Starty Kubicy w Rajdach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 3 maja 2010, 16:02

Raikkonen mógł se jeździć fiatem bo to nich należy ferrari.

A Kubica przesiadł się przecież do lepszego samochodu, z Clio R3 do Clio S1600 :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Postprzez TommiCrazy » poniedziałek, 3 maja 2010, 17:40

dobrze wspomniane o tej polskiej mentalnosci... jak widac na tym forum sie to tez potwierdza...

kubica ma plan ktorego napewno sie trzyma.... to nie jest ktos kto idzie bezmyslnie na zywiol.... strategie ma do rajdow jak i do F1

niech caly sezon przetoczy sie po oesach wg czytanych opisow,bo chyba glownie o to chodzi, ktos kto w formule 1 zna na pamiec kazdy CM kwadratowy toru, musi sie przestawiac na cos kompletnie innego, czyli na zaufanie do pilota..... jak ktos pisal wczesniej, nie zalezy mu na wyniku a na zabawie i doswiadczeniu, mimo nie ukonczonych rajdow pokazywal bardzo dobre oesowe czasy. tez sadze ze do kocna roku zobaczymy go za kierownica czegos mocniejszego.
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez SebaSTI » piątek, 18 cze 2010, 14:48

http://rajdy.autoklub.pl/news/clio-juz- ... awne,30377

takiego kierowce szukac ze zapalana swieca:P, szkoda ze kub nie startuje w polskich rajdach od czasu do czasu:D miał by co pokazac:)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez s1quattro » piątek, 18 cze 2010, 17:37

Wiem, że na razie to niemożliwe ale chciałbym zobaczyć Roberta w jakimś topowym S2000. Porównanie z czołówką choćby mistrzostw Włoch pokazałoby jak szybki faktycznie jest KUB.
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Postprzez Cendra » piątek, 18 cze 2010, 18:53

Rzeszowski byłby idealny :)
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Postprzez s1quattro » piątek, 18 cze 2010, 19:09

Ja myślę, że każdy asfaltowy rajd byłby dobry. Co innego ze "śmieciami". Za przykład może posłużyć Raikkonen, który raczej zawiódł oczekiwania. Jestem przekonany, że Kimi już w Bułgarii pokaże na co go stać.
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Postprzez MrAntystenes » sobota, 19 cze 2010, 08:28

Nie ma szans w najbliższych latach na Roberta w wyższej klasie. Renault-Nissan konsekwentnie stawia na wyścigi (Nissan w Super GT, FIA GT1), rajdy to tylko ośki. Dacia S2000 przepadła w odmętach przeszłości, a Kubica jak każdy zawodnik F1 ma kontrakt tak sporządzony, że autem konkurencyjnej marki oficjalnie nie pośmiga. :roll:
MrAntystenes
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 18 kwi 2010, 21:19

Postprzez Sejol » sobota, 19 cze 2010, 10:01

Producenta samochodów Renault w zespole Renault F1 Team jest bardzo niewiele, to już jest prywatny zespół. Zachowali nazwy bo wiąże się to z kontraktami Renault - FOM i nagrodami z 2009 r. Czy widzieliście jakieś reklamy Renault z Kubicą?

Robert sobie pojeździ ośką a po sezonie na pewno wymyśli coś na temat 4 łapa.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez beeper_ » sobota, 19 cze 2010, 10:09

Sejol napisał(a):Producenta samochodów Renault w zespole Renault F1 Team jest bardzo niewiele, to już jest prywatny zespół. Zachowali nazwy bo wiąże się to z kontraktami Renault - FOM i nagrodami z 2009 r. Czy widzieliście jakieś reklamy Renault z Kubicą?

Robert sobie pojeździ ośką a po sezonie na pewno wymyśli coś na temat 4 łapa.

Renault jest udziałowcem tego zespołu wiec jak by nie było Robert jest wiązany z tą marka do końca trwania kontraktu.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sejol » sobota, 19 cze 2010, 10:47

Nie wiem skąd masz informacje kontraktowe :)

Na razie Robert jest lojalny ale fakt że w świecie F1 ma pozwolenie na starty w rajdach to na tyle wielki szok że nic mnie nie zdziwi i nawet to że Robert po sezonie wsiądzie do 4 łapa.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez MrAntystenes » sobota, 19 cze 2010, 12:31

Kubica jest kierowcą FABRYCZNYM. Kwestia udziałów w zespole jest sprawą drugorzędna (mam przypomnieć jak wygląda sprawa w innych mistrzostwach co do zespołów fabrycznych? :D ) i standardową kwestią jest wyłączność producenta na zawodnika w oficjalnych zawodach. Gdyby Robert nie miał tego punktu w swoim kontrakcie to byłby ewenement na skalę światową.
To, że dostał pozwolenie na starty w rajdach to inna sprawa. Gdyby nie miał tej klauzuli z jego zapleczem finansowym bez większego kłopotu nająłby porządne N4.

Nie wykluczam akcji promocyjnych Totala z przesiadką Boba do Cytrynki na jakiś osesik pokazowy i Loeba do Renault, ale tylko tyle.
MrAntystenes
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 18 kwi 2010, 21:19

Postprzez Ziggy » sobota, 19 cze 2010, 18:25

Avatar użytkownika
Ziggy
A5
 
Posty: 856
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lip 2007, 20:00

Postprzez Sejol » sobota, 19 cze 2010, 21:12

MrAntystenes napisał(a):Kubica jest kierowcą FABRYCZNYM. Kwestia udziałów w zespole jest sprawą drugorzędna (mam przypomnieć jak wygląda sprawa w innych mistrzostwach co do zespołów fabrycznych? :D ) i standardową kwestią jest wyłączność producenta na zawodnika w oficjalnych zawodach. Gdyby Robert nie miał tego punktu w swoim kontrakcie to byłby ewenement na skalę światową.
To, że dostał pozwolenie na starty w rajdach to inna sprawa. Gdyby nie miał tej klauzuli z jego zapleczem finansowym bez większego kłopotu nająłby porządne N4.

Nie wykluczam akcji promocyjnych Totala z przesiadką Boba do Cytrynki na jakiś osesik pokazowy i Loeba do Renault, ale tylko tyle.


Co to znaczy fabryczny? Nie ma w F1 klasyfikacji zespołów fabrycznych bo każdy zespół jest fabryką. Może być kierowca, które jeździ dla producenta samochodów. Robert jeździ raczej dla zespołu Renault F1 Team a nie dla producenta samochodów Renault, bo taki zespół przestał istnieć po sezonie 2009. Podobnie jak zespół Saubera, który nazywa się BMW Sauber Ferrari.

Ewenementem na skalę światową jest to że kierowca F1, dostał zgodę na regularne starty w rajdach. Kimi w zeszłym roku był już na wylocie. Nawet zespół Red Bulla nie pozwoli Vettelowi na starty.

To że Robert dostał zgodę na starty ale w autach Renault nie znaczy że nie można tego zmienić, tym bardziej z pozycją Roberta w teamie. Dużo może się zmienić do końca sezonu. Robert już narzeka że ma mały wybór aut więc możesz się zdziwić :)
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez MisiekClio » sobota, 19 cze 2010, 22:18

Sejol napisał(a):Może być kierowca, które jeździ dla producenta samochodów. Robert jeździ raczej dla zespołu Renault F1 Team a nie dla producenta samochodów Renault, bo taki zespół przestał istnieć po sezonie 2009. Podobnie jak zespół Saubera, który nazywa się BMW Sauber Ferrari.


Nie porownuj tych dwoch sytuacji. To nadal jest zespol bardzo mocno wspierany przez Renault i bez Renault na dzien dzisiejszy przestalby istniec. Musisz pamietac o podstawowej kwestii - Renault wciaz jest glownym i najwazniejszym sponsorem zespolu. Jest to typowe przesuniecie srodkow w wykonaniu koncernu - tak aby konkretne pieniadze pojawialy sie w innym miejscu w bilansie.

Wydaje mi sie, ze Renault nie strzeli sobie takiego samoboja pozwalajac Robertowi na starty w samochodzie innej marki. Zostaje Renault, Dacia, Nissan, Infinity i Lada. Moze Lada wybuduje sensowne S2000 ze wsparciem francuzow??
Nie ma niestety na dzien dzisiejszy zadnych projektow.

Faktem jest, ze kontrakt na 2011 (o ile juz jest) byl formulowany od nowa. Pytanie:
- Jak bardzo zalezalo Renault na Robercie
- Jak daleko on chcial sie posunac w wymaganiach dot. tej kwestii

Przykladem moze byc bardzo drazliwa dla Renault kwestia przekazania mu ostatnio Nissana GT-R. Niby ten sam koncern, ale odbior tego wydarzenia byl co najmniej dyskusyjny.
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez MrAntystenes » niedziela, 20 cze 2010, 14:04

Sejol, teraz skonfrontuj to co napisałeś ze słowami Roberta:

Nie wiem, kiedy znowu wystartuję. Bardzo podobają mi się rajdy, lecz lubię jeździć bez problemów technicznych. Jak na razie, rajdy nie traktują mnie dobrze. Jest mało samochodów, z których mogę korzystać. Teraz z pewnością będzie trochę przerwy, a gdy znowu nadarzy się okazja, to wystartujemy.


PS: Co do akapitu:
Co to znaczy fabryczny? Nie ma w F1 klasyfikacji zespołów fabrycznych bo każdy zespół jest fabryką. Może być kierowca, które jeździ dla producenta samochodów. Robert jeździ raczej dla zespołu Renault F1 Team a nie dla producenta samochodów Renault, bo taki zespół przestał istnieć po sezonie 2009.

:shock: :shock: :shock: Ty na poważnie?
MrAntystenes
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 18 kwi 2010, 21:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości