MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Postprzez Arti » poniedziałek, 1 wrz 2008, 13:33

Wróciłem wczoraj z Rajdu Karkonoskiego. I co mnie najbardziej wkurzyło? - To, że MEDIA (osoby w kamizelkach, tym razem w kolorze białym)) nie dość, że na ODCINEK SPECJALNY wchodzą za darmo, to dwie minuty przed pierwszym zawdonikiem zajmują takie miejsca, że zasłaniają widok wszystkim innym osobą, które nie dość, że za wstęp muszą płacić, to jeszcze oglądać ich plecy. Ten sam problem dotyczy choćby wczorajszego zachowania na mecie, gdzie człowiek stoi z około godziny i ma super zajęte miejsce do fotgrafowania blisko rampy, a tutaj minutę przed pierwszym zawodnikiem wyskakuje około kilkudziesięciu osób w białych kamizelkach i wszystko wszystkim zasłaniają. Nie podoba mi się takie zachowanie. Wiem, że każdy z Was chce mieć super zdjęcie lub ujęcie na kamerze, ale nie w taki sposób. I żadnego wytłumaczenia na to nie ma.


Piszcie swoje oburzenia. Także czekam na komentarze od tzw. osób z napisem MEDIA. Wiem także, że to taka wasza praca, ale jakaś kultura by się przydała. Zresztą sami wiecie najlepiej jak się zachowujecie między sobą zasłaniając sobie nawzajem. Też was to denerwuje. Ale i też jest na to sposób napewno, który chciałbym abyśmy razem znaleźli.

TVN TURBO bez akredytacji i tak pokaże relacje z rajdu, to samo ze zdjęciami np w Gazecie WRC, też będą zdjęcia, mimo, że nikt z takiej gazety nie dostanie akredyatcji. To samo z internetem. Dlatego ja jestem za tym, aby nikt nie mial prawa wejścia w strefe rampy mety oraz w inne niebezpieczne miejsca na odcinkach specjalnych. A i bez dziennikarzy akredytowanych i tak będą pisać wszyscy o rajdzie. A MEDIA niech zostaną traktowane jak inni zwykli ludzie będący na rajdach i niech przyjdą wcześniej w dane miejsce, auto zostawią z kilometr przed OS, niech zapłacą te 10 zł za wstęp, itp.

Akredytacje powinno mieć z około 2-3 osób. Osoby te powinny być zatrudnione w danym Automobilklubie.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:49 przez Arti, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Arti
N3
 
Posty: 300
Dołączył(a): środa, 2 lip 2003, 11:08
Lokalizacja: Nowa Ruda


Postprzez RajducH » poniedziałek, 1 wrz 2008, 13:49

mi to zawsze zdarza sie na Walimiu i tez mnie to wkurza, wole zobaczyc wiecej w realu niz pozniej na fotkach ale coz niestety tak juz jest przyjete, dla nich liczy sie fotka a nie zwykly kibic
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez wiatrzysko » poniedziałek, 1 wrz 2008, 13:50

Jestem za zniesiem akredytacji !

Nie ma równych równiejszych :!:

Dlaczego maxxsport czy motorecords dostaje tyle akredytacji ? A Jarzyna records nie może dostac jednej ? Przecież to to samo ... Na wiśle pokażemy iż idzie zrobić nagrania zawodniką za darmo i nie za pieniądze !
http://www.jarzynarecords.bnx.pl/news.php?readmore=17

Pozdrawiam
wiatrzysko
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2008, 22:35
Lokalizacja: z wojska

Postprzez RallyStar.pl » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:08

Wolniej wolniej ;) Nie wszyscy chcą - muszą robić za darmo... Robią dobre zdjęcia - filmy ale muszą z czegoś żyć to ich praca ;)
RallyStar.pl
N2
 
Posty: 167
Dołączył(a): środa, 13 sie 2008, 20:59

Postprzez Raven » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:12

Ja większość nagrań zrobiłem bez akredytacji, choć czasami jak miałem to się przydawała, ale wtedy starałem się nie zasłaniać innym. Zauważyłem też, że chyba byłem przy tym w zdecydowanej mniejszości spośród tych w kamizelkach.

Musicie też zrozumieć, że niektórzy tak pracują i po to mają te akredytacje, żeby zarobić na siebie i sprzęt. Dzięki temu można też potem kupić WRC czy włączyć TV i zobaczyć efekty ich pracy.

W przypadku takich miejsc jak meta czasami nie da się inaczej niż zasłonić widzom, po prostu jest za dużo ludzi i za mało miejsca.

A że spora część akredytowanych to ludzie, którzy nie umieją filmować czy robić zdjęć to już inna sprawa.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez wiatrzysko » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:14

No tak .
Ale maxxsport czy motorecords nie powinny mieć bo nie są ani z prasy telewizji czy radia ...

Co innego np Tvn turbo .
Jak wysyłacie mi meile z ostrzeżeniami wysyłajcie lepiej na PW bo meil jest nie aktywny !
wiatrzysko
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2008, 22:35
Lokalizacja: z wojska

Postprzez Raven » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:17

To chyba też zależy czy są zarejestrowani gdzieś gdzie powinna to zrobić szeroko rozumiana prasa czy inne media. Albo na czas rajdu podpinają się pod np. jakiś portal.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez dziq » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:18

w tej chwili to tylko http://www.motorsporttv.pl robi relacje na poziomie
dziq
N3
 
Posty: 427
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 11:28

Postprzez wiatrzysko » poniedziałek, 1 wrz 2008, 14:19

A tam :) Idzie sobie poradzić bez kamizelki ani plakietki .
Nie ma co rozpaczać ;)
Tylko szkoda że nie którzy fotografowie zachowują się dość egoistycznie ;)
Jak wysyłacie mi meile z ostrzeżeniami wysyłajcie lepiej na PW bo meil jest nie aktywny !
wiatrzysko
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2008, 22:35
Lokalizacja: z wojska

Re: MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 1 wrz 2008, 15:25

Arti napisał(a):TVN TURBO bez akredytacji i tak pokaże relacje z rajdu, to samo ze zdjęciami np w Gazecie WRC, też będą zdjęcia, mimo, że nikt z takiej gazety nie dostanie akredyatcji.

"WRC" korzysta z zdjęć fotografów, którzy zazwyczaj mają media. Wracając do tematu. Ciężko jest robić różnorodne zdjęcia będąc na dwóch odcinkach w ciągu dnia (bo tyle uda się zobaczyć, jeżeli przyjeżdża się godzinę przed), a każdy wymaga, aby zdjęcia były z różnych miejsc ujęć itp. Gdyby organizator się jeszcze bardziej postarał mógł wyznaczyć strefy tylko "dla mediów" oddalone od kibiców, wtedy nie byłoby żadnego problemu.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez wiatrzysko » poniedziałek, 1 wrz 2008, 15:42

O ile wiem są wyznaczone takie strefy ...
Jak wysyłacie mi meile z ostrzeżeniami wysyłajcie lepiej na PW bo meil jest nie aktywny !
wiatrzysko
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2008, 22:35
Lokalizacja: z wojska

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 1 wrz 2008, 16:41

Tylko na jednym z odcinków w takiej strefie stali kibice, więc ten temat mozna obrócić w drugą stronę, dlaczego kibice przeszkadzają w pracy? Ale nie ma co się kłócić, bo i tak nasz ukochany sport powoli umiera, więc żyjmy zgodnie i bez kłótni. Czasami zwykłe "Przepraszam, czy mógłby Pan/-i się przesunąć pomaga?" Warto spróbować.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Re: MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Postprzez schwepes » poniedziałek, 1 wrz 2008, 16:44

ŁukaszŁuniewski napisał(a):Gdyby organizator się jeszcze bardziej postarał mógł wyznaczyć strefy tylko "dla mediów" oddalone od kibiców, wtedy nie byłoby żadnego problemu.

Wtedy dopiero byłby płacz, że najlepsze miejscówki są zajęte i nawet nie można się do nich zbliżyć bez akredytacji.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez niechwia » poniedziałek, 1 wrz 2008, 17:27

Akredytacje pomagają w pracy ludzią relacjonujacym rajd i nie wazne czy robia to dobrze czy zle wazne ze go relacjonuja jest to gdzies pokazywane ! Nasz piekny sport i tak powoli umiera (miejmy nadzieje ze sie cos ruszy sensownego) a bez akredytacji napewno kilku zawodowych fotografów nie przyjedzie na rajd do polski bo oleja go i pojada na inny np. do czech gdzie dostana akredytacje i jeszcze beda im dziekowac za to ze przyjechali. Kazdy kto ma akredytacje stara sie umozliwic jakos ogladanie kibicom rajdu i nie kazdy jest samolubny. (oczywiscie sa wyjatki) a jezeli chodzi o mete Karkonoskiego czy innych rajdów mozna to bardzo łatwo rozwiazac tyle ze trzeba troche pomyslec nad przywiazaniem lub postawieniem barierek tylko dla mediów. Sprawa ze strefami wyglada duzo gorzej na odcinkach bo jezeli jest ta strefa to jest przewaznie ustawiona do bani gdzie nie da sie nic zrobić (oczywiscie nie wszedzie i nie wszystkie ) Musimy sie zrozumiec na wzajem i nieraz naprawde zwykle przepraszam wystarczy a nie "darcie mordy" - Wyp******** jak to czesto bywa.

Pozdrawiam wszystkich
Maciek Niechwiadowicz
Avatar użytkownika
niechwia
N3
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 paź 2005, 20:10

Re: MEDIA a zwykły kibic rajdowy-fotograf

Postprzez schwepes » poniedziałek, 1 wrz 2008, 17:30

Arti napisał(a):zasłaniają widok wszystkim innym osobą...


niechwia napisał(a):Akredytacje pomagają w pracy ludzią...


no proszę was...
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron