osi została dostosowana do wymogów sportu motorowego. Fabię R2 wyposażono w sekwencyjną skrzynię biegów. Pod maską znajduje się silnik 1,6 l 16V o mocy wyjściowej 180 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 194 Nm przy 5500 obr./min.



Jan Hurt, manager Škody odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, wyjaśnia: „To wspaniałe, że od teraz niezawodny samochód rajdowy możemy zaproponować szerszej rzeszy klientów. Jestem przekonany, że model będzie się cieszył taką samą popularnością, jaką dziś cieszy się Fabia Super 2000. Myślę, że pojawienie się Fabii R2 na rynku bardzo dobrze wpłynie na naszą pozycję, zarówno, jeśli chodzi o sport, jak i wyniki sprzedaży”.



Wprowadzenie tego modelu jest kolejnym etapem obecności czeskiego producenta w sportach motorowych. Škoda zaliczana jest do marek odnoszących liczne sukcesy w wyścigach samochodowych, między innymi wygrała prestiżową serię International Rally Challenge (IRC).



Dane techniczne nowej Fabii R2:

Silnik: 1.6 l/180 KM 16V
Objętość skokowa: 1,598 cm³
Moc maksymalna przy prędkości obrotowej: 132 kW/7500 obr./min
Maksymalny moment obrotowy:
194 Nm/5500 obr./min
Napęd: przedni
Skrzynia biegów:
sekwencyjna pięciobiegowa
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka


Postprzez krycharally » czwartek, 10 mar 2011, 23:19

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
www.favorit-cup.pl
facebook.com/FavoritCup
Avatar użytkownika
krycharally
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): czwartek, 30 kwi 2009, 19:57
Lokalizacja: Katosy

Postprzez padre-mk3 » czwartek, 10 mar 2011, 23:40

po co zakladac temat,skoro wiekszosc juz to widziala?
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Re: Fabia R2

Postprzez Honiclbr » piątek, 11 mar 2011, 20:15

micz napisał(a):Škoda zaliczana jest do marek odnoszących liczne sukcesy w wyścigach samochodowych, między innymi wygrała prestiżową serię International Rally Challenge (IRC).


Ale mogliby przynajmniej dowiedzieć się w jakiej dyscyplinie sportu startują i gdzie odnoszą sukcesy.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez petro_z » piątek, 11 mar 2011, 20:51

Słuszna uwaga! Też mnie to raziło w oczy.
A co do samego auta - chętniej widziałbym w RSMP puchar właśnie tego modelu niż fiesty, czy twingo. :) W tej chwili zrobiła się dziwna sytuacja, bo dopóki było tylko C2 - było komu się tam ścigać, teraz mamy C2/DS3, Fiestę i Twingo (Bo pan Boruta nie chce robić nic na siłę i dlatego organizuje puchar twingo, na który nie było chętnych ;) ) i w każdym po 2-3 auta. Niby fajna różnorodność, ale dla rywalizacji ma to raczej zły wpływ.
Avatar użytkownika
petro_z
N2
 
Posty: 125
Dołączył(a): środa, 31 paź 2007, 19:01
Lokalizacja: Iława/Olsztyn

Postprzez MaxiA7 » piątek, 11 mar 2011, 21:12

brzydka rajdówka za 62tyś euro
Avatar użytkownika
MaxiA7
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): piątek, 26 paź 2007, 12:17
Lokalizacja: dolnyśląsk

Postprzez Sejol » piątek, 11 mar 2011, 21:25

petro_z napisał(a):Słuszna uwaga! Też mnie to raziło w oczy.
A co do samego auta - chętniej widziałbym w RSMP puchar właśnie tego modelu niż fiesty, czy twingo. :) W tej chwili zrobiła się dziwna sytuacja, bo dopóki było tylko C2 - było komu się tam ścigać, teraz mamy C2/DS3, Fiestę i Twingo (Bo pan Boruta nie chce robić nic na siłę i dlatego organizuje puchar twingo, na który nie było chętnych ;) ) i w każdym po 2-3 auta. Niby fajna różnorodność, ale dla rywalizacji ma to raczej zły wpływ.


Nie wiem gdzie przeczytałeś że BB organizuje w tej chwili puchar R2

Fabia R2 wygląda bojowo a w środku jak WRC ale jedyny sens dla tych aut szczególnie w Polsce to puchar, który bez wsparcia importera nie ma szans.
Ostatnio edytowano piątek, 11 mar 2011, 21:27 przez Sejol, łącznie edytowano 1 raz
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez Baumszlager » piątek, 11 mar 2011, 21:25

MaxiA7 napisał(a):brzydka rajdówka za 62tyś euro

Pytanie czy cena 62 tyś to cena za auto czy kit ? ;-)
Baumszlager
N1
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 29 mar 2009, 19:55
Lokalizacja: Austria

Postprzez s1quattro » piątek, 11 mar 2011, 23:53

Baumszlager napisał(a):
MaxiA7 napisał(a):brzydka rajdówka za 62tyś euro

Pytanie czy cena 62 tyś to cena za auto czy kit ? ;-)

Masz tyle tytułów mistrza Austrii a zadajesz takie głupie pytania... :P
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Postprzez Baumszlager » sobota, 12 mar 2011, 01:14

s1quattro napisał(a):
Baumszlager napisał(a):
MaxiA7 napisał(a):brzydka rajdówka za 62tyś euro

Pytanie czy cena 62 tyś to cena za auto czy kit ? ;-)

Masz tyle tytułów mistrza Austrii a zadajesz takie głupie pytania... :P


A ty chyba na tyle ślepy aby odróżnić "Baumslager" od Baumszlager"
:P
Baumszlager
N1
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 29 mar 2009, 19:55
Lokalizacja: Austria

Postprzez MSG Racing » sobota, 12 mar 2011, 07:37

Sejol napisał(a):
Nie wiem gdzie przeczytałeś że BB organizuje w tej chwili puchar R2


Tutaj masz o Twingo
http://www.rallyonline.pl/index.php?1&m ... s&&s=31270
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Sejol » sobota, 12 mar 2011, 12:27

MSG Racing napisał(a):
Sejol napisał(a):
Nie wiem gdzie przeczytałeś że BB organizuje w tej chwili puchar R2


Tutaj masz o Twingo
http://www.rallyonline.pl/index.php?1&m ... s&&s=31270


Przecież tam nie pisze że BB organizuje w tej chwili puchar, będą wybierali zawodnika, który po symbolicznej opłacie będzie mógł jechać rajd w Twingo R2 a puchar jeśli już to za rok, wydaje się szczytna inicjatywa.

Ja proponuję aby szansę dostali kierowcy, którzy a) rokują nadzieje b) mają szansę na sponsora w przyszłym roku w ewentualnym pucharze.

Na liście widzę Tomaszczyka, Szeję, Kramara, Nowocienia, Bubika, Lesiaka

ZO PZM powinny wspierać zawodników w poszukiwaniu sponsorów np. przeprowadzić szkolenie: jak szukać sponsora, przygotowywać ofertę, zadbać o sponsora i powinny pomagać prawnie.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez Kris_WRC » sobota, 12 mar 2011, 12:34

Sejol napisał(a):ZO PZM powinny wspierać zawodników w poszukiwaniu sponsorów np. przeprowadzić szkolenie: jak szukać sponsora, przygotowywać ofertę, zadbać o sponsora i powinny pomagać prawnie.


Zejdź na ziemie mieszkasz w Polsce :)

Jesli chodzi o przygotowanie i pisanie oferty to zebrałem tu:

http://rajdowypuchar.pl/readarticle.php?article_id=411

swoją wiedzę, powinno być pomocne. W razie pytań priv, mail etc.
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez Sejol » sobota, 12 mar 2011, 15:29

Kris_WRC napisał(a):
Sejol napisał(a):ZO PZM powinny wspierać zawodników w poszukiwaniu sponsorów np. przeprowadzić szkolenie: jak szukać sponsora, przygotowywać ofertę, zadbać o sponsora i powinny pomagać prawnie.


Zejdź na ziemie mieszkasz w Polsce :)

Jesli chodzi o przygotowanie i pisanie oferty to zebrałem tu:

http://rajdowypuchar.pl/readarticle.php?article_id=411

swoją wiedzę, powinno być pomocne. W razie pytań priv, mail etc.


Przydałby się osobny temat na te rozważania.

Przeczytałem artykuł.
Świetna sprawa że chce się Wam coś takiego robić. Sam przygotowywałem ofertę i informacje przez Ciebie przedstawione na pewno będą dla początkujących pomocne.

Jeśli można to kilka sugestii.

Po pierwsze, rozmowa tylko z prezesem albo specjalistą od marketingu, zostawianie ulotek w sekretariacie nic nie da, na rozmowie trzeba zrobić pozytywne wrażenie, dlatego warto to przećwiczyć i schludnie się ubrać.

Po drugie, termin, rozmowy trzeba zacząć w lutym a samą ofertę przygotowywać już od grudnia, chyba że wsparcie ma być doraźne, ale jeśli chcemy zaproponować poważną współpracę i chcemy żeby firmy pokryły znacząco nasze starty to szukanie dużych sponsorów w trakcie sezonu prawdopodobnie nie wypali. Nim się umówimy, nim prezes znajdzie czas, nim rozważą naszą ofertę to może się okazać że założony kalendarz już się rozjechał, jeśli mamy sierpień to lepiej plany odłożyć do następnego sezonu.

Po trzecie, patronat medialny, pierwsze kroki, nim pójdziemy do firm należy skierować do lokalnej gazety, miejskiego portalu internetowego. Należy dbać o to aby na bieżąco się współpraca układała, pisanie artykułów z nimi albo nawet samemu dla nich, przed rajdem i po rajdzie i nie odpuszczać, dostarczać zdjęcia. Sponsor musi wiedzieć za co płaci.

Po czwarte, forma przekazanie pieniędzy. Tego nigdzie nie można przeczytać, przecież firma nie może wyciągnąć pieniędzy z kasy i dać do ręki. Ja myślę że jednym ze sposób może być założenie własnej działalności i wystawienie faktury na reklamę. Tylko to się wiąże z dodatkowymi kosztami: prowadzenia firmy, podatkiem dochodowym i VATem. Portal RP ma poważnych partnerów więc może podsunie jakieś rozwiązanie.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez RallyStar.pl » sobota, 12 mar 2011, 15:55

Sejol napisał(a):
Kris_WRC napisał(a):
Sejol napisał(a):ZO PZM powinny wspierać zawodników w poszukiwaniu sponsorów np. przeprowadzić szkolenie: jak szukać sponsora, przygotowywać ofertę, zadbać o sponsora i powinny pomagać prawnie.


Zejdź na ziemie mieszkasz w Polsce :)

Jesli chodzi o przygotowanie i pisanie oferty to zebrałem tu:

http://rajdowypuchar.pl/readarticle.php?article_id=411

swoją wiedzę, powinno być pomocne. W razie pytań priv, mail etc.


Po drugie, termin, rozmowy trzeba zacząć w lutym a samą ofertę przygotowywać już od grudnia, chyba że wsparcie ma być doraźne, ale jeśli chcemy zaproponować poważną współpracę i chcemy żeby firmy pokryły znacząco nasze starty to szukanie dużych sponsorów w trakcie sezonu prawdopodobnie nie wypali. Nim się umówimy, nim prezes znajdzie czas, nim rozważą naszą ofertę to może się okazać że założony kalendarz już się rozjechał, jeśli mamy sierpień to lepiej plany odłożyć do następnego sezonu.


Tu się bardzo mylisz... na ten roku już marne szansę znaleźć sponsora. Nawet w styczniu-lutym ;-)
A powodem tego jest, że firmy zamykają swój budżet w październiku, listopadzie oraz grudniu. Zależy to od wielkości firmy - im większa tym szybciej planują budżet na kolejny rok.

Sejol napisał(a):Po czwarte, forma przekazanie pieniędzy. Tego nigdzie nie można przeczytać, przecież firma nie może wyciągnąć pieniędzy z kasy i dać do ręki. Ja myślę że jednym ze sposób może być założenie własnej działalności i wystawienie faktury na reklamę. Tylko to się wiąże z dodatkowymi kosztami: prowadzenia firmy, podatkiem dochodowym i VATem. Portal RP ma poważnych partnerów więc może podsunie jakieś rozwiązanie.


Przepuszczenie kasy przez Automobilklub jest najlepszą opcją... ;)
Automobilklub może wystawić FV za reklamę publiczną a z zawodnikiem np. podpisać umowę.


Sejol napisał(a):ZO PZM powinny wspierać zawodników w poszukiwaniu sponsorów np. przeprowadzić szkolenie: jak szukać sponsora, przygotowywać ofertę, zadbać o sponsora i powinny pomagać prawnie.


Takie szkolenie mało by dało.. aby znaleźć jaki kol wiek budżet musimy poświęcić naprawdę sporo czasu, same napisanie oferty - jej rozsyłanie, rozdawanie nic nie da. Tak samo rozmowa z kimś od marketingu firmy, zawsze przeważnie kończy się tak samo. Tu trzeba rozejrzeć się po znajomych i docierać do dyrektorów, prezesów. Pewnie każdego z nas znajomy - znajomego ma kogoś gdzieś na wyższym stanowisku i takie załatwienie - dotarcie do takiego człowieka da nam większy efekt niż wydanie kasy na ofertę sponsorską i bezsensowne marnowanie papieru.


Nie odbiegajmy od tematu... tu mamy temat od Fabii R2... ciekawe jak te auto wypadnie przy konkurencji C2... w sumie w tym roku kończy się nam puchar C2 więc może za rok Fabia ?
RallyStar.pl
N2
 
Posty: 167
Dołączył(a): środa, 13 sie 2008, 20:59

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości