zabezpieczenie odcinkow

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Jucek » poniedziałek, 23 cze 2008, 17:46

Cogonieznajom napisał(a):pamiętajcie,że na policję też można składać doniesienia i zgłaszac takie incydenty do prokuratury... a to się nadaje.

...aż ciarki mnie przeszły jak to napisałeś :shock:


z tym ze prokurator, ktory przyjechal pozniej, rowniez krecil nosem i trzymal raczej zdanie policji...ze przeszkadzalismy.

co do pism do gkss o szkolenie dla safety i policji.
po wypadku rozmawialem w biurze z Andrzejem Gorskim. tak sie zlozylo ze byl w zzs na swidnickim.
nie ma szans na takie szkolenie.
GG 3389645
Jucek
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2003, 19:59
Lokalizacja: Legnica


Postprzez subaru_girl_bc_90 » poniedziałek, 23 cze 2008, 18:34

dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie.


Spowodowanie zagrozenia zycia (wlasnego i zalogi)?

Jucek napisał(a):z tym ze prokurator, ktory przyjechal pozniej, rowniez krecil nosem i trzymal raczej zdanie policji...ze przeszkadzalismy.


widac ze procedury sa im malo znane... to nawet safeciarzom na szkoleniu sie o tym mowi...
slabo mi jak to czytam, niekompetencja boli ogromnie :(
subaru_girl_bc_90
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): niedziela, 9 wrz 2007, 20:05

Postprzez thydisease » poniedziałek, 23 cze 2008, 20:23

Cogonieznajom napisał(a):
thydisease napisał(a):@Cogonieznajom - kary finansowe to chyba jedyna sluszna metoda odstraszania. nie glupi wydaje mi sie pomysl napisania pisma do pzm, w ktorym przedstawiamy swoje zdanie i swoj punkt widzenia w kwestii rozwiazania sprawy... my jako kibice, podpisanie z imienia i nazwiska

@Jucek - przykra sprawa, ktora po raz kolejny obrazuje glupote i brak wyobrazni policji w naszym pieknym, ale niestety chorym kraju. Aro ma racje z napisaniem skargi.


raz jeszcze porusze sprawe pisanie pism roznego rodzaju... pzm moze, to dlaczego zawdonicy i kibice nie? pilot Grzeska Grzyba i Bebenki sa tego swietnym przykladem. wiem, ze zaraz beda glosy, ze co my zdzialamy, jest nas za malo... jak sie pozbieramy, to uda sie cos osiagnac... mam przynajmniej taka nadzieje. pozdrawiam


...chyba Dytki?

ps.
Może by tak faktycznie uskutecznić takie pismo w którym zawrzeć wszystkie dobre pomysły na ulepszenie tego rajdowego szaleństwa :?:



hehe faktycznie... drobna pomylka :wink:
http://tomaszscibior.blogspot.com/ - nie tylko rajdy
Avatar użytkownika
thydisease
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 29 kwi 2008, 14:03
Lokalizacja: Ś-ca

Postprzez nick555 » poniedziałek, 23 cze 2008, 21:00

dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie...


Może poprostu za przechodzenie w niedozwolonym miejscu? 50 na ludzi podziała...
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dzana » poniedziałek, 23 cze 2008, 21:29

subaru_girl_bc_90 napisał(a):
dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie.


Spowodowanie zagrozenia zycia (wlasnego i zalogi)?


hmm...Wystarczylo by nie brac mandatu a potem przed sadem grockim bardzo latwo by sie mozna wybronic... ze przeciez nic nie jechalo, stalo sie poza droga wiec jak mozna stwarzac zagrozenie itp. itd.

Może poprostu za przechodzenie w niedozwolonym miejscu? 50 na ludzi podziała...

Z tego co wiem to nie wolno przechodzic przez ulice gdy w odleglosci 50(albo 100 m) znajduje sie przejscie dla pieszych, wiec raczej tez ciezko.

Po prostu bez stosownego prawa, cos takiego nie przejdzie. A w sumie pewnie wystarczylby zapis ze w czasie rajdu, wyscigu itp przekroczenie czerwonej tasmy grozi mandatem ilestam - zltotowym.
www.toprally.net
Avatar użytkownika
dzana
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 6 lut 2006, 14:24

Postprzez padre-mk3 » poniedziałek, 23 cze 2008, 22:29

dzana napisał(a):
subaru_girl_bc_90 napisał(a):
dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie.


Spowodowanie zagrozenia zycia (wlasnego i zalogi)?


hmm...Wystarczylo by nie brac mandatu a potem przed sadem grockim bardzo latwo by sie mozna wybronic... ze przeciez nic nie jechalo, stalo sie poza droga wiec jak mozna stwarzac zagrozenie itp. itd.

Może poprostu za przechodzenie w niedozwolonym miejscu? 50 na ludzi podziała...


Z tego co wiem to nie wolno przechodzic przez ulice gdy w odleglosci 50(albo 100 m) znajduje sie przejscie dla pieszych, wiec raczej tez ciezko.

Po prostu bez stosownego prawa, cos takiego nie przejdzie. A w sumie pewnie wystarczylby zapis ze w czasie rajdu, wyscigu itp przekroczenie czerwonej tasmy grozi mandatem ilestam - zltotowym.


no to moze w newralgicznych miejscach namalowac zebry?!
a tak powaznie to przydalaby sie jakas organizacja stricte rajdowa d organizacji i zabezpieczen radjow itp.cos takiego co robi rajd od a do z.i tio na najwyzszym poziomie.tyle tylo ze nie ma chyba w polsce az takiego wariata zeby cosik takiego ogarnac.a szkoda,bo jakby nie patrzec nowe miejsca pracy.
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Postprzez Stig » poniedziałek, 23 cze 2008, 23:08

dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie.

IMHO można w takich przypadkach stosować art. 54 KW. W myśl tego przepisu:
Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Jako wydane z upoważnienia ustawy przepisy porządkowe o zachowaniu się w miejscach publicznych można potraktować w tym przypadku regulamin rajdu jako imprezy masowej, wydany na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z art. 3 pkt. 4 tejże ustawy, regulamin ten powinien zawierać m. in. zasady zachowania się osób obecnych na imprezie.
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Cogonieznajom » wtorek, 24 cze 2008, 12:32

Stig napisał(a):
dzana napisał(a):Pomysl z karami jest bardzo dobry. Problem jest tylko jeden. Zeby mozna bylo karac musi byc uchwalone odpowiednie prawo. No bo pod jaki inny paragraf podciagnac przechodzenie przez tasme na OSie.

IMHO można w takich przypadkach stosować art. 54 KW. W myśl tego przepisu:
Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Jako wydane z upoważnienia ustawy przepisy porządkowe o zachowaniu się w miejscach publicznych można potraktować w tym przypadku regulamin rajdu jako imprezy masowej, wydany na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z art. 3 pkt. 4 tejże ustawy, regulamin ten powinien zawierać m. in. zasady zachowania się osób obecnych na imprezie.



dokładnie. Więc można. Trzeba tylko chcieć!
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez Driv » wtorek, 24 cze 2008, 13:08

tworzenie zakazów. a potem zakazów od zakazów jest bez sensu

jedżcie do grecji i spróbujcie znaleść choć metr taśmy. choć jednego safeciarza. "płotki" z plastiku stoją tylko na drogach dochodzących do oesów. i koniec. idziesz oesem przez godzine i w koło żywej duszy.

a teraz pytanie. kiedy ostatnio słyszeliście o wypadku z udziałem kibiców w grecji ?

człowiek ma taką nature że im więcej zakazów tym większa chęć ich załamania

choć nie wiem czy w przypadku polskiej mentalności i ułańskiej fantazji sprawdziłby się model grecki


a kary finansowe z przekroczenie czerwonej taśmy ? oj nie wiem czy dobry pomysł. w końcu dojdzie do tego że będziecie stac 100 od oesu za taśmą ze strachu przed stratą rocznej wypłaty
Avatar użytkownika
Driv
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 26 sty 2005, 03:15

Postprzez matadorRS » wtorek, 24 cze 2008, 13:14

Driv napisał(a):jedżcie do grecji i spróbujcie znaleść choć metr taśmy. choć jednego safeciarza. "płotki" z plastiku stoją tylko na drogach dochodzących do oesów. i koniec. idziesz oesem przez godzine i w koło żywej duszy.

a teraz pytanie. kiedy ostatnio słyszeliście o wypadku z udziałem kibiców w grecji ?


W kogo maja wjechac jak niema kibicow? Sam sobie zaprzeczasz. U nas trzeba madrych ludzi na Safety do tego wsparcie Policji i bedzie dobrze. Do tego kart wstepu na rajd platne (np 10zł za dzien). Te 10 czy 20zł nie odstraszy kibicow a skutecznie ograniczy wstep ludzi z przypadku lub zulikow ze wsi itd.
Avatar użytkownika
matadorRS
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 21 mar 2007, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Driv » wtorek, 24 cze 2008, 13:25

matadorRS napisał(a): W kogo maja wjechac jak niema kibicow? .


a człowiek który tego doświadczył to kto ? duch ? idziesz z kumplami w 10 osób i nie spotykasz nikogo. czy 10 to za mało by rozstawić się na niebezpiecznych winklach ?
Avatar użytkownika
Driv
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 26 sty 2005, 03:15

Postprzez Cogonieznajom » wtorek, 24 cze 2008, 13:35

Driv napisał(a):
matadorRS napisał(a): W kogo maja wjechac jak niema kibicow? .


a człowiek który tego doświadczył to kto ? duch ? idziesz z kumplami w 10 osób i nie spotykasz nikogo. czy 10 to za mało by rozstawić się na niebezpiecznych winklach ?


przyznam, że dziwny ten Twój post i porównanie nas do Grecji. Co takie porównanie miało niby pokazać? hmm... Ale rozumiem fragment o podejściu i mentalności.


Sumując:
Odpowiedzialnie osoby w SAFETY
Szkolenia SAFETY
Pomoc POLICJI w pracy SAFETY

That's all
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez Driv » wtorek, 24 cze 2008, 13:50

Cogonieznajom napisał(a): Co takie porównanie miało niby pokazać?



co ? a moze i to że odbierz ludzią zakazy to nie będą sie miali przed kim popisywać że je łamią

jest takie powiedzenie o zakazanym owocu i jego smaku

czym jest 10 koła do tego co moge stracić

a jeśli mnie stać zapłacić te 10 koła ? bo mam ich dużo ? a czy stać mnie stracic życie ? mam ich więcej w zapasie ?

a moze to należałoby wykorzystć takie przypadki żeby uświadomić ludzi

nie pisać w gazecie "zginął człowiek bo zawiodło safety" tylko napisać "zginał człowiek bo był głupi i zrobił to na własne zyczenie. i ty możesz tak skończyć jadąć na rajd"

kuracja wstrząsowa jest lepsza, uwierz n słowo

moge ci przez godzine klepac co ryzykujesz łamiąc ograniczenia predkości w ruchu ulicznym i będziesz siedział ze znudzoną mina a podeśle ci linka ze zdjęciami zrobionymi minute po takich wypadkach i po 3 min odpuścisz. i może się zastanowisz. a jeśli tak , to juz jest postęp
Avatar użytkownika
Driv
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 26 sty 2005, 03:15

Postprzez subaru_girl_bc_90 » wtorek, 24 cze 2008, 14:52

jeden safeciarz mi zaimponowal swoja rozwaga przy sciaganiu goscia z oesu
"Nie slyszal pan ze byl wypadek, czlowiek zginal, drugiego nie chcemy prosze wejsc za tasme" gosc byl w takim szoku ze od razu poszedl.
subaru_girl_bc_90
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): niedziela, 9 wrz 2007, 20:05

Postprzez thydisease » wtorek, 24 cze 2008, 16:25

subaru_girl_bc_90 napisał(a):jeden safeciarz mi zaimponowal swoja rozwaga przy sciaganiu goscia z oesu
"Nie slyszal pan ze byl wypadek, czlowiek zginal, drugiego nie chcemy prosze wejsc za tasme" gosc byl w takim szoku ze od razu poszedl.


ja natomiast stalem kolo gosci z safety, ktorzy tez w taki sposob upominali innch... niestety nie dzialalo i z drugiej strony sypaly sie bluzgi.

jak dla mnie rozwiazaniem sa:

platne os'y

lepsze objazdy i organizacja ruchu dla miejscowych, bo zamkniecie i otasmowanie trasy to jeszcze nie wszystko

no i my, kibice! w wiekszosci przypadkow siedzimy cicho jak cos sie dzieje. w grupie jest sila, wiec wykorzystajmy to
kary za lamanie przepisow i to wysokie

wsparcie policji, nie tylko staniem i robieniem niczego, ale jezeli safety nie daje rady, wtedy wkracza glina
http://tomaszscibior.blogspot.com/ - nie tylko rajdy
Avatar użytkownika
thydisease
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 29 kwi 2008, 14:03
Lokalizacja: Ś-ca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości