MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:28

Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów


Postprzez beeper_ » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:31

ŁukaszŁuniewski napisał(a):www.toprally.pl

:lol:
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:35

Dopiero zaczynam zabawę z tym, więc jakie doświadczenie takie media, ale pod wypowiedzią którą rozpocząłem podpisałoby się kilku bardziej doświadczonych kolegów. Już swoje napisałem i nawet podsumowałem. Pozdrawiam tych którzy mnie lubią i nie lubią :)
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez majkos » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:47

Gdyby wszystkie "media" były takiego wzrostu to nie byłoby problemu :lol:

[img]http:///foto.rallyonline.pl/GALERIA/2008/10/dolnoslaski/luniewski/(11).jpg[/img]

Banan zaczął, więc może niech ci co biorą udział w tej dyskusji (oprócz kibiców)podpowiedzieli gdzie publikują swoje prace.

Beeper - zaglądałeś na tę stronę co podał Łukasz? I może rozwinąłbyś swoją wypowiedź...
Pozdrawiam
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez pilotkarajdowa » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:58

A czy aby otrzymać akredytacje nie jest potrzebne 18 lat ?
Chyba że coś przeoczyłem.

Pozdrawiam
Pomyśl, zrób, a ludzie będą cię szanować - to moje osoatnie zdanie w tej sprawie bo jak mawiał Linda w jakimś filmie"nie chce mi się z toba gadać" czesc.
http://pl.youtube.com/user/daruderally
wkrótce onboardy!
pilotkarajdowa
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 23 wrz 2008, 21:41

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:59

Plakietka została zawieszona na potrzebę zdjęcia :)
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez majkos » poniedziałek, 13 paź 2008, 21:11

pilotkarajdowa napisał(a):A czy aby otrzymać akredytacje nie jest potrzebne 18 lat ?
Chyba że coś przeoczyłem.

Pozdrawiam


Bartek (a może Bartkowa, bo ostatnio zmieniłeś płeć) - w polskich rajdach wszystko możliwe. Maciej miał nawet mieć uszytą kamizelkę na jego wzrost, ale niestety nie zdążyli, a w za dużej nie chciał chodzić..... Dlatego stał i fotografował jako zwykły kibic.

Pozdrawiam
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez MKmagic » wtorek, 17 mar 2009, 15:49

Wspomniał ktoś o Krakowskim. Sam dostałem kamieniem w głowę (!!!) kilka lat temu na tym rajdzie. I nie dla tego, że zasłaniałem, tylko dla tego, że kibice za nami mieli tyle "paliwa" we krwi, że adrenalina ich rozsadzała. Staliśmy w przerwach, a gdy słychać było nadjeżdżającą rajdówkę, wszyscy zgodnie kucaliśmy. Ale jak ktoś chce zrobić zadymę, to ją i tak zrobi. Policjanci widzieli, co jest, ale ich było kilku, a kiboli kilkuset.

W różnych sytuacjach byliśmy (np. ostatnia Barbórka Warszawska i wejście pod most - dało się dogadać), i jedną mam myśl - kiedy obsługa (safety + policja) działa, wszystko jest OK. Kibice nie dymią, bo widzą, że ktoś nad tym panuje, i stara się ogarniać. Kiedy tej obsługi nie ma, ludzie biorą sprawy w swoje ręce, i... zaczyna działać prawo tłumu.

Media będę bronił, bo sam biegam z kamerą po OS i wiem, jak jest. Najczęściej NIE DA się przyjechać wcześniej. Kolega to tłumaczył - na jednym OS jednego zawodnika widzimy 2 - 5 sekund, a w relacji potrzeba takich ujęć kilkadziesiąt razy więcej. I nie zgodzę się z opinią, że większość ujęć wędruje do kosza (sam montuję więc wiem, że większość jednak "wchodzi" do relacji).

Wniosek będę miał prosty: kadr w kamerze (czy aparacie fotograficznym), to nie to samo, co widok na własne oczy. Kiedy stoję i oglądam (kibicuję), krok w lewo, czy prawo nie robi mi różnicy. Kiedy kadruję ujęcie, czasem 1/4 kroku robi wielką różnicę. Tyle, że kiboli to nie obchodzi. Ale kibiców tak, a może nie uwierzycie, ale bywało i tak, że ludzie za taśmą przepuszczali mnie, czy proponowali "lepsze miejsca". To Ci, którzy szanują naszą pracę.

Staram się nie przeszkadzać kibicom. Ale w zamian wymagam też odrobinę wyrozumiałości. Nie pakuję się komuś plecami przed nos, ale i nie zrezygnuję z dobrego ujęcia bo komuś się nie chce zrobić jednego kroku w bok.
Bez przesady!!!
MKrupski
_____________
www.rsmp.info
GG: 1853649
Avatar użytkownika
MKmagic
 
Posty: 47
Dołączył(a): wtorek, 3 lut 2004, 04:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Driv » środa, 18 mar 2009, 13:20

Beret napisał(a): media sa w pracy, sporo z nich zarabia na zycie wlasnie na rajdach... :)


byłbym ci wdzieczny gdybyś wymienił takowych

i gwarantuje ci że jak dojdziesz do dziesięciu ( myśle o fot - bez TV ) to będzie wszystko. i gwarantuje ci równierz ( co już pisałem ) że owych dziesieciu nawet byś nie zauważył przez cały rajd

no chyba że masz tez na myśli tych co sprzedają - cytat "pliki JPG i RAW z prawami autorskimi po 7zł " :lol: :lol: - powinien być LOL roku ta ten tekst :lol:


A tak przy okazji

Przyjmę do pracy absolutnie każdego na zasadach na jakich są oni w "pracy" na rajdzie i zapłace 150 % kwoty jaką dostajecie rocznie za swoją "prace".

śmiało, zgłaszać sie
Avatar użytkownika
Driv
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 26 sty 2005, 03:15

Postprzez niechwia » czwartek, 19 mar 2009, 22:11

Driv napisał(a):
Beret napisał(a): media sa w pracy, sporo z nich zarabia na zycie wlasnie na rajdach... :)


byłbym ci wdzieczny gdybyś wymienił takowych

i gwarantuje ci że jak dojdziesz do dziesięciu ( myśle o fot - bez TV ) to będzie wszystko. i gwarantuje ci równierz ( co już pisałem ) że owych dziesieciu nawet byś nie zauważył przez cały rajd

no chyba że masz tez na myśli tych co sprzedają - cytat "pliki JPG i RAW z prawami autorskimi po 7zł " :lol: :lol: - powinien być LOL roku ta ten tekst :lol:


A tak przy okazji

Przyjmę do pracy absolutnie każdego na zasadach na jakich są oni w "pracy" na rajdzie i zapłace 150 % kwoty jaką dostajecie rocznie za swoją "prace".

śmiało, zgłaszać sie



Driv w samym rallyzoomie masz 8 fotografów (nie licze siebie) ktorzy zarobil dobrze na zdjeciach (ja też zebyś nie mowił zaraz ze dałem za free):) Popatrz teraz na liste foto w WRC tych 8 sie tam pojawia ale kolo nich jest jeszcze z 5 przynajmniej którzy tez na tym zarabiaja. + do tego jest kilku fotografów ktorzy "reklamuja" sie w internecie i tez zarabiaja...
powiesz pewnie ze WRC nie płaci za zdjęcia i ci z WRC nie zarabiają... twoje nazwisko też tam jest jak sie nie mylę ?

Nie chodzi w tym wszystkim o to ile ktoś zarabia na zdjęciach, czy je rozdaje za darmo itd. Chodzi o tą odrobinę uprzejmości i wyrozumiałości na tym odcinku na którym wszyscy jak to ktoś chyba nawet tutaj powiedział "braćmi" szkoda ze niektórzy tego nie zauważają ;)

Moj ostatni post tutaj na forum.
Dzieki wszystkim i pozdrawiam !
Avatar użytkownika
niechwia
N3
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 paź 2005, 20:10

Postprzez Banan » czwartek, 19 mar 2009, 22:46

niechwia napisał(a):Driv w samym rallyzoomie masz 8 fotografów (nie licze siebie) ktorzy zarobil dobrze na zdjeciach (ja też zebyś nie mowił zaraz ze dałem za free):) Popatrz teraz na liste foto w WRC tych 8 sie tam pojawia ale kolo nich jest jeszcze z 5 przynajmniej którzy tez na tym zarabiaja. + do tego jest kilku fotografów ktorzy "reklamuja" sie w internecie i tez zarabiaja...
powiesz pewnie ze WRC nie płaci za zdjęcia i ci z WRC nie zarabiają... twoje nazwisko też tam jest jak sie nie mylę ?


Driv napisał(a):
Beret napisał(a): media sa w pracy, sporo z nich zarabia na zycie wlasnie na rajdach... :)


byłbym ci wdzieczny gdybyś wymienił takowych


Driverowi chodzilo o wymienie fotografow, ktorzy ZARABIAJA NA ZYCIE robiac zdjecia na rajdach. W sumie jak ktos sprzeda zdjecie za 10zl to tez na nim zarobil, nie mozna powiedziec, ze nie... Ale czy uda mu sie sprzedac 200 takich zdjec w miesiacu, aby zarobic na zycie?
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez niechwia » czwartek, 19 mar 2009, 23:06

Banan napisał(a):
niechwia napisał(a):Driv w samym rallyzoomie masz 8 fotografów (nie licze siebie) ktorzy zarobil dobrze na zdjeciach (ja też zebyś nie mowił zaraz ze dałem za free):) Popatrz teraz na liste foto w WRC tych 8 sie tam pojawia ale kolo nich jest jeszcze z 5 przynajmniej którzy tez na tym zarabiaja. + do tego jest kilku fotografów ktorzy "reklamuja" sie w internecie i tez zarabiaja...
powiesz pewnie ze WRC nie płaci za zdjęcia i ci z WRC nie zarabiają... twoje nazwisko też tam jest jak sie nie mylę ?


Driv napisał(a):
Beret napisał(a): media sa w pracy, sporo z nich zarabia na zycie wlasnie na rajdach... :)


byłbym ci wdzieczny gdybyś wymienił takowych


Driverowi chodzilo o wymienie fotografow, ktorzy ZARABIAJA NA ZYCIE robiac zdjecia na rajdach. W sumie jak ktos sprzeda zdjecie za 10zl to tez na nim zarobil, nie mozna powiedziec, ze nie... Ale czy uda mu sie sprzedac 200 takich zdjec w miesiacu, aby zarobic na zycie?



Ajajaj... i muszę napisać znowuż.. :( Nie wiem czy w Polsce znajdzie sie chodź jedna taka osoba zarabiająca na polskich rajdach na zycie.

Jeżeli ty bądź Driver znacie takich to gratuluje znajomości.

Ale jak pewnie zauważyłeś w tym wątku nie chodzi o to kto ile zarobił. I czy z tego wyżyje. Ale o tą odrobine wyrozumiałości dla "mediów" i mediów. Bo napewno chca zrobić coś dobrego.
A nie tylko kopnąć w dupe bo ma lepszy aparat ;)

Pozdrawiam jeszcze raz i tyle ode mnie !

[/b]
Avatar użytkownika
niechwia
N3
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 paź 2005, 20:10

Postprzez micz » piątek, 20 mar 2009, 14:23

niechwia napisał(a):
Banan napisał(a):
niechwia napisał(a):Driv w samym rallyzoomie masz 8 fotografów (nie licze siebie) ktorzy zarobil dobrze na zdjeciach (ja też zebyś nie mowił zaraz ze dałem za free):) Popatrz teraz na liste foto w WRC tych 8 sie tam pojawia ale kolo nich jest jeszcze z 5 przynajmniej którzy tez na tym zarabiaja. + do tego jest kilku fotografów ktorzy "reklamuja" sie w internecie i tez zarabiaja...
powiesz pewnie ze WRC nie płaci za zdjęcia i ci z WRC nie zarabiają... twoje nazwisko też tam jest jak sie nie mylę ?


Driv napisał(a):
Beret napisał(a): media sa w pracy, sporo z nich zarabia na zycie wlasnie na rajdach... :)


byłbym ci wdzieczny gdybyś wymienił takowych


Driverowi chodzilo o wymienie fotografow, ktorzy ZARABIAJA NA ZYCIE robiac zdjecia na rajdach. W sumie jak ktos sprzeda zdjecie za 10zl to tez na nim zarobil, nie mozna powiedziec, ze nie... Ale czy uda mu sie sprzedac 200 takich zdjec w miesiacu, aby zarobic na zycie?



Ajajaj... i muszę napisać znowuż.. :( Nie wiem czy w Polsce znajdzie sie chodź jedna taka osoba zarabiająca na polskich rajdach na zycie.

Jeżeli ty bądź Driver znacie takich to gratuluje znajomości.

Ale jak pewnie zauważyłeś w tym wątku nie chodzi o to kto ile zarobił. I czy z tego wyżyje. Ale o tą odrobine wyrozumiałości dla "mediów" i mediów. Bo napewno chca zrobić coś dobrego.
A nie tylko kopnąć w dupe bo ma lepszy aparat ;)

Pozdrawiam jeszcze raz i tyle ode mnie !

[/b]



ale jeżeli "Ci, którzy chcą zrobić coś dobrego" przeszkadzają tym, którzy na rajdzie sa słuzbowo (np. moja ekipa) to mnie to odrobinę denerwuje.

Poza tym psim obowiązkiem organizatora jest wyznaczenie stref dla kibiców w bezpiecznych miejscach. I straf dla mediów w miejscach umożliwiających zrobienie atrakcyjnych ujeć.

A wracając do konfliktu media-kibice. To jeżeli mój operator staje w kopercie (świadomie podejmując ryzyko) i zasłania tym, co stoją tam bo tak im się podoba to ja nie widze problemu. To ONI stoją źle.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez MKmagic » piątek, 27 mar 2009, 13:57

Brawo!

Na każdej imprezie (ba, w każdym miejscu) są jakieś zasady. I omawiany tutaj konflikt bierze się stąd, iż w naszych rajdach zasady owe nie są przestrzegane.

O co mi chodzi?
O przyznawanie kamizelek
Temat omówiony szeroko na poprzednich stronach. Podoba mi się podejście na rajdzie Orlen, mimo, iż sam kiedyś miałem problem z uzyskaniem kamizelki (ale wina była po stronie mojej ówczesnej redakcji). Gość postąpił fair. Media nie są dla tych, co dokumentują rajd komercyjnie.
O zrozumienie ze strony kibiców, po co my tam jesteśmy
Czy na innych imprezach, szczególnie halowych zdarza się, ze kibice wrzeszczą (nie mówiąc o rzucaniu czymkolwiek) na operatorów? Nie, bo świetnie sobie zdają sprawę, kto i po co.

Podkreślam, że na rajdzie działa prawo tłumu!

Dokładnie tak samo, jak z parkowaniem aut (w Czechach jest to nie do pomyślenia), tak z operatorami MOŻNA rozwiązać problem, ale wymaga to woli z obu stron. U nas racje ma tłum.
MKrupski
_____________
www.rsmp.info
GG: 1853649
Avatar użytkownika
MKmagic
 
Posty: 47
Dołączył(a): wtorek, 3 lut 2004, 04:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez RajducH » piątek, 27 mar 2009, 15:24

widzisz nie zawsze jest tak jak mowisz, zdarzylo mi sie kilka razy ze stalem pol godziny przed startem oesu na fajnej miejscowce (za koperta), na chwile przed przejazdem pierwszej zalogi zjawilo sie stado fotoreporterow, wlazli do koperty i wszystko zaslonili tlumaczac sie ze oni sa MEDIA a to wg mnie wcale nie czyni ich lepszymi i wowczas tlum zaczal napierac polecialy wyzwiska
wina lezy po obu stronach

uwazam ze jesli sa strefy wyznaczone dla mediow to maja prawo tam stac kiedy im sie podoba ale jesli staja w miejscach nie wyznaczonych to obowiazuje zasada kto pierwszy ten lepszy i niech kazdy tego przestrzega
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron