Starty Kubicy w Rajdach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Witcher1990 » sobota, 26 mar 2016, 11:41

ZbyszekChaosu napisał(a):@DonCorrado
Oczywistym jest, że Kubica nie sabotuje własnego programu. Dopiero z perspektywy czasu widzimy jakie konsekwencje przyniosły jego decyzje. Nie wiele osób uważało wówczas, że te decyzje są błędne. Szkoda, że zabrakło kogoś doświadczonego w zespole Roberta kto poprowadziłby go przez WRC.
Może i Lotos nie pasuje na każde auto, ale powinien zadowolić się wówczas miejscem na kombinezonie ;)

ekhem na tym forum to chyba każdy mówił, że przejście z M-sportu, profesjonalnego zespołu z ogromnym wsparciem do teamu prywatnego ze starym wurcem będzie katastrofą. A kłopoty z ręcznym czy łopatkami wyeliminowano właśnie zaraz po odejściu Kubicy jak zmodyfikowali samochody pod nowy sezon.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez wanderer » sobota, 26 mar 2016, 13:25

ZbyszekChaosu napisał(a):@DonCorrado
Oczywistym jest, że Kubica nie sabotuje własnego programu. Dopiero z perspektywy czasu widzimy jakie konsekwencje przyniosły jego decyzje. Nie wiele osób uważało wówczas, że te decyzje są błędne. Szkoda, że zabrakło kogoś doświadczonego w zespole Roberta kto poprowadziłby go przez WRC.
Może i Lotos nie pasuje na każde auto, ale powinien zadowolić się wówczas miejscem na kombinezonie ;)

Decyzje decyzjami, ale jak masz wybór pomiędzy A i B, kiedy obie opcje leżące na stole nie są najlepsze, to co zrobisz? Tak bylo w 2014 i 2015. W 2016 Kubica uznal, że robienie tego w taki sam sposób nie ma sensu i dlatego nie startuje.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Zajcev » sobota, 26 mar 2016, 13:27

Witcher1990 - No co Ty, przecież tutaj 3/4 osób otwierało szampana gdy Kubica ogłosił rezygnację z M-Sportu, przecież to Malcolm był zły, podmieniał części na gorsze itp.
Zespół prywatny miał być dużo lepszy od M-Sportu, Pirelli miały dawać przewagę, a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez DonCorrado » sobota, 26 mar 2016, 15:42

Zajcev napisał(a):Witcher1990 - No co Ty, przecież tutaj 3/4 osób otwierało szampana gdy Kubica ogłosił rezygnację z M-Sportu, przecież to Malcolm był zły, podmieniał części na gorsze itp.
Zespół prywatny miał być dużo lepszy od M-Sportu, Pirelli miały dawać przewagę,


Wymień po kolei nickami kto był ZA, a kto PRZECIW bo sam wychodzisz na hejtera pisząc: a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez viper » sobota, 26 mar 2016, 17:19

Zajcev napisał(a):Witcher1990 - No co Ty, przecież tutaj 3/4 osób otwierało szampana gdy Kubica ogłosił rezygnację z M-Sportu, przecież to Malcolm był zły, podmieniał części na gorsze itp.
Zespół prywatny miał być dużo lepszy od M-Sportu, Pirelli miały dawać przewagę, a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)

Haha zastanawiałem sie kiedy ciebie ewentualnie ZbyszeChaosu nazwa hejterem :). No jak bum cycyk napisałbym bym to przed wpisem Doncorrado tylko wiadomo , ze jego wpis by sie nie pojawił. :D

Witcher1990 napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):@DonCorrado
Oczywistym jest, że Kubica nie sabotuje własnego programu. Dopiero z perspektywy czasu widzimy jakie konsekwencje przyniosły jego decyzje. Nie wiele osób uważało wówczas, że te decyzje są błędne. Szkoda, że zabrakło kogoś doświadczonego w zespole Roberta kto poprowadziłby go przez WRC.
Może i Lotos nie pasuje na każde auto, ale powinien zadowolić się wówczas miejscem na kombinezonie ;)

ekhem na tym forum to chyba każdy mówił, że przejście z M-sportu, profesjonalnego zespołu z ogromnym wsparciem do teamu prywatnego ze starym wurcem będzie katastrofą. A kłopoty z ręcznym czy łopatkami wyeliminowano właśnie zaraz po odejściu Kubicy jak zmodyfikowali samochody pod nowy sezon.

Tak kłopoty z łopatkami sie skończyły, ale zaczęły sie z hamulcami i dzisiatkami innych elementów. Pamietam naście memów jak Wilson klęczy przed Kubica i prosi o powrót itp.
Ja pisałem i faktycznie było kilka wpisów ze żaden zespół mający forda prywatnie nie będzie lepszy od m- sport, ale większość mówiła ze Kubica na tym lepiej wyjdzie. Tak samo jak pisałem ze pirelki nie beda żadnym atutem w porównaniu do Michalina. Tutaj tez miały dziać sie cuda.

DonCorrado napisał(a):
Zajcev napisał(a):Witcher1990 - No co Ty, przecież tutaj 3/4 osób otwierało szampana gdy Kubica ogłosił rezygnację z M-Sportu, przecież to Malcolm był zły, podmieniał części na gorsze itp.
Zespół prywatny miał być dużo lepszy od M-Sportu, Pirelli miały dawać przewagę,


Wymień po kolei nickami kto był ZA, a kto PRZECIW bo sam wychodzisz na hejtera pisząc: a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)

A proszę cię bardzo. Niejaki kolega Dani w połowie stycznia 2015 napisał cos takiego.
Dani napisał(a):Ja jakoś średnio widzę ten prywatny składak Roberta. Nie wierze, aby w miesiąc dałoby się złożyć dobrą i doświadczoną ekipę- nawet przy wsparciu dużej kabzy z Lotosu.


Trochę sie pofatygowałem ale w podobnym to ię pisał rownież ZbyszekChasosu.
Wejdźcie sobie w dział ROBERT KUBICA strona mniej więcej 330 i wszystk wyjdzie jakie cuda miały sie dziać i kto miał racje możemy poweryfikowac teraz. Właśnie poczytałem sobie :D .

Powinnismy tak rozmawiać po roku kto co mówił i skończyły by sie hejty i prywatne wycieczki. Poczytajcie bo naprawdę ciekawe rzeczy wychodzą tzn. Kto miał racje i przewidział jakiś temat.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez żółtodziób » sobota, 26 mar 2016, 18:11

DonCorrado napisał(a):
Zajcev napisał(a):Witcher1990 - No co Ty, przecież tutaj 3/4 osób otwierało szampana gdy Kubica ogłosił rezygnację z M-Sportu, przecież to Malcolm był zły, podmieniał części na gorsze itp.
Zespół prywatny miał być dużo lepszy od M-Sportu, Pirelli miały dawać przewagę,


Wymień po kolei nickami kto był ZA, a kto PRZECIW bo sam wychodzisz na hejtera pisząc: a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)


Po pierwsze - nie krzycz. Pisanie wielkimi literami oznacza krzyk i jest zabronione również regulaminem tego forum, jeśli będzie się to powtarzać to będę takie wpisy kasował w całości.

Po drugie - nie powinienem się udzielać i pewnie Sebie się to nie spodoba, ale muszę to napisać, bo sprawa jest za gruba żeby ją tak zostawić. Ja pamiętam dokładnie jak było i chłopak ma rację. Większość piszących w tym temacie była zachwycona faktem, że Kubica nie będzie jeździł w M-Sport, twierdząc jednocześnie,że prywatna Fiesta na oponach Pirelli będzie wymiatać że głowa mała a już na pewno nie będzie się psuć. Spora część tej większości nazywała hejterami wszystkich (włączając w to moją skromną osobę, ponieważ nie zabraniałem tego typu wpisów zostałem uznany za osobę stronniczą, trzymającą stronę "hejterów"), którzy śmieli to posunięcie oceniać negatywnie, którzy merytorycznie zwracali uwagę na to, że jak by nie patrzeć była fabryka (nazwijmy M-Sport fabryką dla uproszczenia wywodu) a jest prywatny zespół i to w dodatku bez doświadczenia w WRC. Duża część z tych osób przestała się tu udzielać, również uczciwie trzeba przyznać,że były osoby, które pomimo zachwytu nad odejściem Kubicy z M-Sportu nie wyzywały od hejterów osób, które miały odmienne i jak się okazało jednak uzasadnione merytorycznie zdanie. Jeśli mimo to oczekujesz, że ktoś ci te posty pokaże to mam do powiedzenia tylko tyle,że wyszukiwarka nie gryzie. Wszystko jest i jak nie wierzysz to sam sobie poszukaj.

Dodam jeszcze, że ja nie lubię jakiegokolwiek triumfalizmu i pisania postów w stylu "a nie mówiłem", szczególnie w wydaniu wiadomo kogo. Jeśli takie posty będą się teraz pojawiać uprzedzam,ze będę je ścinał. Niemniej jednak nie zamierzam tolerować działań w drugą stronę, czyli próby wmówienia,że żadne bezpodstawne fanbojskie próby oskarżania ludzi o hejt nie miały miejsca. Mały, walczyłem z tym i przez tę walkę sam zostałem przez ładnych parę osób zaklasyfikowany jako hejter. Ja nie oczekuję, że ktoś się teraz będzie kajać i przepraszać, ale oczekuję, że przynajmniej w żywe oczy nie będziecie zaprzeczali faktom. Trudno, że ułożyły się one w całość, która jest kompletnie nie po Waszej myśli ale przynajmniej miejscie cywilną odwagę przyznać, że przeginaliście, a jeśli nawet na tyle Was nie stać to przynajmniej nie odwracajcie teraz kota ogonem, że żadna nagonka nie miała miejsca. To się nie działo tak dawno,żeby o tym łatwo zapomnieć.

I jeszcze uprzedzając ewentualne reakcje vipera - to ze napisałem to co napisałem, nie oznacza, że przestałem oczekiwać od Ciebie że odpuścisz sobie pisania tekstów, co do których można mieć pewność, że wkurzą Don Corrado i parę innych osób. Zbyt wiele razy sytuacja się powtórzyła,żebyś nie był świadom tego jak ci ludzie mogą zareagować. Wpisy ewidentnie nieprawdziwe będę pozwalał prostować, ale na wkładanie kija w mrowisko nie pozwolę. Duża część z tych osób przestała reagować na Twoje wpisy, czas na jakiś ruch z Twojej strony. Tu nie chodzi o to kto ma rację, chodzi wyłącznie o to,że nie ma co liczyć na jakikolwiek konsensus, dlatego jedynym rozsądnym wyjściem jest nie prowokowanie się nawzajem.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Mad Max » sobota, 26 mar 2016, 18:24

viper napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Wymień po kolei nickami kto był ZA, a kto PRZECIW bo sam wychodzisz na hejtera pisząc: a każdy kto pisał inaczej, uważany był za hejtera :)
Wejdźcie sobie w dział ROBERT KUBICA strona mniej więcej 330 i wszystk wyjdzie jakie cuda miały sie dziać i kto miał racje możemy poweryfikowac teraz.
Ja proponuję zacząć przeglądanie od 295 - tam się zaczęły pojawiać newsy z AStyl.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Mariusz » sobota, 26 mar 2016, 20:40

Mad Max napisał(a):
Mariusz napisał(a):A z czym tu polemizować :) Prywatny zespół w WRC nie ma szans na walkę z fabrykami, więc od wielu miesięcy Robert powtarza, że on tak nie chce jeździć, no i nie jeździ.

Robert powtarza że nie ma szans ale jednak na odcinkach robił wszystko żeby temu zaprzeczyć i tu myślę że to też jest powód dlaczego mamy dzisiaj taką sytuację a nie inną.

I dobrze, że próbował dorównać kierowcom fabrycznym. Ci którzy nie próbują stawać się coraz lepsi tak naprawdę to się cofają w rozwoju. Te 2,5 roku przyniosło mi bardzo dużo pozytywnych emocji w rajdowych mistrzostwach świata i jestem dumny z Roberta, że potrafił się podnieść po wypadku i mimo wielu przeciwności dawał z siebie wszystko.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 26 mar 2016, 21:08

wanderer napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):@DonCorrado
Oczywistym jest, że Kubica nie sabotuje własnego programu. Dopiero z perspektywy czasu widzimy jakie konsekwencje przyniosły jego decyzje. Nie wiele osób uważało wówczas, że te decyzje są błędne. Szkoda, że zabrakło kogoś doświadczonego w zespole Roberta kto poprowadziłby go przez WRC.
Może i Lotos nie pasuje na każde auto, ale powinien zadowolić się wówczas miejscem na kombinezonie ;)

Decyzje decyzjami, ale jak masz wybór pomiędzy A i B, kiedy obie opcje leżące na stole nie są najlepsze, to co zrobisz? Tak bylo w 2014 i 2015. W 2016 Kubica uznal, że robienie tego w taki sam sposób nie ma sensu i dlatego nie startuje.

W 2014 Kubica odrzucił 2 oferty starty w fabryce, najpierw Citroen a potem M-Sport, zamiast tego wybrał kliencki program u Wilsona. Jak wiemy okazało się to błędem. W 2015 zostawił Wilsona i postawił na A-Style co również było błędem. Niestety brakuje w Polsce jakiegoś fachowego podejścia i nasi zawodnicy nie potrafią się wybić. Najpierw Hołowczyc któremu nikt nie przetłumaczył, że testowanie dla fabryki wyjdzie mu na dobre, potem Kościuszko i Mini teraz Kubica. W sumie to po drodze było jeszcze paru innych zawodników którzy z kiepskim rezultatem startowali w WRC.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Anbarra » sobota, 26 mar 2016, 22:42

Kiedys to ja marzylem by jakis rodak potrafil namieszac na trasach Mś. Teraz na tym forum to sprawdza sie powiedzenie, ze gdy marzenie sie spelni, czesto zaczynasz zalowac tej prosby...
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Mariusz » niedziela, 27 mar 2016, 00:32

Anbarra napisał(a):Kiedys to ja marzylem by jakis rodak potrafil namieszac na trasach Mś. Teraz na tym forum to sprawdza sie powiedzenie, ze gdy marzenie sie spelni, czesto zaczynasz zalowac tej prosby...

Na szczęście internet nie kończy się na forum autoklubu, gdzie niekiedy może się wydawać, że głównym celem pisania jest przekomarzanie się kogo racja jest większa i oczywiście jedyna ;-|
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez DonCorrado » niedziela, 27 mar 2016, 10:21

Nie bede niczego przeszukiwal bo mi sie nie chce.
Wiem, ze byli tu uzytkownicy, ze twardo wyzywali wrecz innych, ale wg. mnie nie byla do zadna wiekszosc! 3-4 osoby, z czego wydaje mi sie ze 2 dostaly bany a reszta dalej tu pisze. Zadna wiekszosc. Nie pamietam szczegolow, bo byly strony tego tematu, ktorych po prostu nie czytalem, bo bylo jedno i to samo, przeskakiwalem po kilka wpisów na raz czasami.
Osobiscie nie lubie slowa hejter, dla mnie jest slabe, porównywalne do napisania o kims ze ma krzywy ryj, dlatego irytuje sie gdy ktos cos " z hejterów" komus zarzuci.

Nie popieram czasem dziecinnej naiwności, i wolę ją przemilczeć. Jeżeli ktoś się cieszy z czyjegos sukcesu to w czym problem? A niektórzy tu tylko podjudzali swoimi wpisami jak na zlosc, tak jak jedni mieli satysfakcje z wygranego testowego, tak inni byli zli z tego powodu. Skoro ktoś potrafił zamilknać jak Kubica wydzwonił, to dlaczego inny nie mogl siedziec cicho jak kubica wygral oes tylko pisac ze zaraz sie pewnie rozbije - ukryta satysfakcja. Dziwnym trafem nie ma Kubicy i tematy rajdowe MS ledwo zipią ostatnio.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez żółtodziób » niedziela, 27 mar 2016, 15:26

DC - Prośba,żeby skończyć już ten wątek. Uznajmy,że masz rację co do liczb, co nie zmienia faktu, że ci, którzy nie podzielali entuzjazmu pewnej grupy osób byli od razu nazywani hejterami, za każdym razem przez kilka osób naraz. To było słabe i było by miło żeby po pierwsze do tego nie wracać, a po drugie w przyszłości nie posługiwać się tego typu określeniami. Amen.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez wanderer » niedziela, 27 mar 2016, 17:27

ZbyszekChaosu napisał(a):
wanderer napisał(a):Decyzje decyzjami, ale jak masz wybór pomiędzy A i B, kiedy obie opcje leżące na stole nie są najlepsze, to co zrobisz? Tak bylo w 2014 i 2015. W 2016 Kubica uznal, że robienie tego w taki sam sposób nie ma sensu i dlatego nie startuje.

W 2014 Kubica odrzucił 2 oferty starty w fabryce, najpierw Citroen a potem M-Sport, zamiast tego wybrał kliencki program u Wilsona. Jak wiemy okazało się to błędem. W 2015 zostawił Wilsona i postawił na A-Style co również było błędem. Niestety brakuje w Polsce jakiegoś fachowego podejścia i nasi zawodnicy nie potrafią się wybić. Najpierw Hołowczyc któremu nikt nie przetłumaczył, że testowanie dla fabryki wyjdzie mu na dobre, potem Kościuszko i Mini teraz Kubica. W sumie to po drodze było jeszcze paru innych zawodników którzy z kiepskim rezultatem startowali w WRC.

Nie no wszyscy oczywiście lepiej wiecie, że Kubica miał do wyboru lepsze alternatywy. Dla mnie to bzdura, że wystarczyło podejmować lepsze decyzje, bo przykład np Krisa Meeke pokazuje, że czasem to kwestia szczęścia, bo parę razy był na wylocie.

Miał podpisać kontrakt z Citroenem, nie mając pilota, bez względu na to jak jednostronna byłaby to umowa.
Albo po kiepskim sezonie z M-Sportem miał kontynuować z nimi współpracę na podobnych zasadach.
Brakuje tu jeszcze tylko rad, że Kubica mógł najlepiej zakolegować się z jakimś szejkiem, bo chyba tylko to rozwiązałoby jego problemy. :D

A co do Hołowczyca, to ciekaw jestem na ile to jest prawda, a na ile PR i próba budowania własnej legendy, bo co by nie mówić Hołek miał raczej dobrych menedżerów, którzy dbali o jego karierę.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez jarexcc » niedziela, 27 mar 2016, 18:20

poczytałem i każdemu mogę w pewnej cześci przyznać rację, a i swoje 3 grosze dorzucę w sumie zbieżne z częścią tego artykułu jeżeli chodzi o błędy przeszłości i budowanie swojej przyszlości, a zwłaszcza w kwestii menadżera, czasu nie cofnie, błędy zawsze są podsumowaniem, a początek zawsze powinien być pełen optymizmu. Bo inaczej to po co się bawić


http://powrotroberta.blogspot.com/2016/ ... bicow.html
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości