Starty Kubicy w Rajdach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez czarnyolek » środa, 20 kwi 2016, 20:16

Kubica ostatnio jechał Monte Carlo - przypominam - 21 stycznia, czyli 3 miesiące temu i już wtedy publicznie przyznawał, że nie ma żadnych ustaleń co do kolejnych startów. Oświadczenie o zakończeniu współpracy jest właściwie tylko tylko "usankcjonowaniem" tego co faktycznie już się stało.
Żadna sensacja. Lotos już nie jest sponsorem tytularnym RSMP, a umowa na Rajd Polski jest potwierdzony w kalendarzu WRC już tylko na ten rok. Wygląda na to, że Lotos jeśli nie wycofuje się z rajdów, to znacząco ogranicza swoje wydatki w tym kierunku. Jeden Kajto w ERC najwyraźniej im wystarczy, i miejmy nadzieję, że z tego nie zrezygnują, chociaż...
Jeśli Kajto obroni tytuł, to już nie będzie kolejnych celów do osiągania w ERC. A jak nie obroni, to tym bardziej będzie to sygnał do zakończenia tego etapu. Ach ten mój "optymizm" ;)
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43


Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez DonCorrado » środa, 20 kwi 2016, 20:19

Skoro Lotos dziękuje Kubicy, to wypada i Lotosowi podziękować, sporo hajsu wyłozyli na Kubice, rajdy w Polsce, i jeszcze dają na Kajtka, to jest własnie podziękowanie, dla nich lepiej jakby w ogóle nie wchodzili w ten sport, teraz na koncu taki wniosek mozna wysnuć po niektorych wpisach. Nie tylko stacje LOTOS są w Polsce ...
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Sebekrally » środa, 20 kwi 2016, 20:34

DonCorrado napisał(a):Skoro Lotos dziękuje Kubicy, to wypada i Lotosowi podziękować, sporo hajsu wyłozyli na Kubice, rajdy w Polsce, i jeszcze dają na Kajtka, to jest własnie podziękowanie, dla nich lepiej jakby w ogóle nie wchodzili w ten sport, teraz na koncu taki wniosek mozna wysnuć po niektorych wpisach. Nie tylko stacje LOTOS są w Polsce ...

Amen...
Wsypali ładną kupę kasy, wiadomo było już w zeszłym roku jak podpisali umowę PZPN z będą cięcia w rajdach.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez żółtodziób » piątek, 22 kwi 2016, 02:04

Postów trącących polityką nie skasowałem. Przeniosłem je do tematu "polityka i sponsoring" w dziale Hyde Park. Zainteresowanych proszę o kontynuowanie dyskusji w nowym wątku.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez pagor » niedziela, 2 paź 2016, 22:01

pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 2 paź 2016, 23:42

Wlasnie az mnie zaintrygowala ta informacja i sam nie wiem co o tym sadzic, bo wydaje mi sie, ze Colin Clark to jednak calkiem sensowne zrodlo informacji, ale jednak poki co mimo wszystko, traktuje to tylko w kategoriach plotek. Patrzac na ostatnia aktywnosc RK, wyglada na to, ze jednak przygotowuje sie do powrotu na tor (co mnie osobiscie bardzo cieszy i licze na jakis fajny program). Poza tym chyba watpliwe, zeby Makinen postawil na goscia, ktory ostatnio jechal Monte. Czas pokaze.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 3 paź 2016, 01:47

Matthias - bo sam Kubica jest osobą tajemniczą i nie do końca obliczalną. Jeśli jakiś Solberg czy inny Meeke pójdzie gadać z Makinenem to znaczy, że dogaduje kontrakt. Nie znaczy to jeszcze że dogada, ale znaczy,że próbuje. Jeśli Kubica gada z Makinenem to może dogaduje kontrakt, a może chce poupalać Yarisem w ramach testów, albo może chce taką furę na kilka rajdów i odpłatnie. Bez względu na to ile dzwonów zrobił jest osobą niewątpliwie szanowaną w branży i pewnych rzeczy mu się nie odmawia. a że szczegółów trudno się dowiedzieć, w szczególności od samego Kubicy to pozostają spekulacje. Poza tym cholernie mało miele ozorem. Każdego innego łatwiej jest jakoś podejść, ale KUB jam mało kto ogarnia jak się nie wypaplać. Generalnie sam jestem za tym, żeby wrócił na tor, bo w te klocki to jest genialny. Najchętniej z powrotem w F1 w bolidzie Mercedesa zamiast nijakiego do bólu Rosberga. No, ale zejdźmy na ziemię - myślę, że jakieś GT, LMP to są serie jak najbardziej w jego zasięgu. Ledwo wsiadł do Reni a już było pudło i o mały włos drugie. W pojedynczym starcie i rywalizując z gostkami którzy cały sezon upalają te wynalazki i znają je na wylot. W rajdach niestety nie pykło. To znaczy pykło, ale do WRC2. Może faktycznie dużo winy było po stronie mechaniki, ale jeśli w sezonie wygrywa się ileś oesów a przywozi na koniec kilka punktów na krzyż to coś chyba poza samochodem jest jednak nie teges. Dlatego moim zdaniem rozsądnie było by wrócić na tor. Niemniej jednak jeśli ktoś taki jak Big Mak da mu zielone światło to kim ja jestem, żeby takie decyzje kwestionować. Całkiem możliwe jest,że brakuje tylko jakiegoś detalu, żeby osiągnął podobną regularność, jaką miał pod koniec sezonu w WRC2, obserwuję wprawdzie ten sport od bardzo długiego czasu, ale aktywnym zawodnikiem nigdy nie byłem, nikt w PL nie był 4x z rzędu mistrzem świata i mało kto na świecie był, więc jeśli faktycznie tak się zdarzy, że trafi do Toyoty to tylko się cieszyć. To że akurat ostatnie jego występy miały miejsce na torach - nie zapominajmy, że olał go sponsor. A na torze nie potrzebuje sponsora, bo zainteresowani sami do niego walą. Być może tylko takie miał opcje i z takich korzystał, co nie wyklucza tergo,że jak się pojawi realna opcja na Toyotę nie będzie się długo zastanawiał.Ja bym tej opcji mimo wszystko nie przekreślał. Toyota jeśli chce wejść w ten biznes to nie bardzo ma kogo zgarnąć. Może jakiegoś Mikkelsena o ile go HW wypuści, ale taki Neuville to jeśli nie Hyundai to Citroen. nawet takiego Breena raczej przy sobie zatrzyma PSA zostają więc kolesie na poziomie ERC. Wszyscy pewnie widzieli Rush, tam w pewnym momencie był fragment rozmowy telefonicznej, w której manager Hunta mówi gościom z McLarena, że wprawdzie Hunt ich doprowadzi do rozpaczy, ale z Ickxem na pewno tytułu nie zdobędą. W podobnej sytuacji znajduje się Toyota. Może Kubica jest opcją mocno niepewną, ale z pozostałymi dostępnymi gostkami to jak od czasu do czasu wskoczą na pudło to będzie wszystko na co mogą liczyć. Co im więc szkodzi zaryzykować. Dlatego też nie przekreślam takiej opcji i będę zachwycony jeśli temat wypali.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez woocasch » poniedziałek, 3 paź 2016, 06:13

Fakt, że Kubica to chyba najbardziej tajemniczy gość w świecie motorsportu, a przynajmniej z tych którzy są w zasięgu mojego zainteresowania. Ale co do Toyoty to może aspekcie zapowiadanego pd jakiegoś czasu powrotu na tor RK dogadał się z Toyota ma sezon w długim dystansie i Le Mans. A z Makinenem gadał bo w kontrakcie zagwarantował sobie kilka dodatkowych startów w WRC, to tak moja teoria spiskowa :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 3 paź 2016, 07:45

@zoltodziob

owszem brakowalo detalu, i jestem niemal pewien ze byl to brak fabryki. gdy sam musisz wszystko ogarniac w nowym srodowisku to jest to horror. to jak wybierac sie samemu na energy 2000 w ciuchach pozyczonych od kuzyna - nawet jesli masz dobra bajere to i tak ci co przyjechali w grupce i sa bardziej odpicowani beda sie czuli bardziej komfortowo i predzej cos wyrwa :D

mimo ze w mojej wlasnej glowie rodza sie juz scenariusze to jednak sam colin podkreslal ze on tylko SPEKULUJE i ze swiadomie puszcze PLOTKE ("i am the king of gossip"). gosc lubi roberta i podzielil sie informacxja ktora go zaintrygowala. to tyle narazie. niemniej kubica gdzie by nie poszedl jest tam mile widziany, ale pod wzgledem finansowym na polakow nie ma co liczyc. polskie firmy pokazaly kubicy juz przed F1 ze lubia przyklejac sie do tych co JUZ WYGRYWAJA, lub juz sa "fejmami" a gdy masz kryzys to nie ma co liczyc na wielka lojalnosc. i zreszta sam juz raz mial oferte na sezon od citroena - ktora odrzucil lecz tego zalowal, bo z checi robienia wszystkiego profesjonalnie i tak zeby nie przekroczyc swoich sil, wyszlo dokladnie przeciazenie zawodnika bo mial za duzo na glowie. z perspektywy czasu brak pilota na poczatku 2014 jest blahostka bo zawsze mozna bylo zaryzykowac skoro i takj citroen za to placi, rozumialby sytuacje i dalby na pewno kredyt zaufania gdyby RK musial sie jeszcze przez pare rajdow docierac albo zonglowac pilotami.

reasumujac, oby RK przelamal swojego wlasnego pecha. Bo nie znam drugiego goscia w motorsporcie z takim potencjalem, u ktorego brak wynikow bardziej odnosi sie do jego srodowiska niz do jego samego.
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Dani » poniedziałek, 3 paź 2016, 08:07

woocasch napisał(a):Fakt, że Kubica to chyba najbardziej tajemniczy gość w świecie motorsportu, a przynajmniej z tych którzy są w zasięgu mojego zainteresowania. Ale co do Toyoty to może aspekcie zapowiadanego pd jakiegoś czasu powrotu na tor RK dogadał się z Toyota ma sezon w długim dystansie i Le Mans. A z Makinenem gadał bo w kontrakcie zagwarantował sobie kilka dodatkowych startów w WRC, to tak moja teoria spiskowa :)

Z Makinenem gadał, z wujkiem Malcolmem przez pół godziny (z którym się ponoć nienawidzą :mrgreen: ) też gadał, z kimś tam z Cytryny też gadał bo były zdjęcia, w zeszłym roku na którymś rajdzie z Capito też gadał...i co z tego? Nic. Robert prywatnie jest to mega towarzyski gość i nie da się tego ukryć, to że z kimś tam sobie gada nie oznacza, że negocjuje jakiś kontrakt (choć chciałbym się mylić). Jeśli byłoby coś na rzeczy, to myślę RK już dawno by upalał nowe auto znając jego charakter, wiedzę i chęć do pracy. W WRC w przyszłym roku absolutnie nie wierzę, ale WRC2? Czemu nie, teraz jest tam z kim się ścigać. Myślę, że jakby znowu zdobyła Miszcza, to kontrakt w 2018 fabryce miałby zagwarantowany. Robert ma jeszcze dużo czasu na rajdy, Meekee pokazuje, że mając 37 lat można jeździć na najwyższym światowym poziomie.
Osobiście mam nadzieję, że Robert nie wróci na tor. Ciężko znaleźć teraz serie w której się coś dzieję, a wyścigi Endurace w ogóle mnie nie jarają (może poza LM24). Uważam, że te 10% o których mówił Robert, to wcale nie jest tak mało na rajdy :)
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez karluum » poniedziałek, 3 paź 2016, 09:56

Kubica wróci i na tor i do WRC. Z Toyota jest to możliwe ;) Co byłoby w jego stylu...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Dani » poniedziałek, 3 paź 2016, 10:24

Chociaż teraz kiedy fabryki będą mogły wystawić 3 auta bez nominowania kierowców, to zatrudnienie Roberta nie wiązało by się z tak dużym ryzykiem..kto wie, choć z tonu RK nic nie wynika jakoby miał wrócić do rajdów.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Tomek K » poniedziałek, 3 paź 2016, 15:21

W skrócie. Co do angażu od razu na pełny etat, to wiadomo, że są znaki zapytania, które bardzo ładnie wyraził @żółtodziób. Choć obstawiam, że w sytuacji czystej głowy, pt. przylatuję i startuję, regularność by wróciła.
Natomiast co do programu testowego to byłby to strzał w 10! Toyocie potrzebny jest gość, który pokaże im czy auto ma szybkość. Pozostałe zespoły (poza M-Sportem) mają w swoich szeregach gości, którzy na powtarzanym wielokrotnie odcinku testowym wycisną z auta maksimum. Zatrudnić Kubicę, wziąć go na któryś z rozegranych w tym roku odcinków i ...odpowiedź gotowa:)
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez maciotacio » poniedziałek, 3 paź 2016, 16:51

No tak tylko z zespołów, które w przyszłym roku wystawią po 3 auta to naradzie jest VW i Hultaj. Miejsca w nich są już zaklepane (dzisiaj wg Autosportu Neuville jest klepnięty).

Podczas rajdu Malcolm pytany o to czy wystawi 3cie auto powiedział szczerze i wyraźnie, że tak jeśli ktoś mu za nie zapłaci, bo narazie nie zamierzają tego robić. Citroen i Toyota też zapowiedziały po 2 auta. Jak dla mnie to, mimo nowego gracza w WRC, wciąż jest mniej miejsc niż kierowców (na poziomie WRC). W przyszłym roku prywaciarz nie dostatnie od kopa nowego wurca.
Plotka Colina o Toyocie dla osób, które słuchały radio rajdowe, jest mocno naciągana. Nikt nie widział Roberta rozmawiającego z ludźmi Makinena.
Tu framgent spekulacji Clarka w rally radio:
http://picosong.com/TWE9
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Kajtofan » wtorek, 4 paź 2016, 08:15

Wystawienie w przyszłym sezonie 2 aut, to jak dobrowolne zrzeczenie się walki o tytuł producentów. Żabojadom chyba jednak trochę zależy na walce, więc powinni wystawic jednak 3 auta.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości